k⁎⁎wa jutro poniedziałek ja pi⁎⁎⁎⁎le k⁎⁎wa ehhhh
#przegryw #depresja #gownowpis

k⁎⁎wa jutro poniedziałek ja pi⁎⁎⁎⁎le k⁎⁎wa ehhhh
#przegryw #depresja #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=TnaADQsm_4M
Wiesz, lubię wieczory
Lubię się schować na jakiś czas i jakoś tak
Nienaturalnie, trochę przesadnie, pobyć sam
Wejść na drzewo i patrzeć w niebo
Tak zwyczajnie, tylko że tutaj też
Wiem kolejny raz, nie mam szans być kim chcę
#ehhhhhhhhhhhhhhhhhh #muzyka #depresja #starealejare
W tym roku piosenka kończy 24 lata.
Zaloguj się aby komentować
#psychologia #psychoterapia #depresja #borderline
Tag do obserwowania / czarnolistowania: #codziennedbt
PO CO SPRAWDZAĆ FAKTY?
Przekonania na temat rzeczywistości (nawet jeśli są błędne) mogą powodować silne emocje.
Przekonania na temat tego, co naszym zdaniem potrzebujemy, mogą prowadzić do emocjonalnej udręki.
Błędne przekonania mogą powodować kolejne problemy.
Czarno-białe myślenie ("wszystko albo nic", "albo-albo", wyolbrzymianie) może uruchomić skrajne emocje.
W następnym wpisie: Jak sprawdzać fakty?
Tag do obserwowania / czarnolistowania: #codziennedbt
Literatura:
Matthew McKay, Jeffrey C. Wood, Jeffrey Brantley – Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Praktyczne ćwiczenia rozwijające uważność, efektywność interpersonalną, regulację emocji i odporność na stres – Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego – ta książka to DBT w pigułce, jest napisana w bardzo przystępny sposób, od niej polecam zacząć!
Marsha M. Linehan – Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Materiały i ćwiczenia dla pacjentów – Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego – zbiór ulotek z informacjami oraz kart do uzupełniania – polecam jako kolejną po tej powyżej, jeśli ktoś jest spragniony więcej szczegółów
Marsha M. Linehan – Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Podręcznik terapeuty – Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego – podręcznik szczegółowo omawiający każdy aspekt treningu DBT, jak go poprowadzić – opcjonalne
Marsha M. Linehan – Zaburzenie osobowości z pogranicza. Terapia poznawczo-behawioralna – Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego – podręcznik dla terapeutów szczegółowo opisujący założenia terapii DBT i jak ją prowadzić – opcjonalne
Marsha Linehan – Życie warte przeżycia. Opowieść psychoterapeutki o własnej drodze od samodestrukcji do afirmacji – wyd. Media Rodzina – to jest autobiografia / wspomnienia M. Linehan
Zaloguj się aby komentować
Idę spać, pi⁎⁎⁎⁎le w sumie, normany rozpoczynają drugą flaszkę, chady drugą julkę, a ja o drugiej zasnę. Dlaczego ja się k⁎⁎wa urodziłem w świecie gdzie pracuje się by móc pracować. Nie wyobrażam sobie życia do 40 roku życia w takim trybie, ba, do 30 nie dam rady pewnie. Nie wiem na koniec chyba zostane jakimś włóczęgą na chwilę po to by zobaczyć kilka miejsc a potem the end.
#przegryw #depresja #samotnosc

Zaloguj się aby komentować
#przegryw #depresja #samobojstwo dziś w robocie jakiś facet około 40 stki powiedział ze wyglądam jakby mnie cos przejechało jak zamówienie mu wydawałem nie wiem czym zasłużyłem na taki los
@Nihilista
W takim, że ludzie tak sygnalizują innym, kiedy widzą u innych oznaki zmęczenia czy choroby. Taka delikatna sugestia by zainteresować się swoim stanem zdrowia lub odpocząć. Nic szczególnego ale jednak nie mówi się tak zazwyczaj, kiedy chcesz komuś dopiec. Chyba, że byś o siebie kompletnie nie dbał.
Zaloguj się aby komentować
#depresja #smutneheheszki #zaburzenia #chorobypsychiczne #internet
Na szczęście nie łażę do terapeutów,nie korzystam z tego rodzaju serwisów w internetach bo to nie pomoże a tym,że ktoś się dowie że mam depreche aż tak się nie przejmuję - no przynajmniej dopóki służby specjalne nie przyjdą mi zrobić samobójstwo,wtedy trudno przynajmniej będę miał wreszcie spokój z tym wszystkim
Zaloguj się aby komentować
Moja kochana kotka odchodzi. Przyjechałem dziś do domu rodzinnego do rodziców na weekend i się dowiedziałem. Zdążyłem się z nią jeszcze raz zobaczyć. 17 lat z nami, a ja mam 26. Przecież to całe życie i bez niej ten dom będzie inny. Miała piękny żywot i była naszym oczkiem w głowie, nie każdy kot ma tyle szczęścia. Oddałbym wszystkie pieniądze jakie mam, żeby pożyła jeszcze chociaż rok.
Najmądrzejsze zwierzę jakie kiedykolwiek spotkałem. Reagowała na imię kiedy się ją wołało, nadstawiała uszy kiedy się o niej mówiło jej imię bez wołania jej personalnie, czasem miałem wrażenie, że rozumiała co się do niej mówi. Reaagowała na mój ton głosu (warcząc, kiedy nawet delikatnie podniosłem głos mówiąc NIE WO-LNO i wtedy kiedy byłem dla niej mily). Potrafiłą być przy tym strasznie wredna i nas wykorzystywać lub robić nam na złość, ale za to ją kochamy.
W moim życiu ostatnio jest mi bardzo ciężko i cholernie mnie przytłacza myśl, że być może w niedzielę będziemy musieli się pożegnać na zawsze. Była przez 3/4 mojego życia, a tej 1/4 to przecież prawie nie pamiętam, bo byłem małym dzieckiem. Była ze mną zawsze i widziała wszystko w moim życiu. Jak dorastałem, jak się zmieniałem, jak odnosiłem sukcesy i zaliczałem niepowodzenia. Nie wiem co mam zrobić. Jestem raczej twardy i bardzo dobrze radzę sobie ze smutkiem, choć często tłumie i żale się anonimowo, ale teraz się rozkleiłem jak małe dziecko...
Nie chcę mieć już nigdy żadnego zwierzaka.
#koty #pokazkota #zalesie #depresja #zycieismierc #zwierzeta
Po domowych pupilach przechodzi się żałobę tak samo jak po ludziach. Szczególnie jeśli dorastało się razem z nimi. Rozumiem, co czujesz, bo też miałem takiego zwierzaka. Suczkę kundelka. Tak wrosła w rodzinę, że często wspominamy o niej do tej pory, mimo że od jej odejścia minęło już z 15 lat. Mogę cię tylko pocieszyć, że ten smutek kiedyś, powoli przejdzie. Wtedy zastanowisz się nad przygarnięciem kolejnego pupila. Ja wziąłem i nie żałuję. Chociaż taka więź jak z psiną z dzieciństwa już się nie powtórzy.
@Kalifornix Ona jest słaba i śpi prawie cały dzień, ale potrafi zejść po schodach całe piętro (pokonać kilkanaście schodów, duży dom rodzinny) żeby zjeśc. Znalazła sobie miejsce pod stolikiem, gdzie nikogo nie ma i spędza tam dnie, jest słaba. Może odejdzie lada dzień, ale może to po prostu już domena tego wieku i odejdzie w ciągu kilku miesięcy.
Zaskoczyła mnie dziś, że rano pokonała schody i kręciła się po pokojach prosząc o żarcie. Zjadła, wypiła, wróciła leżeć i leży całyd zień.
Zaloguj się aby komentować
Tak, piątek wieczór... Inni imprezują, piją, bawią się dobrze z drugą połówką... Inni siedzą w domu z flaszką dobrego burbona, lub innej czystej czy nawet piwa, i siedzą przy fajnych portalach i dyskutują o tym jak im się życie nie układa... A ja ze smutkiem na twarzy zaepiam sobie do pracy na noc bo tak mam ustalone nocki... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Witamy w świecie samotności... (╥﹏╥)
#przegryw #depresja #samotnosc

Zaloguj się aby komentować
#alertrcb #depresja #memy #wiatr
W tworzeniu tego mema #originalcontent użylem #ai

Zaloguj się aby komentować
#chcepogadac #depresja
Zaloguj się aby komentować
Powiem Wam że mam powoli dość i faktycznie dam wypowiedzenie z pracy... Mówiąc, tłumacząc coś komuś, to nie wiedziałem że trzeba tyle włożyć w coś takiego wysiłku, a i tak j⁎⁎⁎na ameba społeczna z ilorazem mniejszym od ziemniaka robi po swojemu...
Mam serdecznie dość...
#przegryw #depresja #mamdosc
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=DcoKwTuRRKQ
#muzyka #lofihiphop #muzykaelektroniczna #przegryw #depresja /tag/animacja
Zaloguj się aby komentować
ZDROWY STOLEC JEST CHŁOPSKI
Chłop przestał chlać nałogowo olkohol od początku roku i zmienił diete na mniej przetworzone żarcie. Dlaczego? Wiele powodów - samopoczucie, jakość snu, morda jak u dziada zmęczonego po 90 latach kołchozu. Najgłupszy jednak i najważniejszy powód dla mnie to.. sranie xD
Nie wiem jak wielu z was ma problem z ciągami alkoholowymi i związanym z tym śmieciowym żarciem. Dla chłopa piwsko było codziennością, często jak wolne to jeszcze wódka do odcinki. WIadomo że wtedy nie ma się siły na nic, więc gotowanie ogranicza się do podgrzania pierogów z żabki albo jakiegoś innego gówna. Jak się czuje człowiek po 3 dniach ciągłego walenia wódki, ciągle na⁎⁎⁎⁎ny i jedzący dziennie 1 paczkę pierogów z żabki? No domyślacie się. Zjazd po takim maratonie (a były dłuższe) to okropna depresja, gonitwa myśli, brak snu, pocenie się.
Jelita wtedy wam odpierdalają poloneza. Dosłownie chłop czuje jak mu tam w środku się wszystko rusza. Odchody mają konsystencję zanieczyszczonej wody, pierdy z przeciekającym kranem i te sprawy. Ogólnie ból brzucha, kłucie w okolicach wątroby to codzienność.
Dlatego przestałem i trochę zmieniłem dietę, może nie na jakąś super hiper zdrową ale staram się jeść mało przetworzone rzeczy. Moja miłość to jajka które uwielbiam i jem często. Nadal odczuwam skutki życia z butelką bo to trwało dosyć długo. Jest jednak lepiej, poprawiła się trochę jakość snu, ogólnie samopoczucie u mnie to gówno ale mniejsze niż wcześniej.
Zaprawdę powiadam wam chłopy, dieta chłopska to dieta okuratna w miarę możliwości. Ja nadal mimo wszystko borykam się z jakimś zaburzeniem jedzenia bo w pracy przez 12h nic nie jem czasami. Ale liczą się małe kroki. I dieta okuratna i sprawiedliwa jest pełna takich małych kroków. Zjedz jutro jakieś warzywo, jajco, zapodaj sobie jakiś serek wiejski. Niby mało ale pojutrze kolejny krok... i tak jak z poniedziałkami.. no będzie ich w c⁎⁎j, pozostaje dryfować w nadziei że nie utoniemy.
CHŁOPSKO!!!!
#przegryw #depresja #dieta #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No dobra pytanie, co można zrobić, żeby pomóc komuś kto ma myśli suicydalne?
Zrobilibyście coś dla znajomego który ma takie myśli? Jak oceniacie prewencje samobójstw w polsce?
Pytanie czysto teoretyczne.
#przegryw #samobojstwo #nihilizm #depresja
@qew12 pomaga. Po pierwsze pacjent jest praktycznie odizolowany od możliwości popełnienia samobójstwa. Po drugie jest odcięty od złych bodźców środowiskowych, internetu itp. Po trzecie opieka medyczna, ustawiane są odpowiednie leki plus terapia.
Oczywiście to nie daje 100% pewności czy to zadziała po wyjściu ze szpitala potem, ale często jednak taki pobyt pomaga się ogarnąć psychicznie.
Zaloguj się aby komentować
W sumie teraz tak jak pije te piwska jebane i mi lekko szumi w głowie...
Może i c⁎⁎j mi w d⁎⁎e, może i mam tego k⁎⁎wa komornika, może mi zajebali konto google i tym samym kanał na youtube ale co mi zostało do stracenia.
Założyłem se nowy kanał (8k subów w pizdu ale wyjebane), przepiełem reszte kont na nowego maila. Mam samochód to mam gdzie spać, nawet znajomego co mnie przenocuje jak mnie z domu wyjebia. Jedynie wkurwia mnie komornik na koncie bo wypłaty nie dostane (umowa zlecenie). Ale no.. c⁎⁎j nie wiem jakoś to będzie. Jeśli dożyję, to może pod koniec jesieni tego roku wyprowadze się tam gdzie chciałem zawsze mieszkać, do aglomeracji katowickiej i będę tam sobie żył.
#przegryw #dlugi #depresja

@Klapek00 nic tam nie ma teraz ale masz https://www.youtube.com/@AveshoYT
@WiejskiHuop Bracie jak już pewność bedzie mocno to od razu szukaj dwóch opcji albo wyjazd zagraniczny z zakwaterowaniem albo praca na budowie z zakwaterowaniem. Bezdomność w samochodzie idzie, ale ma jeden wielki problem. Higienie osobista i pranie, z tym pierwszym jakoś idzie sobie poradzić jednak problemem będzie czas bo darmowe kąpiele są zazwyczaj w godzinach kiedy ludzie pracują i raz w tygodniu. Płatne punkty to koszt 12 zł za kąpiel. (Wtedy bardziej opłaca sie kupić karnet na siłownie) pranie to koszt 35 zł bo na stacjach benzynowych są pralki i suszarki jednak wysusza ci dokładnie tylko lekkie rzeczy gorzej z spodniami bluzami i kurtkami. Jak jeszcze w ciepłe dni dosuszych na polu, tak w ci po prostu przegnije.
Zaloguj się aby komentować
Zobaczcie chłopaki... Nawet Różowa Pantera pod koniec tego dnia Walentynkowego, znalazł sobie laskę, z którą miło spędzi wieczór, i będą się tulić do samego rana...
A ja?
Po 22, i siedzę w pracy przy maszynie, której na prawdę nie na widzę...
#przegryw #depresja #samotnosc #zyciejestdodupy #pinkpanther
Zaloguj się aby komentować
Myślałem że mnie to minie... Ale niestety nie...
Idę na przystanek przez jedno z większych miast na południu Polski, stoję na przystanku... I oczywiście kątem oka, widzę wszystko: Pary... Które trzymają się za rączki, szepczą sobie do uszek, całujących się... A człowiek ze złamanym sercem idzie do pracy której nie nawidzi, a chętnie zostałby w łóżku, i na tablecie przeglądałbym YT albo tiktoka...
A chłop musiał posmakować, cierpienia...
Witamy w świecie samotności...
#przegryw #depresja #samotnosc #zyciejestdodupy

Zaloguj się aby komentować
To smutne, że osoba, z którą rok temu spędzałem 14.02. tak mnie (po)traktowała
#depresja #zwiazki #logikarozowychpaskow #feels #walentynki
Zaloguj się aby komentować

PTSD wywołane u weterana wojennego prowadzi go do świata psychodelików, gdzie starożytne remedia oraz nowatorska nauka tworzą leki, które na zawsze mogą zmienić sposób leczenia uzależnień i chorób psychicznych
psychodeliki #narkotykizawszespoko #lsd #depresja #mdma #medycyna #zdrowie