#android
Od dawna nie aktualizują mi się automatycznie aplikacje na telefonie, na poprzednim miałem to samo.
Teraz mam Norda 4 z oxygenos 15
Automatycznie aktualizacje mam włączone w sklepie co jeszcze może być wyłączone?



#android
Od dawna nie aktualizują mi się automatycznie aplikacje na telefonie, na poprzednim miałem to samo.
Teraz mam Norda 4 z oxygenos 15
Automatycznie aktualizacje mam włączone w sklepie co jeszcze może być wyłączone?


Zaloguj się aby komentować
#pytanie
Postanowiłem zmienić krzesło do komputera, do tej pory używałem HUZARO FORCE 7.3 i jestem mega zadowolony ale ekologiczna skórka już zaczęła się przecierać i się sypie z tego fotela. Widzę że już tego modelu nie ma, ale wychodzi jakiś nowszy 7.9
Ale może polecicie coś godnego uwagi do 1000, ważne żeby miał regulowane podłokietniki góra/dół a przód i tył to już w ogóle super.
A no i kółka musi mieć takie żeby nie rysowały podłogi
@Kasjo W pracy siedzę na Silver Monkey od pandemii chyba i w sumie brak śladów zużycia przez te ok. 5 lat (edit: sprawdziłem, zakup 2019r) pierdzenia prawie po 8h. Myślałem, że budżetowy i do końca gwarancji ledwo wytrzyma, ale jak będę wymieniał to znów od nich wezmę.
Tego modelu już nie ma:
https://www.x-kom.pl/p/486863-fotel-gamingowy-silver-monkey-smg-500-czarny.html
Ten akurat w promce:
https://www.x-kom.pl/p/1266234-fotel-gamingowy-silver-monkey-x-fotel-gamingowy-ararat.html
Ale porównywalny jest
Zaloguj się aby komentować
#chatgpt #ai
Właśnie zauważyłem że chatagpt (ten darmowy na stronie) nie ogarnia generowania ludzi trzymających coś w lewej ręce, nawet jak go poprawiasz to z uporem generuje praworęcznych. Pewnie temu że z takich obrazów się szkolił. Ma ktoś dostęp do lepszych modeli i by sprawdził tak z ciekawości
Zaloguj się aby komentować
#komputery
Jako osoba leworęczna zawsze używałem myszek dla praworęcznych ale koniec z tym. Zakupilem myszkę pulsar X2A która jest uniwersalna, ma boczne przyciski z lewej i prawej strony, można je na dodatek łatwo zdemontować. Ogólnie bocznych przycisków używam tylko przy graniu i przypisane są do przeładowania broni. Więc w starych myszkach wciskałem ten klawisz najmniejszym palcem ogólnie mało wygodne ale się przyzwyczaiłem. W nowej myszce pograłem przez chwilę i wymontowałem te z prawej strony bo cały czas wciskałem kciukiem przez przypadek. Tak że teraz mam myszkę przystosowana dla lewej ręki ale i tak używam jak dla prawnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale myszka spoko

Zaloguj się aby komentować
#gownowpis
Jedna z niewielu instrukcji która mnie zainteresowala żeby przeczytać od deski do deski:)

Zaloguj się aby komentować
#ai #pytanie
Pytanie może głupie może mądre ale ktoś mógłby wytłumaczyć pobieżnie w jaki sposób są zbudowane modele AI które cały czas się uczą? Bo jak uczymy model to parkujemy w niego mnóstwo jakiś danych wejściowych i po jakimś tam czasie mamy jakiś tam model który sobie zapisujemy i możemy przenieść na inny komputer. Czy teraz taki gotowy model możemy dalej uczuć czy trzeba wszystko zaczynać od początku?
@Kasjo modele się nie uczą na bieżąco. Trzeba wykonać finetuning lub stworzyć coś co nazywa się lora. Oba wymagają mocy obliczeniowej żeby jakąś wiedzę na stałe wcisnąć do modelu.
A model który przenosisz na inny komputer, o ile masz kod który służył do treningu(i dane) to możesz spokojnie kontynuować trenowanie.
@Kasjo Nie wiem to się wypowiem!
Czytałem ostatnio jakiś artykuł i Andrzej Dragan też chyba o tym wspominał, że nie mamy zielonego pojęcia jak dokładnie uczy się AI. Wiemy, że to robi, wiemy jak do tego doprowadzić, ale nie mamy pojęcia jak finalnie "się uczy". Sam efekt "uczenia się" to nie jest coś co wynaleźliśmy my - ludzie - tylko coś co odkryliśmy, dlatego też nie wiemy jak to działa. Coś jak teoria kwantowa i zachowanie fotonu "obserwowanego" takiego którego "nie obserwujemy". Wiemy że coś się dzieje, mamy na to dowody eksperymentalne ale nie mamy pojęcia dlaczego tak się dzieje.
Na dodatek szybkość nauki AI jest niebotyczna, więc za 2-3 lata uruchomi się SKYNET xD
Zaloguj się aby komentować
#elektryka #pracbaza
Chłopaki poskładali skrzynię tokarki do kupy teraz trzeba sprzęgła podłączyć. A mama mówiła, idź na elektronika będziesz miał przynajmniej czystą pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
#gry #poe2
Gra ktoś w Path od Exile 2? Mnie wciągnęła na całego, po 2 tyg wałki z pomiotami zła udało mi się dojść do endgame. Próbowałem kilku postaci ale w końcu zrobiłem monka, u npc dorwałem super kijaszek i od tego momentu bossowie to były małe pikusie (mo może nie wszystkie bo trochę mam małe resisty i musiałem kombinować z gratami żeby na konkretnego bossa dobrać sprzęt i nie paść przy jednym uderzeniu)
Zaloguj się aby komentować
#pracbaza
Z okazji światowego dnia nic nie robienia pozdrawiam wszystkich na etacie. Postaram się dzień święty święcić
Zaloguj się aby komentować
Napadało śniegu a ja hulajnogą do roboty przyjechałem, będzie wesoły powrót, jak się nie wy⁎⁎⁎ie to będzie sukces :)
#bialystok
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#warzymyzhejto #piwo
Ile można stać z termometrem i chochlą? Trzeba sobie ułatwić życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Navane hazy IPA, grainfather to jeszcze nie moja bajka, i tak się cieszę że trochę roboty mi odeszlo, zrobiłem też sobie chłodnice z karbowanej nierdzewki i dzisiaj pierwszy test. Ale płytę grzewczą to będę musiał mocniejszą poszukać bo tą nie idzie podgrzać a o gotowaniu w ogóle nie ma mowy (to już robię na gazie)
Zaloguj się aby komentować
#android
Kolega ma dziwny problem z mapami Google na telefonie. Jak się chce wybrać jakaś miejscowość to wyskakuje komunikat jak na zdjęciu. Jak wejdę w mapy offline i cche pobrać to zachowuje się jakby nie miał połączenia z internetem. Ale wszystkie inne usługi działają i na wifi i na mobilnym tylko te mapy nie widzą internetu. Kasowałem dane, cache, odinstalowałem i instalowałem aplikacje i cały czas to samo.
Miał ktoś podobny problem?

Zaloguj się aby komentować
@Kasjo kiedyś czytałem, że nazwa złodziejka dla rozgałęźnika wzięła się stąd, że w czasach przed upowszechnieniem się liczników rachunki za prąd płacono od ilości gniazdek w domu. Taka złodziejka potrafiła zmultiplikować przyłącza i na jednym gniazdku podłączyć kilka urządzeń. Nie wiem, na ile jest to prawda, ale brzmi sensownie.
Zaloguj się aby komentować
#pracbaza Wkurwili mnie już konkretnie w robocie i złożyłem wypowiedzenie. Mamy na warsztacie w sumie 3 elektroników (utrzymanie ruchu więc bardziej pracuje jako elektronik/elektryk/czasami mechanik/automatyk/informatyk) Zatrudnili młodych z zerowym doświadczeniem i zerowym zapałem do pracy. Jeden już pracuje ponad rok, drugi jakieś 6miesiecy. Głównym zajęciem jest spanie i oglądanie seriali. Kierownik ma w d⁎⁎ie bo robota jest zrobiona (głównie przeze mnie) Wprawdzie wywalczyłem podwyżkę ale zajebali mi premie więc przelew po podwyżce był mniejszy niż przed :p
Okres wypowiedzenia miesiąc więc dopiero od lutego zrobię sobie polroczną przerwę :)

Zaloguj się aby komentować
#sny
Czy jak śni się wam, że jedziecie gdzieś samochodem to macie problem z kierowaniem? Mi jak się śni kierowanie to zazwyczaj kończy się jakaś obcierką albo stluczką. Może to temu że nie jeżdżę samochodem, nie mam prawka. Od czasu do czasu w pracy sobie się przejadę widlakiem albo takim elektrycznym prawie meleksem. Więc obsługa kierownicy nie jest mi obca :)
Ciekawe z czego to się bierze?
Zaloguj się aby komentować
#mechanika
Wpierw coś stukało a potem przestało się obracać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#elektryka #elektronika
Dobre zakończenie tygodnia, do końca zmiany sobie posiedzę i popatrzę kiedy i czy maszyna wywali błąd :)

Zaloguj się aby komentować
#domowepiwo #zainteresowania
Pierwszy w życiu cydr już sobie pyrka od tygodnia, dobrze pójdzie to za tydzień będę butelkował.
Zostawię 5 litrów i dodam trochę chmielu na 3dni zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zaloguj się aby komentować