grzyp-prawdziwek

Czyli wojna z Izraelem. Pięknie się zapowiada tydzień.

SuperSzturmowiec

Jak no profit? Profitem śmierć

DiscoKhan

@paulusll dziwne, że z Hamasem nie próbowali ich powiązać.


Zaś niektórzy dalej nie wierzą, że Izrael często zwyczajnie atakuje cywili... Później szok, że Palestyńczycy się radykalizują.

VikingKing

@DiscoKhan szczerze powiedziawszy, od początku odrodzenia konfliktu w gazie, to jest pierwszy taki incydent (z którym się spotkałem). Tam jest wojna błędy się zdarzają. Widać za to, że nie ma tutaj odwracania kota ogonem i przyznanie się do winy, jak to powinno mieć miejsce w cywilizowanym kraju.


Ci ludzie zgłaszając się na wolontariat, w takim miejscu chyba też się liczyli, że coś może pójść nie tak.


Warto także podkreślić, że powszechną praktyką hamasu, jest używanie ludności cywilnej jako narzędzia, do osiągania swoich celów militarnych.

DiscoKhan

@VikingKing generalnie to jest ostre pomieszanie z poplątaniem w tych sprawach.


Ano pomyłki się zdarzały, zdarzają i będą zdarzać zaś czy miejscowym robi większą różnice czy ich sąsiad umarł przez pomyłkę czy nie, czy w ogóle w pomyłkę uwierzą?


Tak samo jak pewnie wszyscy arabscy dziennikarze którzy byli wystrzeleni to byli bojownicy Hamasu albo pomyłkowo zostali zaatakowani gdzie mówimy o hurtowych ilościach.


Zresztą mało to jest materiałów wideo jak izraelscy żołnierze potrafią traktować zdezorientowanych cywili? Niby normalna rzecz na wojnie.


Hamasu tutaj wybielać nie zamierzam, to co napisałeś też jest prawdą ale sam miałem przyjemność raz jednego izraleczyka za język pociągnąć w odpowiedni sposób to mi tylko wypalił, że im się nw służbie należy gwałt na Palestyńskich kobietach. Także też z tym cywilizowanym podejściem Izraela bym nie przesadzał.

Topia

@VikingKing

Warto także podkreślić...


Nie, nie warto. Żydzi to zbrodniarze wojenni i powinni być trakorwani jak inne agresywne reżimy: Korea Północna, rusopiteki itp.

festiwal_otwartego_parasola

@VikingKing próbuj szczęścia, ale ciężko się przebić z narracją, że ten konflikt jest dużo bardziej złożony niż "izrael winny"


kto zaczął aktualny konflikt? dlaczego "bratnie" narody nie chcą pomagać palestynie a egipt wręcz zamknął granicę nawet na pomoc humanitarną? to nieistotne, izrael zbrodniarze, a hamas to już nie zbrodniarze, pora na CS'a

VikingKing

@DiscoKhan poproszę o te materiały wideo, ja się z nimi nie spotkałem, bo też ich nie szukałem.

Chętnie się doedukuję, fajnie by było, jakbyś dał kilka, konkretnych materiałów. Pojedyncze nagranie, ze względu na zapędy propagandowe tej organizacji, raczej mnie nie zadowoli.


A co do argumentu o rozmowie z jednym Izraelczykiem to sobie daruj… brzmi, jak historyjka sporządzona na potrzebę posiadania kontrargumentu i dyskredytacji swojego rozmówcy. Ponadto w każdej nacji trafiają się zjeby bez względu na wiarę, rasę, geografię.

VikingKing

@festiwal_otwartego_parasola zawsze warto napisać, może komuś to pomoże coś zrozumieć. Tak jak, kiedyś Ty pomogłeś mi zrozumieć pewne kwestie, po wymianie komentarzy.

DiscoKhan

@VikingKing jak chcesz ode mnie dziennikarskiej roboty to zacznij mi płacić ¯\_(ツ)_/¯


Ty też brzmisz jak izrealski propagandysta als o tym nie wspominałem, też nie dałeś żadnych źródeł ale o tym się nie zająknąłem, bo z takim podejściem to się w ogóle nie da w ogóle o tych tematach rozmawiać.


Mi się wydaję, że po prostu dyskredytujesz moje osobiste doświadczenia, bo ci to nie pasuje to wykreowanego wizerunku Izraela. Mnie generalnie zawsze śmieszy jak ktoś nie dający żadnych źródeł wymaga ich od innych gdzie żeby te materiały z powrotem znaleźć to jest parę godzin roboty - jako człowiek konkretny i z tematem zaznajomiony musisz być tego świadomy także zwyczajnie wymagając absurdalnego nakładu pracy samemu nie dając nic.


Dawaj takie niekwestionowane źródła na wykorzystywanie cywili przez Hamas. I tak wiem, że to jest prawda ale jak ma być po dziennikarsku to się nie krępuj i pokaż jak się dyskutuje. Tylko źródła mają być niekwestionowane i niezbyt steonnicze.

VikingKing

@DiscoKhan myślałem, że masz gdzieś takie materiały na podorędziu.


Oczywiście, nie wymagam od Ciebie przypatrywania internetu w tym celu.


Sam próbowałem teraz znaleść film propagandowy, wypuszczony przez sam Hamas z początku odrodzenia konfliktu, jak demontują rury kanalizacyjne (położone za pieniądze z Europy, bo raczej nie za swoje xD) w celu tworzenia, zapewne bardzo precyzyjnych wyrzutni artyleryjskich, ale to nie takie proste. Poszukam, może później to Ci podeślę, jak Cię to interesuje.


Jeszcze przed wojną rusko - Ukraińską, łyknął bym Twoje słowa, jak młody pelikan, bo byłem w tym „patriotycznym obozie prawdy” xD. Na szczęście, coś mi przeskoczyło w głowie i wolę wierzyć w to co widzę, niż w słowa randoma z internetu, które wpisują się w mój tok myślowy.

DiscoKhan

@VikingKing ale p czym ty w ogóle piszesz?


Jaki patriotyczny obóz prawdy?


Kolejna wróżka co moje poglądy ekstrapoluje na podstawie... Nie wiem, fusy, tarot?


Koleś, ty sobie wymyśliłeś postać z którą roznawiasz zamiast normalnie rozmawiać.


Zaś to szarpanie się o twarde źródła zamiast normalnie dyskutować je zwyczajnie, po ludzku, irytujące. Gdzie żołnierze na wojnie gwałcą, tak po prostu, zwyczajnie. Ciężko się rozmawia jak ktoś jest tak infantylny, że to brzmi fla kogoś jak zmyslona historyjka.


Ale tak fla twojej informacji to ja konflikt Izraela z Palestyną widzę w kategorii trafił swój na swego. Tylko właśnie mnie irytuję wybielanie Izraela tylko dlatego że w bardziej zorganizowany sposób likwiduje potencjakne źródła informacji o tym co się tam dzieje. Zaś o Hamasie o tyle nie rozmawiam, że co tu dużo gadać, na temat Hamasu łatwo znaleźć przyzwoite źródła informacji, bo stopień ich organizacji jest znacznie, znacznie niższy

VikingKing

@DiscoKhan nie denerwuj się człowieku, męczy Cię dyskusja z innym użytkownikiem portalu, czy jak?


Siedziałem tyle czasu na wykopie i mimo ciężkiej narracji anty izraelskiej (która łykałam w tamtym czasie), nigdy, jak sięgam pamięcią, nie widziałem filmiku obnażającego te zbrodnicze działania Izraela.


Co do obozu prawdy, to mówię o swojej osobie, bo w dupie mam to czym się zajmujesz i w co wierzysz, ale w tamten czas przyjął bym Twoje słowa za pewnik, bo wpisywały się w tok mojego rozumowania.


Jeśli nie będziemy swoich dyskusji w internecie, opierać o fakty i twarde dowody to one są nic nie warte. Równie dobrze mogę napisać, że Izrael super i widziałem sam jak pieska z gruzów wyciągali, choć to nie jest prawdą, ale kto mi zabroni?

Nikt, tak jak Tobie nikt nie zabroni pisać w internecie swoich wywodów, ale miejmy świadomość, że teraz w czasach w których na Polskę spływa ok. 100mln treści proruskiej propagandy dziennie, te Twoje argumenty wolę sobie spuścić w kiblu, jak nie mają uwierzytelnienia.


Żyjemy w czasach, gdzie kłamstwo to nowa prawda, a ego ludzkie wyjebane jest tak w kosmos, że stanowi nową moralność. Wolę być ostrożny w co i komu wierzę.

ElektrolizatorDwuczlonowy

szczerze powiedziawszy, od początku odrodzenia konfliktu w gazie, to jest pierwszy taki incydent (z którym się spotkałem)

@VikingKing przestań czerpać informacje z gazety żydowskiej, przecież co chwilę są informacje o atakach na cywili przez żydów, o tym jak wjeżdżają buldożerami w domy mieszkalne, strzelają rakietami w bloki mieszkalne, szpitale, zalewają studnie betonem, blokują dojazd do gazy pojazdom z pomocą humanitarną, odcinają prąd i wodę żeby cywile umierały z głodu i pragnienia, z powodu chorób itd.


ONZ nawet potwierdza, że Izrael popełnia zbrodnie wojenne ale ty stajesz w obronie zbrodniarzy xDD

VikingKing

@ElektrolizatorDwuczlonowy chętnie stanę po dobrej stronie mocy, ale do tego potrzebuje dowodów.

Ty jesteś kolejnym, który tylko pisze. Jeśli zależy Ci na uświadamianiu ludzi to proszę o rzetelne i potwierdzone informacje. Najlepiej nagrania, bo jak sam piszesz, lubuje się w żydowskich, zbrodniczych czasopismach, a oni tak samo mogą napisać co im się podoba, jak Ty, czy jakiś prokremlowski brukowiec.

roadie

@VikingKing to nie jest pierwszy incydent. Izraelczycy ostrzeliwali okolice przejścia Rafah, gdzie uciekła większość mieszkańców Gazy. Był też incydent, w którym Izraelczycy sami zastrzelili zakładników, których przetrzymywał Hamas.


Mówił o tym Szewko, teraz nie znajdę w którym filmie, bo mówi o tym konflikcie bardzo często.


No i żeby zakończyć w Twoim stylu:


Warto dodać, że powszechną praktyką IDF jest nazywanie terrorystami każdego, kogo zdążyli zastrzelić. Jak już jest zastrzelony, to nie ma jak się do tego odnieść.


EDIT: tutaj odcinek, w którym mówi o IDF zabijających zakładników https://www.youtube.com/watch?v=_B0F93d8t70&t=91s

rebe-szunis

@VikingKing 

Sam próbowałem teraz znaleść film propagandowy, wypuszczony przez sam Hamas z początku odrodzenia konfliktu, jak demontują rury kanalizacyjne (położone za pieniądze z Europy, bo raczej nie za swoje xD) w celu tworzenia, zapewne bardzo precyzyjnych wyrzutni artyleryjskich, ale to nie takie proste. Poszukam, może później to Ci podeślę, jak Cię to interesuje.

Rury te znajdowały się w opuszczonych izraelskich osiedlach w pasku Gazy i stamtąd zostały wykopane i użyte do produkcji rakiet. Nie były to rury położone za pieniądze z pomocy humanitarnej, a przynajmniej tak wynika z filmu...( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj masz cały dokument z Al-Jazeera Network Documentary o przemyśle rakietowym Hamasu. Fragment od 4:00 minuty jest tym którego szukasz, ale całość jest bardzo interesująca.


https://www.memri.org/tv/jazeera-documentary-hamas-missile-industry-iran-sends-kornet-fajr-missiles-to-gaza-reclaims-munitions

dsol17

@DiscoKhan No dokładnie,ode mnie tak samo wymagają a później zlewają ciepłym moczem. Ty tam rób,ty się trudź a potem zmarnowałeś czas. O to chodzi takim "dyskutantom" chyba,cholera wie ludzie czy boty.

VikingKing

@roadie oglądałem, ale nie wiem z jakiej paki przytaczasz to jako argument. Nie wiem, czy Ty go oglądałeś, ale jak na moje, obnaża w nim niekompetencję działań wojskowych, dokładniej pojedyńczych jednostek (tak wynika ze słów napisanych w raporcie). Natomiast narracja o okrucieństwie Żydów w strefie gazy, jaka panuje w niektórych środowiskach, zahacza o zbrodnie wojenne popełnione z premedytacja, jak to robią ruskie na Ukrainie.


Ponadto Pan Szewko, mówi także o ciężkim sprzeciwie społecznym i poruszeniu władzy Izraela po incydencie, gdzie na drugiej flance mamy bojowników, którzy wylecieli na paralotniach na festiwal muzyczny i wystrzelali cywilów jak kaczki (po kilkuletnim okresie względnego spokoju), a teraz jeszcze mają żądania.

Dlaczego w takim razie, to Izrael jest tym złym w tym konflikcie?

VikingKing

@dsol17 ale Tobie przynajmniej płacą za te harce dezinformacyjne.

dsol17

@VikingKing Lol. Koleś dwie rzeczy:


  1. To nie jest dezinformacja. Choć i tak nie dotrze do ciebie.

  2. Nikt mi nie płaci. Kurwa gdyby mi ktokolwiek płacił za cokolwiek - i to niekoniecznie pisanie w internecie ale nawet za zapierdalanie fizyczne na produkcji - to było by fajnie. Niestety życie się zjebało.Znowu. Ciebie zapewne to cieszy jak większość ukrofili i lewaków - szpilka do wbicia mi i gnębienia mnie - ale mam to w dupie - spierdalaj.

VikingKing

@dsol17 milutko, takie oburzenie i robienie z siebie ofiary, której tak ciężko w życiu i nikt nie płaci . Dobrze, że masz odskocznie w postaci siedzenia cały dzień na internecie, pisania swoich wysrywów i wyszukiwanie linków, żeby podeprzeć swoje teorie.


I to oburzenie bo zasugerowałem, że jesteś trollem xD. Ja się tak nie oburzyłem na Twoje insynuacje o bocie. Co to może znaczyć? Nie wiem, choć się domyślam.

Powodzenia tam w robocie, bo rubel coraz słabszy.

roadie

@VikingKing 


oglądałem, ale nie wiem z jakiej paki przytaczasz to jako argument

po pierwsze - bo napisałeś, że to pierwszy taki incydent więc podałem Ci dowód, że nie pierwszy. Po drugie - sam chciałeś dowodów i materiałów, żeby się doedukować.


Natomiast narracja o okrucieństwie Żydów w strefie gazy, jaka panuje w niektórych środowiskach, zahacza o zbrodnie wojenne popełnione z premedytacja, jak to robią ruskie na Ukrainie.

nie wiem o jakich środowiskach piszesz. Ty nazywasz to narracją, ja uważam to za fakt, tureccy prawnicy uważają to za fakt, Meksyk i Chile uważają to za fakt. To tak na szybko, bo nie mam czasu ani ochoty szukać więcej. Tylko Izraelczycy to negują.


https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/9406333,wojna-izraela-z-hamasem-jest-wniosek-do-mtk-w-sprawie-zbadania-zbrodn.html

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Grupa-prawnikow-z-Turcji-przedstawila-MTK-dowody-na-zbrodnie-wojenne-popelnione-przez-wladze-Izraela-8652804.html


Ponadto Pan Szewko, mówi także o ciężkim sprzeciwie społecznym i poruszeniu władzy Izraela po incydencie, gdzie na drugiej flance mamy bojowników, którzy wylecieli na paralotniach na festiwal muzyczny i wystrzelali cywilów jak kaczki (po kilkuletnim okresie względnego spokoju), a teraz jeszcze mają żądania.

Różnica jest taka, że Hamas to organizacja terrorystyczna, a IDF to armia. I jestem jak najbardziej za tym, żeby Hamas zlikwidować/unicestwić/zrobić cokolwiek, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła. Ale jestem przeciwny bombardowaniu cywili. A IDF to robi, przez co w moich oczach nie różni się od hamasowców. Co więcej, przez swoje okrucieństwo sprawiają, że będzie coraz więcej i więcej chętnych na dołączenie do Hamasu, żeby się zemścić.


Dlaczego w takim razie, to Izrael jest tym złym w tym konflikcie?

Twoje pytanie sugeruje, że jest tylko jedna zła strona, a druga jest dobra. W tym konflikcie każdy ma coś za uszami. Co w żadnym wypadku nie usprawiedliwia strzelania do cywili.


Łap jeszcze jeden świeższy film od eksperta, od 2:55 są wszystkie szczegóły jak doszło do zbombardowania konwoju humanitarnego https://www.youtube.com/watch?v=xg2KgeCTEMs


Jeśli mimo moich argumentów dalej stajesz w obronie IDF to myślę, że nie ma sensu dalej dyskutować.

rebe-szunis

@paulusll Niestety to prawda. Polakiem był Damian Soból. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Konieczne jest rzetelne śledztwo w sprawie incydentu i pociągniecie winnych do pełnej odpowiedzialności!

6a53bc7c-f4df-470f-99e7-cfc73bc1fff3
Odwrocuawiacz

@rebe-szunis yhym już widzę jak winni zostaną ukarani...

jimmy_gonzale

@rebe-szunis ty chcesz 3/4 wojska i administracji "pociągnąć do odpowiedzialności"?

sierzant_armii_12_malp

@jimmy_gonzale Ktoś wydał rozkaz ataku. Ktoś Izraelem rządzi. Ci ludzie powinni być ścigani tak, jak Putler.

tomasz-frankowski

@sierzant_armii_12_malp xDDD ścigaj

AdelbertVonBimberstein

@rebe-szunis konieczne jest zaprzestanie strzelania do pomocy humanitarnej przez izraelskich oprawców.

sierzant_armii_12_malp

@tomasz-frankowski Eichmana się dało ścignąć…

dsol17

Komentarz usunięty przez moderatora

Gracz_Komputerowy

Ja pierdolę żydzi sobie skrobią... Zapewne ponad pół świata już ich nienawidzi.

Topia

@Gracz_Komputerowy jak pół? A kto ich szanuje poza USA i Niemcami?

spinorbital

Komentarz usunięty przez moderatora

Opornik

@Topia W USA antysemityzm rośnie, im młodsze roczniki tym gorzej, nawet panele dyskusyjne na ten temat robili.

A z tymi Niemcami to chyba przesadziłeś.

HamsKloss

@spinorbital a Australijczyka bo kangury xd co Ty bredzisz człowieku

panbomboni

@Opornik Niemcy muszą się dobrze wypowiadać o Izraelu, bo inaczej od razu jest wyciągana karta nazizm.

dwaplusdwatocztery

@Gracz_Komputerowy 2000 lat temu też ich pół świata nienawidziło

JakTamCoTam

@Topia od kiedy w Niemczech ich szanują? Chyba wymuszony szacunek

Topia

@JakTamCoTam wymuszony, czy nie, ale trzęsą dupami, żeby nigdzie cienia podejrzenia o antysemityzm nie było, a wiadomo, że antysemityzm, to każde działanie inne, niż przytakiwanie narodowi wybranemu we wszystkim.

JakTamCoTam

@Topia no to wymuszony masz na pół świata. Skoro Żydzi na YouTube mają problemy za to, że sami wymawiają słowo „żyd „ to o czymś to świadczy.

wozny87

@Gracz_Komputerowy cały.

spinorbital

@HamsKloss no to jak inaczej izrael tłumaczy bombardowanie szpitali i ponad 10k zabitych dzieci? xD


I nie wiem co w moim komentarzu było nieprawdziwego, moderacja chyba z wykopu się urwała

DirtDiver

Komentarz usunięty przez moderatora

Cinkciarz

@DirtDiver ale w polsce nie ma antysemityzmu, bo to by było brzydko xD

DirtDiver

@Cinkciarz Nie gardzę nimi za kolor skóry czy religię. Jeżeli mimo wszystko to kwalifikuję się jako antysemityzm to jestem z niego dumny, podobnie jak ze swojej rusofobii.

szmakul

Troche wstyd ze polak hamasowi pomagal

Ziutson

To te palety z pomocą którymi potem Hamas handluje?

paulusll

@Ziutson to inne palety, te przypłynęły wczoraj z Cypru. A ludzie którzy byli odpowiedzialni za nie zginęli podczas ataku idf.

Ziutson

@paulusll to może te które wiozły gotówkę na pomoc dla palestyńczyków i które dziś znaleziono u aresztowanej w Izraelu siostry przywódcy Hamasu?

matips

@Ziutson Prawdopodobnie tak. Nawet ONZ nie ukrywa, że sporo z jego pracowników przed wojną miało powiązania z Hamasem. To w zasadzie główna para-państwowa władza na tym terenie i nie da się realizować działań pomocowych (i jakichkolwiek) bez Hamasu. To stawia organizacje humanitarne w bardzo złym położeniu w negocjacjach z Izrelem. Nikt nie może zapewnić, że pomoc przekazywana Palestyńczykom nie trafi częściowo lub w całości do Hamasu. Izrael oficjalnie akceptuje cześć tych argumentów, ale tak naprawdę to jest główny powód dla którego Izrael utrudnia działania humanitarne.


Gdyby ONZ i inne organizacje zagwarantowały, że pomoc trafi wyłącznie do cywili i nie przejdzie przez ręce nikogo powiązanego z Hamasem, to pewnie Izrael pozwalałby na znacznie więcej.

festiwal_otwartego_parasola

@Ziutson pchasz się w tytuł żydowskiego propagandysty xD

Ziutson

@festiwal_otwartego_parasola jeśli już mam być jakimś propagandystow to wolę rzymiańskiego niż palestyńskiego (mam kredyt, więc wiesz...)

A tak szczerze to wkurwiają mnie obie strony, ale palestyna i hamas jednak dużo bardziej niż ekipa od niebieskiej gwiazdy.

festiwal_otwartego_parasola

@Ziutson mnie też wkurwiają obie strony z uwagi na swoją radykalną kulturę i religię, niemniej naród palestyński to też są niezłe "ziółka" i staram się nie przymykać na to oczu jak większość ludzi


https://youtu.be/r7GAg8sWDpI?si=QPLzYD-hyr_D7s-p

Ziutson

@paulusll jak tylko widzę Bosak to z przyzwyczajenia na wstępie zaczynam się śmiać co znowu ten pajac wymyślił

I ja się zgadzam że ostatni burdel zaczął Hamas. Definicja fuck around and find out.

No i dalej rozwalają obrazki z palestyny:


  • handel żywnością z pomocy międzynarodowej

  • śmianie się i przybijanie piątki z kumplem przez kobitkę która dopiero co udzieliła wywiadu i była "zapłakana i załamana tym jak ich mordują"

  • gość na wózku inwalidzkim z 3 nogami

  • zdjęcie dziecka z poparzonym kotkiem który na zdjęciu ma 5 łapek

  • złapanie siostry przywódcy Hamasu z kasą z pomocy międzynarodowej


Izrael też ma swoje za uszami, ale to co Ci odwalają to jest jakiś cyrk. Naprawdę mam tylko nadzieję że z Gazy zwiali już Ci najnormalniejsi. Szczerze, przekazowi Palestyńczyków ufam jak temu co powiedzą Braun, Mikke, Macierewicz, Morawiecki i Kaczyński. Ten sam poziom prawdomówności.

Zaloguj się aby komentować