ale ich jadą w komentarzach na #facebook
https://www.facebook.com/NVIDIAGeForcePL/videos/581388244138650/
#nvidia


Społeczność
wszystko co związane z komputerami
ale ich jadą w komentarzach na #facebook
https://www.facebook.com/NVIDIAGeForcePL/videos/581388244138650/
#nvidia

Zaloguj się aby komentować
#komputery z tego wentylatora na cpu to chyba lepiej zrezygnować, nie?

Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #komputery
ej hejterzy jak to jest ze jak odtwarzam muzyke na winampie to to zuzywa 40MB pamięci, ale 0% procesora? to nie idzie przez procesor czy jak? czy przez oddzielny procesor na karcie muzycznej?
Zaloguj się aby komentować
I znowu przed tym komputerem i tak codziennie, aż SI nie zabierze roboty.
#praca


Zaloguj się aby komentować
Dobry wieczór Tomki,
Na kompie gram tylko w #worldofwarcraft, ale na moim starym monitorku 24" braknie już miejsca na addony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chciałbym więc rozejrzeć się za monitorem 27" (innych preferencji oprócz wielkości nie mam), tylko nie wiem jak to zrobić.
Po wygooglowaniu "monitory ranking" wyskakuje masa chłamu typu morele, ceneo itp.
Możecie polecić faktycznie godny zaufania ranking? Lub po prostu powiedzieć, z jakimi kwotami muszę się liczyć?
#komputery #monitory
Zaloguj się aby komentować
Czy jak wsadzę do starego laptopa co ma Pentiuma B980 2x2,4Ghz i 4Gb RAM jakiś dysk SSD to zacznie on przyzwoicie chodzić z Windowsem 10? Czy jednak to już za stary sprzęt?
#komputery #laptopy
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe, wygląda na to że właściciel SilentiumPC zrobił drugą markę Endorfy, i sprzedaje te same sprzęty tylko pod innym logiem taniej xDD ciekawe ocb, czy to kwestia jakichś ulg podatkowych, czy chce jakoś odseparować poszczególne segmenty zaopatrzenia. Polak potrafi, ale trochę mnie to zdziwiło
#komputery #pcmasterrace
@SuperSzturmowiec nie no, że to są te same sprzęty klepane na tej samej linii to nie mam wątpliwości, nie sądzę żeby ta sama polska firma kombinowała aż tak dla parudziesięciu złotych, jakby chodziło o oszczędności na sprzęcie to lepiej chyba je wprowadzać pod znaną już marką. Sądzę że tutaj jest albo kwestia oszczędności na poziomie podatkowym, albo jakaś wizerunkowa gdzie np SPC będzie się zajmować tylko peryferiami, a Endorfy bebechami to może ludzie przestaną jojczyć że 10 lat temu mieli kiepską serię zasilaczy
Tak na szybko:
https://www.silentiumpc.com/pl/product/spartan-5-max-argb/
https://endorfy.com/pl/product/spartan-5-max-argb/
https://www.silentiumpc.com/pl/product/fera-5/
https://endorfy.com/pl/product/fera-5/
https://www.silentiumpc.com/pl/product/signum-sg1v-evo-tg-argb/
https://endorfy.com/pl/product/signum-300-argb/
Do tego jako SPC jeśli chodzi o zasilacze Vero zatrzymali się na generacji 3, a jako Endorfy mamy już 5, co wskazuje na to, że jako SPC będą właśnie odchodzić od produkcji podzespołów. Obie działalności są zarejestrowane na tą samą osobę.
Zaloguj się aby komentować
Weźcie ludzie coś doradźcie bo już nie mam siły. Mam taki zestaw:
MOBO: MSI B350M Bazooka,
CPU: Ryzen 5 2600 zrobiony na 3,8 GHz,
RAM: 32 GB (2x16 GB), 3200 MHz CL 16,
PSU: NZXT 650 W,
GPU: GTX 1660 Ti 6GB VRAM
do tego 4x dysk SATA i 1x M2.
Chciałem zrobić upgrade GPU, żeby spokojnie pograć w 1440p bez jednoczesnej inwestycji w resztę komponentów bo chcę poczekać aż się ceny platform pod AM5 i DDR5 ucywilizują i wymienić całość. Fajnie by było coś zobaczyć w RT (może nie na maks detalach, ale żeby karta dała radę). Do tego fajnie by było mieć dostęp do DLSS w razie potrzeby. Używek trochę strach kupować. Liczyłem na 4060 Ti w 16 GB ale NV wyceniła go 200 zł taniej niż obecnie kosztuje 4070 więc raczej średnio się będzie opłacał a nie chcę za bardzo wydać prawie 3k PLN na kartę. Do AMD jestem średnio przekonany z uwagi na to że średnio sobie radzą z RT a FSR nie jest tak wydajna i popularna jak DLSS. Z drugiej strony cena lepsza i 12 GB VRAM. Co byście zrobili na moim miejscu? Już tak mnie to wszystko skołowało, że mam chęć kupić konsolę.
#pytanie #gpu #komputery
Zaloguj się aby komentować

Google to jedna z najważniejszych marek na świecie. Wyszukiwarka niemal całkowicie zawładnęła rynkiem. Kiedy szukamy jakiejś informacji w internecie, mówimy że ją „googlujemy”. Skąd jednak wzięła się ta nazwa i co ona oznacza?
#google #komputery #ciekawostki
Windows 7 nie wykrywa ani kabla ethernet (kabel sprawny i gniazdo też) od nowego internetu. Kupiłem adapter wifi na ubs, nie wykrywa sieci wifi, to raczej coś nasrane jest w systemie chyba nie?
Powtarzam gniazdo sprawne (starego neta odbiera luzem po tym samym kablu). Ale czemu na dokupionym adapterze wifi nie wykrywa sieci? Może w routerze coś jest nie tak? Chociaż router łączy się z moim laptokiem i telefonami...
Dajcie jakieś pomysły co sprawdzic. Jutro chyba linuxa z usb tam włącze i zobacze czy widzi ethernet.
#pytanie #siecikomputerowe #informatyka
@WiejskiHuop Sam adapter pewnie nie działa bo nie zainstalowałeś sterowników, a tego akurat nie było w bazie Windowsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na początek pytanie czy gniazdo LAN w komputerze w ogóle zapala diody jak podłączysz nowy kabel.
Jeśli nie, to zwyczajnie nie ma tam nic po drugiej stronie (lub sam kabel jest przerwany).
Ale jeśli będzie to:
%windir%\system32\control.exe
Sieć i Internet > Centrum sieci > Zmień ustawienia kart sieciowych (w pasku po lewej)
właściwości > Protokół (...) wersja 4 (TCP/IP v4) > Właściwości
Następnie podłącz nowy internet, wciśnij win+R (przycisk z logo windows), tam wpisz "cmd", enter. Wklejasz poniższe (można skopiować całość) i klikasz enter:
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
netsh winsock reset
Chwilę pomieli, po czym powinno załapać. Jeśli nie załapie (oraz w gniazdku świecą LEDy) to dzwoń do operatora bo coś jest pomieszane.
Zaloguj się aby komentować
Czy takie coś ma racje działać? Internet do routera 1, z routera 1 z gniazda lan do drugiego routera i z drugiego to kompa?
#informatyka #sieci #siecikomputerowe #komputery

Zaloguj się aby komentować

Pracownik firmy IBM Ian Clifford jest na zwolnieniu lekarskim od 2008 roku. Mężczyzna cały czas pobiera wynagrodzenie w wysokości ok. 4,5 tys. funtów (ok. 23 tys. zł) miesięcznie. Mimo tego niedawno postanowił pozwać swojego pracodawcę, domagając się podwyżki.
praca #anglia #wydarzenia
WTF, nie dość że sam się instaluje jakiś syf od Appla to jeszcze takie kwiatki.
A wypad mi z tym gównem
#windows #komputery

Zaloguj się aby komentować
Od rana mam problemy z moim (dość leciwym juz) kompem. Nie chciał się uruchamic, nie reagował na wciśnięcie przycisku power. Po odłączeniu zasilania poszedl i chodził normalnie kilka godzin. Wieczorem ten sam problem tyle że po odłączeniu zasilania juz nie wstaje. Zawiesza się na napisie Gigabyte, albo pokazuje znaczek Windowsa i laduje w nieskończoność. Czasem też jest napis ze przygotowywuje do się do Autorepairu... I nic.
Ktos ma jakiś pomysl? Mainboard dead?
#komputery
Zaloguj się aby komentować
Zainstalowałem nowy procesor, komputer się uruchamia, ale jest czarny ekran i nic nie startuje dalej. Zresetowalem bios.
Co moze być nie tak?
Ryzen 3400g / ryzen 5600
Asus prime b450-plus
Radeon 6650 XT
Crucial balistix 3600mhz 8gb X2
Silentium elementum e2 450W
#komputery
@msr99 @solly @Nemrod @UncleFester
trochę powyciągałęm i poprzestawiałem różne rzeczy i zaczął działać
możliwe, że będę miał jeszcze problem z ramem, bo jak przestawiłem na 3600 to POST nie przeszedł i kazał mi wejść do biosu
drugi problem monitor nie działa przed startem systemu, jest tylko input not supported, czytam teraz, że to problem hdmi, ale jak miałem integre to byłem podłączony przez hdmi i działało
no nic, i tak muszę kupić przejściówki na displayport, bo mam 1 wejście hdmi i 2 monitory
Zaloguj się aby komentować
Szukam pendrive 64 gb
Widzę kingstona kyson za 24 zł. Zapis 60mb/s odczyt 200mb/s.
Znajdę coś lepszego w tej cenie?
#pytanie #komputery
Zaloguj się aby komentować
Czy jest jakaś przeglądarka na której mógłbym włączyć #excel w #office365 na #windowsxp ?
Firefox i chrome nie działają.
Zaloguj się aby komentować
UWAGA!!! E-HARDWARE.PL - FAŁSZYWY SKLEP KOMPUTEROWY.
#oszukujo #komputery #pcmasterrace #laptopy
Zaloguj się aby komentować