Głos Chewbaccy przed obróbką audio
Widziałem to już jakiś czas temu ale se przypomniałem to wrzucam
#sciencefiction #filmy #gwiezdnewojny
Głos Chewbaccy przed obróbką audio
Widziałem to już jakiś czas temu ale se przypomniałem to wrzucam
#sciencefiction #filmy #gwiezdnewojny
Zaloguj się aby komentować
Jakie kozackie rzeczy Chris Foss malował to się w głowie nie mieści, wspaniały album
#mortadelawkosmosie #scifi #sciencefiction




Zaloguj się aby komentować
Miałem przyjemność nadrobić
Invasion of the body snatchers 1978 (inwazja łowców ciał)
Film mimo 45 lat nie trąci myszą chociaż kilka rzeczy trzeba zaakceptować i przymknąć na nie oko. Dawniej ten film można było zaliczyć do horroru chociaż ja bym to uznał za dreszczowca psychologicznego. Właśnie aspekt psychologiczny ma tutaj kluczowe znaczenie.
Fabuła skupia się na inspektorze departamentu zdrowia (na nasze jest to inspektor SANEPIDu), który próbuje zrozumieć dlaczego nagle niektórzy ludzie stracili wszystkie emocje i zaczęli się nietypowo zachowywać. Za jego plecami rozprzestrzenia się inwazja kosmitów, którzy przejmują ciała ludzi i stopniowo podbijają miasto bohatera.
Film możemy podzielić w sumie na 3 części:
Poznajemy głównego bohatera, który z boku dostaje informacje, że coś dziwnego się dzieje ale jest sceptyczny.
Główny bohater odkrywa, że faktycznie coś się dzieje
Główny bohater zostaje przytłoczony skalą inwazji
To co spodobało mi się to główny bohater mimo, że początkowo podchodzi do sprawy sceptycznie to nie wyśmiewa przyjaciół tylko próbuje z nimi racjonalnie zrozumieć sytuację. Jednak w pewnym momencie akcja przyśpiesza tempa i wszystko staje się dla bohaterów szalone. I to jest to co mnie urzekło w tym horrorze. W pewnym momencie tworzy się taka atmosfera paranoi. Nikt z bohaterów nie wie co się dzieje, wszyscy dookoła ich ignorują i bohaterowie sami nie wiedzą czy nie zaczynają wariować a rozmowy telefoniczne brzmią jak na podsłuchu.
Z czasem inwazja nabiera tempa i nie da się jej ukryć więc bohaterowie muszą uciekac przed kosmitami bez emocji. Nie wiadomo czy ktokolwiek napotkany jest człowiekiem, czy kosmitą w przykrywce, którzy pod pozorem pomocy zawiezie cię wprost do innych kosmitów.
Pobocznie przypomina mi sytuację z pandemii gdzie zaszczepieni niczym kosmici prześladowali niezaszczepionych niezamaskowanych wytykając palceami i drąc ryja xD
Mimo wieku efekty specjalnie nie bolą oczu, głównie dlatego, że jest ich całkiem mało. A te które widzimy - są wykonane dosyć starannie i nie widać gumowatości kostiumów*. Magią tego filmu nie jest akcja a psychologiczny aspekt. Coś się dzieje ale nikt nie wie co ani komu zaufać. Fabularnie przypomina to The Thing z 1982 roku jednak the thing ma w sobie więcej akcji, więcej efektów specjalnych i mniej ludzi. Tutaj fabuła buduje się powoli niczym inwazja.
*nie dotyczy człowieka-psa bo ten totalnie mnie rozwalił i chichrałem się dobre 5 minut xDDD
Niestety najbardziej znana scena z filmu jest na samym końcu i jest gigantycznym spoilerem więc mi zabrakło tego zaskoczenia "ALE JAK TO"
#filmy #kino #sciencefiction #horror




Zaloguj się aby komentować
Znów gdzieś posiałem kluczyki do promu...
#podrozekosmiczne #scifi #sciencefiction
art by Phil Booth

Zaloguj się aby komentować
Nieskończenie długie życie dla Ciebie i twoich bliskich!
Przenieś się do Sfery pierwszej i doświadcz nowego wymiaru dylatacji czasu!
Birch Planet - odmiana sfery Dysona otaczająca supermasywną czarną dziurę, gdzie na płaszczyznach położonych bliżej czarnej dziury czas płynie wolniej.
art by Neil Blevins
#podrozekosmiczne #scifi #sciencefiction #futurologia

Zaloguj się aby komentować
Newsy książkowe od Whoresbane'a!
Wydawnictwo Literackie zapowiada wznowienie powieści Stanisława Lema. Premiera "Okamgnienie" ustalona na 19 kwietnia 2023 roku. Wydanie w miękkiej oprawie ma cenę detaliczną 39,90 zł . Poniżej okładka i krótko o treści.
Okamgnienie wydane po raz pierwszy w 2000 roku, po wielu latach milczenia pisarza, okazuje się lekturą niezwykle inspirującą. Diagnoza, jaką autor postawił na początku XXI wieku, zdumiewa swoją trafnością. Klasyk literatury fantastycznej „schodzi na ziemię” i rozlicza się z pop-naukowym postrzeganiem technologii i rozwoju ludzkości.
Stanisław Lem rozprawia się w Okamgnieniu z własnymi hipotezami na temat rozwoju ludzkości i dawnymi złudzeniami co do możliwości nauki. Robi to wyjątkowo surowo, widząc we współczesnej kulturze masowej przede wszystkim niekompetencję i ignorancję. Sensacyjne doniesienia prasowe, pseudonaukowe publikacje i rosnąca komercjalizacja dokonująca się na styku nauki i mediów stwarzają w efekcie fałszywy obraz rzeczywistości – pełen uproszczeń i przekłamań. Tymczasem Lem swoimi tekstami stara się przywrócić właściwe proporcje hurraoptymistycznym zapowiedziom dotyczącym nieograniczonych możliwości postępu w dziedzinie medycyny, inżynierii genetycznej, astrofizyki, a także ewolucyjnego i technologicznego samodoskonalenia człowieka. Pozostaje mistrzem ciętego słowa i lapidarności formy, podając jak na tacy wiedzę i wątpliwości, które po ćwierćwieczu nadal brzmią wyjątkowo aktualnie.
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #wydawnictwoliterackie #scifi #sciencefiction #lem #stanislawlem

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wszyscy dziś żyjemy w świecie Janusza Zajdla
Filmik sprzed roku, ale myślę że warto sobie sprawdzić. Playlista "Z mojej półki" to całkiem fajna rzecz z tej internetowej twórczości RAZa, która ogólnie niestety często bywa niezbyt strawna - w szczególności ta na twitterze. :d
https://www.youtube.com/watch?v=ZIRs_Dv3lJ0&ab_channel=Rafa%C5%82Ziemkiewicz
#ksiazki #zajdel #sciencefiction #fantastykanaukowa #literatura #ziemkiewicz #vlog
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#podrozekosmiczne
Czas zerwać z mitami i pokazać światu, że Polska jest w stanie wkroczyć w przestrzeń kosmiczną!
Stacja Orbitalna "Szprycha Jeden" to nasza szansa na udowodnienie, że Polska jest zdolna do osiągania rzeczy niezwykłych i zasługuje na uznanie jako mocarstwo kosmiczne!
Niech żyje Polska Stacja Orbitalna "Szprycha Jeden"!
- Fragment orędzia prezydenta z okazji inauguracji budowy PSO-S1.
#chatgpt
#sciencefiction #scifi
art by Lee Fitzgerald dla #expanse

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dołącz do nas i wyrusz w niezapomnianą podróż!
Zarezerwuj miejsce na Ranczu na Bishop Ring w kosmosie i odkryj niezapomniane doświadczenie życia na samowystarczalnej pierścieniowej strukturze z sztuczną grawitacją i ekologicznym ekosystemem. Ciesz się rekreacją, relaksem i eksploracją w kosmosie dostępną dla singli, rodzin i grup. Dołącz do naszej przyszłościowej wspólnoty i zacznij nowe, ekscytujące życie!
- Wycinek z ulotki reklamującej pielgrzymkę mormonów statkiem Elohim 01
#podrozekosmiczne #scifi #sciencefiction
art by Neil Blevin

Zaloguj się aby komentować
Oddaj się beztrosce w Interstellar Retreat- niech niebo będzie granicą.
-reklama sieci hoteli Hilton w solarnecie
#podrozekosmiczne #scifi #sciencefiction
art by Neil Blevins

Zaloguj się aby komentować
Chroń swoje uprawy w przestrzeni i zapobiegaj infekcjom grzybiczym z naszym nowym środkiem Orbital-Fungicide.
-reklama BASF emitowana w solarnecie
art by Tuan Vo
#podrozekosmiczne #scifi #sciencefiction

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować