#mapy #ankieta #regionalizmy #swietlanmaps #chęchy #chynchy
Link do wspomnianej przez @Swietlan grupy
https://www.facebook.com/groups/koperty/



#mapy #ankieta #regionalizmy #swietlanmaps #chęchy #chynchy
Link do wspomnianej przez @Swietlan grupy
https://www.facebook.com/groups/koperty/



Zaloguj się aby komentować
Dziękuję wszystkim za oddanie głosu w sobotniej ankiecie. https://www.hejto.pl/wpis/tesciowie-obchodza-40-lecie-slubu-jedziemy-na-taka-troszke-wieksza-imprezke-dla- Wyniki wrzucam dzisiaj bo internet wczoraj nie domagał. Gdybym grał w milionerach i stawka toczyła się o milion a moim ostatnim kołem ratunkowym była by ankieta na hejto to bym przegrał 😔 Tym bardziej że była jasna podpowiedź o zdowiu teścia. Tak, dobrze widzicie na zdjęciu. Na 256 glosów tylko 4 osoby poza mną udzieliły właściwej odpowiedzi. A teraz na poważnie. Szwagier napisał do żony czy zrzucamy sie na prezent. Usłyszałem że nie uwierzę co chce kupić. Ok, ha ha hi hi. Czasami gada głupoty żeby podnieść ciśnienie. Po czym pada że on już zamówił indyka!? Koszt 300zł. Drugi szwagier dołączył sie do zrzutki i temat prezentu z bani. Sam Bareja by tego nie wymyślił 🤣 Finalnie się zreflektowali i jakieś dodatkowe prezenty i kwiaty wjechały. Teść nie lubi jak wydajemy kasę na prezenty i woli żebyśmy sobie coś kupili i się nie wygłupiali, ale co trzeba mieć w głowie żeby kupić zabitego w całości indyka i podpiąć pod taką imprezę? Teść zamiast odpoczywać i normalnie iść spać bo jest mocno przemęczony chorobą to do 1 w nocy ogarniał "prezent" po czym porozdawał po wszystkich dzieciach bo przecież sam tyle nie potrzebuje. Gratuluje właściwych odpowiedzi. Miłego dnia 🙂 #ankieta #rodzina #heheszki #szwagry

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe co na to Tosie i Tomki.
#ankieta #heheszkipolityczne #glupiehejtozabawy

Zaloguj się aby komentować
Czy kupiliscie juz znicze na #cmentarz #wszystkichswietych #ankieta

Zaloguj się aby komentować
Wrzuciłem wczoraj zdjęcie gołąbka i niektórych zdziwił fakt, że jadłem je z ziemniakami. Zatem ankieta przy niedzieli
Osobiście wiem, że niektórzy nie jedzą gołąbków z ziemniakami (moja żona) mówiąc że przecież w środku jest ryż, ale i mnie tak się jadło zawsze
#ankieta #jedzenie #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Teściowie obchodzą 40 lecie ślubu. Jedziemy na taką troszkę większą imprezke dla całej bliskiej rodziny. Z żoną zaznaczyliśmy na poczatku że zawsze prezenty robimy sami i nie bawimy się w zrzutki z pozostałymi bo różnie to bywało. Dwóch szwagrów strzelili focha i sami wspólnie ogarneli prezent a my usłyszeliśmy że sam tort, który zrobi żona to skromny prezent. Nie tłumaczyliśmy się co jeszcze kupilismy/zamówiliśmy a tym bardziej z kosztów. W związku z tym przygotowałem małą ankietę. Żeby było łatwiej zaznaczyć prawidłową odpowiedź dodam że teść leci na chemioterapi i niewiadomo czy z tego wyjdzie bo organizm już przemęczony. #ankieta #rodzina #prezenty
Zaloguj się aby komentować
Czy zrobić obszerny post o NDT? Niedawno pisałem pod czyimś postem o ndtach, ktoś mi zasugerował, że to komentarz zasługujący na oddzielny post. W sumie to nie wiem, niech lud zadecyduje. Co to jest, czym się zajmujemy, po co to właściwie jest itp? Mam też nagrane parę minut materiału, telefonem, ale chyba wiadomo o co chodzi. (Non destructive testing)
#pracbaza #pytanie #ankieta
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Trzymacie w domu np. w sejfie, czy tam pod inną wersalką zapas gotówki?
#ankieta #finanse #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
REKORDOWA ANKIETA O GRYPIE: 73% Hejto Mówi "NIE". Dlaczego?
Cześć, hejto! Pora na podsumowanie rekordowej ankiety o szczepieniach na grypę, która wywołała ogromne emocje i zaskakujące wnioski!
Dziękuję Wam za 626 głosów – to mój osobisty rekord, który doskonale świadczy o tym, jak mocno temat szczepień – zwłaszcza w kontekście bezpośredniego podejścia brytyjskiego NHS – porusza polskie emocje i dyskusje.
Wyniki Głosowania:
Ankieta wykazała, że zdecydowana większość użytkowników Hejto jest w tym sezonie w grupie "NIE":
TAK (Szczepię się/Planuję się zaszczepić): 26.52%
NIE (Nie szczepię się/Odpuszczam): 73.48%
Wniosek: Aż trzy czwarte społeczności Hejto w tym roku nie zdecydowało się na szczepienie przeciwko grypie. Co stoi za tą decyzją?
Dlaczego Hejto Odpuszcza? Wygoda i... Lepsza Pamięć Pecha!
Analiza Waszych komentarzy pokazała, że rzadko chodzi tu o ideologię. Głównymi czynnikami, które zadecydowały o tak dużej większości w grupie "NIE", są:
Logistyka i Lenistwo: To ten czynnik okazał się największą barierą. Użytkownicy tacy jak @ZohanTSW szczerze przyznali: "Nie szczepię się z lenistwa. Trzeba dzwonić, umawiać się, rozmawiać z ludźmi, no to się nie chce." To celnie nawiązuje do mojego wstępu o NHS – gdyby szczepienia były w 100% "podane na tacy", frekwencja mogłaby być zupełnie inna. Mimo że @BapitanKomba opisał, jak sprawnie ten proces działa w aptekach, wiele osób woli zaufać naturalnej odporności niż poświęcić kilka minut na formalności.
Poczucie Nietykalności i Złe Wspomnienia:
Często powtarzał się argument: "Nie choruję/Przechodzę łagodnie, więc po co?" (@zuchtomek, @DKK).
Wielu użytkowników (@pszemek, @matips, @NiebieskiSzpadelNihilizmu) miało pecha i po szczepieniu czuło się gorzej lub i tak zachorowało, co automatycznie dyskwalifikowało dla nich ten zabieg profilaktyczny. Jak wspomniano, to tzw. "pamięć pecha" – te negatywne doświadczenia mocno ważą na szali.
"Mity i Żartobliwe Argumenty": Pojawiły się również zabawne, ale często obalane "fakty", jak ten o "zeszłorocznym szczepie grypy", co @AureliaNova i @Konto_serwisowe skomentowali celnie: wirusy nie ewoluują "jak ramówka Polsatu" czy "Pokemonów". Niektórzy, jak @AdelbertVonBimberstein, żartobliwie stwierdzili, że "moc Twaroga poradzi sobie ze wszystkim!"
Grupa "TAK": Pragmatyzm i "Pas Bezpieczeństwa"
Mniejszość (26.52%) to grupa silnie zmotywowana, często zmuszona do szczepień (choroby przewlekłe, jak u @Modrak i @JackDaniels) lub ta, która miała ciężkie doświadczenia z grypą:
Ochrona przed Powikłaniami: To kluczowy argument. Szczepionka działa jak "pas bezpieczeństwa" w samochodzie (celna metafora @AureliaNova), chroniąc przed poważnymi powikłaniami (np. zapaleniem mięśnia sercowego, na które – jak przypomniał @Fly_agaric – zmarł Grzegorz Ciechowski).
Prosty Rachunek: Dla zwolenników szczepień rachunek jest prosty (@dremmettbrown, @Tangas): "Pół godziny na szczepienie to 'git' vs. ryzyko tygodnia 'tango down' i potencjalnych problemów ze zdrowiem."
Podsumowanie i Pytanie do Was:
Ankieta doskonale ukazała, że w temacie szczepień na grypę decydujące nie są teorie spiskowe, ale przede wszystkim indywidualna wygoda, stan zdrowia, negatywne doświadczenia z przeszłości oraz – nie oszukujmy się – ludzkie lenistwo.
A teraz pytanie do Was: Co ostatecznie musiałoby się stać, żeby zmienić podejście większości? Czy systemy takie jak NHS/NFZ powinny zmienić strategię, żeby przekonać więcej ludzi do szczepień? Podzielcie się swoimi przemyśleniami.
#ankieta #boogiepyta #szczepienia #grypa #zdrowie #uk

Zaloguj się aby komentować
Moda na food fucking jeszcze nie dotarła do Polski ale to pewnie tylko kwestia czasu.
Extremely #lowqualitycontent #heheszki #pasjonaciubogiegozartu #ankieta

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#mapy #ankieta #regionalizmy #swietlanmaps #polewo #poprawo





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Obecnie mieszkam we własnym mieszkaniu w Warszawie, ale ponieważ jestem ożeniony, nie przebieram w tinderowkach (pozdrawiam kolegę żyjącego pełnia życia w stolicy), pracuje zdalnie i generalnie się starzeje (pozdrawiam #hejto30plus ) to zaczynam się rozglądać za domem „docelowym”.
Wymagania;
dom wolnostojący (bliźniaki/szeregowce nie)
miejsce na szopę/warsztat (żebym miał gdzie pracować po nocy z włączonym głośnikiem i maszynami typu tokarka/piła tarczowa)
możliwość dojazdu do wojewódzkiego (preferowana kolej minimum 3 przejazdy dziennie rano południe wieczór żeby dziecko mogło kiedyś do szkoły dojechać) - dojazd rowerem do stacji/przystanku do 30 minut
internet światłowodowy
nice to have przestrzeń na mały sad/ogródek
cena do 1.5 miliona do wprowadzenia się
nie południe (odpada Kraków, Wrocław, Katowice itp)
No i teraz mam zagwozdkę - gdzie czegoś takiego szukać? Mieszkałem tylko w miastach wojewódzkich i większych. Jestem uprzedzony do powiatowych ~10-20k (kojarzą mi się z kolesiostwem, kryminałem i układami kacyków z policja), z drugiej strony korca mnie miejscowości typu Żyrardów Koluszki ze względu na transport do stolicy i ceny nieruchomości
#nieruchomosci #pytanie #ankieta
10 lat temu przeniosłem się z Radomia na Śląsk, tutaj znalazłem pracę, żonę, i miejsce do życia. Mieszkam na granicy Zabrza i Gliwic (niby miast powiatowych). Nie wyobrażam sobie lepszej miejscówki do życia i rozwoju. Pracy pod dostatkiem, oferta szkół dla dzieciaków jest przeogromna, infrastruktura typu komunikacja miejska, siec drogowa to wzór dla całego kraju. Baza wypadowa na narty (godzina w Beskidy), na rower - lasy Jurajskie, na południe Europy w 10 godzin, na pomorze w 6 godzin autostradą. No i w sumie wymieniać mógłbym dłuuugo. Najlepsza decyzja ever.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Szczepić się czy odpuścić? Ankieta!
Właśnie nadszedł ten czas w roku, gdy brytyjska służba zdrowia (NHS) ogłasza sezon grypowy. Ale w tym roku to podejście było wyjątkowo bezpośrednie.
Zamiast pytać, czy chcę się szczepić, dostałem po prostu list z informacją o już zabookowanym slocie na moje imię i nazwisko. Ten model "najpierw robimy, potem pytamy" mnie szczerze zaskoczył. Wiem, że w Polsce i na świecie temat szczepień budzi silne emocje i nikt nie lubi, gdy decyzja jest podejmowana za niego.
I dlatego dzisiejsza ankieta: Jesteśmy w środku sezonu infekcji, szczepionki są dostępne – ale wybór wciąż należy do nas.
Jaka jest Twoja decyzja w tym roku?
Pytanie jest proste, ale decyzja – jak zawsze – skomplikowana.
Ci za "TAK" podkreślają ochronę przed powikłaniami, odpowiedzialność społeczną i unikanie przymusowej tygodniowej kwarantanny w łóżku.
Ci za "NIE" zwracają uwagę na to, że skuteczność szczepionki bywa zmienna (wirus mutuje), obawiają się skutków ubocznych lub po prostu ufają swojej naturalnej odporności.
Obojętne, czy masz już termin, a może już się zaszczepiłeś – co robisz w tym roku?
Oddaj głos w ankiecie i opowiedz, co przeważyło w Twojej osobistej kalkulacji ryzyka, a ja się postaram zrobić jakieś podsumowanie na koniec tygodnia.
Zastrzeżenie do pytania w ankiecie: aby nie robić miliona opcji pytanie jest ogóle o szczepienie na grypę, tak lub nie. Nie ma znaczenia czy jesteś już zaszczepiony (tak), czy jeszcze masz w planach to zrobić (też tak), czy nie planujesz się szczepić (nie). Jeżeli się wahasz to oddaj głos na opcję, która jest Ci bliższa i napisz w komentarzach o obawach / za i przeciw. Poza tym, nie będę komentować czy Twoja decyzja jest dobra czy zła, moje podsumowanie będzie powiązane tylko ze statystyką tego "badania".
#ankieta #boogiepyta #szczepienia #grypa #zdrowie #uk

Jestem narażony na wirusy - dużo podróżuję (tankowania, lotniska, itd), różowa nauczycielka - cherlają na nią, ale:
Pierwsze primo: dbam o dietę i suple
Ruszam się, śpie dobrze i nawet biorę naprzemienne prysznice (polecam)
Myje regularnie ręce
Z chorowitka stałem się w sumie zdrów jak ryba. Od lat max, co mnie łapie to 2 dni gardło, albo jakieś kichania. Ubijam metafenem w 2 dni. Jak już czymś pluje to zakładam komin lub maseczkę, żeby nie pluć na lady, poręcze, itd. tylko sobie w ryj (xD)
Może zacznijmy od zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia?
Wiem, że nie odpowiadam na pytanie. Choć w sumie odpowiadam
Zaloguj się aby komentować