Czemu mam wrażenie że te mendy zaczną sabotować win10 żeby zmusić ludzi do opuszczenia go...
#ankieta #windows #komputery

Czemu mam wrażenie że te mendy zaczną sabotować win10 żeby zmusić ludzi do opuszczenia go...
#ankieta #windows #komputery

Zaloguj się aby komentować
Windows 10 traci oficjalne wsparcie 14 października 2025.
Mam Windows 10 i ...
#ankieta #windows #komputery #pcmasterrace

Zaloguj się aby komentować
Opony!
Czy masz już opony zimowe w swoim aucie?
Ponadto zachęcam do sprawdzenia ciśnienia w oponach, to normalne że przy niższych temperaturach zewnętrznych ciśnienie w oponach nieco spada.
Czasem potrafi spaść po pół roku o 0,5 bar, paskudna drobna nieszczelność.
#ankieta #motoryzacja #samochody #opony

Zaloguj się aby komentować
#mapy #ankieta #regionalizmy #swietlanmaps #uspać



Zaloguj się aby komentować
#mapy #ankieta #regionalizmy #swietlanmaps #zastrugiwaczka




Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Według ostatniej ankiety wyszło, że około 70% osób ocenia swój stan psychiczny za ok albo lepiej, co cieszy
Z drugiej strony reszta, czyli około 30% osób oddała głos na źle i gorzej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Słowo na weekend: bądźmy dla siebie mili
https://www.hejto.pl/wpis/pora-na-krotka-ankiete-wink-zachecam-do-pozostawienia-komentarza-jezeli-chcecie-
#ankieta #psychologia

Zaloguj się aby komentować
Tom Hanks, a raczej lektor w filmie Szeregowiec Ryan, tłumaczy slowo narzekanie? Na słowo "psioczenie", kontekst kto komu narzeka w linii dowodzenia. Czy w twoim regionie urodzenia/zamieszkania występuje takie słowo? Może poprostu tłumacz wcisną takie słowo bo pochodzi z ciekawej części Polski, a może sam lektor się do tego przyczynił? #pytanienadziedobry
#ankieta
Zaloguj się aby komentować
@razALgul @Swietlan Ja bym tropu szukał w innej kwestii - kiedyś o buty było dużo trudniej, rzadziej się je kupowało, plus często były skórzane. No i często nie pasowało zbyt dobrze, a wyboru nie było. No więc buty po zakupie moczyło się kilka godzin żeby skóra zmiękła i można lepiej dopasować je do stopy.
Zaloguj się aby komentować
Pora na krótką ankietę
#ankieta #psychologia

Zaloguj się aby komentować
Cześć, hejto!
W dzisiejszej ankiecie wrzucam temat, który budzi ogromne kontrowersje: Czy bieda to stan umysłu?
Z jednej strony mamy silny argument: bieda to twardy fakt, pułapka systemowa. Urodziłeś się w złym miejscu, z gorszym dostępem do edukacji, kiepskim zdrowiem i zerowymi szansami na start. To nie jest kwestia chęci czy myślenia – to są bariery strukturalne, które trudno pokonać, nawet mając najlepsze chęci i "mindset". W tym ujęciu, bieda to brak dostępu do zasobów, a nie brak motywacji.
Z drugiej strony, często słyszymy, że bieda to mentalność. Zwolennicy tej teorii twierdzą, że najważniejsza jest postawa, przedsiębiorczość i gotowość do ryzyka. Można nie mieć pieniędzy, ale jeśli masz odpowiednie nastawienie, plan i dyscyplinę, to prędzej czy później "wygrasz". W tym ujęciu, to złe nawyki, brak planowania i rezygnacja są głównym problemem, a nie brak kasy na koncie.
Pytanie jest trudne i dotyka wrażliwych kwestii. Czy da się "myśleniem" pokonać brak perspektyw? Czy to, że ktoś "nie chce", jest zawsze przyczyną porażki?
Oddaj głos w ankiecie i opowiedz, co o tym myślisz w komentarzach!
#ankieta #boogiepyta #socjologia #psychologia #ekonomia #bieda #dyskusja

@boogie Można wyjść z biedy, ale to ekstremalnie trudne. Pół biedy, jak masz normalną choć biedną rodzinę, to nawet jak rodzice nie wesprą cię mieszkaniem czy kasą na start swojego biznesu, ale chociaż dobrym słowem, kotletami i słoikami.
Jak już jest w domu rodzinnym patola, to bardzo niewielkie szanse i udaje się nielicznym.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ponieważ sporo siedzę w AI, pomyślałem, że mógłbym dzielić się wskazówkami, jak efektywniej korzystać z modeli językowych (LLM). Jeśli jest zainteresowanie, to zróbmy ankietę.
Na początek mam technikę Blank Page Prompt (BPP), czyli „prompt z pustą kartką”. Zamiast dawać modelowi od razu gotowy, szczegółowy schemat, budujesz pełen kontekst w trakcie rozmowy, na podstawie jego odpowiedzi. To daje lepsze rezultaty, bo pozwala AI precyzyjniej dostosować się do Twoich potrzeb.
Przykład
Zamiast (gotowy prompt): „Napisz post o tym, jak AI zmieni rynek pracy, uwzględniając zawody kreatywne i techniczne, w 10 punktach i używając języka formalnego”.
Lepiej (metodą BPP):
Ty: „Jakie są największe wyzwania związane z integracją AI w biznesie?”
AI: „Etyka, bezpieczeństwo danych, brak specjalistów…”
Ty: „Rozwiń temat braku wykwalifikowanych specjalistów. Podaj przykłady zawodów.”
AI: „Wzrośnie zapotrzebowanie na inżynierów promptów, specjalistów od AI governance…”
W ten sposób stopniowo budujesz kontekst (i możesz dowiedzieć się czegoś nowego), zamiast rzucać wszystko naraz.
#ai #ankieta
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#mapy #swietlanmaps #ankieta #regionalizmy #preselekcje https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfq1RadYUKwNarmcNmExII0GqOo_TuVn_9qYSJJ6T8YEI3jcw/formResponse
Zaloguj się aby komentować
Hi hi hi T-Mobile Mnie prosi o ocenę.
#tmobile #ankieta #oporniktojednakjestpojebany #siecikomorkowe




Zaloguj się aby komentować
Wro w peak 14° - iść na moto łeb przewietrzyć, czy nie iść na moto i grzać d⁎⁎ę pod kocykiem
#motocykle #pytanie #pytaniedoeksperta #ankieta


Zaloguj się aby komentować
Siemka,
Natknąłem się na bardzo fajny post od bieganie.pl
Pamiętajcie, że nie ma obciachu biegać powyżej 7 min. Wszystko z czasem :) Najważniejsze aby to było regularne bo wtedy wskakujemy do kilku procent populacji która tak robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja od 16 tyg mogę siębie nazwać regularnym biegaczem :)
Możecie się też tutaj zostawić swoje PR na 5 km,
Ja w sumie muszę sobie kiedyś pobiec jakiś bieg na 5k aby ustawić jakiś fajny wynik bo jestem raczej osobą która lubi długo biegać w nie do końca szybko 😄https://www.instagram.com/p/DPDR8ePjavF/?img_index=4&igsh=aWVnNmk4ZHZ6bm1s
#bieganie #sztafeta #ankieta #sport


@EmPfLiX żaden ze mnie biegacz, jestem kompletnie poza uniwersum i nie znam czasów innych ludzi. Biegałem dotąd 22 razy, wcześniej tylko siłówka + średnio 10 tysięcy kroków dziennie. Najlepszy czas miałem 27:16, ale od jakiegoś czasu kręcę się raczej w okolicy 29, bo ChatGPT zasugerował żeby nauczyć się biegać wolniej i na niższym tempie. Nie wiem jak skończyłoby się żyłowanie wyniku - prawdopodobnie jakąś kontuzją xD, bo mam słabą technikę i sporo kilogramów do targania, przeciętny biegacz waży chyba z kilkanaście kg mniej ode mnie.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować