Nie mam #google na telefonie, ale za to:
nie działają mi apki taksówkarskie, od hulajnóg, rowerów, wypożyczeń samochodów, a jak działają to nie ma map
nie działa mi większość apek bankowych, a jedynie te ze AppGallery od Huawei
większość apek wymaga Google Play Services i szukam alternatyw dla mainstreama, które nie zawsze istnieją
znajomi mogą się skomunikować ze mną przez Signala, Elementa lub SMSem; bo o Faceoobku już dawno zapomniałem
mogę się pochwalić wśród znajomych znajomością apki LibreTaxi (taksówka przez telegrama) albo opensourcowym Tinderem -Alovoa (gdzie są 3 użytkowniczki, każda z innej półkuli). W Bolcie nie mam map, więc zazwyczaj muszę znaleźć punkt oreintacyjny, by zamówić taksę i tak sobie radzę.
Wyczuwam dobrą niszę dla twórców apek, którzy chcieliby się uniezależnić od Google'a i na przykład stworzyć apkę taksówkarską opartą o OSMa.
#opensource #telefony #android #facebook #socialmedia
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe jak się liczy taką statystykę. Wydaje mi się trochę mało dla PL. Na Allegro produkty Apple to ponad 20% wszystkich używanych telefonów komórkowych
#mapy #mapporn #telefony #android #apple #iphone #europa

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Obserwuj mnie na #MadeInChina lub na FB
https://www.facebook.com/Made_In_China-100505779100368
https://www.facebook.com/groups/369624776916851
Wysyłka z magazynu: PL
ilikable Kabel do ładowania iPhone’a, 3-pak, 2 m
Cena z VAT: 24 zł
Link ---> https://amzn.to/3rNSwa6
Darmowa wysyłka Prime
#aliexpress
#promocje #MadeInChina #amazon #amazonprime #telefony#iphone

Zaloguj się aby komentować
Czy da się za kilkaset złotych kupić nowy tablet, który ogarnie płynnie bez mulenia takie rzeczy jak przeglądarka, netflix, fiszki i inne apki językowe?
#komputery
#telefony
Zaloguj się aby komentować
#telefony #pytaniedoeksperta #technologia #smartfony #cokupic
Hej. Orientuje się ktoś bardziej w telefonach? Poszukuje telefonu używanego do 900zł.
Który z tych będzie najlepszy ?Czy może jakiś inny. Zależy mi najbardziej na aparacie.
Galaxy A52s 5G
motorola g82
Poco X4 GT 8
Samsung S21 FE
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję pomocy, rady
Otóż kupiłem matuli budżetowego realme c21 (inb4 po co taki, lepiej dopłacić xxx, kupiłem bo był tani, a ma służyć tylko do dzwonienia i okazjonalnego przeglądania neta), no i wszystko na początku było super, mega responsywność (lepsza niż w moim staruchu), matula zadowolona, portfel też.
Ale po czasie ja wiem paru miesięcy, zaczął niesamowicie zamulać, tak, że czasem nie da się odebrać połączenia. I stało się to raczej stopniowo samo z siebie. Matka nie instalowała żadnych apek, fejsbuków ani nic. Ale nic na to nie pomaga poza factory reset, po którym znowu jest spokój na miesiąc dwa, a ja potem znowu muszę jej wszystko konfigurować. Jest może jakiś soft? albo inny fix jak to poprawić?
#telefony #technologia #majsterkowanie
@Petrolhead zgadzam się z przedmówcą. Miałem jeszcze rozkładane nokie z klawiaturka, nokie na simbianie czy jak to się zwało imituajaca blackberry, szajsu Ga galaxy s2 i potem kilka chinoli. Nokię zmieniłem, bo od kilku lat wszyscy mieli randka i tak głupio jakoś, szajsu g po 2 latach mulił aż siadła w nim płytka i poczerniał na amen, a chinole (z wyjątkiem hujawej mate 10 lite, gdzie była wymiana baterii) hulają od lat, dzieci dostają je w spadku, a ja biorę kolejne.
@SmollJoe
Realme 6i z tej strony, użytkowany codziennie od 3 lat, SOC nadal bardzo przyzwoity.
Brak jakichkolwiek problemów z wydajnością poza zawieszeniem się raz na ~dwa miesiące, restart pomaga.
256 aplikacji na pokładzie, pamięć wewnętrzna przez większość czasu użytkowania zapełniona powyżej 90%.
Od startu Nova Launcher, oryginalna nakładka to jakieś chińskie ścierwo.
Systemowo brak dodatkowych ingerencji, nie widziałem takiej potrzeby.
Wybrałem głównie ze względu na SOC.
Trochę dziwi mnie ochocze podejście do Samsunga w komentarzach, szczerze, chyba nigdy nie spotkałem się z egzemplarzem, który nie miałby znacznych problemów z wydajnością zarówno baterii, jak i właśnie softu po kilku latach użytkowania xd Ale może tylko mi się tak przyfarciło przy próbce ~kilkunastu egzemplarzy.
W praktyce równie dobrze może być tak, że na przestrzeni lat Realme zmieniło politykę smartfonową na typową dla całego segmentu, czyli fabryczne sztuczne postarzanie.
W momencie zakupu przeze mnie, była to jeszcze baardzo świeża marka w Europie, sam telefon miałem jakoś niedługo po premierze, być może na start nie wypuszczali takich paździerzy, żeby lepiej się rozpromować.
Tak jak pisali, najlepiej czysty Andek i powinno śmigać.
Zaloguj się aby komentować
Kochani, kupiłam telefon! Dziękuję wszystkim za doradzanie, koniec końców zdecydowałam się na droższą opcję - iPhone. I mam pierwszy zgrzyt - applikacje nie chcą się instalować. Klikam na pobierz, kółeczko się kręci i tyle. Nic się nie ściąga. Ktoś ma pomysł o co chodzi? Mam już konto w apple założone.
#smartfony #apple #iphone #telefony
@Pan_Oski
Mialem jabko i powiem tak: po dwoch latach zwalnia i nie jest tak dobre jak nowe,o wiecznych problemach z bateria nie wspomne.
I porownywanie iphone ze sredniakiem to jest niezly cherry picking- porownaj z modelem flagowym z tego samwgo roku.
Po 3-4 latach oba urzadzenia( iphone i flagowiec z androidem) beda podobnie dzialac- czyli gorzej niz nowy sredniak
Ale kazdy uzywa czego chce- nie zamierzam nikogo przekonywac,tylko mowie jak jest- cudow nie ma.
No to ja użytkownik i samsungów i iphone od 6 lat wypowiem się. Nie zachwyca mnie ani jeden ani drugi.
Minusy android:
- wsparcie kończy się za szybko - nawet flagowcow, ale raczej dłużej niż 2 lata nie używam więc zależy od preferencji
- straszny śmietnik w aplikacjach w sklepie
- zbyt duża granulacja systemu przez co nie ma w pełni uniwersalnego systemu - co producent to android jest "inny".
Minusy iphone:
- brak wielu aplikacji, w sumie można się przyzwyczaić, no ale...
-używanie iphone bez całego ich ekosystemu też mija się z celem w sumie
- zamknięcie systemu jest i plusem i minusem, ogólnie to nie do końca wiem czy ufam prywatności od Apple.
@GtotheG Świetny temat
Co do Twojego zakupu to gratuluje i niedługo sama się przekonasz jak to z tymi iPhonami jest
Zaloguj się aby komentować
Kolega mi powiedział, że można przetransferować wszystkie pliki i ustawienia z jednego iphona na drugiego jakaś dziwną metodą, że się te telefony "łączy". Czy jest jakiś taki sposób na telefony z androidem? W sensie, że przenosi mi wszystkie appki, wszystkie ustawienia, wszystko?
#telefony #komorki #smartfony #technologia #iphone #android
@gtotheg mhm kopia zapasowa google?
https://support.google.com/android/answer/6193424?hl=pl
Tu masz opisane co i jak
@GtotheG no ja z już 3 czy 4 samsunga kupuje i nigdy nic nie dotykałem.
Samsung "Smart Switch", wyjmujesz telefon z pudełka, włączasz to, odpowiadasz na kilka pytań i pół godziny później masz dwa identycznie skonfigurowane telefony.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover&hl=pl&gl=US
Zaloguj się aby komentować
Rozwaliłam sobie telefon, jak go podłączam do zasilania to czyta mi telefon, ale wyświetla jako pusty. Myślicie, że fotki/pliki są jeszcze jakoś do odzyskania?
#telefony #smartfony #komputery
Zaloguj się aby komentować
Kochani, rozpierdzielił mi się całkiem telefon po tym jak mi wypadł z ręki
dobry aparat
bateria długo trzyma
nie bardzo odbłyskujący ekan bo mam problemy z oczkami, regulacja ciemno/jasno, żeby się dało ustawiać na jasno
Miłe, ale być nie musi:
możliwość płatności tel
dobrze działające mapy
dual sim
cena do 1500-2000, może być mniej i może być trochę więcej, ale bez przesady. Pomocy misiaczki!
#telefony #komorki #technologie #android #iphone
@GtotheG jak budżet 2000 to Samsung S21 5G dualsim FE ze snapdragonem.
Aha, wcześniej pisałaś o 5G ale tym nie ma co się kierować, bo aktualnie jest to trochę pic na wodę i przez 4G w większości przypadków ma się szybszy internet.
Co do:
nie bardzo odbłyskujący ekan bo mam problemy z oczkami, regulacja ciemno/jasno, żeby się dało ustawiać na jasno
Nie do końca zrozumiałem, ale jeżeli jest tak jak myślę to chyba pasującym pomysłem jest nałożenie folii matowej na ekran.
Zaloguj się aby komentować
Uszkodził mi się telefon - Xiaomi MI9 (MIUI 10). Najprawdopodobniej padł tylko wyświetlacz, bo dochodzą powiadomienia i normalnie się ładuje. I tak miałem zmieniać, bo bateria już słabo trzymała, ale jak przystało na człowieka, który nie zrobił kopii zapasowej mam teraz problem, jak odzyskać dane z telefonu? W zasadzie zależy mi tylko na galerii. Po podłączeniu przez USB uruchamia się w tryb ładowania. Jest jakiś sposób, aby teraz odzyskać dane z telefonu?
Przy okazji, jaki nowy model z dużym wyświetlaczem (powyżej 6,5 cala) i pojemną baterią polecacie w normalnej cenie (do 2k max)?
#android #miui #xiaomi #telefony #technologia
Nie wiem po co ludzie sugerują recovery jak telefon działa tylko wyświetlacz. Więc w Recovery i tak nie wybierze opcji.
Więc 1. bym podłączył USB do komputera, bo może zapamiętał żeby łączyć pamięć albo tryb desktop że widzisz telefon an ekranie. Jak to ruszy to problem rozwiązany, jak nie to do serwisu pozostaje iść.
Zaloguj się aby komentować
Popsuł mi się telefon i muszę kupić nowy, nie za miliony monet... Coś wytrzymałego bo obecny chyba pożył 3 lata ;(
Wymagania:
robi dobre zdjęcia
fajnie jakby miał dual-sim
fajnie jakby miał możliwość płatności zbliżeniowych, mój obecny nie ma tej opcji
cena tak do 1500 zeta
To chyba tyle. Dajcie jakieś polecajki
#telefony #komorki #technologie #zdjecia #iphone #android
@Kubilaj_Khan
-nieintuicyjna nakladka
-aktualizacje wiecej psuja niz naprawiaja
-szybkosc dzialania: duzo punktow w antutu i innych benchmarkach,a czesto sie zacina
-szybkosc dzialania na poziomie realme 8
-sredni aparat, a nagrywanie video to juz w ogole klapa
-wiele zbednych funkcji ktorych nie mozna wylaczyc
-krotki czas dzialania
-wieczne problemy z nawigacja google,w tanszych i starszych telefonach ze snapem nie ma tego problemu
Ma bardzo fajny ekran amoled,fajny odcisk palca w ekranie( chociaz ten z realme 8 byl lepszy), naprawde szybko sie laduje i super wyglada( ta wyspa z aparatami to atut).
@GtotheG
Oneplus ma nfc i dwa sloty na karty sim.
Szczerze teraz to juz wszystkie sa podobne do siebie i bardziej patrz na wyglad.
Kiedys motorole byly spoko,ale mialy slabe baterie.
A jezeli telefon ma 5000 mah baterie to spokojnie mozna korzystac dlugo- u mnie 4500 mah pozwala na kilka ogladania youtube z sieci komorkowej i mocne cisniecie social media.
Zaloguj się aby komentować
Planuję zmienić telefon. Obecnie siedzę na OnePlus 7T, ale przesiadłbym się już na coś nowszego. Od ponad 10 lat korzystam z jakichś chińczyków typu Xiaomi, OnePlus, wgrywam sobie custom ROMa, GCAMa i wszystko pięknie śmiga, ale chyba przyszedł już ten czas, w którym chcę spróbować czegoś stockowego. Myślałem o używce S21, bo można wyrwać za ~1000zł, ale w tej samej cenie dostanę też OP8Pro albo ciut drożej OP9Pro.
Co myślicie? Głównie zależy mi na aparacie, baterii trzymającej z 1 dzień (3-4 SOT?) no i stabilności.
#telefony #smartfony
@Tealc mialem ponad 3 lata oneplus 7t pro. Był idealny ale bateria zaczęła siadać i port ładowania zrobił się luźny. Sprzedałem i kupilem oneplus 9pro. Myślałem, że nie będzie dużej różnicy ale 9 jest duzo lepszy. Ma ladowanie 65W, lepszy aparat, odblokowywanie palcem działa błyskawicznie. Jest też odblokowywanie twarzą (też git). Telefon jest mniejszy i poręczniejszy a bateria trzyma na 2 dni. SOT nie pamietam ale na pewno 7h+.
Żona w tym czasie kupiła samsunga s21 fe i mówi, że z chęcią zamieniła by się na 9pro. Samsung jest za szeroki, ma za dużo opcji (według niej) tzn różne dziwne wyjeżdżające z boku menu i dużo bloatware gdzie oneplus jest tak samo prosty i czysty jak w 7tpro.
Bierz 9pro, będziesz zadowolony.
Acha, ekran jest jaśniejszy a głośnik głośniejszy.
Zaloguj się aby komentować
#telefony #smartfony
Szukam bezproblemowego rozwiązania backupu lokalnego dla smartfonow (android.) Nie posiadam kompa, nie dowierzam chmurom (za dużo homemade zdjęć). Szukam jakiegoś ustrojstwa z wifi z którym smartfony będą mogły się automatycznie synchronizacji.
Zaloguj się aby komentować
Aha. Kupiłem se srajfona a nju mobile od Orange nie obsługuje esim. Za⁎⁎⁎⁎ście. W Polsce jak w lesie... Tam w Orange #njumobile #telefony #iphone
Zaloguj się aby komentować
CHANGE MY MIND
Kiedy jakaś aplikacja na telefonie pyta się mnie o dostęp na przykład do kontaktów, ale nie powinna mieć żadnego biznesu w tym żeby taką zgodę dostała POWINIENEM MIEĆ MOŻLIWOŚĆ ukarania dewelopera poprzez podanie mu losowych danych.
Przykład: "Aplikacja kalkulator chce dostęp do Twoich kontaktów" - Oczywiście, proszę. Oto starannie wyselekcjonowana lista 150 losowych imion i nazwisk z losowymi numerami telefonu.
#telefony #android #ios


Tak jakby producent oprogramowania telefonu nie zarabiał na reklamach
Inna sprawa to kto instaluje jakiś kalkulator czy coś? Przecież jest w systemie. Bardziej rozbudowany? Obróć kalkulator w poziome ustawienie ekranu. Jakiś naukowy? Myślę, że wtedy nie szuka się darmowej wersji
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję taniego telefonu jako backupu dla mojego głównego, na wypadek gdyby padł niespodziewanie (tak jak stało się z poprzednim). W głównym telefonie mam aplikacje bankowe (również takie, które nie mają wersji desktopowej), wszystkie hasła i kontakty. Gdyby coś mu się stało to leżę na stojąco (oczywiście mam backup do chmury). Najlepiej byłoby, gdyby zapasowy telefon był Samsungiem. Czy możecie polecić jakąś tanią, ale niezawodną opcję?
#telefony #smartfony
@Asarhaddon dosłownie jak historia z mojego ostatniego wyjazdu na moto, oneplus po kilku latach zdechł i byłem jak bez ręki.
Na czuja znalazłem sklep i kupiłem G50 motorollę jako backup. Jako tako chodzi, gier na tym nie odpalisz, ale było tanio i dobrze.
Pewnie na dniach kupię porządny telefon sobie na firmę a ten odłożę jako backup.
Zaloguj się aby komentować
#telefony #android
Jest jakiś sposób, żeby zablokować wybrane numery telefonów w określone godziny i dni tygodnia? Irytują mnie telefony z roboty, a inaczej się z niektórymi nie da.
@mortadella pewnie że się da
@mortadella poza trybem "nie przeszkadzać" i dodaniem kontaktów alarmowych jak nadmienia @Fishery w zasadzie nie ma innej działającej dla 1 karty sim możliwości
Dla mnie to nie jest rozwiązanie, bo zbyt dużo kontaktów alarmowych nie jest zamierzonym działaniem tej funkcji.
Natomiast kiedyś dojdziesz do etapu, gdzie do kontaktów zawodowych używa się nie tylko innego numeru, ale też oddzielnego telefonu. Polecam rozważyć te rozwiązanie.
Zaloguj się aby komentować