#ankieta #dyskusje #komentarze #pytanie #przemyślenia
#ankieta #dyskusje #komentarze #pytanie #przemyślenia
@kacper-8 z dotychczasowych "badań" (mam na myśli wszelkie próby ustalenia tego zjawiska) wynika, że świadomość w człowieku pojawia się gdzieś tak w okolicy 1 - 1,5 roku życia.
To by się zgadzało z faktem, że inne zwierzęta - mają dłuższe ciąże, by urodzony od razu ssak był zdolny do samodzielnej egzystencji od razu po urodzeniu. Człowiek ma krótką ciąże właśnie dlatego, że pierwszy rok leży, śpi, je i wydala. Czyli de facto to samo co w ciąży.
I teraz do meritum. Skoro człowiek robi się świadomy nie w momencie urodzin, a dopiero potem to znaczy, że można postawić taką hipotezę iż mózg jest odbiornikiem z pamięcią RAM. Zatem musi istnieć też nadajnik i świadomość która jest gdzieś fizycznie z pamięcią ROM.
Czyli po śmierci może być tak, że będzie nowy odbiornik. Z nową pamięcią RAM, ale z tym samym zestawem zapisanym w ROM.
@tosiu nie klei się ta hipoteza. Człowiek "dojrzewa" poza matką przez jakiś czas z powodu rozmiaru głowy. Nasz wielki mózg blokuje możliwość urodzenia się później, ale to nic nie znaczy, bo są różne rodzaje świadomości. Pewne zaczynają się w wieku prenatalnym, inne w okolicach roku, jeszcze inne koło 4 lat. Nie ma wyraźnej granicy, raczej jednostajny rozwój.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #filmiki Poczytajcie #komentarze
https://www.youtube.com/shorts/X8TNgtKgSrw
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#rower #heheszki #zielonyf16 #komentarze #zonabijealewolnobiega

Zaloguj się aby komentować
Jaki jest ostatni komentarz który przeczytałeś i wywołał u Ciebie jakąś reakcje. whatsoever...
Jak ja go rozumiem. Dla mnie zmiana zaczęła się trochę po 30stce. Całe myślenie o wszystkim się zmieniło. Niektórzy życie przebimbają, do niektórych to nie trafi. Nie jest straszna śmierć, straszne jest żyć "bez sensu". A praca nad sobą jest tą najcięższą
#komentarze #glupiehejtozabawy #cytaty
#
@Hajt a co to znaczy żyć bez sensu?
Bo dla jednego praca nad sobą będzie sensem, dla innego sensem będzie życie przeimprezować, dla kolejnego sens to rodzina i dzieci, dla jeszcze innego kariera, pieniądze itp.
Niezależnie co robisz jakiś w tym sens jest, nawet dla kogoś kto chce całe życie leżeć c⁎⁎⁎em do góry i grać na plejstejszyn to jakiś sens w tym widzi
Tak mi się wydaje
Zaloguj się aby komentować

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze (MTK) wydał w środę nakaz aresztowania premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Gazety komentują.
„Trybunał Haski wykonuje swoją pracę zgodnie z decyzją 124 państw-sygnatariuszy Statutu Rzymskiego” – pisze „Süddeutsche Zeitung”. I dodaje: „Oskarżenia o zbrodnie...
Typowi polacy są typowi

Zaloguj się aby komentować
https://twitter.com/elonmusk/status/1668843112955891712
#elonmusk #twitter #tucker #usa #trump #komentarze
Zaloguj się aby komentować

Codziennie nowy komentarz.
Wrzuca automatycznie.
Projekt napisany w #python, kod w repozytorium https://github.com/folkien/bible-gpt3-commentary. Można się zainspirować do...
Codziennie nowy komentarz.
Wrzuca automatycznie.
Projekt napisany w #python, kod w repozytorium https://github.com/folkien/bible-gpt3-commentary . Można się zainspirować do innych projektów. Napisany w kilka godzin formie eksperymentu.
Czas pokaże co z tego wyszło (i czy ma to w ogóle sens).
#GPT4 #ChatGPT #komentarze #wiara #ai
Zaloguj się aby komentować
Co sądzicie o wyświetlaniu komentarzy na Hejto? Totalnie nie rozumiem jaka logika kieruje tym, żeby czasem wyświetlić zero, a czasem więcej komentarzy pod postem. I prawie zawsze wyświetlane komentarze nie są tymi najbardziej grzmoconymi.
Wg mnie prosty mechanizm wyświetlania komentarzy o największej liczbie głosów ma najwięcej sensu, ale może ja się nie znam?
Nie spotkałem się żeby ktoś o tym wcześniej tu pisał, a wydaje mi się to strasznie irytujące.
#hejto #komentarze
@SzimiSzimiJej Ja największy problem na Hejto mam z tym, że komentarze są płaskie - nie mają wątków. Ciężko się połapać na co kto odpowiada, a im dłuższa dyskusja tym gorzej. Co do tematu, to IMHO wyświetlanie najbardziej piorunowego komentarza sprowadza się właściwie do wypromowania jednego z pierwszych komentarzy. Komentarz dostał piorun, więc pokazywany, więc ma coraz więcej piorunów. No OK, ma to jakiś sens, ale nie związany z merytorycznością komentarza. Co najwyżej z jego kontrowersyjnością.
@SzimiSzimiJej wyświetlają się 3 ostatnie komentarze. Tak było kiedyś na wykopie ale zmienili na najbardziej plusowane.
Moim zdaniem powinno zostać jak jest, to zachęca bardziej ludzi do przyłączenia się do dyskusji, do otwarcia wątku. A nie taki bezmózgowy system o widzę wpis leci piorun, o śmieszny komentarz leci piorun (nawet nie musza rozwijać) i scrollowanie do następnego bloku
Zaloguj się aby komentować
Pieśń bliskiej przyszłości, a nawet już można obserwować wprowadzanie narracji prowadzącej do poniższego zdziczenia:
"Ideologia zawsze fałszuje rzeczywistość, aby osiągać swoje cele. Tutaj mamy kłamstwo na kłamstwie.
– każdy może urodzić się pedofilem (!)
– pedofilia jest niezmienną orientacją (człowiek nigdy nie przestaje być pedofilem) (!)
– pedofil nie jest odpowiedzialny za swoje uczucia i myśli, a jedynie za swoje czyny (!)
– pedofilia jest jedną z wielu równoważnych orientacji seksualnych (!)
– pedofilia nie jest niczym złym (!), jedynie seksualne molestowanie dzieci jest złe
– seksualnego molestowania większości dzieci nie dokonują pedofile (!)
– wykluczanie pedofili ze społeczeństwa jest złe (!), bo wykluczenie popycha ich do przestępstwa (!)
– winiąc pedofili za ich orientację, izolujemy ich, czym napędzamy przestępstwa (!)
– powinniśmy pomóc pedofilom zaakceptować ich własną seksualność (!)
W ten oto sposób ta studentka psychologii przeniosła winę za seksualne molestowanie dzieci z pedofili na zdrowych moralnie ludzi, którzy tego zboczenia nie akceptują. Eliminacja seksualnego molestowania dzieci przez pedofili jest zatem uwarunkowana pełną akcpetacją dla pedofilii. To lewacki szantaż dla sumienia: jeśli chcesz chronić dzieci, zaakceptuj pedofilię. Przyczynisz się w ten sposób do budowy lepszego społeczeństwa (positive impact on future society). Szatan kusi fałszywym dobrem."
[Źródło: komentarz użytkownika @poruszyciel na przypadkowo dzisiaj poznanej stronie ekspedyt.org].

Zaloguj się aby komentować

Brytyjscy naukowcy specjalnie zakazili koronawirusem 34 ochotników, by zbadać, jak dokładnie przebiega Covid-19. Wyniki tego eksperymentu opublikowali - na razie bez recenzji - na portalu tzw. preprintów "Research Square". Okazało się, że objawy choroby rozwinęły się tylko u połowy...

Watykan nie będzie zajmował się dalej badaniem rzekomych zaniedbań kard. Stanisława Dziwisza z czasów, gdy stał on na czele archidiecezji krakowskiej (2005-2016). Poinformowano o tym w komunikacie opublikowanym w piątek przez Nuncjaturę Apostolską w Warszawie.