Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historiajednejfotografii #usa #historia #statki
Zdjęcia statku Marine Angel przepływającego przez rzekę Chicago, 1953 r.
Ten olbrzym o stalowym kadłubie miał prawie 634 stopy długości (193 m) i 70 stóp szerokości (21,3 m), a według relacji Chicago Tribune frachtowiec miał zaledwie siedem cali prześwitu z każdej strony na Van Buren Street.
Moc pochodziła z silnika z turbiną parową o mocy 9900 KM.
Barka samorozładowcza została zbudowana w 1945 roku jako typu C4-S-B2 przez Sun Shipbuilding and Drydock Co. w Chester w Pensylwanii i ochrzczona jako Marine Angel.
Marine Angel został przejęty przez Amerisand Steamship Co. w 1952 r., z częściową własnością podzieloną z Boland & Cornelius, którego flota miała obsługiwać przebudowany statek na Wielkich Jeziorach.
Modernizacja obejmowała wydłużenie o 123 stopy(37,5 m); nowy, pełniejszy łuk; wymiana sterówki na śródokręciu na nową sterówkę dziobową; i remont jej silnika. Dokonano tego w Maryland Drydock Co., Baltimore, Maryland.





Zaloguj się aby komentować
Ciekawy material video o naszej pracy i dlaczego niektorzy nas nie lubia.
https://www.cnbc.com/video/2023/09/20/deep-sea-mining-the-race-for-critical-minerals.html
#barteknamorzu #morze #ciekawostki #technologia #statki #marynarz
Zaloguj się aby komentować
Można sobie porównać jak stateczek desantowy wyglądał przed i po.
Widać że zmiotło cały pokład dowodzenia, pokład pod nim, wszystko co było z tyłu, kominy, hangar i co tam jeszcze, nie znam się.
Co na to internetowe k⁎⁎wy moskwy?
A no już poszła narracja:
Hahahha marnują HATOwskie wunderwaffe na statki i tak przeznaczone na złom
Heheh widać że ofensywa nie idzie przecież planowali zająć port i statki w nim stojące
Hoho po co atakować cele morskie w wojnie która toczy się na lądzie
Pidarasy.
#statki #marynarkawojenna #wojna #morze


Zaloguj się aby komentować
Przekrój przez były sowiecki okręt podwodny.
Niestety nie wiem jakiej klasy. Może ktoś z Was to wie i podzieli się tym w komentarzu?
#ciekawostki #morze #historia #ciekawostkihistoryczne #fotografia #militaria #statki

Zaloguj się aby komentować
Gdyby Was zaskakiwały przykłady niekompetencji kacapów w Ukrainie, to zupełnie niepotrzebnie.
Kacapy mają to we krwi!!!
Chciałbym przypomnieć losy kompromitacji rosyjskiej drugiej eskadry. W czasie podnóży z Bałtyku na wschód, ta armada stała się źródłem wielu poważnych Incydentów dyplomatycznych i napięć dyplomatycznych.
Sama bitwa pod Cuszimą, to też niezły kabaret.
Zapraszam przed monitory komputerów, a sam kanał bardzo polecam, są na nim jeszcze 3 inne odcinki o wojnie Japońsko - kacapskiej.
https://www.youtube.com/watch?v=Qlw3FG7I5MM
#rosja #japonia #wojna #historia #ciekawostkihistoryczne #morze #statki #ukraina #heheszki #podcast
Zaloguj się aby komentować
To byl najbardziej po⁎⁎⁎⁎ny trip w moim zyciu.
W ciagu 4 tygodni i tylko 30-33 os zalogi:
- chiefa mechanika syn mial wypadek samochody i zmarl na miejscu
- zona bosmana miala wypadek na motocyklu i zlamala miednice
- steward zlamal palec
- 2 mechanik mial jakas bakterie ktora doslownie zzerala mu skore, cos jak swierzb tylko gorsze
- marynarz wyslany do szpitala z jakims giga pryszczem na karku, wielkosci pilki pingpongowej
- i teraz sie dowiadujemy, ze synek innego marynarza jest w szpitalu na ostatniej prostej…
Niech to c⁎⁎j, jutro do domu. Dbajcie o siebie.
#barteknamorzu #pracbaza #bezpieczenstwo #zdrowie #marynarz #statki
Zaloguj się aby komentować
Fajne Norwegowie mają te okręty.
BTW "wykąpałem" się w piątek przypadkowo we fiordzie i telefon po 4 godzinach od zdarzenia szlag trafił. Sól to menda jednak jest.
#statki #norwegia #wypadkichodzapoludziach

Zaloguj się aby komentować
Pare fotek z dzisiejszej inspekcji 2 mniejszych zbiornikow balastowych - 2500 m3. Na drugim zdjeciu widac sol, ktora zostala po wodzie (niet, to nie koks). Na trzecim rury do sondowania: po lewej do sondowania elektronicznego, z prawej do recznego. Na ostatnim odplywy - wiekszy glowny, mniejszy do tzw. stripowania, czyli wyciagania resztek wody, ciensza linia, zeby uzyskac lepsze ssanie. Te „slupki”, ktore widac na 1 i 2 zdjeciu to ochrona przeciwkorozyjna, katody galwaniczne. Oryginalne, maja juz 12 lat i dalej sie swietnie trzymaja.
#barteknamorzu #ciekawostki #pracbaza #technologia #statki #marynarz




Zaloguj się aby komentować
Wieszaczek wyczyszczony i zapodkładowany:) Teraz 24h na wyschnięcie. Trochę #statki bo podkład do nich przeznaczony:)
#diy #dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza


Zaloguj się aby komentować
RIP R/P FLIP. Out of service since August 2023.
FLIP (ang. Floating Instrument Platform, Flip w jęz. ang. oznacza "obrót") – pływające laboratorium będące własnością US Navy, użytkowane przez Scripps Institution of Oceanography. Statek ma specjalną konstrukcję, pozwalającą na użytkowanie go w pozycji pionowej (rufą w dół).
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/RV_FLIP
#barteknamorzu #technologia #ciekawostki #statki #marynarz

Zaloguj się aby komentować
A tak wygladaja anteny of starlinka. 4 sztuki, po 2 na 1 siec.
#barteknamorzu #technologia #ciekawostki #pracbaza #statki #marynarz


Zaloguj się aby komentować
Wczoraj z Calais na próby morskie wyszedł pierwszy nowoczesny duży patrolowiec pełnomorski naszej Straży Granicznej
#statki #strazgraniczna #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
MOL Comfort - kontenerowiec przegubowy.
#barteknamorzu #ciekawostki #technologia #statki #morze #marynarz

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Sluzy na kanale gotyjskim w szwecji. A mowia, ze statki nie moga plynac pod gore.
Na calym 190km kanale jest 58 sluz.
#barteknamorzu #ciekawostki #statki #technologia #marynarz

Zaloguj się aby komentować
#modelowanie #modelowanie3d #statki #3dsmax
kolejny updated prac nad modelem, myślę że taki poziom detalu mi wystarcza i teraz czas nauczyć się to animować xD
wołam @Okrupnik i @Suodka_Monia bo byli najaktywniejsi w poprzednich wpisach xd


Zaloguj się aby komentować
Moon pool. Nie jest to moze ksiezycowy basen, ale duza „dziura” w kadlubie statku, przez ktora opuszcza sie rozne urzadzenia. Zazwyczaj jest tam taki kociol, wiec nie polecam wpadac.
#barteknamorzu #morze #ciekawostki #statki #technologia #pracbaza #marynarz
Kiedyś ktoś mi mówił, że to nazywa się koferdam po polsku. 8 chciałem zabrylować wśród hejtuchów i pochwalić się jakie mądre słowo znam. Stwierdziłem jednak, że dla pewności wygoogluje i okazuje się że koferdam to taka cerata, która dentysta wciska ci w pysk przy zabiegu.
Czemu tamten marynarz mnie oszukał?
Zaloguj się aby komentować