Zdjęcie w tle
Wiadomości Świat

Społeczność

Wiadomości Świat

4k+
Sztos

Długo mnie tutaj nie było. Jako, że zostałem wywołany... no i bardzo dobrze się stało, moge sie podzielć doświadczeniami z powrotu do Chin
https://www.youtube.com/watch?v=PJF0xaHvEW0

oraz, powrotu do Szanghaju:
https://www.youtube.com/watch?v=vEnwggurm1Q

Dość mocno inny świat to jest w porównaniu do tego co to było jeszcze kilka miesięcy temu

denis-w-chinach2 miesiące temu

@pescyn trochę długo

lubieplackijohn2 miesiące temu

@denis-w-chinach A jak się generalnie trzymasz?

0
pescyn2 miesiące temu

@denis-w-chinach kiedy i czy będzie materiał o hipotekach?

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

Nagranie z zamachu na byłęgo premiera Japonii Shinzo Abe
https://www.youtube.com/watch?v=HOSc1nNvZ4M

Nebthtet3 miesiące temu

Masakra, z tego co wiem on był pozytywnie też nastawiony do Polski. A z innej beczki jakiś tępy pismak bez weryfikacji rozprzestrzeniał bzdurę z 4chana oskarżającą o to zabójstwo Hideo Kojimę (i to już w sumie jakiś wyższy poziom absurdu).

Ama-Japan3 miesiące temu

@lubieplackijohn na początku niby był polityczny ale wczoraj powiedział, że jego matka była w jakiejś sekcie, tam sporo kasy władowała i rodzina zbankrutowała przez to. Chciał zaatakować guru ale nie miał okazji i gdzieś usłyszał, że Abe ma powiązania z tą organizacją więc wymyślił, że zabije byłego premiera Abe. Nie trzyma się to kupy. Widziano go także na innych wiecach wcześniej, mówił że planował od kilku miesięcy.

lubieplackijohn3 miesiące temu

@Ama-Japan Brzmi mało wiarygodnie. Chociaż z drugiej strony...

0

Zaloguj się aby komentować

W związku z niedawno rozpoczętym sezonem wakacyjno/urlopowym bardzo polecam zapoznać się z tematem ciemnej strony turystyki w 38 odcinku podcastu Dział Zagraniczny. Tym razem Maciek Okraszewski wraz ze swoim gościem - Tomkiem Michniewiczem opowiadają między innymi o zjawisku "dark tourism" czy o wolonturystyce.

Według badania Chińskiej Agencji Turystycznej, najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem w tym kraju jest obecnie Wuhan, gdzie zaczęła się pandemia koronawirusa. Podróżowanie w miejsca naznaczone śmiercią i cierpieniem mają swoją nazwę: dark tourism. Na przeciwległym krańcu jest wolonturystyka, czyli wakacje połączone z pracą humanitarną. Choć oba trendy wydają się ze sobą sprzeczne, to wyrastają z tej samej potrzeby i w równym stopniu przekraczają granice etyczne.
https://dzialzagraniczny.pl/2020/06/kiedy-turystyka-przekracza-etyczne-granice-dzial-zagraniczny-podcast038/

853d6553-a0ff-4d43-b933-13cfd3e72c58

Zaloguj się aby komentować

Fajny podcast trójki osób mieszkających w chinach, mówiący o różnych zagadnieniach życia w państwie środka. Można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć, serdecznie polecam. Usiadłem o 20.00 słuchać, i lecąc odcinek po odcinku idę spać o 1.40, więc niech to posłuży za rekomendację

https://youtu.be/EuFr0XTzmec

Zaloguj się aby komentować

Ważny do obejrzenia film w kontekście paniki pt. "Putin się nie zatrzyma na Ukrainie".

https://www.youtube.com/watch?v=SgEvLno8YHg

Od siebie dorzucę jeszcze jedną rzecz. Żeby skutecznie zaatakować kraj trzeba mieć armię gotową do ataku przynajmniej o te 5-10% większą niż cała armia kraju podbijanego. Cała Armia Ukrainy to 200-250 tysięcy żołnierzy, ok. 200 tysięcy zgromadzili Rosjanie. Już z nimi im nie idzie. Armia Białorusi to ok. 50 tysięcy osób.

Armia Polski zaś to 150 tysięcy ludzi, a warto pamiętać, że za naszymi plecami stoi NATO, których już teraz jest kilka tysięcy na już a w perspektywie do 2 mln. Warto też pamiętać, że nie mamy twardej granicy z reszta UE, tak jak Ukraina ma z nami. Wjazd do nas byłby nieporównywalnie większym ryzykiem dla krajów UE, stąd nawet jeżeli przyjechałoby do nas 5-10% całej siły sojuszu, to już jest znacznie większa ilość.

Żeby wjazd do nas się udał, Putin musiałby w wariancie ultra optymistycznym przygotować ok. 400 tys żołnierzy (200 k na Ukrainę i 200 k na nas). Nie dałby rady tego sprowadzić w krótką chwilę. Poza tym, w obwodzie mamy 2 mln wojska NATO, które zależnie od zagrożenia musi reagować. Armia Rosji to ok. 1 mln osób.

Zauważcie też, że kraje broniące się mogą dokonać powszechnej mobilizacji i tym sposobem zwiększyć swoje siły kilkukrotnie. Nawet jeżeli 5 % z męskiej populacji naszego dość patriotycznego kraju się rzuci, to mamy 0.9 mln dodatkowych żołnierzy. A przecież wyłączyłem w tym kobiety których część też by poszła tak czy inaczej walczyć. I założyłem że 95% mężczyzn poza wojskiem oleje temat.

Myślę, ze to ważne uzupełnienie do filmu

Smacznyy7 miesięcy temu

@Pimenista No to już angole wysylają swoj sprzet wojskowy, szwaby milczą, a polacy paczki wysylajo xD ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo nasz sprzęt to złom ktory sie nie nadaje tylko na przetopienie xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Smacznyy7 miesięcy temu

@Pimenista Stany wysłali tylko 2 tys ludzi ale chyba ich wycofali xD

Smacznyy7 miesięcy temu

@Pimenista ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Sztos

Kochani, jeśli możecie, wspomóżcie Ukrainę. Nie szerzcie ruskich fejk niusów, zamiast pączusia wrzućcię choćby i 5 PLN na pomoc humanitarną lub ukraińską armię, jeśli możecie inaczej pomóc - zróbcie to. Wyrazy solidarności są ważne, ale zdjęcia z flagą czy oburzone tłity putinowskich czołgów nie zawrócą. A po nich pora na nas, putin jasno to mówi.

Lista zweryfikowanych zbiórek tu: https://bezprawnik.pl/jak-pomoc-ukrainie/ i tu: https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,28149579,chcesz-pomoc-ukrainie-przez-internet-lista-miejsc-gdzie-to.html

I pamiętajcie, że zawsze jest dobry czas, żeby mieć w domu w razie czego trochę konserw i butelkowanej wody, oraz zapas niezbędnych leków. Nigdy nie wiecie, kiedy mogą się przydać. Plus zawsze warto odświeżyć sobie podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Nebthtet7 miesięcy temu

@Smacznyy da, bo jak mają środki, to mogą dłużej walczyć. Ale rób co uważasz.

Zaloguj się aby komentować

Sztos

Oryginalny post:
https://www.facebook.com/kamilporembinski/posts/10226942079363856

ENG: https://www.linkedin.com/posts/monsoon-agency_techforukraine-activity-6902578708054360064-wbU4

Niby człowiek wiedzoł a jednak trochę się łudził... Prezydent Ukrainy ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w całym kraju. Rosja zaatakowała.

Jak mogę pomóc?
Możesz ustawić sobie flagę na zdjęciu profilowym, ale mam dla Ciebie lepszy pomysł, który wymaga podobnej liczby kliknięć a bardziej pomaga. Zamiast kupować dziś kawę na stacji czy pączka, możesz ten budżet przeznaczyć na realną pomoc na Ukrainie.
Ale jeżeli lubisz stukać w klawiaturę i szybko klikasz myszką, możesz dołączyć do #TechForUkraine: https://techtotherescue.org/tech/tech-for-ukraine
Fundacja Tech To The Rescue uruchamia kampanię wsparcia ukraińskich organizacji pozarządowych przez firmy technologiczne. Cyberbezpieczeństwo, wymiana informacji i zarządzanie zasobami – to kluczowe obszary wymagające wsparcia u naszych wschodnich sąsiadów w obliczu rosyjskiej agresji.

Gdzie wpłacać?
Come back alive - https://savelife.in.ua/en/donate/ (współpracuje bezpośrednio z dowództwem i personelem jednostek wojskowych, kupując kamery termowizyjne na podczerwień, gogle noktowizyjne, hemostatyki itp.)
Army SOS - https://armysos.com.ua/pomoch-armii (zarządza zakupami niezbędnej amunicji, osłon, urządzeń łączności i rozpoznania itp. oraz dostarcza wszystkie towary bezpośrednio)}
Szpitalnicy - https://www.facebook.com/hospitallers/posts/2953630548255167 (pracują bezpośrednio na froncie)
Skrzydła Feniksa - http://wings-phoenix.org.ua/en/about-fund/ (odpowiednie wyposażenie i umundurowanie, osobista ochrona nieśmiercionośna (kamizelki, hełmy), niezbędne leczenie rannych żołnierzy oraz remonty budynków wykorzystywanych przez armię)
Ukraiński Ruch Kobiet Weteranek - https://www.uwvm.org.ua/?page_id=3437&lang=en (konsolidacja kobiet weteranek, m.in. organizuje przygotowanie do działań w sytuacjach kryzysowych i obronnych.
Vostok SOS - https://vostok-sos.org/pidtrymaty/donation/ (zbieranie funduszy na różne potrzeby armii)
Voices of children - https://voices.org.ua/en/ - organizacja wspierajaca dzieci skrzywdzone wojną
Solidarni z Ukrainą - https://pomagam.pl/solidarnizukraina - zbiórka organizowana przez Pomagam.pl.
Polska Akcja Humanitarna: https://www.pah.org.pl/wplac/?form=ukraina
Fundacja PCPM z pomocą Ukrainie - https://pcpm.org.pl/fundacja-pcpm-rusza-z-pomoca-ukrainie...
Fundacja Świętego Mikołaja: https://mikolaj.org.pl/zbiorki/ukraina/
Więcej na stronie: https://uacrisis.org/en/help-ukraine

Zbiórki na Facebooku:
https://www.facebook.com/RazomForUkraine/fundraisers
https://www.facebook.com/donate/507886070680475/
https://www.facebook.com/donate/337101825010055/
️ Przed wpłaceniem pieniędzy, upewnij się, że wpłacasz na konto prawdziwej fundacji. Tego typu sytuacje są wykorzystywane przez cyberprzestępców. Obserwujcie Niebezpiecznik, Zaufana Trzecia Strona, Sekurak - tam napewno znajdą się ostrzeżenia przed fałszywymi zbiórkami.

Co jeszcze mogę zrobić?
Skompletuj sprzęt medyczny (bandaże, opatrunki, stazy), koce, ubrania, wodę w butelkach - wszystko to co może przydać się na wojnie. Będzie na pewno nie jedna okazja by przekazać to potrzebującym. Spakuj w pudełka, kartony, worki. Rzeczy można przekazać tutaj: https://www.facebook.com/lodzpolska/posts/10159046936049864

🎙Czy coś jeszcze mogę zrobić, będąc tylko internetowym oglądaczem? TAK ️Przestań obserwować rosyjskie strony, influencerów, kanały na Youtubie, konta na Instagranie, Twitterze. Każdy lajk mniej, każde unfollow to mniejsze zasięgi i mniej pieniędzy w tym biznesie.
Mapa pochodzi ze strony https://liveuamap.com/, która co jakiś czas pada pod obciążeniem. Analogicznie mogą nie działać wyżej wymienione strony.
Post będzie aktualizowany o kolejne informacje. Adrian Milnikel mocno zaangażował się w pomoc za co serdecznie dziękuję.

Smacznyy7 miesięcy temu

@Pimenista Przecież nie napisalem nic niestosownego, to był zart na rozluźnienie atmosfery, a to ze masz problem w wychwyceniu żartów, ironii i sarkazmu to już nie mój problem

0
siRcatcha7 miesięcy temu

@Smacznyy "próbuje rozluźnic atmosfere"

ujowo ci to wychodzi, może to jednak nie jest twoja rola?

Smacznyy7 miesięcy temu

@siRcatcha Usuń konto komediowy trollu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

W najbliższych dniach będzie mówiło się coraz więcej o Ukrainie i sytuacji w jej wschodnich regionach. W takich sytuacjach, najlepsze co można zrobić to ograniczyć się do informacji możliwie pozbawionej narracji danej strony, oraz nagłaśniać i piętnować portale które wywołują w nas przerażenie, wykorzystując cynicznie nasze fobie i lęki.

Na początek podam przykład pozytywny, a w komentarzu będzie antyprzykład, który warty jest napiętnowania.

Polecam stronę https://liveuamap.com/ . Jest to strona, na której znajdziecie informacje nt. sytuacji w wschodniej części Ukrainy aktualizowane właściwie co kilkanaście minut. Wiadomości te nie przekazują narracji, po prostu są przekazywane w stanie oryginalnym. Strona też śledzi inne uśpione konflikty, polecam więc poklikać, jeżeli was interesuje zapomniany Afganistan, zapomniana walka z ISIS oraz inne zbrojne potyczki na świecie.

[Zdjęcie - Stan strony na 22.30]

147c4c3c-9ae3-4690-a505-4eede0564d3c
tymszafa7 miesięcy temu

@ocotutajchodzi Bardzo Ci dziękuję za tą stronę.

Zaloguj się aby komentować

12