Jeśli ktoś żyje w takim małżeństwie gdzie to żona nosi spodnie to nawet mi takich cucków nie żal, tylko im napluć w r^j... ¯\_(ツ)_/¯
#gry #pcmasterrace #ps5 #xbox #memy #heheszki #czarnyhumor

Jeśli ktoś żyje w takim małżeństwie gdzie to żona nosi spodnie to nawet mi takich cucków nie żal, tylko im napluć w r^j... ¯\_(ツ)_/¯
#gry #pcmasterrace #ps5 #xbox #memy #heheszki #czarnyhumor

Zaloguj się aby komentować
Korci mnie kupno PC od dłuższego czasu. No i się kurde zastanawiam... kupować, czekać na nowe GPU?
+Na pewno "zarchiwizuję" filmy / seriale do których wracam co roku bo mam przeczucie że za parę lat zdechną strony typu vizjer.pl, więc na pewno będą podpięte dodatkowe 2-3 HDD
+W końcu jak człowiek będę mógł zagrać w Red Dead Redemption 2 w 60 fps
+Będę mógł wgrywać spolszczenia, mody i trainery do gier
+Portal, Half-Life, stare GTA Vice City, GTA IV, seria Splinter Cell, Max Payne 3, Forza Horizon 5, Celeste, The Stanley Parable, chciałbym spróbować NieR Automata i inne starsze gierki w 4K 60 fps
Minusy?
-Gorsza optymalizacja gier na PC
-Mniejsza wygoda względem konsol
-Większe prawdopodobieństwo że się coś wykrzaczy
-Windows jak to Windows - z biegiem czasu będzie zwalniać i mulić mimo utrzymania względnego porządku na PC
#gry #pcmasterrace #ps5 #xbox #gownowpis
@gawafe1241
10 koła? Ło kurna, to kupisz i potwora.
Ceny GPU:
https://rynekgpu.dmisiek.pl/analiza
Z CPU do gamingu polecam 7800X3D, jest najefektywniejszy za swoją cenę.
https://www.youtube.com/watch?v=B31PwSpClk8
Co do GPU, warto patrzeć czy wydawania ekstra kafla/i jest warte zaledwie parę FPSów. Akurat dla 4K skoki są o wiele większe w porównaniu do 1080.
https://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html
Akurat kupując bydlaka za kartę tj. rtx4090 to i musisz też za⁎⁎⁎⁎sty zasilacz machnąć.
Co do Windowsa, to bym polecił sobie własne ogarnięcie LTSC IoT x64, co jest bardzo bare-bones systemem operacyjnym.

Nowe GPU wyjdą w 4 kwartale 2024 lub 1 kwartale 2025. Można czekać, można kupować teraz, a można kupić używaną tańsza kartę graficzną na przeczekanie. Jak kupisz takiego rx 6700 XT na przeczekanie to ograsz wymienione tytuły w 4k60 FPS ultra w wyjątkiem RDR 2 - tutaj będzie 4k50 FPS z fsr quality.
Jakbym miał 10k na kompa to mimo wszystko pewnie bym kupił coś za parę tys mniej z rx 7900 gre/ rtx 4070 ti/rtx 4070 super. I szykowałbym się by za 2 lata przesiąść się na np rtx 5070. Z tego względu że lepiej jest wymieniać części co 2 lata niż kupować moc na zapas, skoro potrzeba ci 4k60fps to lepiej kupić coś co daje 4k70-80fps i wymienić jak spadnie poniżej 60fps niż kupować 4k100fps bo nadwyżki fps powyżej 60 nie potrzeba bo albo blokujesz fps albo korzystasz z pełnej mocy takiej karty a przy obecnej technologii okazuje się ze masz 500w farelkę.
Więc im nowsza karta tym lepsza wydajność energetyczna. U mnie po 3h grania temperatura odczuwalnie rośnie w pomieszczeniu, wydzielam sobie gry do grania w lato i w resztę roku.
Zaloguj się aby komentować
HI-Fi Rush jest już dostępny na PS5!
Coś mało ekskluzywny ten Xboxowy exclusive
#gry #ps5 #hifirush
Jeszcze Sea of Thieves, Pentiment i Grounded.
Nie wiem z czego się śmiać, raczej się ciesz.
Pentiment polecam, Sea of Thieves przyjemne z kilkoma znajomymi. Grounded nie grałem.
W roku, w którym Sony już potwierdziło, że nie wyda nic (2024) powinieneś się cieszyć, że coś innego wyjdzie (poza standardowymi 1st party games).
Osobiście byłem zmęczony już akcyjniakami tpp od Sony, miałem przez rok Xbox serii X i PS5 - niż ponad rok PS5 nie mam i nie żałuję. Bo co straciłem? Marvela nie lubię, Spidermana jedynki nie ograłem to i dwójka mnie nie grzeje.
A Hi-fi Rush to taki jak ex jak na ps5 była Kena czy Stray - czasowy, a gra sama w sobie raczej AA.
Zaloguj się aby komentować
To jest kur^a dramat jak Ci goście projektują #gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miej kolorki: Zielony, Niebieski, Fioletowy, Złoty i Czerwony.
Zdobądź cały Niebieski pancerz na klatę, ręce i pas.
Chcesz zdobyć Niebieski uchwyt dla broni, ot co byś miał komplet i by Ci się wszystko zgadzało.
O nie, nie, tak to nie wolno bo fabularnie jeszcze zablokowany, nie do zdobycia, no trudno ¯\_(ツ)_/¯
Zdobywasz Fioletowy "Set" na klatę, ręce i pas ORAZ niebieski na broń, TERAZ ŁASKAWIE MOŻESZ!
Wkurw, Ci ludzie od Game-Dev. to jednak debile są... ¯\_(ツ)_/¯
#ps5 #xbox #pcmasterrace #zalesie #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Za każdym jeb^nym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gry #pcmasterrace #ps5 #xbox

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem se Elden Ringa i chociaż nie lubię zbytnio soulslike to o kurde jakie to jest dobre
Nabiłem 35 lvl i dopiero zaczynam próbować walczyć z bossami, które w teorii wiara robi na 20 xD
#gry #ps5
Zaloguj się aby komentować
Taka ciekawostka jaką zauważyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale do rzeczy.
God of War z 2018 jest doskonałym przykładem franczyzy gier, która dojrzewała z pokoleniem graczy. God of War 1, 2 i 3 to brutalne gry typu hack and slash, w których grasz gościem który jest dosłownie zbyt zły, by umrzeć i wykorzystuje swój gniew i nienawiść, aby zabić cały grecki panteon bogów. Jako nastolatek z gimnazjum / liceum, kiedy te gry zostały wydane, fantastycznie było pograć w tę krwawą, brutalną grę. Każdy z nas wie jak zachowuje się człowiek będąc nastolatkiem.
God of War (2018) to już nieco starszy facet po tym jak zabił wielu bogów, setki, tysięcy wrogów i osiągnął swój początkowy cel per zemsta. Jest zimny, zamknięty i nawiedzany przez to, kim kiedyś był wstydząc się tego gdy patrzy w przeszłość, ale wciąż ma w sobie ten gniew płonący jak węgiel, który czeka na ponowne rozpalenie przy najmniejszej prowokacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jako prawie 30-letni (ehh... boli pisanie tego...) facet z żoną i dziećmi, historia / fabuła GoW 2018 uderza tak cholernie mocno i naprawdę sprawia wrażenie nie tylko uzasadnionej kontynuacji serii, ale dla Kratosa jest naturalnym dojrzewaniem tak jak zrobiłem to ja z biegiem czasu. Jeszcze bardziej przez co mogę się z nim utożsamić. Bo główny szkielet fabuły tej gry opiera się na rodzicielstwie, ze wszystkimi jego wzlotami i upadkami. A "szast-prast, ciach-bach" to tylko dodatek.
Szkoda tylko że tak niewiele gier nie robi czegoś podobnego z fabułą. ¯\_(ツ)_/¯
#gry #ps5 #pcmasterrace #xbox
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj dałem ostro czadu, 16h bez przerwy w God of War 2018 na #ps5 , jutro troszkę spuszczę z tonu do jakichś 12-13h bo w poniedziałek do roboty hehe. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze po "takim" weekendzie czuję się mega wypoczęty i odstresowany, pełen energii do pracy na kolejny tydzień!
#gry
Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie gierkę "Hover Ace"? Za gówniaka młóciłem w to jak zły! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.youtube.com/watch?v=bM0oXgMlNQ0
#gry #pcmasterrace #ps5 #xbox #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Godzina 9:00, zaczynam zabawę w GoW 2018. Nie trawię fantasy i mitologii, na pierwszy rzut mnie nie przekonywała bo jakieś bezmózgie walenie toporem ciach, szast, prast, ciach... ale ta gra... genialna! Im dalej tym lepiej. Gameplay, historia, ciekawe i momentami zabawne dialogi, mmm...wybitnie się bawię! Godzina 16:28, czuć zmęczenie, dwa RedBulle i jedziemy dalej! Istne arcydzieło!
#gry #ps5 #pcmasterrace
Zaloguj się aby komentować
Gift cards przecena do PSN, obecnie Mortal Kombat 1 Premium jest na przecenie z 450zl na 270zl w PS store, z gift cards można więc kupić za ~230zł
#lowcygier #ps5 #playstation #ps4 #przeceny #mortalkombat
Zaloguj się aby komentować
Może ktoś zechce pomóc lub może jakoś naprowadzi mnie na jakiś trop?
Z jednej strony - wszyscy tak zachwalają i promują 4K HDR, no jakie to wspaniale, WYBITNE doznania w gamingu, WEŹ TO!
Z drugiej strony - jest masa ludzi / wątków na forach że 90% gier ma ŹLE zaimplementowany tryb HDR który jest kiepski.
No to jak? Jest sens wydawać grubą mamonę na monitor 4K HDR? Przecież to się wyklucza. Może po prostu HDR nadal jest zbyt nową i nierozwiniętą technologią? ¯\_(ツ)_/¯
Owszem, mam monitor 27" 4K 144Hz i inne cuda na kiju które posiada ale nie ma HDR <ma ale jest bardzo zły> więc czy jest sens wymiany w takim razie?
#gry #pcmasterrace #ps5 #xbox
@gawafe1241 aż porównałem swój monitor w trybach hdr on/off. Jest spora różnica, wprawdzie nie aż taka jak na dobrym oledowym tv, ale wciąż istotna. Czy jednak warto zmieniać sprzęt dla hdr? Moim zdaniem nie, ale jeśli nie jesteś pewien to zamów sobie jakiś monitor na testy, posprawdzaj i zwróć jeśli Ci się nie spodoba.
Według mnie nawet jeżeli część gier ma dobry HDR to nie warto przy takiej wielkości matrycy.
Z mojej perspektywy przy graniu na monitorze takiej wielkości to ogólnie grafika i kolory nie mają takiego wielkiego znaczenia poprostu gra nie robi efektu wow na mnie albo ja jestem ślepy.
A 4k w 27 calach to w ogóle strata prądu.
Dla mnie największą różnice robi granie na tv 50 cali z odległości 2m plus czasem się przybliżam by jeszcze bardziej się przypatrzeć na niektóre szczegóły. Wtedy jestem w stanie podziwiać widoki które na mniejszym monitorze nie robiły na mnie wrażenia typu widok fizyki błota w rdr2, widok w dal z gór w rdr2, zbliżenie na Judy w cyberpunku, a nawet takie pierdoły jak ułożenie cegieł w zamku w resident evil village.
Gra się zupełnie inaczej i jest to zupełnie inny poziom immersji - dobry do nowych gier z bardzo dobrą grafiką.
Choćby nie wiem jakie kolory by to miało na 27 calach to nie mi takiego wrażenia jak na dużym tv z bliska.
Wolę grać w 50 calach na dupnym najtańszym tv Manty niż na 27 calach z nie wiadomo jakimi kolorami. I stąd inwestycja w 27 całe powyżej optimum nie ma dla mnie sensu.
Zatem według mnie jeżeli chodzi o granie to:
1. Wyjebane duży tv ze wszystkimi bajerami
2. TV ze średniej półki - optimum
3. TV z dolnej połki, najtańsza Manta 50 cali 4k
Długo długo nic
4. Wyjebany monitor 27 cali 4k OLED HDR i inne bajery
5. Monitor gamingowy 27 cali 4k 144hz opa
6. Monitor 27 cali 1440p z dobrą matrycą. (optimum)
7. Monitor biurowy 24 całe 1080p
To tak jakbyś ładował hajs by siedząc przy biurku grać na Steam Decku OLED zamiast na monitorze - nawet jeżeli ekran w steam decku będzie miał o wiele lepsze kolory to lepiej będzie się grało na monitorze przez różnicę wielkości.
@gawafe1241
mam monitor 27" 4K 144Hz i inne cuda na kiju które posiada ale nie ma HDR <ma ale jest bardzo zły> więc czy jest sens wymiany w takim razie?
Nie ma sensu. Po pierwsze żeby mieć przyzwoity HDR musisz kupić dobrej klasy OLED, po drugie większość zysku z OLED nie bierze się z HDR tylko ze znakomitego odwzorowania kolorów i głębokiej czerni. Po trzecie może się okazać że i tak będziesz go przyciemniał bo jest za jasny i męczy wzrok
Zaloguj się aby komentować
A c^uj, pochwalę się swoim ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trochę syf i brakuje trzeciego 27" który będzie w przyszłości
#chwalesie #gownowpis #apple #komputery #ps5

Zaloguj się aby komentować
ANKIETA: Co polecacie ograć po skończeniu The Last of Us Part I?
#ps4 #ps5 #gry #pcmasterrace
Zaloguj się aby komentować
Kupował ktoś w PS Store? Jeśli wyskakuje błąd podczas zakupu "Wystąpił nieoczekiwany błąd, spróbuj ponownie za kilka chwil" to jeśli przeleję kasę do portfela to powinno być git? Próbuję coś kupić i ni cholery. Polskie konto, polska karta, kasa na koncie, 2 dni temu w żabce było wszystko wsio.
#ps5 #ps4 #gownowpis
@gawafe1241 - jakiś rok czy dwa lata temu Sony wprowadziło dodatkowe wygania co do weryfikacji kart i płatności - problem objawia się dwojako:
Nie można dodać karty do konta kiedy na przykład imię i nazwisko czy adres na karcie z tym ustawionym na koncie się nie zgadza, jeśli karta pochodzi z jakiegoś innego kraju niż kraj w którym się znajdujesz, jeśli nie jest to kredytówka Visa (a tylko debetówka z jakiegoś gówno banku), itp.
Nie można dokonać płatności jeśli zalogowałeś się z innego kraju niż normalnie, nie masz ustawionej dodatkowej autoryzacji na karcie (czy to przez SMSa z banku czy apkę bankową), zmieniłeś w międzyczasie szczegóły na koncie Sony, etc.
Oczywiście nie dostaniesz błędu, który wyjaśnia w czym jest problem tylko jakiś generyczny nieoczekiwany błąd
Jak napiszesz do supportu to dostaniesz odpowiedź makro, która niczego nie wyjaśnia i każe Ci spróbować dodać inną kartę i zadbać o to by Twoje dane były uaktualnione i prawdziwe
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem z rok temu taki monitor 27" 4K 144Hz https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-aoc-agon-pro-ag274uxp-27-3840x2160px-ips-144hz-1-ms i już mi odpier^ala ¯\_(ツ)_/¯ - czemu nie poczekałem i nie kupiłem czegoś na Mini LED'ach, a może by sprzedać ten i kupić coś lepszego? ( ͠° ͟ʖ ͡°) OLED odpada, za mała jasność, wypala się, gorsza czytelność tekstu przez inny rozkład subpixeli aniżeli IPS / VA.
#ps5 #pcmasterrace #komputery
Zaloguj się aby komentować
Brać to? Dobra promka z 449 PLN na 202,05 PLN? Uwielbiam skradanki więc jestem 100% pewien że będę się dobrze bawił, martwię się tylko że nie ogarnę gierki bo o ile jako tako angielski znam i co nieco zrozumiem o tyle biegle / "real-time reading" to nie do końca...
https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP3969-PPSA01769_00-WOADELUXEEDITION/
https://psdeals.net/pl-store/game/2696076/hitman-world-of-assassination-deluxe-edition
#gry #ps4 #ps5 #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Hi-Fi Rush - dotychczas konsolowy exclusive na Xboxa - najpewniej wyjdzie na konsole konkurencji: PS5 i Switcha.
#gry #hifirush #xbox #ps5 #nintendoswitch

@koszotorobur tak, wiem że nie ma ale jeśli będzie godne zainstalowania i ogrania to chętnie
Zaloguj się aby komentować
Ankieta - Czy gracie w kilka gier jednocześnie czy tylko jedną i bierzecie się za następną po jej skończeniu?
#gry #pcmasterrace #ps5 #xbox
Zaloguj się aby komentować
Ludziska! Naszła mnie chęć na posiadanie konsoli. Jako, że nigdy takowej nie miałem, a na stare lata chętnie pograłbym z kanapy z małżonką, rozważam zakup. Myślałem o Switchu, bo mam też dzieciaki i sentyment do Mario, i w ogóle S jest taki „family friendly”. Tylko, że najstarszy kaszojad musi poczekać jeszcze z 2-3 lata, żeby pograć, bo w mojej ocenie jest jeszcze za młody. Więc pytanie czy w ogóle jest sens teraz rozważać Pstryczka, czy na spokojnie odczekać i kupić 2, o której gdzieś tam krążą pogłoski. Drugą opcją jest Xbox, z uwagi na GP i możliwość grania między platformami (mam PC do grania). A może PS5, która odrzucam z uwagi na jakąś niechęć ogólna do Sony. Byłby ktoś łaskaw doradzić cokolwiek?
PS Tak, wiem: „temat wałkowany milion razy użyj opcji szukaj” - szukałem, czytałem, ale nadal mam wątpliwości.
#konsole #xbox #ps5 #nintendoswitch
Ja polecam Ci xbox. 1. Dla casualowego grania gej pass to świetna rzecz. Można łatwo kupić na promce abonament. Ja zapłaciłem coś koło 270 zł za 24 miesiące. 2. Łączy się dobrze z komputerem, z GP możesz korzystać też na PC, a nawet na smartfonie możesz grać w chmurze albo zdalnie na swojej konsoli. 3. Dla casualowego grania jak nie potrzebujesz 4K, to starczy s series, które jest mega tanie.
Zaloguj się aby komentować