Zdjęcie w tle
BilboBagosz

BilboBagosz

Twórca
  • 36wpisy
  • 106komentarzy
#adventofcode
Dzisiaj zadanie zrobiłem chyba w najgorszy możliwy sposób, ale jak ktoś napisał wcześniej "oni tego nie sprawdzają".
Chyba jutro to opiszę, to będziecie mogli mnie wyśmiać, ale na razie bez spoilerów.
Passpy

@BilboBagosz no moj kod tez nie moge patrzec xd trzeba odkomentowywac czesci w zaleznosci od inputu

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj sprytna matematyka W zeszłym roku było podobne zadanie z tego co kojarzę. BTW. Czy na hejto jest coś takiego jak <spoiler></spoiler> na wypoku?

#adventofcode
rust-n-dust

"Sprytna matematyka" i już wiem, że się brute force'm nie doczekam xD.

W zeszłym roku zdaje się dzień 11 - z małpami wymagał tej samej (małpiej ) sztuczki.

A brak <spoiler></spoiler> to skandal!

marmot

Po przeczytaniu tego posta przed zobaczeniem treści myślałem, że ta sztuczka będzie trudniejsza :D. Ale fakt, uniknąłem dzięki niej przynajmniej z biliona iteracji

Flaaj

W sumie z treści zadania nie wynika, ze można użyć sprytnej matematyki. Akurat tak zostały inputy dobrane, że można (node'y konczące sie na A i Z miały te same child node'y, czasem tylko zamienione lewy z prawym, w innym wypadku nie byloby to mozliwe)

Zaloguj się aby komentować

Hejka wszystkim, jak ktoś czuje, że nie daje rady z zadankiem, to może niech napisze na tagu, to ogarnie się podpowiedzi. Warto się nie poddawać, bo to doświadczenie później zostaje w głowie i palcach, a zadanka szczególnie późniejsze, w któych chodzi o wydajność są bardzo wartościowe.

#programowanie #adventofcode
camonday

Bardzo fajna inicjatywa! A pomożesz z tym że po całym dniu na uczelni nie mam siły na kodowanie nawet takich małych ciekawych zadanek? :V


Śmieszki śmieszkami, jak będę mieć siłę to usiądę ponadrabiac ale i tak myślę że jedno dziennie. Ale czy będę robić po kolei czy zgodnie z dniem w kalendarzu to jeszcze nie wiem. Inicjatywa pomagania sobie fajna

Zaloguj się aby komentować

Nie wiem czy wybrałem dobrą społeczność, ale jestem tak podjarany, że muszę o tym napisać. Na Netflixie jakiś czas temu wyszedł program "Diabelski plan". Jest to swego rodzaju połączenie teleturnieju z reality show. Uczestnicy na tydzień zamieszkują wspólnie kompleks, w którym biorą udział w różnego rodzaju zadaniach wymagających mądrej głowy. Każdy z uczestników na początku otrzymuje żetony - jeżeli straci wszystkie to odpada z programu. W zadaniach zazwyczaj bierze udział cała grupa i polegają one czasem na rywalizacji, czasem na współpracy. Dzięki zadaniom uczestnicy mogą zdobyć dodatkowe żetony dla siebie oraz powiększyć pulę pieniędzy, którą wygra zwycięzca programu. Mnie wciągnęło, jeżeli komuś podobało się np. 'The Moll', 'Prawo dżungli' lub chciał by obejrzeć coś w stylu 'Silni i sprawni', ale gdzie atutem będzie sprawny umysł, a nie ciało. To polecam bardzo serdecznie!

A może znacie jeszcze inne programy w podobnym stylu?

#netflix #realityshow
rakokuc

Uczestnicy na tydzień zamieszkują wspólnie kompleks

A może znacie jeszcze inne programy w podobnym stylu?

@BilboBagosz Hotel Paradise

Zaloguj się aby komentować

Bardzo fajne zestawienie kosztów obietnic wyborczych na podstawie programów lub informacji z mediów, jeżeli program jeszcze nie został opublikowany. Widać dzięki temu nie tylko podejście do finansów państwowych, ale także priorytety danej partii. Wiadomo, obietnice nie muszą zostać spełnione, ale jakieś wnioski można sobie z tego wyciągnąć.

https://wybory2023.money.pl/licznik-obietnic-wyborczych
A tu komentarz pana Piotra Kuczyńskiego:
https://www.money.pl/gospodarka/poszli-na-calosc-ale-tsunami-pieniedzy-nic-im-nie-da-grozi-nam-scenariusz-grecki-opinia-6938303576205920a.html

#polityka #wybory #wybory2023

Zaloguj się aby komentować

Drogie mole książkowe!
Czy ktoś może zna jakąś ciekawą beletrystykę na temat małżeństwa lub mniej formalnego związku z perspektywy mężczyzny?

#ksiazki #literatura #pytanie #szukamksiazki
schweppess

@BilboBagosz nie wiem czy to to, czego szukasz, ale podobała mi się ta:

Jak mam do ciebie dotrzeć? Dlaczego małżeńskie doświadczenia mężczyzn i kobiet są tak odmienne - Terrence Real

HerrJacuch

Nibyżona czytała *Pan i Pani Fleishman* i ponoć bardzo dobre.

moll

@BilboBagosz Małe zbrodnie małżeńskie

Zaloguj się aby komentować

Nie jestem wielkim fanem Karola Paciorka, ale jego seria podcastów na tematy polityczne jest dla mnie bardzo wartościowa. Jakiś czas temu wypuścił rozmowę z ludźmi prowadzącymi kanał ORB i jeden z twórców zainspirował mnie do nieco innego podejścia do głosowania w tym roku. Wybór posła wydaje mi się dużo bardziej atrakcyjny - z powodu dużej ilości takowych na listach jest większa szansa, że znajdę kandydata, który jest możliwie blisko moim poglądom. Wcześniej o wyborach myślałem, jak o eliminacji najgorszych opcji aż zostanie ta jedna jedyna. Głosowanie na pojedynczego posła sprawia, że jestem w stanie lepiej uzasadnić mój wybór i po prostu lepiej się z nim czuję.

https://www.youtube.com/watch?v=WeiHX9HNAcA

#wybory #wybory2023 #polityka
smierdakow

@BilboBagosz chyba się nie zgadzam, jednak na pierwszym miejscu powinien być wybór partii i dopiero z listy tej partii możesz sobie swobodnie wybrać posła

Hoszin

tylko głos nie dostaje ten jeden poseł a lista, szkoda że nie jest inaczej.

El_Nero

Ale wiesz, że jeśli zagłosujesz na posła X i on się nie dostanie, to Twoje głosy zasilą daną partię ("jedynkę" z tej partii)?

Zaloguj się aby komentować

Hej ziomeczki,
może to trochę głupie, ale dziwna rzecz mi się dzieje na kompie. W firefoxie, którego odpalam rzadziej niż chrome, jak wchodzę na google, to wszystko jest napisane cyrylicą, a nie zmieniałem ustawień języka i cała historia wyczyszczona. Wcześniej pojawiały mi się czasem reklamy napisane cyrylicą np. na yt, ale było to sporadycznie, teraz są częściej niż pisane alfabetem łacińskim. Skanowałem kompa jak na razie windows defenderem i nic nie wykazał, poskanuje jeszcze czym innym, ale na innym komputerze też to zjawisko się dzieje. Internet mam z UPC. Zastanawiam się czy to jakiś MITM się dzieje, bo trochę ciężko mi uwierzyć, żeby to było przez rosnącą ilość obywateli Ukrainy, których w okolicy wcale dużo nie mam. Zgłoszę to do supportu UPC, ale jakoś jestem sceptyczny czy coś z tym zrobią. Może ktoś ma jakiś pomysł co to jest, może panikuję?

#cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo #pytanie
dsol17

W tym przypadku to raczej włażenie na ruskie strony czy strony z jakimiś wirusami przeglądarkowymi a nie ukry hackujące ci wifi.

Jak łazisz po Bóg wie jakich stronach i ci się wyświetlają dziwne reklamy to ci potem mogły popieprzyć ustawienia.


Skasuj na początek folder z plikami tymczasowymi i ustawieniami foxa i sprawdź,czy ci się ustawienia klawiatury nie spieprzyły.

Oczywiście pod warunkiem,że znasz hasła do tego co używasz,INACZEJ TEGO NIE RÓB !!!


%APPDATA%\Mozilla\Firefox - ja raz na jakiś czas wywalam wszystko.

Fausto

Adwcleaner profilaktycznie

Astro

@BilboBagosz jesteś zalogowany na koncie Mozilla?

Zaloguj się aby komentować

agent_carramba

Co z tego. Jest tak skonstruowane że dla dziecka kupić mieszkania nie mogę. Jak zwykle te kurwy robią tak by nie dać

Zaloguj się aby komentować

Cześć i czołem,
tak sobie szperam w programach partii starych i nowych co by nieco się zorientować, gdzie kto zmierza. Szukam głównie jednego zdania, które brzmiało by mniej więcej "Oddzielenie stanowiska prokuratora generalnego od stanowiska ministra sprawiedliwości". Znalazłem to w pdfach, chyba starych, programów KO i Lewicy, na stronie Konfederacji czegoś takiego nie widziałem i na stronie Polska2050 również czegoś podobnego nie zauważyłem. Może ktoś tutaj jest lepiej zorientowany jak ta sprawa wygląda u poszczególnych partii? A było by nieziemsko, jakby ktoś podrzucił tutaj programy lub spisy głównych postulatów w pdf.
Pozdrawiam serdelcznie
#polityka #szukampartii #wybory
libertarianin

co by nie napisali, nikt tego nie rozdzieli prawdopodobnie bo to nie jest w ich interesie


coś jak z tymczasowo obniżonym vatem, obniżamy go a potem zapominamy że to tymczasowo

Zaloguj się aby komentować

Wie ktoś może czy 4 czerwca protesty będą organizowane w innych miastach? Konkretnie chodzi mi o trójmiasto, do Wawy nijak nie ma szans, żebym pojechał na niedzielę, a jednak sprzeciw okazać bym chciał.
#tujestdemokracja #jebacpis #putinowskapolska #wiadomoscipolska #polityka
25691322-f1b1-4f0d-9ec6-c05da492140c
Dzban3Waza

Wpisujcie miasta. Katowice

Rudolf

@Dzban3Waza kompletne zignorowanie GOPu który jest takim super miastem to dla mnie mega błąd

UnknownSoldier

@Dzban3Waza w razie czego również proszę o informację dot. Katowic

matips

Organizujecie te protesty wspólnie z LGBT? Planujecie skupić uwagę mediów np. na alimentach?

CherenkowP

@BilboBagosz skoro nie ma to może czas podjąć inicjatywę i rozkręcić coś ;)

BilboBagosz

@CherenkowP Za późno na to, żeby dostać pozwolenie i wyznaczyć trasę to z tego co kojarzę minimum miesiąc przed trzeba wniosek złożyć. Poza tym jest już główne wydarzenie na ten weekend zaplanowane, jak teraz patrzę na kalendarz imprez https://4czerwca.gdansk.pl/ - Święto wolności i praw obywatelskich

Zaloguj się aby komentować

Witam ziomeczki, mam #pytanie prawdopodobnie do bardziej doświadczonych inwestorów i spekulantów. Jest sobie spółka X - nie za duża bo na New Connect, istnieje od ponad 10 lat, a w ostatnich latach wykazuje stabilny zysk co kwartał, do tego wypłaca dywidendę. Nagle ni z tego, ni z owego 90% udziałów w spółce wykupują 2 fundusze - 1 zagraniczny i drugi w sumie też tylko z oddziałem w Polsce. Normalnie udział funduszu jest pozytywny, szczególnie dla spółki, która nie była wcześniej w składzie żadnego portfela grubej ryby, ale 90% - czy to nie za dużo? Ciężko oprzeć się wrażeniu, że realizuje się wrogie przejęcie aby zdjąć konkurencję, chociaż oba fundusze wydają się nie mieć powiązań z branżą, jaką zajmuje się spółka X.
#inwestycje #gielda

Co robią fundusze?

Zapster

Kupowanie czegokolwiek na NC to głupta, więc żadne w powyższych

BilboBagosz

@Zapster Kupowanie czegokolwiek bez wiedzy i rozeznania to głupota

Zaloguj się aby komentować

Trochę mnie boli, że na większości portali ekonomiczno - finansowych jest dużo więcej artykułów o nowym kredycie 2%, a dużo mniej na temat konta mieszkaniowego. Wiadomo, że oszczędzanie raczej nie będzie w modzie, ale to konto jest co najmniej równie ciekawe, jak wcześniej wspomniany kredyt.
Po krótce:
  • założenie konta ma być możliwe po 1 lipca
  • na konto będzie można wpłacać od 500 zł do 2000 zł miesięcznie
  • jeżeli właściciel konta w danym roku zrobi minimum 11 wpłat, to na konto wpłynie premia w wysokości średniorocznego wskaźnika inflacji lub średniej arytmetycznej ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, do tego w każdym roku ma być wybierany ten wskaźnik, który jest bardziej korzystny dla oszczędzającego
Konto nie będzie dostępne dla wszystkich, jest dedykowane dla osób, które nie posiadają własnego mieszkania/domu, chociaż i od tego są pewne ustępstwa. Więcej szczegółów można znaleźć na stronach:
https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/konto-mieszkaniowe
https://direct.money.pl/artykuly/porady/konto-mieszkaniowe--co-trzeba-o-nim-wiedziec
#oszczedzanie #finanse #nieruchomosci
Magnifice

@BilboBagosz czy z moja matematyka jest coś nie tak? W przykładzie na końcu napisali: kapitał 12000 pln, oprocentowanie 9,6%, zyski 624 zł. Z tego wychodzi, ze kapitał od którego zostały policzone odsetki to 6500 zł. Czy ja czegoś nie złapałem?

Riusathagu

A nie chodzi o to że nie wpłacasz od razu 12k tylko co miesiąc po 1k?

rafal155

@Magnifice Tak jak @Riusathagu - premia jest naliczana raz, dla 12 regularnych wpłat

WiecNo

@BilboBagosz A to trzeba bombelka mieć

Mario_Puzon

@BilboBagosz kurde to nie jest coś a la prl owskie książeczki mieszkaniowe??


Spoko opcja, ale dla mnie i tak chyba lepszą oszczędnością jest nadpłata hipoteki


edit: a to na pierwsze mieszkanie. odpadam

Zaloguj się aby komentować

We wtorek była grupa śmierci, wczoraj nie za bardzo Dlatego ta dzisiejsza lista niekoniecznie może być porównywana z pierwszą. Polski nie ma, bo i tak na Blankę nie można głosować. #eurowizja #muzyka
S: 
- Austria - bardzo chwytliwy kawałek, fajne wokale, performance na scenie wystarczający, pewnie wejdzie na mój spotify
- Australia - ou boi, ale ładnie ożeniony retrowave z metalem, chociaż wokal może nie był wybitny, ale scena też fajna
A: 
- Litwa - bardzo mocny wokal, fajne churki, ta pani ma szanse wygrać
- Belgia - pierwszy kawałek, który złapał mnie za ucho. Na scenie lepiej od poprzedników, więc może też zdziałał kontrast
- Islandia - pani z Islandii pomimo całkiem spoko wokalu i prężenia się na scenie jak tylko mogła, niestety nie zakwalifikowała się, a szkoda. Głos całkiem mocny, przesłanie nawet gitówa, no ale cóż
- Słowenia - drugi kawałek, który mnie złapał za ucho. Scenicznie fajnie się chłopaki pokazali. Ich utwór ma jeden problem - wokal nie ma za bardzo możliwości, żeby się wykazać
- Albania - mega dobra wokalistka, ale orientalne bity nigdy mi nie wchodzą
B: 
- Gruzja - podobnie jak u Armeni
- Armenia - Loreen, ale ze słabszym głosem, chociaż to co działo się na scenie wyglądało trochę lepiej niż u przedstawicielki Szwecji
- Rumunia - ten kawałek się rozkręcał, ale zbyt wolno. Szkoda, że tancerka wyskoczyła tylko na koniec
- Estonia - mocny wokal, utwór pełen pasji, ale nie łapie za ucho, na scenie nie wiele się działo
- Cypr - Loreen w męskiej wersji, nie lubię jak facet śpiewa falsetem, chociaż jest w tym dobry, ognie były fajne, ale to za mało

- Dania - muzycznie mnie nie porwało, choreograficznie i wizualnie też

- Grecja - skakanie zamiast choreografii, wokal okej, ale generalnie nudy
- San Marino - ciężki kawałek, może mi się wydaje, ale chyba zdarzyło się wokaliście nie trafić w niektóre nuty
onlystat

@BilboBagosz babka z Litwy moja faworytka poki co.

Blanka wypadla wczoraj bardzo dobrze... Swoja droga jako typowy popowy "shit" ta piosenka nie jest wcale taka zla jak wszyscy ja maluja. Trzymam kciuki zeby byla w pierwszej 10. To by byl ogromny sukces

Zaloguj się aby komentować

Moja tierlista po pierwszym półfinale #eurowizja #muzyka
S:
- Malta - czemu Buskersi się nie zakwalifikowali to ja nie wiem, jedyne czego można by się uczepić to, że ich kawałek nie miał chwytającej za serce treści, ale jest bardzo łapiący za ucho, do tego jak dla mnie najlepiej zaprezentowali się na scenie wczoraj
- Serbia - szeptany śpiew to hardkor, fajny klimat, ciekawie na scenie, wyróżniający się utwór
- Mołdawia - nawiązanie do słowiańskości, bardzo fajnie połączone z elektroniką, tworzące udany neo-słowiański folk. Wpada w ucho, do tego 3 wokale i to co dzieje się na scenie przyciąga oko. Czuć klimat, forma dopasowana do treści, no i sama treść także poruszająca
- Finlandia - pan groszek zrobił jeden kawałek z dwóch, ale wyszło mu to cacy. Fajna zmiana charakteru utworu. Muzycznie super, performance też, jedynie treść taka sobie, chyba, że czegoś nie rozumiem.
A:
- Norwegia - Queen of Kings, gdy słuchałem pierwszy raz miałem ciary, wczoraj Alessandra miała chyba trochę zmęczony głos próbami/stres i choreografia + efekty na scenie nie zmieniły się zauważalnie do tego co było na finale krajowym, dlatego nie ma S tieru
- Chorwacja - Mama ŚĆ, ma chyba wszystko co potrzebne do wygrania, więc dlaczego nie S? Po pierwsze - mało radiowy utwór nie dla każdego, po drugie - bije do władzy autokratycznej, co wydaje się być słabym tematem i po trzecie - trzeba poczytać o utworze, żeby wiedzieć o co chodzi.
- Szwajcaria - Imagine Dragons vibe, utwór fajny, chwyta za serce, piękna treść, ale mało ciekawy performance na scenie
- Szwecja - dałbym B tier, ale Loreen jak śpiewa to się ziemia trzęsie w posadach. Niestety uboga scena - Loreen występuje sama, więc tu raczej minus.
B:
- Portugalia - ładne, widać temperament południowej części Europy, wokal robi wrażenie, ale nie mój gust po prostu, scena też nie porywa
- Czechy - nie podobają mi się ich różowe stroje, uboga choreografia, aczkolwiek fajna treść. Rapsy jednakowoż bardziej na minus
C: 
- Łotwa - spoko, ale jakby nie na eurowizję, szalony bit, tylko, że ten utwór z tym wokalem siadł i nie chciał iść do przodu, scenicznie mało ciekawe
- Irlandia - totalnie nie porywa, wokal zsiadł piosenkę, trochę jak u2, ale gorzej

- Azerbejdżan - trochę komediowe backstreet hobbits
- Holandia - straszne nudy
E:
- Izrael - łot de fok, Malta powinna wejść zamiast nich

Zaloguj się aby komentować

"Dla mnie do pierwszego błędu." Pan Mirosław kozak, oponenci stali bezradni, aż się trochę ich żal robiło.
https://youtu.be/UeqcdGz1cKw?t=1150
#1z10
NdFeB

Kurde ale tego bambusa to nawet ja wiedziałem Szkoda

gumowy_ogur

Polidaktylią mnie rozjebał. Ale że na bambusie się wyłożył, to mnie zaskoczyło

Taboret

Andrzejek pracował u mnie w pracy ale był tak nieogarnięte, że go zwolnili

Zaloguj się aby komentować

Hej, parę miesięcy temu pisałem o tym, że na łapie mi się zrobiło coś co wyglądało jak łuszczyca. Okazało się, że winowajcą była... pasta do zębów. Jak myję zęby to zawsze trochę pasty ścieka mi w tym miejscu po ręce, gdzie miałem tę zmianę. Zmieniłem pastę i pomogło mi to również na usta, na których miałem zdiagnozowaną łuszczycę. Może komuś ta informacja pomoże. Zastanawiam się czy to może jakaś alergia, czy pasta kijowa.
#dermatologia #luszczyca #odpowiedzi
LM317T

A jakiej pasty używałeś?

BilboBagosz

@LM317T Elmex Opti-namel

SuperSzturmowiec

@BilboBagosz @LM317T Ja używałem dentalux - taka czarna z biedronki lub lidla- i od tego czasu jak napisałeś ten post zmieniłem na kolgejt i dodatkowo kupiłem sobie maść Psorin - znaczna poprawa a to tylko 3 dni. Także dzięki za info.

Tym bardziej że to skazywało na pastę bo tylko na kilku palcach miałem problem - na tych co się używa podczas szczotkowania i czyszczenia szczoteczki.

Zaloguj się aby komentować

Następna