Wczoraj nareszcie dostałem służbowy telefon.
Wybór tapety był dość prosty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chwalesie #lego #theLEGOgroup (może będę używał tego tagu do ciekawostek o pracy w LEGO) #telefony #tapetymobilne
Link do źródła tapety w komentarzu.

Wczoraj nareszcie dostałem służbowy telefon.
Wybór tapety był dość prosty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chwalesie #lego #theLEGOgroup (może będę używał tego tagu do ciekawostek o pracy w LEGO) #telefony #tapetymobilne
Link do źródła tapety w komentarzu.

https://www.pxfuel.com/en/desktop-wallpaper-emfbh
U siebie trochę przyciemniłem dla lepszej czytelności ikon.
Niestety, mamy dość rygorystyczne polityki co do używania znaków towarowych, przez co nie mamy zbyt dużej bazy grafik do osobistego użytku, więc trzeba się uciekać do third party.
Zaloguj się aby komentować
Mój Telefon kiedy robi zdjęcie, zapisuje 2sek filmu przed właściwym ujęciem. W galerii na telefonie mam efekt "wpływania do kadru" wszystkie zdjęcia się "ruszają" do momentu jak wcisnąłem spust migawki. W ustawieniach telefonu nazywa się to "zdjęcie w ruchu"
Zdjęcia zapisują się w formacie .heic
Jest możliwość obejrzenia tego efektu po skopiowaniu zdjęć na komputer z Windowsem? Wszystkie zdjęcia jakie kopiuję są statyczne.
#telefony #android

Zaloguj się aby komentować
Mam LG K61. Idę sobie na spacer, słucham czegoś na słuchawce.
Widzę coś fajnego do sfotografowania. Odpalam aplikację Aparat i... dźwięk się pauzuje.
Po wyjściu z aplikacji Aparat, dźwięk odtwarza się dalej.
Co to jest? Przecież to bez sensu. Dźwięk powinien się normalnie odtwarzać bez przerwy, gdy włączę aplikację Aparat.
Jak to naprawić?
#android #lg #telefony #smartfon
!fioletowe fale dźwiękowe przechodzące przez ekran telefonu

Zaloguj się aby komentować
K⁎⁎wa.
Mam zainstalowaną apkę call recorder, ale od jakiegoś czasu nic nie nagrywa - pliki mp3 były puste (może i wina gnoi z Google).
No to zmieniłem w ustawieniach źródło dźwięku z "auto" na "mikrofon".
Dzwonię żeby sprawdzić.... AUA! Słuchawka kopnęła mnie prądem.
WTF!? pomyślałem - może mi włos wciągnęło w osłonkę czy co. Przykładam ponownie do ucha - BUM!, znowu mnie prąd pierdolnął.
Może jakiś związek z tym miał fakt że telefon był akurat podłączony kablem do PCta, bo ściągałem pliki... Nie wiem, nie będę sprawdzał.
Usunąłem w cholerę.
#android #heheszki #telefony #elektronika #elektryka


Zaloguj się aby komentować
#telefony #smartfony #pytanie #oneplus #elektronika
Ehh. wymieniałem jakiś czas temu płytkę z mikrofonem i taśmę do niej w swoim staruszku One Plus 5. Telefon dla mnie zupełnie wystarczający. Niestety dziś chyba padł mikrofon bo prawie nie słychać. Ktoś się orientuje czy to można jeszcze gdzieś kupić w oryginale? Zamiennik okazał się gównem - niby wymieniany 1,5 roku temu, ale telefon prawie cały czas leżał dopóki go teraz nie zacząłem używać.
Alternatywnie, co teraz warto kupić? Myślałem o 10PRO / 10T. Ogólnie szukam czegoś co ma lekki system jak najbardziej zbliżony do gołego Androida. Kasa też ma znaczenie.
Zaloguj się aby komentować
Kiedy zalejecie swój telefon to pewnie najczęściej słyszycie poradę żeby go włożyć do ryżu?!
To najczęściej doradzany mit jak zrodził się, przy zalanej elektronice a w szczególności przy telefonach.
Ryż kompletnie nic nie daje, bardzo często pył ryżowy powoduje związane wilgoci i potęguje efekt elektrokorozji elementów elektronicznych czyli powiększa problem.
Poniżej efekt zastosowania ryżu przy zalanym iPhone 13 mini
https://www.youtube.com/shorts/SOz7G8-kpVY
#ciekawostki #telefony #iphone #android #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Zamówiłem sobie nowy telefon, Google Pixel 7 Pro. Ma ktoś? Spoko wybór? Na necie piszą, że nic lepszego w tej cenie nie ma. Spoko aparat i ogólnie śmiga git.
#telefony


Zaloguj się aby komentować
Drobne pytanko do społeczności #smartfony
Ostatnio ukazała się aktualizacja w telefonach Google Pixel, pozwalająca na korzystanie z sieci 5G w Polsce. Jednak póki co niestety dotyczy to modeli od Pixel 6 w górę (ja mam 5). Czy ktoś z was dysponuje informacjami, czy planuje się w ogóle udostępnienie 5G dla starszych Pixeli?
#telefony #kiciochpyta #elektronika

https://forum.xda-developers.com/t/video-tutorial-how-to-enable-5g-for-unlisted-countries-on-pixel-4a-5g-and-pixel-5-using-qpst.4243129/ nie wiem czy to pomorze ale szukaj czego s podobnego
Zaloguj się aby komentować
Już myślałem, że mi padł głośnik w telefonie bo przy próbie odtworzenia muzyki czy odpalenia youtube zero dźwięku. Dyktafon nagrywa, przez słuchawki leci dźwięk a przez głośnik w telefonie nic. Miałem 5% baterii i włączyło się oszczędzanie energii i może głośnik odłączyło, ale nie. Podładowałem i nadal nic. Pomyślałem, że chyba głośnik zdechł na amen, ale wpadłem jeszcze na pomysł, że zrobię reset fona no i pomogło XD. Android to jednak gówno.
#android #smartfony #telefony
Zaloguj się aby komentować
#telefony #naprawa
Mirasy samsung galaxy, zacina się na logu samsung.
Wgrałem odinem oprogramowanie. Objaw jest taki że telefon działa słychać jak coś się tam klika, wydaje dźwięki itd. jednak obraz pozostaje czarny.
Na śmietnik czy jest szansa dojść co mogło się popsuć ?
Zaloguj się aby komentować
Plus ma fajną promocję. Reklamuje internet 5g, który ma przesył wolniejszy niż LTE, ale działa tylko na wybranych urządzeniach i w wybranych miejscach. Mistrzowie marketingu.
#telefony #plus
Zaloguj się aby komentować

W przypadku „przenośnych baterii” używanych w urządzeniach takich jak smartfony, tablety i aparaty fotograficzne konsumenci muszą mieć możliwość „łatwego ich usunięcia i wymiany” bez specjalistycznych narzędzi i wiedzy, aby uzyskać do nich dostęp i bezpiecznie je wymienić. #telefony #elektronika...
Da się eSIM bez abonamentu? Wszędzie gdzie widzę to "Podpisz Pan z nami umowę na 2 lata, korzystaj z naszej aplikacji, załóż konto"
#iphone #android #telefony #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Czy przy zmianie taryfy w plus na kartę znikają środki z konta? 😅 Bo właśnie mi chyba zajebali kasę...
#plusgsm #telefony
Zaloguj się aby komentować
Można zmigrować rozmowy whatsappa z ios do androida 10?
#telefony #android #iphone #ios #technologia
Zaloguj się aby komentować
W Niemczech opublikowano listę telefonów emitujących najsilniejsze promieniowanie elektromagnetyczne. Niemiecki Federalny Urząd ds. Ochrony przed promieniowaniem zebrał 15 modeli, które zdecydowanie górują nad konkurencją.
<br />
Motorola Edge (2020) - 1,79 W/kg
ZTE Axon 11 5G - 1,59 W/kg
OnePlus 6T - 1,55 W/kg
Sony Xperia XA2 Plus - 1,41 W/kg
Google Pixel 3 XL - 1,39 W/kg
Google Pixel 4a - 1,37 W/kg
Oppo Reno5 5G - 1,37 W/kg
Sony Xperia XZ1 Compact - 1,36 W/kg
Google Pixel 3 - 1,33 W/kg
OnePlus 6 - 1,33 W/kg
ZTE Axon 7 mini - 1,29 W/kg
Huawei P smart - 1,27 W/kg
OnePlus 9 - 1,26 W/kg
Huawei Nova 2 - 1,25 W/kg
Sony Xperia XZ Premium - 1,21 W/kg
#ciekawostki #smartfony #telefony #elektronika
Zaloguj się aby komentować
Czy jest sens resetować telefon do ustawień fabrycznych, w nadziei że znikną jakieś aplikacje które mogły mi namieszać w zużyciu baterii?
Mam taką akcję, że chciałem odświeżyć stary telefon potomstwu, żeby miało na wakacje jak się ze starymi komunikować, wiec zapłaciłem za wymianę zajechanej baterii.
Niestety niewiele to pomogło, nowa bateria jest nieoryginalna, i po nocce telefon spada z 100% do 50%, szybko też pada podczas używania.
Nic tam bateriożernego nie widzę, a boję się że jeśli zresetuję to będę w d⁎⁎ie, bo telefon jest na Androidzie 6, a nóż nie pobierze mi aktualizacji i aplikacji od nowa..
#gsm #telefony


Nowa bateria musi zostać poprawnie skalibrowana przez kontroler. Te kontrolery bywają różne i zazwyczaj muszą się "nauczyć" ogniwa na nowo podczas kilku cykli pełnego naładowania i rozładowania do zera. Ale może być też tak, że kontroler po prostu trzeba zresetować w jakiś sposób albo zmusić do ponownej kalibracji. Póki co elektronika nie wie, że masz nowe ogniwo i traktuje je tak jakby nadal było to stare oryginalne.
Ja miałem też kiedyś telefon który miał fizyczny defekt - płyta główna cały czas ssała z baterii stałe 30mA, nieważne czy telefon był wyłączony czy nie. W efekcie ten dodatkowy pobór powodował, że bateria bardzo szybko umierała.
Jeśli robiłeś tą wymianę w serwisie to najlepiej odnieść im do sprawdzenia.
Zaloguj się aby komentować
ej hejterzy mam pytanko #telefony
w moim #smartfony znów zdechł dotyk i tylko czasem zaskoczy przez krótką chwile
kupie coś co będzie działać chociaż rok/dwa lata do 600zł?
Zaloguj się aby komentować
Hej ziomeczki,
Mam samsunga galaxy m31s.
Zjebał mu się guziczek odblokowywania - jakby nie kontaktował, czasem się uda wcisnąć, czasem nie, zależy od kąta nacisku i szczęścia.
Zbiła się też szybka.
Ile powinna wynieść naprawa tej cegiełki? Nie byłem jeszcze w żadnym serwisie, ale chciałbym wiedzieć na co się przygotować
#telefony #elektronika
@plemnik_w_piwie ja wymieniłam sama ekran w tym modelu, na jakiś chiński zamiennik z allegro za 130 zł - polecam.
Jeśli nie jesteś zupełnie pozbawiony minimalnych zdolności manualnych poradzisz sobie.
Na youtube są tutoriale i można zobaczyć jaki mniej więcej zakres prac Cię czeka, przycisk możliwe że tylko się obluzował
Zaloguj się aby komentować
Pewnie pegazusa odpalili, żeby sprawdzić mu historię przeglądarki...
#heheszki #polityka #technologia #telefony

Zaloguj się aby komentować