
Społeczność
Lotnictwo
Pogawędki o lotnictwie.

Społeczność
Pogawędki o lotnictwie.
Zaloguj się aby komentować
A wyjrzę se popaczeć na chmu... o kur....
#samoloty #lotnictwo #wypadek #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować

Kłopoty nie omijają Boeinga. Amerykański producent samolotów przeżywa bardzo trudne chwile. Po ujawnieniu problemów z wąskokadłubowymi maszynami, teraz wyszło na jaw, że i przy produkcji większych modeli pracownicy chodzą na skróty.. tym razem chodzi o 787
#lotnictwo #samoloty #ciekawostki...
Leciałem ostatnio A350-900 (Singapore Airlines) na Europejskiej trasie i muszę powiedzieć, że to było najlepsze lotnicze doświadczenie ever. Mega dużo miejsca, ale przede wszystkim zupełnie inne powietrze niż w chamolotach Ryanair, można było normalnie oddychać. W zasadzie nie czułem zmiany ciśnienia, było prawie jak w pociągu, brak bólu głowy, nie było szumów usznych, nie bolały mnie spojówki, powietrze nie było tak wysuszone jak w gównolotach typu 737.
PS w czasie startu było słychać kojącą muzykę klasyczną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlaczego A350 nie lata normalnie na dłuższych europejskich trasach skoro w Azji to normalne? Europa jak zwykle jest technologicznie upośledzona.
Edit: znalazłem, że A350 lata czasem na trasie Wiedeń - Stambuł [Turkish Airlines], jeśli macie jeszcze jakieś euro trasy z A350 to dajcie znać w komentarzu.
#lotnictwo #ciekawostki #samoloty #latanie #podroze

@cyber_biker co do miejscach na nogi: w Singapore pitch w economy to 32 cale. W Ryanair 30.
Co do powietrza i ciśnienia: a350 to jest stosunkowo nowa konstrukcja, zwłaszcza w porównaniu do 737. W nowszych konstrukcjach na wysokości przelotowej w kabinie panuje wyższe cisnienie w porównaniu do starszych projektów
787 to też inne doświadczenie, tam powietrze/ciśnienie zapewnia elektryczny kompresor. Jeżeli dobrze kojarzę to tylko w nim jest to w ten sposób rozwiązane. Ciśnienie wewnątrz też większe niż w starszych konstrukcjach.
A co do użycia widebody na krótkich trasach: w Europie ciężko byłoby zapełnić cały samolot. Już w 737 i a320 zdarzają się puste miejsca. Azja to inny świat: więcej wysp i gór.
Zaloguj się aby komentować
Ktoś może wytłumaczyć co tu się dzieje? Czy tak wygląda robienie zdjęć lotniczych?

Zaloguj się aby komentować
Wkładanie do luku to gówno a nie odpowiedź na pytanie Tony, ekspercie. Śmiesznie by było zobaczyć w samolocie kogoś z spadochronem jako bagaż podręczny.
#lotnictwo

Zaloguj się aby komentować
Laik jestem z lotnictwa to tak można latać? Odleglość nie jest chyba duża czy to Turki takie kozaki :]?
#samoloty #flightradar24


Zaloguj się aby komentować

Na pokładzie pilotowanego przez kpt. Mohsena Rezaiana (7 tys. wylatanych godz.) samolotu znajdowało się 274 pasażerów (w tym 66 dzieci) i 16 członków załogi.
historia #katastrofylotnicze #katastrofy #usa #iran #lotnictwo
2 marca 1969 w Tuluzie miał miejsce dziewiczy lot legendarnego samolotu.
Na zdjęciu moim zdaniem najlepsze malowanie - Air France
#concorde #samoloty

Zaloguj się aby komentować
#samoloty
Drobny wypadek na lotnisku w Belgradzie:
https://www.youtube.com/watch?v=IXzR2ZzN8v8
Screen z trackingu to miejsce skąd zaczął start.




Zaloguj się aby komentować

Ciekawy artykuł o tym, jak Boeing roztrwonił swoje dziedzictwo poprzez skupienie się na biznesowym aspekcie swojej działalności, co doprowadziło do znacznego obniżenia jakości swoich produktów i problemów na poziomie inżynierskim. Wskazuję również na problemy systemowe oraz tzw. kulturę...
[REKLAMA]
Nikt tego nie potrzebował i nikt o to nie pytał, ale założyłem fanpage #lotnictwo #lotnisko #torun
W planach ciekawostki, ruch i działalność prorozwojowa.
Zapraszam ciepło.

Zaloguj się aby komentować
Turecki F16 i jego bliskie spotkanie z kutrem, widziane z 3 perspektyw.
Zaloguj się aby komentować
Nie ma takiego samolotu, był F-18L ale jako prototyp.
https://en.wikipedia.org/wiki/McDonnell_Douglas_F/A-18_Hornet?wprov=sfti1#Northrop's_F-18L
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Były dyrektor operacyjny LOT, obecie pracujący dla Flair Airlines, wyjaśnia kilkanaście manipulacji jakiej dopuściły się NEO-Wiadomości w swoim materiale.
"Biada nam jeżeli to ma być ta zapowiadana "rzetelna, profesjonalna i uczciwa informacja" oraz "fotografia świata i dnia" Zapraszam na przegląd manipulacji zawartych w materiale"
https://twitter.com/MacVVilk/status/1744943550163554476
#lotnictwo #polska #wydarzenia #polityka #tydzienwrezymie

Zaloguj się aby komentować
Port lotniczy Teheran-Mehrabad
https://www.google.com/maps/@35.6964497,51.3129569,395m/data=!3m1!1e3?authuser=0&entry=ttu
#googlemaps #samoloty

Zaloguj się aby komentować