#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Zimorodek. Polowanie.
Tak, już kiedyś było ale seria warta powtórzenia moim zdaniem.





#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Zimorodek. Polowanie.
Tak, już kiedyś było ale seria warta powtórzenia moim zdaniem.





Zaloguj się aby komentować
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Żuraw. 220 cm rozpiętości skrzydeł, fiu fiu...

Zaloguj się aby komentować
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Modraszka. Otwieram sezon na urządzanie gniazda.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Kos. Czy wiecie, że w okresie lęgowym, podczas gdy samica wysiaduje jaja, samiec w położonym nieopodal, eksponowanym miejscu umila jej to nudne zajęcie śpiewaniem? Zachowanie to ma też inną funkcję: samica wie, że dopóki chłop śpiewa, jest bezpiecznie. Gdy śpiew milknie, trzeba wzmóc czujność.
Tak wyczytałem w mądrym artykule.

Zaloguj się aby komentować
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Bączek. Najmniejsza czapla występująca w Polsce. Ptak o zmiennej długości szyi

Zaloguj się aby komentować
Ferrari SF90 Stradale
Może i szybkie, jednak brakuje mi w niej nieco wyrazu starszych Ferrari.
FB & IG: GSautorsko
#samochody #motoryzacja #carboners #mojezdjecie





Zaloguj się aby komentować
Ferrari F8 Tributo
FB & IG: GSautorsko
#gsautorsko #carboners #motoryzacja #samochody #mojezdjecie




Zaloguj się aby komentować
Pora nadrobić trochę zaległości.
Zmrożona BMW M2 w #bialapodlaska
FB & IG: GSautorsko
#gsautorsko #carboners #motoryzacja #samochody #mojezdjecie





Zaloguj się aby komentować
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Kawki. Wolnostojący a w zasadzie wolnowiszący mikroapartament dla pary. Mokry sen dewelopera

Zaloguj się aby komentować
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Szpak. Brakło budek lęgowych i dziupli? Nie przewidzieli miejsc do gniazdowania w budynkach? To zrobię sobie sam.

Zaloguj się aby komentować
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Kos. Można by pomyśleć, że to zwykła fotografia zwykłego ptaka. Fotografia jest zwykła, ale obiekt... szedłem wzdłuż potoku płynącego w głębokim na dwa metry wyżłobieniu terenu i w pewnym momencie dostrzegłem tego gagatka, podczas zjazdu czy ześlizgu w dół, w kierunku wody. Po chwili ptak podfrunął na koronę tego mini jaru i ponownie ześlizgnął się w dół. Fotka pokazuje koniec drugiego zjazdu. Potem dostrzegł mnie i odleciał.
Kos, który zjeżdżał na d⁎⁎ie

Zaloguj się aby komentować
Ostatnia już paczka fotek z Toskanii, trzeba pomyśleć nad nowym wyjazdem po wiecej ;)
#nxofocia #fotografia #mojezdjecie






Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Łabędź
- Lima Alpha Bravo Echo Delta Zulu do wieży: Proszę o zezwolenie.
- Wieża do Lima Alpha Bravo Echo Delta Zulu: wolny tor 3, QNH dziewięć dziewięć osiem, kurs zero osiem zero, wysokość dwadzieścia, wiatr dwieście dziesięć, pięć węzłów, temperatura wody cztery, zezwalam

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna #zwierzaczki #kenijskiesafari
Moja systematyczność we wrzucaniu tych zdjęć mnie poraża
Dwa pierwsze zdjęcia to park Tsavo West, te bardziej zielone to Amboseli




Zaloguj się aby komentować
#niecodzienneptaki
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Łyska.
- mamo, kiedy wyrosną mi prawdziwe skrzydła?
- przecież masz prawdziwe skrzydła
prawdziwe skrzydła, które mam:

Zaloguj się aby komentować
Łoś jest król lasu jak łoś jest król bagien, a dziki jedzą guwno
A tutaj akurat w polnej odsłonie #smiesznypiesek
Robiłem już rano trailer wpisu, teraz mogę się pochwalić "pełną wersją"
Tak więc poranne wyjście na psi spacer zaowocowało widokiem pięciołosiowego stadka wyłaniającego się z zarośli nad rzeczką - prawdopodobnie posiedziały sobie na polu-bagnie 200m dalej i z rana wyruszyły w następną wędrówkę.
Całe szczęście miałem teleskop i montaż w garażu (nie używałem go ostatnio, ale trzymam tam teleskop żeby był wychłodzony). Szybko poskręcałem, pobiegłem do domu po aparat (cudem znalazłem jako-tako naładowaną baterię) i patrzę co tam widać. A jak widać, widać było całkiem sporo :v
Łosie siedziały jakieś 600m w linii prostej ode mnie, patrząc po google maps. Panowie zrzucili już poroże, niestety nie udało mi się go znaleźć w tamtej okolicy - właśnie wróciliśmy ze zwiadów.
Patrzę na te zdjęcia i imo wyglądają "staro" - w sumie aparat leciwy, po przeróbkach pod astrofoto, obiektyw też raczej nie do obserwacji naziemnych, więc kolory i kontrast dość specyficzne
Problemem było też utrzymanie osobników w kadrze, bo montaż paralaktyczny przesuwa się w osi ruchu obrotowego Ziemi i prostopadle do niego, więc przesunięcie prawo/lewo to nie takie hop siup, zwłaszcza jak te gałgany cały czas się ruszały. Z ostrością podobnie, ostrzenie w tym typie teleskopu odbywa się poprzez przesunięcie lustra głównego, po czym trzeba chwilkę poczekać na ustabilizowanie się. Toteż raz ustawiłem jako-tako i więcej nie ruszałem, bo zbyt szybko mi uciekały. Chwilkę po trzecim zdjęciu już pobiegły dalej.
Tak czy inaczej, niezmiernie się cieszę że mogłem zobaczyć te potężne zwierzęta i że udało się je sfotografować sprzętem do tego nieprzygotowanym
Technikalia:
Obiektyw :v SkyWatcher Mak150 1800mm, f/12
Canon eos 1100D astromod (wycięty filtr IR)
Zdjęcia
1/250s (tryb auto ekspozycji, bo szyciej)
ISO 1600 (zapomniałem że to też się zmienia, ale wyszło w sumie ok)
#fotografia #mojezdjecie #natura #zwierzeta




Zaloguj się aby komentować
Ale #smiesznypiesek mi się trafił pod domem, dobrze że teleskop trzymam w garażu to mogłem szybko podpiąć aparat
jak uda mi się to obrobić i coś z tego wyjdzie, to wrzucę ładniejsze, ale już się chciałem pochwalić :v
#zwierzeta #natura #mojezdjecie


Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna