ale zacny pomysł we współpracy z AnyDesk
https://www.youtube.com/watch?v=oVT4jnU1Nhs
#scam #fraud #cyberbezpieczenstwo
ale zacny pomysł we współpracy z AnyDesk
https://www.youtube.com/watch?v=oVT4jnU1Nhs
#scam #fraud #cyberbezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
Hejto wszystkim
Szukam skrzynki mailowej, która będzie lepsza niżeli gmail czy inny yahoo. Otworzyłem darmowego Proton i się zastanawiam, czy "opłaca się" płacić za wersję premium. Nigdy nie miałem problemów z moim gmail, ale chciałbym odseparować moje prywatne sprawy od spraw, które gmail sobie czyta w mojej skrzynce. Czy ktoś z was korzysta z Proton albo podobnego serwisu? Czy jest jakaś opcja, aby dzielić koszt takiego serwisu w kilka osób? Proton ma różne poziomy "premium", ale nie do końca rozumiem co one oferują. Poniższy screen opisuje, że jest "15 email addresses", ale czy to jest 15 adresów do tej samej skrzynki czy osobnych? Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałego weekendu
#niebezpiecznik #internet #zainteresowania #hobby #cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo #hacking

Masz do 15 skrzynek w premium...do każdej możesz utworzyć nieskończoną liczbę aliasów - to jest super jak musisz podawać adresy w serwisach do rejestracji. Jak Ci wpadnie spam na dany alias to cyk - zgłoszenie do UDO leci a alias kasujesz. Nie, nie korzystam z tego - używam wersji za free. Czasami przeszkadza to odrobinę (jak np brak zmiany siga w apce mobilnej), ale da się z tym żyć.
@boogie korzystam z Protona od początku tego roku, z planu mail plus + simplelogin, żeby podpinać aliasy + własną domena na porkbun.
Mail plus na 100% jest dla jednego użytkownika, Unlimited prawdopodobnie też, ale wydaje mi się, za proton niedawno wprowadził plan rodzinny do 6 użytkowników. Mi mail plus wystarcza w zupełności, a nie chce mi się szukać dodatkowych osób, żeby opłacało się mieć rodzinny.
Zaloguj się aby komentować
#198 Czy Służby Obserwują Nas w Sieci Cały Czas? Anonymous, Sztuczna Inteligencja - Mateusz Chrobok
#cyberbezpieczenstwo #mateuszchrobok #podcast #przemekgorczyk
Zaloguj się aby komentować
I cyk kolejny do kolekcji
#szkolenie #sekurak #it #komputery #netsec #cyberbezpieczenstwo #internet #certyfikaty #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Na czym to polega? Wysyłają maila podszywając się pod allegro w celu przejęcia konta czy coś bardziej wymyślnego?
#cyberbezpieczenstwo #allegro #allegrolokalnie



Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj wystawiłem fotelik dla dziecka na OLX. w 15 minut już ktoś próbował wyłudzić moje dane do logowania do konta, przez stronę phishingową. Opis sytuacji przesłałem na adres
Uważajcie na siebie bo te metody są coraz bardziej wyrafinowane
#cyberbezpieczenstwo




Zaloguj się aby komentować
Wkurza Cię, że ludzie wysyłają hasła czystym tekstem?
Zapoznaj ich z:
Oba projekty są dostępne na GitHubie a ich obrazy kontenerów są dostepne na Docker Hubie - więc można ich wersje wdrożyć na swoim serwerze oraz w chmurze.
#technologia #komputery #cyberbezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować

Informacja o podatności CVE-2023-38831 gruchnęła już dobrych kilka dni temu. Luka (luki) jest obecnie załatana, ale pokazały się informację o aktywnej tej eksploitacji podatności jako 0day – i to od kwietnia 2023. Na celowniku były m.in. komputery / konta osób handlujących...
Jakie bezpieczne konta e-mail polecacie?
Poza big tech ale też proton, mailfence bo ma nich mój ulubiony login jest już zajęty ;)
Na początek darmowa skrzynka do testów (dłużej niż 1 miesiąc) z opcją wykupienia płatnego planu. Jurysdykcja też ma znaczenie. I oczywiście bez ruskich serwisów.
Inb4 chatgpt poleca swoją listę ale nie chce próbować każdej.
#cyberbezpieczenstwo #email
#linux dla zasięgu bo tu są świadomi ludzie.
Zaloguj się aby komentować
Mógłby ktoś mądrzejszy rzucić okiem? Obecnie pracuje w obszarze cyberbezpieczeństwa, chodzi o audyt związany z PCI DSS. Chciałbym dalej rozwijać się w tym kierunku i myślę nad rozpoczęciem studiów podyplomowych. Na UEPie w Poznaniu znalazłem poniższe oferty:
https://ue.poznan.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/menedzer-bezpieczenstwa-informacji/ - tutaj jest na koniec egzamin SZBI ISO/IEC 27001 i Certified risk manager ISO 31000
https://ue.poznan.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/audyt-systemow-informatycznych/- tutaj dostaję Certyfikat Audytora Systemów Informatycznych II Stopnia PIKW oraz Prawo wpisu na Krajową Listę Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych
https://ue.poznan.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/compliance-w-organizacji/
https://ue.poznan.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/cyberbezpieczenstwo-w-sektorze-publicznym-i-jednostkach-swiadczacych-uslugi-kluczowe/ - z cyberbezpieczeństwem w sektorze publicznym jeszcze się nie spotkałem ale program studiów wygląda super. Minus taki, że nie dostaję po studiach żadnych dodatkowych uprawnień
Co myślicie? Czy któreś z tych kierunków jest warta studiowania? Czy ktoś może studiował na ww. kierunkach i może się na ich temat wypowiedzieć?
#studia #kiciochpyta #cyberbezpieczenstwo #informatyka
Zaloguj się aby komentować
Mógłby ktoś mądrzejszy rzucić okiem? Obecnie pracuje w obszarze cyberbezpieczeństwa, chodzi o audyt związany z PCI DSS. Chciałbym dalej rozwijać się w tym kierunku i myślę nad rozpoczęciem studiów podyplomowych. Na UEPie w Poznaniu znalazłem poniższe oferty:
https://ue.poznan.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/menedzer-bezpieczenstwa-informacji/ - tutaj jest na koniec egzamin SZBI ISO/IEC 27001 i Certified risk manager ISO 31000
https://ue.poznan.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/audyt-systemow-informatycznych/- tutaj dostaję Certyfikat Audytora Systemów Informatycznych II Stopnia PIKW oraz Prawo wpisu na Krajową Listę Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych
https://ue.poznan.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/compliance-w-organizacji/
https://ue.poznan.pl/kandydaci/studia-podyplomowe/cyberbezpieczenstwo-w-sektorze-publicznym-i-jednostkach-swiadczacych-uslugi-kluczowe/ - z cyberbezpieczeństwem w sektorze publicznym jeszcze się nie spotkałem ale program studiów wygląda super. Minus taki, że nie dostaję po studiach żadnych dodatkowych uprawnień
Co myślicie? Czy któreś z tych kierunków jest warta studiowania? Czy ktoś może studiował na ww. kierunkach i może się na ich temat wypowiedzieć?
#studia #kiciochpyta #cyberbezpieczenstwo #informatyka
Zaloguj się aby komentować
Tuż przed szczytem NATO w Wilnie, 10 lipca, Akademia Sztuki Wojennej (ASzWoj) padła ofiarą gigantycznego ataku hakerskiego przeprowadzonego przez grupę CyberTriad powiązaną z Rosją, być może też z Chinami. Hakerzy wykradli wrażliwe dane dotyczące polskiego systemu obronnego. Zaszyfrowali też komputery uczelni w taki sposób, że padł cały system. Do dziś skutki ataku nie zostały usunięte, a pracownicy akademii nie mają dostępu do swoich komputerów i służbowej poczty.
#wiadomoscipolska #wojsko #cyberbezpieczenstwo #cyberatak

Zaloguj się aby komentować

Do tematu podsłuchiwania klawiatury powrócili naukowcy z trzech brytyjskich uczelni. Udało im się opracować zautomatyzowany atak, który osiąga wysoką skuteczność i to bez użycia modelu językowego. W przypadku nagrań robionych telefonem klasyfikator osiągnął 95% skuteczności. Przy nagraniach...
it looks like Moq, starting from version 4.20, does include a .NET analyzer that scans your local git config on build, gets your email address and sends it to some service hosted in Azure to check whether or not you're a sponsor.
tutaj dluzsza dyskusja
https://github.com/moq/moq/issues/1372
Bye Moq
#programowanie #dotnet #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
Taki kwiatek z rana na twarzoksiążce
#cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #scam #phishing


@SuperSzturmowiec Mój link już nie działa, ale kilka dni temu dostałem coś identycznego i z ciekawości wlazłem. Strona ledwo co przypominająca oryginał z adresem z dupy i jedynym elementem były pola do wpisania loginu i hasła. Oczywiście co bym nie wpisał to złe hasło, które swoją drogą nie było gwiazdkowane, zwykły textbox
@Bigos ale ci comumiejaj tylko FB obsługiwać i nic ponad to to się dają nabierać. W szczególności fałszywe strony pojawiają się w wpisach typu. Porwali dziecko zobacz film z nagrania i link prowadzi do strony która wygląda w 99 procentach jak FB nie licząc trochę innego adresu i cyk konto przejęte.
Aż dziwne że FB nie potrafi zablokować takich postów
Zaloguj się aby komentować

Google wprowadza nowe narzędzie, dzięki któremu od razu dowiemy się, że w sieci pojawiły się nasze poufne dane. Będzie je można wtedy usunąć z wyników wyszukiwania.
#google #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #komputery
Od jakiegoś czasu na portalu Hejto (i ogólnie wszędzie) coraz częściej można zobaczyć tajemnicze linki dodawane w komentarzach i postach. Dzisiaj spróbujemy przeanalizować, o co w tym wszystkim chodzi.
Pytanie dla spostrzegawczych co jest nie tak w załączonych komentarzach.
Poza tym, że nie mają one żadnego sensu, znajduje się w nich link zewnętrzny prowadzący do… komentowanego postu. Cóż przynajmniej tak mogłoby się wydawać.
W rzeczywistości znajduje się w nich ponad 20 linków do pewnego pliku, oraz dwa linki do komentowanego postu. Linki ukryte są w literach “wydrukowanaprzez” oraz “babilońskamapa” (linki do domeny hejto, znajdują się w...
Kolejne comiesięczny "przegląd" aktualnych kampami phisingowych i innych wyłudzeń wymierzonych w szarego kowalskiego.
W tym odcinku omówiono m.in.
- 100 najpopularniejszych haseł Polaków
- socjotechniki bazujące na emocjach
- złośliwe kody QR
- wakacyjne oszustwa z PKP Intercity i stacjami paliw
- oszustwo na SMS od dziecka
- akcję dezinformacyjną o rzekomym promieniowaniu z Ukrainy
Najsłabsze Ogniwo PL
https://www.youtube.com/watch?v=FltwMJ1PvS0
#cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #informatyka
Zaloguj się aby komentować