Achtung, będę rzucał granatami!
#dzialka #ogrodnictwo

Achtung, będę rzucał granatami!
#dzialka #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Ale mam pasażera :)
#winogron nie wiem jaka odmiana ale winko z nich wychodzi pierwsza klasa. Babcia mi spreparowała sadzonki :)
#ogrodnictwo #dzialka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Teraz to już wogole nie zmienie zdania na temat ROD przy Waszyngtona - sąsiad mnie przekonał że to dobry pomysł.
#owoce #dzialka

Zaloguj się aby komentować
#ogrodnictwo #dzialka
Będę chciał posadzić pod płotem krzewy owocowe - borówki, maliny, jeżyny i może coś jeszcze. Mam wolne ~15mb i nie mam pojęcia ile tam zmieszczę. Jak gęsto mogę sadzić?

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wracam se z działeczki, posadziłem jakieś 55 miskantow olbrzymich :) przesadziłem 10 tujek w inne miejsce.
Wczoraj przekopałem ogórki i ziemniaczki. Będę chciał jakiś poplon wysiać ale to jeszcze poczekam na zakończenie cukinii. Bo do marchewki i cebuli to jeszcze trochę czasu, tam później poplon posieje.
5 miskantow sprezentuje mamuśce, jutro pojadę je wkopać.
#ogrodnictwo #dzialka
Zaloguj się aby komentować
Dzisiejszy zbiór, bida bo zimno i nie ma słońca, na krzakach pełno, ale wszystko jeszcze zielone.
#zainteresowania #ogrodnictwo #chwalesie #dzialka #chlopakizdzialeczek

Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem sobie ch..a z cukinii
( ͡° ͜ʖ ͡°)
#trailerparkboys #ogrodnictwo #dzialka

Zaloguj się aby komentować
Biorąc pod uwagę jak niewiele czasu poświęcam roślinom to ten rok jest wyjątkowy jeśli chodzi o owocowanie ¯\_(ツ)_/¯
Polecam te formę #nicnierobienia
Miłej niedzieli dla wszystkich!
#ogrodnictwo #kujawskopomorskie #dzialka



Zaloguj się aby komentować
Tegoroczne szczepienia drzewek.
Udało się uratować starą papierówkę i węgierkę.
#heheszki #chwalesie #ogrodnictwo #dzialka



Zaloguj się aby komentować
Czy ma ktoś z was miskanty na działce?
Czy to się rozrasta na boki jak bambus? Czy będzie tak jak na zdjęciu? W internecie piszą, że nie jest to ekspansywne, ale jakoś wątpię.
Zastanawiam się nad takim żywopłotem w jednym miejscu działki, zależy mi na bardzo szybkim wzroście a to podobno rośnie 3m w rok.
#ogrodnictwo #dzialka

@cebulaZrosolu miskant miskantowi nierówny. Każda odmiana ma inną charakterystykę
ja mam dwa i nie rozrastają się za bardzo (poza spodziewanym obszarem)
Jeden ma tendencję do zostawiania dziury w środku (ale jest tak gęsty, że nie widać, że w środku nie ma pędów), drugi jest cały
Jeden ma ze 3-4 metry, drugi 2-3
Jeden ma szerokie pędy, które po sezonie usychają na takie "bambusy", drugi to taka trawa bardziej
Jednego się ścina przed zimą, drugiego się ścina na wiosnę
Oba nie nadają się na żywopłot, którego celem jest prywatność, bo dość późno są na tyle bujne, żeby zasłaniały
Także wybierz konkretny gatunek, konsultuj z internetem charakterystykę
Zaloguj się aby komentować
W nienawiści do mleczy zostałem wychowany.
Każdy kto je lubi, to c⁎⁎j jest j⁎⁎⁎ny.
Yo!
#bojowkaogrodnicza #trawa #ogrodnictwo #trawnik #poezja #dzialka



Zaloguj się aby komentować
Ehhhh sąsiadce coraz bardziej wali szajba. Nasypala mi dzisiaj piachu na działkę (a taka chora jest, jęczy jak to coś musi zrobić, ale jak się pokłóciła z nami to codziennie na działkę przyjeżdża a teraz nawet ma siłę piach wiaderkiem przerzucać).
Taką karteczke mi przy tym zostawiła. Nie bardzo wiem o co jej chodzi z tym płotem bo oprócz obcinania tego co przelazi na moją stronę, to nic z nim nie robię... W odpowiedzi napisałem takie coś (nie spodziewałem się karteczki więc jedyne co miałem to kartonik po dętce rowerowej).
Małe wyjaśnienie o co chodzi, jej mężowi pokazywałem gdzie będę sobie stawiał domek/altankę. Na bloczkach fundentowych, niezwiązana z gruntem konstrukcja o wielkości 13m2. No i domek postawiłem na wysokości jej domku, w odległości 0,5m od jej płotu a w efekcie (zależy jak licząc bo jeśli z jej dobudówka to 130cm od jej domku, jeśli bez dobudówki to 2,5m od ww). Dodam, że żadne okna nie idą na jej stronę, jedyne co jej styka się z moim domkiem to jej leszczyna która przelazi na moją stronę. Ale wracając, jej mąż o tym wiedział i nic nie mówił, ba sama wiedziała jak budowałem, jeszcze przychodziła i zagadywała miło, jak już postawiłem to przylazla i kazała bym przestawił domek, grzecznie jej odpowiadając powiedziałem, że nie przestawie, chyba, że przyjdzie jakiś urzędnik i mi powie, że mam to zrobić, w efekcie po jej pół godzinnym pierdoleniu odpowiedziałem jej "PROSZE Panią, powiedziała Pani już 20 razy a ja 20 razy odpowiedziałem, już Pani skończy pi⁎⁎⁎⁎lić" w efekcie stałem się chamem xD
Po kilku dniach od tamtej awantury przyszła do nas jej córka i powiedziała, że z ta baba dzieje się coś złego, że córka ma już całą listę osób które musi za nią przeprosić bo stała się taką mendą, zrozumiałem, powiedziałem, że nie będę się odzywał do starej i tyle. Tak też czyniłem, jednak dzisiaj zobaczyłem ten piach porozwalany na mojej działce i kartkę ze zdjęcia.
Działka to działka rolno-rekreacyjna (nie rod), mój domek nigdzie nie był zgłaszany, wg jej, ich domek murowany również nie był zgłaszany nigdzie. W sumie to nie wiem po co to pisze, chyba po prostu musiałem o tym komuś powiedzieć...
Ps: jej tłumaczeniem było, że prawo budowlane (wg niej) nakazuje budowę domku 2m od plotu, pomijając, że 3 a mój domek to nie domek tylko wolnostojąca altana drewniana i to na działce rekreacyjnej a nie budowlanej to jej murowany dom stoi 80cm od mojej działki. No ale wiadomo "ja tu 30 lat mam działkę gówniarzu!".
Nie wiem czy wrzucać jej ta karteczkę czy tylko wywalić piach na jej działkę i dać se spokój
#dzialka #prawobudowlane #patologia


Od strony prawno-budowlanej nie ma czegoś tagiego jak "związanie z gruntem". Budynek, czyli obiekt zadaszony wydzielający przestrzeń musi być usytuowany zgodnie z literą prawa i w twoim przypadku nie będzie to ani 3, ani 4 metry od granicy działki, chyba że zastosujesz przegrody przeciwpożarowe.
Jedyny urzędnik który może się przyczepić to inspektor powiatowego nadzoru budowlanego i to tylko po zgłoszeniu przez osoby trzecie nieprawidłowości. Z twojego opisu wnioskuję że staruszka tego nigdy nie ogarnie, więc luz.
Dla bezpieczeństwa możesz zawsze zgłosić budowę tego budynku, to nic nie kosztuje i papiery ogarniesz w godzinkę - jeżeli wybierzesz tą drogę to mogę Ci pomóc.
A stare baby od zawsze i na zawsze będę pie⁎⁎⁎⁎⁎ięte... Mieszkałem za dzieciaka w bloku z samymi emerytami i do dzisiaj wspominam jakie akcje potrafili odwalić, bo dzieciaki w piaskownicy "za głośno się bawią..."
PS. Też chętnie bym poczytał tag :D
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy #ogrodnictwo #dzialka

Zaloguj się aby komentować
Filmy porno oszukują chyba.
Kosze sobie bez koszulki od jakiś 15 minut i jeszcze nie było żadnego seksu...
#dzialka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Mama była w Bułgarii i przywiozła mi nasiona tych ich wielkich pomidorów :)
#ogrodnictwo #dzialka

Zaloguj się aby komentować
Trochę mi się nie udały ziemniaczki w tym sezonie. Chociaż i tak spodziewałem się, że będzie gorzej
#dzialka #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Siedzę se w ogrodzie.
Kot mi przyniósł złowioną mysz, cały dumny z siebie.
Łapię za telefon, żeby zrobić zdjęcie, kot wypuszcza mysz z pyska... mysz spierdoliła pod domek i tyle ją widzieliśmy.
Poszedł sobie, zdruzgotany, schował się w krzakach.
#koty #myszy #przyroda #dzialka#bekazkotow


Zaloguj się aby komentować