Zaloguj się aby komentować
Andrew McCarthy
https://i.redd.it/cft07iczdax31.jpg
https://i.redd.it/d1aehdnbq0h21.jpg
https://pbs.twimg.com/media/Fao6VstVsAAPVde?format=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/media/FZF119MXgAELZ5M?format=jpg&name=large
#astronomia #kosmos #nauka #fotografia #astrofotografia




Zaloguj się aby komentować
Cześć wszystkim, tu namrab z wykopu. Ostatnio na stronce rogalarza zaszło dużo zmian na gorsze, tak więc za sugestią kilku osób zaczynam postowanie tutaj.
Zblizenie na granulację powierzchni Słońca podczas częściowego zaćmienia w październiku ubiegłego roku. Można również zauważyć, że brzeg tarczy Księżyca nie jest idealnie gładki - nieregularności to kratery i pasma górskie na powierzchni naszego satelity.
#artuniverse / https://instagram.com/artuniverse.eu <- zapraszam do obserwowania
strona www: https://artuniverse.eu
wydruki fotek: https://artunivese.eu/prints
#astronomia #astrofotografia #fotografia #kosmos #zacmienie

Zaloguj się aby komentować
ISS z UK.
14" (356/1650)Dobsonian telescope with manual tracking.
3X ED Barlow
ZWO ASI 174MM with Proplanet 642 filter.
#astronomia #astrofotografia

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Płaszczyzna drogi mlecznej sfotografowana w różnych zakres promieniowania elektromagnetycznego.
Wersja video różnych zakresów promieniowania: https://www.youtube.com/watch?v=qOlCXRp7ouA
Hejto zmniejsza rozdzielczość tutaj o wiele większa https://images.vfl.ru/ii/1567680173/4e08b94b/27767795.jpg
#nauka #astronomia #fizyka #astrofotografia #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Podczas zwiedzania czeskiej Pragi warto odwiedzić Obserwatorium Štefánika zlokalizowane na wzgórzu Petřín.
"Zostało utworzone w 1928 i nazwane zostało imieniem słowackiego polityka, a z wykształcenia astronoma, Milana Rastislava Štefánika . Placówka zajmuje się przede wszystkim popularyzacją astronomii oraz pokrewnych nauk przyrodniczych." wikipedia.pl
Znajduje się tam obserwatorium astronomiczne, wraz z udostępnionymi dla odwiedzających teleskopami, oraz różne wystawy poświęcone astronomii, odkryciom astronomicznym. Do tego spora ilość meteorytów, małych i dużych, no i przede wszystkim fragment księżyca który można dotknąć. Polecam.
#nauka #astronomia #astrofotografia #mojezdjecie #fotografia #turystyka #teleskopy #technologia




Zaloguj się aby komentować

W końcu do głównej telewizji przebił się temat nad wyraz ważny nie tylko dla wielbicieli nocnego nieba, ale także dla każdego z nas. Wiele osób w dzisiejszych czasach ma problemy ze snem nie wiedząc do końca dlaczego.
#zdrowie #astronomia #astrofotografia #gruparatowaniapoziomu #polska
Czas na pierwszy wpis po emigracji
Oneplus 9pro + LMC 8.4 R11 GCam + gotowe ustawienia z Lightroom
#astrofotografia

Zaloguj się aby komentować
Bawię się w #astrofotografia telefonem #android. Który efekt lepszy?
#tworczoscwlasna


Zaloguj się aby komentować
Nie ma to jak #bieszczady Tam jest najlepsze niebo. Polecam.
#astronomia #astrofotografia #mojezdjecie #nikon #teleskopy #bieszczady

Zaloguj się aby komentować
Jeżeli tęsknicie za latem to zachód słońca w sierpniu na #mazury okolice Giżycka
#fotografia i #astrofotografia xD
#nocneniebo

Zaloguj się aby komentować
Cześć Hejto, jest to mój pierwszy wpis po migracji z wypoku więc jak coś źle zrobiłem to proszę nie banować od razu
Od jakiegoś czasu zacząłem się jarać astrofotografią, a zaczęło się od mojego synka (7lvl) który ciągle mnie wypytuje o "kosmos", gwiazdy planety itd. Pewnego dnia mi powiedział żebym mu kupił na urodziny teleskop, no to usiedliśmy na YT żeby coś znaleźć. Trafiłem na porównanie kilku teleskopów, gdzie w podsumowaniu gość powiedział, że tak na prawdę to żaden teleskop w niskim budżecie nie będzie się równał (dobremu) aparatowi z obiektywem i że to dobry setup na początek przygody z obserwacją kosmosu. Jako że mam masę aparatów i obiektywów w związku z wykonywanym zawodem (film i foto kotletów na weselach) to pewnej nocy stanąłem ze statywem na garażu koło domu, ze Stellarium na telefonie i zrobiłem swoje pierwsze zdjęcie mgławicy Oriona
Jestem bardzo początkujący w astrofotografii, nie mam montażu, puszki to Canony 6D, GH5 + przeróżne obiektywy od 14 do 200mm.
Może polecicie mi jakieś dobre fora / blogi / YT gdzie będę mógł rozszerzyć swoja wiedzę? Coś tam sobie oglądam i czytam, ale chętnie sprawdzę wszystkie propozycje i podpowiedzi.
#astronomia #astrofotografia
@Sakta OK, no więc @BlenderFender mnie zainspirował i wyciągnąłem stacka jakiego ostatnio (4.01.2023) udało mi się zrobić jak było czyste niebo.
Panasonic GH5 + Canon 70-200L f/4 na konwerterze bez soczewki
360 zdjęć, ISO 400, 1.3s
Kadrowałem ręcznie bo nie mam montażu.
Chętnie posłucham słowa krytyki! To moje pierwsze publiczne zdjęcie

Zaloguj się aby komentować
Dobra panie/panowie chwalimy się, co kto ma. Pokazywać swój sprzęt wraz z opisem, lornetki też się liczą, bo szukam coś dla siebie.
Ja zacznę, EQ6-R PRO, newton 203/1000, i kupa drobnicy.
#astronomia #astrofotografia #teleskopy


@Yozue ja aktualnie działam na takim zestawie. Cem 26, Canon 700D, Samyang 135mm, AsiAir Pro, jako guide Zwo 120mm i Asi 120mm s.
Zestaw mam prawie rok a raz tylko udało się wyjść nim. Brak czasu i pogody.
Mam jeszcze schowanego Bressera 102/4600xs, ale leży w szafie bo się pozbyłem az4.
Jak robię zdjęcia to niebo obserwuje lornetką Kamakura Ecotone 10x50

Zaloguj się aby komentować
Księżyc, nic nadzwyczajnego. Ale od czegoś trzeba zacząć.
#astronomia #astrofotografia #mojezdjecie

Zaloguj się aby komentować
Puk puk, jest tu ktoś? Ja nowy
#astronomia #astrofotografia #kosmos #fotografia #teleskopy #nikon

Zaloguj się aby komentować
W sierpniu 2021 popełniłem taki zachodzący Księżyc. Canon 700D i Samyang 135mm.
#astrofotografia #astrofoto #astronomia #kruzdcontent #ksiezyc

Zaloguj się aby komentować
W końcu moje zdjęcia na #astrofoto oraz #astrofotografia będą dostawały dużo piorunów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Wielka mgławica w Orionie
Jakiś rok temu robiłem zdjęcie tego samego obszaru w 50mm. Przedwczoraj użyłem samyang135mmf2 i zrobiło to ogromną różnice
Canon 1100d Samyang 135 f2.8, ISO400, około 20 zdjęć naświetlanych przez minutę, z montażem SWSA
#fotografia #astronomia #astrofotografia

@BlenderFender mówisz o tym może: https://www.prodigitalsoftware.com/AstronomyToolsActions.html ?
Właśnie się zastanawiam, czy by go nie kupić, albo czy nie poczekać na jakąś promocję
@szukammamy a to jest set operacji, bardzo się przydają
Co do tej wtyczki to będzie to: https://www.prodigitalsoftware.com/StarSpikesPro4.html
Odezwij się do mnie, zerkniemy czy rzeczywiście musisz czekać na promocję
Zaloguj się aby komentować
O cię c⁎⁎j!!!!!!!!
Czy ktoś kiedyś powiedział, ze nie warto palić tlenu fotografująć galaktyki?
Trzech panów Marcel Dreshsler, Xavier Strottner oraz Yann Sainty odkryło obszar tlenu blisko Galaktyki Andromedy M31.
111h naświetlania, 45h tlenu, niesamowity efekt. Nikt nigdy nie wpadł na taki pomysł.
"Pochodzenie łuku wciąż nie jest określone. Może to być część pozostałości po (galaktycznej) supernowej lub pozostałość po starożytnej mgławicy planetarnej.
Naukowcy są również zdania, że wyjaśnienie pochodzenia tego obiektu może być zgoła inne. Z powodu bezpośredniego sąsiedztwa łuku względem M31, mógł on powstać w wyniku gwałtownych interakcji pomiędzy prądami gwiazdowymi a pływami spowodowanymi przez fuzje galaktyczne w okolicach M31."
Link do pełnego zdjęcia:
https://www.astrobin.com/1d8ivk/
#astronomia #kosmos #gruparatowaniapoziomu #astrofotografia

Zaloguj się aby komentować