Zaloguj się aby komentować
Dead Space Remake
Zdecydowałem się na wystawienie ogromnego minusa za tą grę chociażby dlatego,że gra jest źle zoptymalizowana mimo,że jest to zupełnie nowa wersja gry,na nowym silniku. Mogę się więcej na temat tej gry wypowiedzieć,bo prawie ją przeszedłem. Jestem przed 12 rozdziałem,także końcówką gry. Gra została zakupiona na promocji za około 100 zł,to była najniższa cena jaka była do tej pory. Powinna kosztować mniej,ale to zapewne przyjdzie z czasem. Poniżej przedstawiam swoje plusy i minusy :
Plusy:
-poczucie samotności wędrowca wewnątrz statku gwiezdnego przywołuje wspomnienia z uniwersum Obcego - ciekawa fabuła opowiedziana w grze,wiele zwrotów akcji
- oprawa graficzna. Światło i cienie robią robotę. Kilka razy można spaść z krzesła
- oprawa dźwiękowa to samo co powyżej,natomiast ma to swoje mankamenty,o których poniżej
- AI przeciwników na dobrym poziomie
- duży wybór broni oraz długie ścieżki rozwoju uzbrojenia oraz postaci
- dodatki kosmetyczne do ubioru naszego bohatera
- poprawione poruszanie w nieważkości w porównaniu do starej wersji gry.
Minusy:
- nagminne otwieranie się okna z ekwipunkiem. Przez co blokuje się się strzelanie do potworów. Trzeba z gry wychodzić i save od początku wczytywać. Najbardziej frustrujący i powtarzający się problem. Tutorial z usunięciem błędu nie pomagał. W teorii trzeba trzymać mniej itemów w ekwipunku,ale jaki to ma sens?
- Wczytywanie tekstur kolejnych pomieszczeń z opóźnieniem. Z tego względu widać co znajduje się z drzwiami. Widać surową teksturę z refleksami,cieniami itp. Kiepsko to wygląda
- wielokrotnie powtarzany glitch z zapętloną animacją otwierania drzwi. Tym samym drzwi do kolejnej lokacji są zablokowane. Nie ma możliwości otwarcia. Trzeba wczytywać od początku save'a lub wyjść z gry i włączyć ponownie. Z reguły to drugie.
- w 10 rozdziale w przerywniku filmowym poboczne postacie znikły,a dialog-monolog Isaca szedł swoją drogą. Nie było widać na co reaguje główna postać i komu odpowiada. Tragicznie to wyszło. Następnie po przerywniku walka z niewidzialnymi przeciwnikami. Także efekt niewidzialności poszedł hurtem w dalszej rozgrywce Trzeba było uruchamiać grę od początku.
W pewnym momencie gra się mi dłużyła i nudziła. Pod koniec chcę się ją po prostu ukończyć ze względu na powyższe problemy. Trzeba miec ogromne pokłady cierpliwości by w nią grać i ukończyć. Także jest klimat,oprawa graficzna i dźwiękowa. Wszytko to jest,ale z względu na powyższe minusy nie mogę tej gry polecić. Odświeżona wersja starej gry - czyli silnik, całe środowisko do obrobienia już jest itp. W mojej ocenie za taką cenę gra powinna być lepszej jakości. #gry #deadspace #kosmos #obcy #alien #games #reviews

@Rmbajlo rzecz w tym, że oryginalny Dead Space cały czas jest całkiem przyjemny dla oka nawet jeżeli pierwsze wrażenie nie powala ale w tak mrocznej grze po prostu zwiększanie detali czy zwiększanie ilowci światła w otoczeniu trochę atmosferę zmienia.
Ale żyjemy w czasach gdzie 9 letnie gry mają rimejki, po co szlifować błędy jak to z zamierzenia jest skok na kasę jak najmniejszym kosztem. Za 10 lat w kolejnym rimejku się te błędy poprawi xD
Większość rimejków ma większe bolączki, jak ktoś lubi te odświeżone wersję to trzeba się przyzwyczajać.
Sam regularnie starocia ogrywam i nie mam pojęcia czemu ludzie wolą płacić więcej za bardziej problematyczne wydania, przestawienie się na mniejszą ilość detali to jest jakieś 30 minut rozgrywki. Gdzie jeszcze gdyby te rimejki były obiektywnie czysto usprawniające to jestem w stanie to pojąć ale nie czaję czemu tyle forsy się ładuje w buble które są mniej przyjemne w rozgrywce niż oryginał gdy był wydawany.
@Rmbajlo - grałem i w oryginalnego Dead Space i grałem w remake na PS5.
W nowej wersji gry miałem raz buga z dziwnym pojawianiem się przeciwników i bug z nieprawidłowym wyświetlaniem się ciemnych powierzchni (który szybko naprawili) - jeśli były jakieś inne bugi to nie zauważyłem.
Generalnie oryginał był świetny na czasy kiedy wyszedł i mam z niego dobre wspomnienia (a jeszcze lepsze z części drugiej).
Remake uważam za porządny i miał kilka usprawnień co do fabuły, które wyjaśniały pewne niedopowiedzenia, jakie uwierały część graczy w oryginale.
Zaloguj się aby komentować
O cholera, Obcy!
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #chwalesie #vesper #horror #alien #obcy #jamesmoore

Zaloguj się aby komentować
Wojna o UFO?
Ludzie tylko pobieżnie śledzących dyskusję o odtajnieniu informacji o UFO mogli przeoczyć ciekawą informację.
Od około tygodnia, może dwóch, pojawiło się zjawisko, gdzie bardzo stare i aktywne konta edytorów wikipedii zaczęły masowo edytować artykuły związane z tematem UFO, odtajnieniem informacji przez rząd USA, sygnalistami jak David Grusch.
Zmiany te czasami są bardzo subtelne jak tutaj: https://www.reddit.com/r/UFOs/comments/19de9k5/phdsdrs_removed_from_peoples_names_on_the_aatip/ gdzie ktoś postanowił usunąć tytuł naukowe osób których wypowiedzi/materiały były linkowane w źródłach. Niby niewielka rzecz, a powoduje duży spadek wiarygodności i powagi tematu dla osób postronnych.
Inne wątki wskazują na zaangarzowanie ludzi pracujących w instytucjach USA. Nie twierdziłbym że jest to zaplanowana akcja, raczej zwykły pracownik w prywatnej inicjatywie postanowił edytować artykuł w czasie godzin pracy.
Edycje które były prowadzone poprawiały i znosiły negatywne edycje które ktoś inny wykonał w poprzedniej wersji:
https://www.reddit.com/r/UFOs/comments/19adyvq/one_of_lue_elizondos_wikipedia_page_edits_has_an/
Ciekawa wypowiedź jednego z użytkowników:
i used to work at a private intelligence company (intelligence services for corporate entities, not government).
a lot of what I did was "stealth" editing Wikipedia to make our clients look good or their enemies look bad.
to do this, you build up a profile that looks legitimate. you make edits to innocuous pages like geology and minerals, then when a client needs something, you use the "legitimate" looking account to update the Wikipedia page. usually always worked, provided you could source your claims of course. most of it was just writing all the bad things an "enemy" company did and citing media evidence of such things.
Tłumaczenie:
Pracowałem kiedyś w prywatnej firmie zajmującej się wywiadem (usługami wywiadowczymi dla podmiotów korporacyjnych, a nie rządowych).
Wiele z tego, co robiłem, to "ukryte" edytowanie Wikipedii, aby nasi klienci wyglądali dobrze, a ich wrogowie źle.
Aby to zrobić, budujesz profil, który wygląda na wiarygodny. Dokonujesz edycji niewinnych stron, takich jak geologia i minerały, a kiedy klient potrzebuje czegoś, używasz "wiarygodnie" wyglądającego konta, aby zaktualizować stronę na Wikipedii. Zazwyczaj to zawsze działało, pod warunkiem, że mogłeś poprzeć swoje twierdzenia oczywiście. Większość z tego polegała po prostu na pisaniu wszystkich złych rzeczy, które zrobiła "wroga" firma i cytowaniu dowodów medialnych takich rzeczy.
Wątków o edycji stron wikipedii, które mają dyskredytować osoby ujawniających informacje o UFO jest więcej.
#ufo #obcy #kosmici #ciekawostki #nauka #kosmos #wikipedia
@Byk pewnie że tak, ale zawsze jest szansa że "dobry" egzemplarz przetrwa.
Ja zaczynam gromadzić np. papierową klasykę, bo zaczyna się przepisywanie książek od nowa.
Mam stare wydanie baśni, gdzie świat jest brutalny, a nie ocenzurowany. Zastanawiam się nad dokupieniem innych tytułów z literatury dziecięcej, póki jeszcze są dostępne w nieułagodzonej wersji
Od około tygodnia, może dwóch, pojawiło się zjawisko, gdzie bardzo stare i aktywne konta edytorów wikipedii zaczęły masowo edytować artykuły związane z tematem UFO
Jak ktoś dostrzega to zjawisko?
Ktoś na bieżąco monitoruje ruch sieciowy wiki o UFO i nagle tydzień temu nastąpił wysyp "wiarygodnych" edytorów?
Jak to się ma do sytuacji sprzed 3 tygodni? Jaka to skalazmian? O ile procent tygodniowo zaczęto częściej edytować ten fragment wikipedii?
Ktoś to na serio sprawdził czy jedynie to sensacja typu Urban legend?
Jak to się ma do innych akcji wikipedii w których redaguje się kolejne działy w celu uporządkowania informacji?
Zaloguj się aby komentować
Newsy książkowe od Whoresbane'a!
Drugi news / 13.12.2023
Wydawnictwo Vesper ogłasza nową powieść ze świata Obcego. "Alien. The Cold Forge" Alexa White'a trafi do księgarń w 2024 roku. Poniżej zagraniczna okładka i krótko o treści.
Wraz z niepowodzeniem na Hadley's Hope, Weyland-Yutani doznało miażdżącej porażki - utraty Obcych, których agresywnie próbowali wykorzystać. Jednak firma ta zdobyła pozycję lidera. Zgodnie z tradycją, mają już zapasowe rozwiązanie... obiekt znany jako ZIMNA Kuźnia.
Odległa stacja RB-232 stała się ich największym atutem w militarnym wykorzystaniu Xenomorfów. Jednak gdy Dorian Sudler zostaje wysłany na RB-232, by ocenić postępy prac, odkrywa, że jest tam szpieg - ktoś, kto niekoniecznie działa w najlepszym interesie firmy. Dla Doriana jest to najbardziej niewybaczalne z przewinień. Gdy zostanie odnaleziony, winien zostanie wyeliminowany z absolutną surowością. Jeśli zostanie zdemaskowany, ta osoba może być zmuszona do zniszczenia całej stacji... i wszystkich na pokładzie. O ile Xenomorfy nie zrobią tego pierwsze...
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #vesper #horror #alien #obcy #alexwhite

Zaloguj się aby komentować
Newsy książkowe od Whoresbane'a!
Wydawnictwo Vesper zapowiada drugi tom trylogii z uniwersum Aliena. "Obcy. Morze boleści" Jamesa Moore'a trafi do sprzedaży w lutym 2024 roku. Poniżej okładka i krótko o treści.
Jest rok 2496, po ponad trzystu latach od wydarzeń które doprowadziły do zniszczenia kopalni trymonitu na LV-178, planeta została zasiedlona przez ludzi i poddana terraformacji. Jednakże mimo użycia w tym celu najnowocześniejszej technologii coś poszło nie tak. Rozległe obszary powróciły do stanu toksycznej pustyni nazwanej przez inżynierów mających za zadanie rozwikłać problem Morzem Boleści.
Zespołem badawczym kieruje Alan Decker, który podczas prac terenowych ulega wypadkowi. Poważnie ranny zostaje ewakuowany na Ziemię, w trakcie podróży Deckera zaczynają dręczyć koszmary, w których potworne istoty chcą go zabić. Okazuje się, że jego wypadek doprowadził do odkrycia pod powierzchnią planety dawnej kopalni, a wraz z nią wraku statku obcych. Korporacja Weyland-Yutani wysyła go z powrotem na New Galveston wraz z grupą najemników, których celem jest dostarczenie na Ziemię żywego okazu ksenomorfa.
Na miejscu Decker orientuje się, że z obcymi wiąże go psychiczna więź, potrafi przeniknąć ich myśli i z przerażeniem odkrywa, że jest celem krwawej zemsty za czyny które popełnił Niszczyciel… jego odległy przodek którym była Ellen Ripley.
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #vesper #horror #alien #obcy #jamesmoore

Bardzo polecam Audible z Amazon jak ktoś lubi audiobooki:
https://www.amazon.com/Alien-Sea-of-Sorrows-audiobook/dp/B07B3S1WQ9
Out of Shadows też było dobre
Książka obejmuje 420 stron, w cenie detalicznej 59,90 zł. Premiera 12 lutego 2024.
Wołam grzmocących newsa:
@Schecterro @Shagot @Jaywe89 @JarlSkyr @Maci0r @aberotryfnofobia @Kilik @rakokuc @Okrupnik @szukajek @l__p @Decebal @book_fan @Rozpierpapierduchacz @dradrian_zwierachs @BurczekStefuha @HollyMolly @WolandWspanialy @cyberpunkowy_neuromantyk @Jim_Morrison @AbenoKyerto @ErwinoRommelo @GEKONIK
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego próby znalezienia kontaktu z obcymi z kosmosu, to fanaberie, bzdury i strata pieniędzy?
W literaturze Lema często pojawia się idea "okna kontaktu", np. w "Głos Pana", "Fiasko".
"Okno kontaktu" wyjaśnia paradoks Fermiego - dlaczego pomimo ogromu wszechświata nie udaje się odnotować jakiegokolwiek kontaktu z "obcymi".
Za wiki. "(...)Ludzkość w epoce radia znajduje się od początku XX wieku, natomiast regularne badania sygnałów pochodzących z kosmosu trwają dopiero od połowy XX, co w skali kosmicznej jest okresem znikomym. Jest zatem daleko bardziej prawdopodobne, że taki hipotetyczny sygnał od obcych dotarł na Ziemię w przeszłości, lub dotrze w przyszłości, niż to, że dotrze w chwili obecnej.
Prawdopodobieństwo to zmniejszają dodatkowo ogromne odległości we Wszechświecie, które musi pokonać sygnał radiowy, oraz prawdopodobna duża rozciągłość czasowa pojawiania się i umierania cywilizacji technicznych we Wszechświecie."
Wysyłając sygnał do najbliższej gwiazdy (Alfa centauri) miną około 4 lata zanim ten sygnał tam dotrze, a jak wiemy, w pobliżu tej gwiazdy form życia nie odnotowano. Co więcej, sygnał radiowy wysyłany przez nasze sprzęty mocno słabnie wraz z odległością i gubi się w kosmicznym szumie. Podobnie jest z sygnałem hipotetycznych obcych. A teraz wyobraźmy sobie ogrom wszechświata, gigantyczne przestrzenie. W zasadzie już sama nasza jedna galaktyka jest zbyt wielka (100 tysięcy lat świetlnych średnicy), trudno jest więc mieć nadzieję na ogarnięcie jakichkolwiek hipotetycznych, sztucznie wygenerowanych sygnałów z większego obrębu tylko jednej naszej galaktyki. Nawet gdyby nasz komunikat dotarł na koniec galaktyki w ciągu kilkudziesięciu tysięcy lat i akurat tamtejsza cywilizacja byłaby technologicznie rozwinieta i w ogóle interesowałaby się szukaniem takich sygnałów, to odpowiedź dotarłaby do nas po kolejnych kilkudziesięciu tysiącach lat. A wtedy już naszej cywilizacji dawno nie będzie i okna kontaktu naszych cywilizacji nie spotkają się... O innych galaktykach możemy zupełnie zapomnieć...
Jest jeszcze jeden poważny problem.
Nawet jeśli we wszechświecie jakimś cudem istnieje jakaś forma życia samoświadomego i jakimś cudem wysyłając sygnał wiele tysięcy, milionów lat temu oni trafiliby akurat w nasze okno kontaktu i byśmy od tej formy życia odebrali sygnał, to wedle wszelkiego prawdopodobieństwa nawet byśmy sobie nie zdawali z tego sprawy.
Najbardziej prawdopodobne jest to, że zupełnie zignorowalibyśmy to traktując jako tło natury, biały szum. Trudno jest oczekiwać, że formy życia, które hipotetycznie wyewoluowały gdzieś w odległym wszechświecie będą w jakikolwiek sposób podobne do nas fizycznie, psychicznie, czy "kulturowo". Lem wręcz naśmiewał się z wyobrażeń obcych jako istot podobnych do nas, potworzastych, zielonych ludzików w statkach kosmicznych, bo są to takie antropocentrycznie dziecinne fantazje ludzi, którzy nigdy nie mieli okazji filozoficznie przemyśleć sprawy.
Ewentualnie te istoty miałyby najprawdopodobniej problem z przesłaniem do nas komunikatu, który byśmy pojęli, tak jak my mamy problem z równorzędnym komunikowaniem się z bakteriami. Bo tak bardzo inna od nas byłaby ta forma istnienia, która by wyewoluowała w innym miejscu, w innym czasie, w innych warunkach.
Wszystko więc wskazuje na to, że nawet jeśli gdzieś tam, jakimś cudem wyewoluowało coś samoświadomego, to nigdy się o tym nie dowiemy.
#kosmos #obcy #ufo

Przyjmując dla uproszczenia, że Ziemia to nadajnik sferyczny (jakiekolwiek emitowane przez nas fale rozchodzą się w każdym kierunku, z równą prędkością) to współczynnik zanikania takiej transmisji, jak wiem z podbazy 40 lat temu wynosi 1/(4/3PI *r^3) plus zakłócenia. Wyobrażam sobie ichnie SiAjEj na Proxima Centauri podsłuchujące CBA, podsłuchujące opozycję, gdzieś za ponad 4 lata. W konstelacji Pegaza raczej o Pegazusie nie usłyszą przez następne 50 lat.
Szach mat ufoki!
Zaloguj się aby komentować
Newsy książkowe od Whoresbane'a!
Drugi news / 03.10.2023
Wydawnictwo Vesper ogłasza drugi tom trylogii z uniwersum Aliena. "Obcy. Morze boleści" Jamesa Moore'a nadejdzie na początku 2024 roku. Poniżej krótko o treści i okładka zagranicznego wydania.
Jest rok 2496, po ponad trzystu latach od wydarzeń które doprowadziły do zniszczenia kopalni trymonitu na LV-178, planeta została zasiedlona przez ludzi i poddana terraformacji. Jednakże mimo użycia w tym celu najnowocześniejszej technologii coś poszło nie tak. Rozległe obszary powróciły do stanu toksycznej pustyni nazwanej przez inżynierów mających za zadanie rozwikłać problem Morzem Boleści.
Zespołem badawczym kieruje Alan Decker, który podczas prac terenowych ulega wypadkowi. Poważnie ranny zostaje ewakuowany na Ziemię, w trakcie podróży Deckera zaczynają dręczyć koszmary, w których potworne istoty chcą go zabić. Okazuje się, że jego wypadek doprowadził do odkrycia pod powierzchnią planety dawnej kopalni, a wraz z nią wraku statku obcych. Korporacja Weyland-Yutani wysyła go z powrotem na New Galveston wraz z grupą najemników, których celem jest dostarczenie na Ziemię żywego okazu ksenomorfa.
Na miejscu Decker orientuje się, że z obcymi wiąże go psychiczna więź, potrafi przeniknąć ich myśli i z przerażeniem odkrywa, że jest celem krwawej zemsty za czyny które popełnił Niszczyciel… jego odległy przodek którym była Ellen Ripley.
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #vesper #horror #alien #obcy #jamesmoore

Zaloguj się aby komentować
"W uniwersum Obcego istnieje wiele sił i frakcji, ale mało która z nich jest tak dobrze znana, jak Kolonialni Marines. To najlepsi żołnierze w galaktyce, którzy niestrudzenie walczą o to, by zagrożenia związane z eksploracją kosmosu nie dosięgały zwykłych kolonistów. Przynajmniej w teorii. W praktyce to siła wykorzystywana przez Zjednoczone Ameryki do osiągania ich politycznych i ekspansyjnych celów. I Ty możesz do nich dołączyć!"
Nasz blog dalej obfituje w świetne artykuły! Tym razem podpowiadamy Wam jak dołączyć do frakcji najlepszych żołnierzy w galaktyce - do Kolonialnych Marines! A na naszej stronie znajdziecie świetny zestaw startowy zawierający wszystko, czego potrzebujecie do rozpoczęcia rozgrywki, a także tematyczny ekran Mistrza (bądź Matki) Gry!
#rgfk #obcy #gryplanszowe #gry #gryrpg #rpg #gryfabularne #grybezpradu #blog

Zaloguj się aby komentować
W sumie to wolał bym spotkać Obcego niż kowalskiego xD
#heheszki #humorobrazkowy #memy #kowalski #alien #obcy

Zaloguj się aby komentować
@Whoresbane wiesz kiedy możemy spodziewać się drugiego tomu Tima Lebbona Obcy Wyjście z Cienia?
#ksiazki #obcy #xenomorph

Zaloguj się aby komentować
Skończyłem właśnie, po x lat od premiery (kupiłem pre-order xd) Obcy Izolacja.
Jest to gra perfekcyjna dla miłośników zarówno franczyzy jak i survival horroru.
Straciłem dużo nerwów, robiłem przerwy, lecz w końcu się udało. Skończone.
Wspaniały tytuł, nawet dziś broni się graficznie o audio nie wspominając.
Kto ma jaja (haha) niech zagra. Chcę więcej, bo to tytuł wybitny. Mimo że niszczy układ nerwowy.
#obcy #aliens #alien #gry
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio po oglądaniu całej serii Alien wzięło mnie na wspominki i opowiadałem kumplowi że w 3 części Obcy wyszedł z krowy. On natomiast zarzekał się że pamięta jak stwór wychodzi z psa
Jako że rozmawiamy o jednym i tym samym fragmencie fabuły - kto był nosicielem czworonożnego obcego który wykłuł się w kolonii karnej - należało ustalić komu się coś poje$ało. Otóż okazało się, że nikomu, a oboje mamy rację...
Bo w wersji kinowej tytułowy alien wychodzi z psa:
https://www.youtube.com/watch?v=nFyIXwnfDZM
A w wersji reżyserskiej z krowy:
https://www.youtube.com/watch?v=M7Gm-PbV5BE
#filmy #ciekawostki #alien #obcy
Zaloguj się aby komentować
Niewyjaśnione zaginięcia znane jako fenomen "missing 411"
Polecam założyć foliową czapeczkę.
https://www.youtube.com/watch?v=6cSFF0he8G8
#teoriespiskowe #creepy #obcy
@SiostraNieZdradziDziewczynaTak zawsze mnie to ciekawiło, że lasy w Stanach są powszechnie tak bardzo niebezpieczne i otoczone nimbem tajemnicy. To tak, jakby porównać europejskie lasy i amerykańskie, gdzie nasze to pierdolona sielanka, harcerze pokitrani po krzakach i pogrzybki, a w Stanach masowe zaginięcia, kryptyda na każdej mili, pierdolone mgły i dziwne głosy.
Zaloguj się aby komentować
Zamawiać i wspierać Vesper za to piękne wydanie #alien #obcy #vesper #ksiazki #vesper
Chris Hooper jest głównym inżynierem na Górniczej Orbitalnej Stacji Kosmicznej „Marion”, która eksploruje złoża trymonitu na piaszczystej LV-178. Pracujący na planecie górnicy odkrywają jednak w czeluściach kopalni coś więcej niż najtwardszy znany ludzkości minerał. Gdy budzi się głęboko uśpione, pradawne zło, uciekają z powierzchni, lecz jeden z promów uderza w krążącą na orbicie „Marion”, powodując poważne uszkodzenia, a drugi opanowany zostaje przez obcych.
Nadany przez Hoopa i garstkę jego towarzyszy sygnał SOS dociera do przelatującego w pobliżu promu „Narcissus”. Na jego pokładzie podróżuje w kapsule hibernacyjnej Ellen Ripley, ostatnia ocalała z katastrofy „Nostromo”. A przynajmniej tak się wszystkim wydaje...
„Obcy. Wyjście z cienia” to pierwszy z trzech tomów oryginalnej – nieopartej na scenariuszu – trylogii osadzonej w uniwersum Obcego.

Zaloguj się aby komentować
Weyland-Yutani Corp wita w kolejny piękny dzień na pokładzie USCSS Sotillo.
art by Lee Fitzgerald
#podrozekosmiczne #scifi #sciencefiction #obcy #filmy

Zaloguj się aby komentować
Kolejny ciekawy film: https://youtu.be/y3de70MT-II
Otwórzcie oczy! #ufo #starozytnecywilizacje #obcy
Zaloguj się aby komentować