No i się wyjaśniło... muszę zmniejszyć OAL bo pociski były tanie ale za to lipne xD no i przy standardowym OALu pocisk się opiera o stożek przejściowy...ehhh
#bron
#elaboracja

No i się wyjaśniło... muszę zmniejszyć OAL bo pociski były tanie ale za to lipne xD no i przy standardowym OALu pocisk się opiera o stożek przejściowy...ehhh
#bron
#elaboracja

Zaloguj się aby komentować
Dziś pierwsze strzelanie po regulacji celownika w moim Colt Army 1860, na czerwono skupienie 6 strzałów (w tym jeden w drugi) z 25metrow z podparcia. Oburącz stojąco miałem 4 strzały w czarnym i dwa zaraz przy krawędzi wiec jest dobrze.
Naważka 15 grains prochu 3Fg, kula 454.
#strzelectwo #bron #sport



Zaloguj się aby komentować
Sunday gunday
No i różowe landrynki poszły w piach
#bron
#strzelectwo


Zaloguj się aby komentować
Takie cukiereczki
#diy
#majsterkowanie
#bron
#amunicja

@Pouek teraz opłacalność jest niewielka. Ja korzystam z zapasów które mam dzięki czemu mi się opłaca. Spłonka 7 groszy,pocisk 25 groszy,proch niech będzie dla łatwego rachunku 8 groszy. Czyli 0,4 zł za pestkę. Gdy najtańsza elaborka teraz to 1 zł. Jak wyczerpie zapasy to dam sobie spokój z 9x19. No może raz na jakiś czas złoże subsonici które w sklepach są dużo droższe.
Zaloguj się aby komentować
Wiecie jak działa #asg. W pistoletach np gaz miota kulkami i jest półautomat. A co jeśli bym zamiast gazu miał DRUGI magazynek za magiem z kulkami, w których by były ślepaki, i za każdym strzałem ładowałby zarówno ślepaka i kulkę?
Takie coś by działało w zasadzie jak prawdziwy. Ale by nie używał nabojów centralnego zapłonu i nie byłby scalona amunicja, i nie przekraczałoby to 17J.
Czy to by było legalne? Legit question.
#prawo #bron
@Fox Energia pocisku ma tu drugorzędne znaczenie, a właściwie żadne. Ten zapis o 17J ma zastosowanie wyłącznie w przypadku broni/urządzeń pneumatycznych czyli wiatrówek. Tutaj pocisk zostaje napędzany gazami powstałymi w wyniku spalania a nie jest repliką czarnoprochową. Więc nie ma znaczenia, energia, rozdzielność amunicji itp itd. Podpada pod broń palną. Kilka lat temu, było trochę zawirowań z tureckimi rewolwerami jak dobrze pamiętam: Zoraki. Działały na opisanej przez Ciebie zasadzie. Zostały wycofane z rynku.
Zaloguj się aby komentować
Broniowe świry mam kontent dla was! Po prawdzie i tak miałem dodać fajną giwerke... miałem to w planach. Ale pewne okoliczności pchnęły mnie aby zrobić to szybciej i wrzucić coś innego niż w pierwotnym planie to było. Oto i on - Femaru FEG 37M z waffenamtami WaA 251
Podobne? Jeszcze jak
#bron
#historia


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
od dziś nazywajcie mnie "sokole oko"
100m cz 457 varmint
#bron #strzelectwo

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Broń używana przez polskich powstańców podczas Powstania Warszawskiego. U góry pistolet maszynowy Błyskawica, niżej STEN Mk.II.
#artefakty #bron

Zaloguj się aby komentować
Są tu jacyś czarnoprochowcy? Najlepiej z #warszawa #stolica
Gdzie warto pojsc postrzelać? Wiem ze nie wszystkie strzelnice wpuszczają czarnoprochowcow a ZKS zwykle tłumy.
Dziś zrobiłem moda swojej pietty tak żeby przyjmowała patrony.
#strzelectwo #bron


@bimberman https://youtu.be/D24DR5OLtds?si=8DnWT4z-SOaGdLol
Ogólnie to wystarczy EKB i sklep z bronią, polskie prochy są dostępne, czeskie tez, Szwajcar trudniej No i kosztuje 500zl/kg. Można tez samemu zrobić (ale się z tym nie obnosić) i będzie 1kg prochu za 20zl za kilo.
Zaloguj się aby komentować
#elektronika #ciekawostki #bron
system naprowadzania minutemana

Zaloguj się aby komentować
Nóż chajberski z północnych Indii bądź Afganistanu, XVIII wiek.
#artefakty #bron

Zaloguj się aby komentować
Istnieje jakaś strzelnica w okolicach śląska gdzie możan postrzelać z snajperek na dystansie > 100m ? #strzelectwo #pytanie #bron
Zaloguj się aby komentować
Cześć! Nie tak dawno chwaliłem się promesami i listą zakupów, a dziś nadszedł dzień kiedy pochwalę się zakupem. Zarzekałem się, że chcę kupić kurkowca - CZ P-09. Plany planami, a życie swoją drogą. Pojechałem do sklepu, macałem zabawki - chłopaki donosili tylko sprzętu - aż w końcu wybór padł na... Canika TP9 SFx model 2. Dlaczego akurat na niego? No cóż... Dobrze leżał mi w dłoni, miał zdecydowanie "wyższy" zamek, co było dla mnie wygodniejsze, w porównaniu do wspomnianej CZtki, no i miał dobre opinie. Dodatkowo, po prostu wygodnie mi się go trzymało.
Ważnym czynnikiem była również cena - tureckie wyroby są znacznie tańsze, dzięki czemu mogłem pozwolić sobie na zakup dodatkowych magazynków, zbijaków i innych dupereli. No i oczywiście amunicji. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, chociaż muszę poprawić baaaardzo dużo w swojej technice strzeleckiej.
Strzelectwem interesowałem się od dawna, ale stety - niestety, głównie teoretycznie. Teraz czas to zmienić. Własna klamka to nowa jakość w ćwiczeniach, zupełnie inne koszty wizyty na strzelnicy - no i teraz mogę zabrać dziewczynę czy kumpli na strzelnicę bez dodatkowych kosztów.
Tarcz nie pokaże, za duży wstyd, ale wszystko ucieka w lewo - czyli problem z pracą na spuście lub chwycie (albo ze wszystkim). W każdym razie, jeśli ktoś się zastanawia nad zrobieniem pozwolenia, to nie ma nad czym się zastanawiać>
#bron #strzelectwo #chwalesie #gownowpis
Zaloguj się aby komentować

W regionie Dniepr i Cherson akcja służb specjalnych zakończyła się sukcesem, ludzie sprzedający broń pozostawioną przez okupantów zostali aresztowani.
#ukraina #kryminalne #sluzbyspecjalne #sbu #bron #bronpalna #wojna #wiadomosciswiat #przemyt

Uważaj Putin... nasze pociski działają!
LGM-30G Minuteman III to najnowsza generacja amerykańskich pocisków balistycznych, które są na wyposażeniu US Air Force. Przechowywane są we wzmocnionych silosach i są zdolne przenosić trzy głowice bojowe jądrowe na odległość nawet 13 tysięcy kilometrów....
Sztylet z głowicą w kształcie głowy tygrysa. Indie, XVII-XVIII wiek.
https://www.artic.edu/artworks/153531/dagger-with-tiger-head-pommel
#artefakty #bron

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio było przenośne Avada Kedavra... Tym razem jest nawet bardziej przenośne! I to kieszonkowe
#bron


Zaloguj się aby komentować
Fallschirmjägergewehr 42, karabin produkowany w czasie II wojny światowej dla niemieckich oddziałów powietrznodesantowych.
#artefakty #bron

Zaloguj się aby komentować