Zdecydowana eksterminacja gniazda os na działce. Lokalizacja gniazda ściana altanki. Opisz w skrócie materiały i metody działania.
Nie ma społeczności działka?
#dzialka #osy #eksterminacja
Zdecydowana eksterminacja gniazda os na działce. Lokalizacja gniazda ściana altanki. Opisz w skrócie materiały i metody działania.
Nie ma społeczności działka?
#dzialka #osy #eksterminacja
@ZygoteNeverborn gaśnica na osy i szerszenie, używana przed świtem albo po zmierzchu, kiedy owady nie są jeszcze/już aktywne żeby ich nie zdenerwować. Pryskasz z maksymalnej odległości (z jakiej jesteś w stanie trafić), dla pewności poprawić przy następnym świcie/zmierzchu.
Likwidowałem 3 gniazda taką gaśnicą, daje radę i nie zostałem pogryziony
Zaloguj się aby komentować
Ostatni zbiór bobu.
Pamiętajcie, że te wszystkie fasolę, boby, groszki itp. mają w pytę azotu w korzeniach, więc nie wyrywajcie tylko obcinajcie krzaki
#ogrodnictwo #dzialka

Zaloguj się aby komentować
Patrząc po odchodach, mam na działce kune/kuny... Nie mam uszkodzeń w domku, mam natomiast jakieś nory bez kopców, a niby piszą, że kuny odstraszają inne gryzonie. Obstawiam jakieś nornice... Zjadało mi to np groszek ten co rósł blisko ziemi.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się nornic i kun?
#dzialka #ogrodnictwo
Zaloguj się aby komentować
A dzisiaj takie piękne zbiory z działeczki. Zrobi się dżemik, kompocik, a resztę zamrozi albo zje na surowo.
#dzialka #chlopakizdzialeczek #ogrodnictwo #rodos


Zaloguj się aby komentować
I cyk, przelot na 180 zrobiony.. @DirtDiver, było też co najmniej sto 43! 🙃muchy zgarnął deflektor.
Utwierdziłem się, że na trasę zdecydowanie kanapa jest za niska...idzie do tapicera za tydzień.
Te włoskie motorki są chyba dla karłow ( ͠° ͟ʖ ͡°)
Aż zatęskniłem za turystykiem (chociaż na kiblu jest plakietka "sport touring")...heh
#dzialka


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj przyjechali do mnie bracia cioteczni
( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#dzialka #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
#ogrodnictwo #dzialka
Tydzień temu miałem wysiewany trawnik, mieszanka trawa, koniczyna i stokrotka. Dzisiaj byłem na działce sprawdzić czy zraszacz dobrze działa, podjarałem sie że koniczyna już wyrasta i się robi delikatnie zielono. TAKI WAŁ! To nie koniczyna tylko szarłat szorstki (╯°□°)╯︵ ┻━┻ Jest tego więcej niż trawy... Inne chwasty też oczywiście są. Jaki oprysk na to polecicie? Im bezpieczniejszy tym lepiej. Patrzyłem na Dicoherb i Dikambin - będą ok? Coś po tym pryskaniu dosiewać? Bo z tego co rozumiem koniczynę i stokrotkę to spali.


@6502 na trawniki używany jest albo preparat staranne, albo chwastox nowy trio.
Używamy tego zgodnie z etykietą dołączoną do opakowania.
Niestety zarówno dikamba jak i powyższe preparaty herbicydami selektywnymi a więc niszczą wszystkie chwasty dwuliścienne, więc nie tylko zniszczą ci szarłata ale i wschodzącą kończynę lub stokrotkę.
Niemniej jednak, nie używałbym tych preparatów na dopiero co kiełkujący trawnik, rośliny trawy są za słabe i mogą tego nie przeżyć.
Jak masz cierpliwość po prostu jak szarłat dobije do jakiejś tam wysokości 10 15 cm skoś trawnik i rób to regularnie a chwasty nie będą miały szans. Zwłaszcza te jednoroczne o których mowa.
Zaloguj się aby komentować
Żona mówi kupmy Subaru
Przecież mamy Subaru w domu
Subaru w domu:
#ogrodnictwo #dzialka
Dostałem za free, musiałem ją tylko pospawać i trochę ponaprawiać. Koszt naprawy to 12zl bo tyle kosztowała śruba do noża, resztę pierdół jak śruby, jakaś resztkę raptora do malowania od wewnątrz to miałem.
A i napęd wywaliłem bo mi nie potrzebny a był zwalony

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio nie robiłem wziu wziu, robię dzisiaj :)
#dzialka #ogrodnictwo przy okazji hydraulika to moje hobby :)


Zaloguj się aby komentować
Hejtusie pijcie że mno kompot, zostałem ojcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ogrodnictwo #dzialka

Zaloguj się aby komentować
Bylem u starych i pozyskałem bluszcz, posadzę sobie przy płocie i żaden przejeżdżający siusiaczek nie będzie mi już zaglądał na działkę!
#ogrodnictwo #dzialka

Zaloguj się aby komentować
Altankę se robię.
#heheszki #chwalesie #chlopakizdzialeczek #dzialka #majsterkowanie #bobbudowniczy





@UncleFester mauserek musi być.
Mówiłem wam jak kupiłem kilka sztuk za bezcen? Dziwiłem się co za tanio, zrobiłem mały research, okazało się że to to Amerykanach w Łasku.
Wożą olej i syrop klonowy prosto z USA, a potem pozbywają się tych kontenerów, bo przecież nie będą ich woli z powrotem, widocznie facet miał jakieś dojście.
Miałem tylko problem z przeróbkami bo zawór górny i dolny dużo dużo szersze.
Masz tam jakąś werandę? Fajnie się siedzi na werandzie kiedy deszcz pada.
Zaloguj się aby komentować
Łuskam se groszek.
Będzie zupa krem z zielonego groszku.
#dzialka #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Żona mówi, że znowu coś menda stara pierdzielila na działce...
Jej córka kiedyś przyszła nas przeprosić, mówi, że babce na starość coś odwala i żeby ją ignorować.
Ale jak się ma np słuchawki i się ją ignoruje to dosyć szybko traci zapał to pierdolenia. Tyle dobrego.
#dzialka
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuje od Was małej rady.
Chciałem sobie założyć monitoring na działce, konkretnie chodzi mi o 2 kamerki z przodu i z tyłu domku. Kamerki muszą mieć ładowanie solarne bo nie mam na działce prądu, ewentualnie myślałem też o jakimś małym Aku który mógłbym ładować w domu i wpinać na działce, ale to chyba średni pomysł nie? Czy takie kamerki z ładowaniem solarnym się sprawdzają? Ma ktoś i mógłby mi coś polecić? I czy spotkał się ktoś z zestawem 2 kamerek i jednego panela solarnego np?
No i jak to często bywa chciałbym żeby było tanio.
#elektronika #dzialka #kamery
https://m.reolink.com/product/argus-pt-lite/?attribute_pa_version=1-pack-solar-panel-white
Trzeba mieć wifi i działa jak alarm
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Koledzy chciałbym postawić sobie trochę "lepszy" blaszak na działce w celu składowania klamotów i dostałem taką wycenę. Do tego bedzie wiata po prawej stronie na długość 3 metrów (3x5) za 3700zł. Ma to sens? Warto coś zmieniać? Czy ta brama nie jest za duża jeżeli nie chcę tam samochodem wjeżdżać?
#majsterowakonie #budownictwo #dzialka #diy

@kobiaszu Ja mam od nich dwa duże garaże ocieplane. 6 lat temu za 35m2 płaciłem 19tyś https://www.mapstal.pl/kontakt/
@kobiaszu tylko pamiętaj, że jeśli nie chcesz mieć na wiosnę powodzi w środku to musisz to ocieplić i zapewnić wentylację. Blacha bardzo łatwo i szybko nagrzewa się od słońca, a w środku będziesz mieć wilgotne powietrze. Spowoduje to kondensację na ścianach i dachu. Jeśli chciałbyś tam garażować samochód, to już lepiej zostawić go na zewnątrz - w środku garażu ruda będzie go żarła dużo szybciej przy takiej parze kondensującej.
Zaloguj się aby komentować
Dajmy, że w spadku dostajesz działkę 15 arów, co byś z nią zrobił? Jak byś to zagospodarował?? Można na niej budować, chociaż nie chce. #ogrodnictwo #dzialka
Zaloguj się aby komentować