#patologia
Strona https://wyplacesam.pl kosztowała 6 mln zł a wygląda jak projekt szkolny


#patologia
Strona https://wyplacesam.pl kosztowała 6 mln zł a wygląda jak projekt szkolny

Zaloguj się aby komentować
#programista15k trochę #gownowpis
Chyba dostrzegłem fenomen scrum'a w IT.
Nasz zespół bardzo dobrze sobie radzi ale to dlatego że u nas srumem to "wycieramy podłogę". Estymację zmieniamy w trakcie sprintu, sami tworzymy taski i jak trzeba to wrzucamy do obecnego sprintu. PO głównie przekazuje nam oczekiwania od biznesu a nasza SM robi raczej za sekretarkę.
I teraz taka scrum masterka idzie na spotkanie innych SM i co ona może tam powiedzieć?
-Julka, masz najlepszy zespół, jak to robisz?
Na spotkaniu SM powie, że sukcesem jest praca bez scrum'a? Nie, wyciągniętą pod tablice będzie gadać banały o procesach i regułach.
W ten sposób idzie w świat, że kluczem do sukcesu jest ściśle trzymanie się scrum'a
@szczekoscisk ale scrum polega na tym, żeby scrum master robił za "sekretarkę".
Przecież dosłownie o to chodzi. To jest osobą, która ma być obok zespołu, raportować i ogarniać wszystko co jest potrzebne zespołowi do pracy, żeby sobie tymi rzeczami głowy nie zawracali. Jak to u Was ma wyglądać, skoro modelowy przykład jest tym "złym"?
Zaloguj się aby komentować
#warszawa
Co tak kopci w okolicy stadionu?
Edit: to Bazar Różyckiego https://tvn24.pl/tvnwarszawa/praga-polnoc/warszawa-pozar-na-bazarze-rozyckiego-kleby-dymu-nad-targowa-st8370711

Zaloguj się aby komentować
#embeded #programowanie #esp32 #elektronika #it
W esp32 znaleziono backdoora i przedstawiają to jak coś bardzo poważnego.
I jest to spory problem bo wiem, że w Polsce i Niemczech ten mikrokontroler jest używany w energetyce.
Jestem ciekawy co zostanie postanowione. Espressif nie udostepnia całego kodu źródłowego na swoje uC. Nawet jeśli będzie jakiś hotfix to nikt poważny nie powinien używać tego w strategicznych obszarach. A więc machną ręką czy będzie wielka modernizacja?
https://www.tarlogic.com/news/backdoor-esp32-chip-infect-ot-devices/
Zaloguj się aby komentować
#glownowpis
Mam nową umowę, wyższą o 2.5k. Ale wpada mi duży ZUS więc finalnie zostanie mi z tego tylko 1k więcej na rękę. Ale z inflacja 4.7% r/r wychodzę realnie jakieś 250zl na plusie względem poprzedniego roku.
~90% podwyżki mi wyparowało.

Zaloguj się aby komentować
#firefox idzie do kosza
Zaczęło się od sponsorowanych stron a teraz zauważyłem masę pakietów które firefox wysyła np. na detectportal.firefox.com. A dbania o swoją prywatność i nie akceptuje telemetrii/szpegowania itp.



Zaloguj się aby komentować
#amazon #promocje #zigbee #smarthome #homeassistant
Hej, na Amazonie nadal jest promocja na przekaźniki zigbee Nous. Mi udało się kupić 4sz. po nie całe 15,50PLN ale nadal można kupić 3 sztuki z rabatem co wyniesie 16,67PLN za sztukę.
Starszy model tego przekaźnika używam długo z zigbee2mqtt i działa bez problemów. Te obecne trochę się różnią ale zadziałały od strzała z ZHA (wsparcie bezpośrednie dla zigbee w home Assistant). Podejrzewam że z zigbee2mqtt nie powinno być problemów. Co ciekawe, mają pomiar mocy ale jeszcze nie testowałem jak dalekie od prawdy są wskazania.



Zaloguj się aby komentować
#motoryzacja #pajero 2 V6
By wymienić świece trzeba odjąć kolektor... Genialne.
A czy było warto? Ciężko powiedzieć. Grunt, że po wszystkim nadal pali 😁


Zaloguj się aby komentować
#motocykle #biwakowanie #hamak
Kolejny wypad na motobiwak udany.
Wraz z dziewczyną odwiedziliśmy parę ruin w dalszej okolicy i zaliczyliśmy spanie w hamaku w lesie.
Nowa chińska ocieplina jak i śpiwór puchowy dały radę choć noc była cieplejsza niż prognozowano.
Spaliśmy w niepozornym lesie pośrodku pól który okazał się najżywszym lasem z jakim mieliśmy doczynienia. W około naszego obozowiska kręciło się wiele dzikich zwierząt. Nawet udało nam się zobaczyć jelenia z gigantycznym porożem który podszedł do nas na odległość ok 20m. W nocy również szelescily nam wielkie chrząszcze wielkości kciuka o nazwie Biegacz skórzasty.





Zawieszenie fabryczne tylko przód skręcony pod offroad.
Ogólnie jest git ale wyraźniej słabiej hamuje. Lubię trzymać niskie obroty i przy pełnym załadowaniu + plecaczek biegi podbijam 1000 obrotów wyżej. Trzeba pamiętać że jest wyżej środek ciężkości i ma większą tendencje do walenia się w zakrętach co w sumie jest najistotniejsze przy wolnych manewrach.
W terenie 2os ciężko się jeździ, brak wprawy mojej i plecaczka do jazdy 2os, do tego pozycja siedząca i przez to na piachu jestem spięty (ale jeździć dalej można tylko jest mało przyjemnie). Za to w 1os z sakwami już jest git, mogę sobie wstać i czuję się jak w domu 😁
Zaloguj się aby komentować
#aliexpress #pekao #blik
Dziwna sprawa albo pierwszy raz na to zwróciłem uwagę.
Kupowałem coś na ali i płaciłem blik'iem. Później po paru dniach z konta ściągnięto mi drugie tyle a następnego dnia zwrócono. Nie zwróciłbym na to uwagi gdyby właśnie nie ten zwrot.
To jest dla mnie niepokojąco bo płaciłem blikiem, w ali nie mam podpiętej karty ani konta bankowego a i tak ściągnięto z mojego konta pieniądze i fartem to zobaczyłem.



Zaloguj się aby komentować
#powodz #timberborn #heheski
Sytuacja jest kryzysowa

@Acrivec no jeszcze nie, ehh...
https://www.gamewatcher.com/news/timberborn-update-6-release-date
Tak swoją drogą jak mi paru rzeczy w grze brakuje i fajnie widać rozwój itp. to żeby chłopaki nie przedobrzyli i paczami nie wydawali rzeczy które powinny być w DLCku. Ja bym sequela też chciał zobaczyć i naprawdę sporo usprawnień, a co by nie mówić to gra jest w pełni funkcjonalna... Żeby mieli środki na coś większego w przyszłości.
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #offroad
Jutro ma lać więc trzeba było bawić się w terenie skoro jeszcze sucho.
Przy okazji rozwaliłem swoje rękawice więc teraz czas wypróbować Rev'it Sand 4

Zaloguj się aby komentować
#pogoda
Ciekawą pogodę mam tu na Lubelszczyźnie. Jest ponad 10°C ale "pada" coś co przypomina pył. Może to mgła w granulkach? 😅
Tylko drzewko oszronilo i daje zimowym klimatem

Zaloguj się aby komentować
#motocykle
Wczoraj w tenerce wymieniłem łyżkami oponę i założyłem nową dętkę. Wczoraj było super a dzisiaj flak, czyli zjebalem sprawę 🤬
Więc dzisiaj przedmuchalem gary w zielonym

Zaloguj się aby komentować
#motoryzacja #samochody
1949 Dodge Power Wagon





Zaloguj się aby komentować
#pozar #mlyn
Jakieś 2 tygodnie temu spłoną stary, derwniany młyn w Latyczynie koło Szczebrzeszyna.
Wiele razy obok niego przejeżdżałem i nigdy mnie specjalnie nie zainteresował. Ale w tamtym roku we wrześniu wraz z dziewczyną postanowiliśmy tam zajrzeć. Było warto bo wnętrze bardzo nas zaskoczyło.
Młyn był pełny sprzętu, maszyn które jakimś cudem nie padły ofiarą złomiarzy. Może gdyby wymienić stare pasy i napędzić to te całe ustrojstwo znów wydałoby by trochę mąki. Zwiedzanie trzech kondygnacji starej drewnianej, sypiacej się konstrukcji było bardzo przyjemnym doznaniem, niestety już nie osiągalnym.
W komentarzu zdjęcia gdy młyn jeszcze stal





Zaloguj się aby komentować
#motoryzacja #biwakowanie #ogrzewanie
Chcę zamontować do autka takie "Webasto" z własnym zbiornikiem na paliwo.
Pytanie, czy są jakieś znaczące różnice między zasilaniem olejem napędowym a benzyną?

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#hejto
Przestalem dostawiać powiadomienia i robiąc research dokopales się, że tylko dwie osoby zgłosiły podobny problem.
Można coś z tym zrobić? 🤔
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #offroad
Tramposz-truposz nadal jeździ. Po wczorajszych opadach wolałem na polne wyprawy wybrać coś co ma kostkę. Okazało się, że błota nie było aż tyle ile przewidywałem ale na Trenerce na bank leżałbym w paru miejscach. W tenere z przodu mam już prawie dosłownie łyse Karoo 4 a z tyłu K60 vs trampek z Pirelli Scorpions Rally (nie STR) z tyłu i z przodu, klasycznie, TKC80
Dawno jeździłem trampkiem w terenie i mam kilka spostrzeżeń po przesiadce. Trampek jest znacznie mniejszy od tenerki. Mimo podniesionej kierownicy w hondzie musiałem mocno się schylać. Na początku było to bardzo dziwne/niewygodne ale szybko się przyzwyczaiłem. W tenerce wszystko jest "ostrzejsze", reakcja na gaz, hamulce, sprzęgło oraz znacznie więcej momentu od dołu. Dla mnie są to atuty przy zabawie w terenie. Trampka ciężko było mi wyczuć i zamiast zarzucać tyłkiem oraz zaliczać podjazdy wolałem odkrywać dotąd nieznane mi polne szlaki. Chociaż to wszystko może być kwestia przyzwyczajenia bo kiedyś tą Hondą też się bawiłem. I ostatnia różnica to środek ciężkości, wydaje mi się że Transalp znacznie bardziej dociążony na przód niż Tenere.
Po za tym duszno i parno, ponad 30°C i brak wiatru.

Zaloguj się aby komentować