Pomocy. Złożyłem pc, chce podpiąć zasilanie płyty głównej, z zasilacza wychodzi mi złącze 8 pin, ale płyta ma 8 pin + 4. Mam niekompatybilny zasilacz?
Płyta Asus b760-plus, zasilacz seasonic focus px-650
#komputery #pcmasterrace #pc #komputery


Społeczność
wszystko co związane z komputerami
Pomocy. Złożyłem pc, chce podpiąć zasilanie płyty głównej, z zasilacza wychodzi mi złącze 8 pin, ale płyta ma 8 pin + 4. Mam niekompatybilny zasilacz?
Płyta Asus b760-plus, zasilacz seasonic focus px-650
#komputery #pcmasterrace #pc #komputery

TUF GAMING B760-PLUS WIFI D4
Instrukcja:
https://gzhls.at/blob/ldb/8/a/a/6/28f7b1f335b1d5cbf61a00c586104e215e0f.pdf

Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś z Was, posiadający kamerę termowizyjną (kojarzę jedynie @Pan_Slon , ale może ktoś jeszcze ma taką zabawkę :D), jest mi w stanie powiedzieć, czy fakt, że wtyczka 8pin do karty graficznej dość mocno się grzeje, jak karta jest pod mocnym obciążeniem, to normalny stan, czy u mnie jest jakaś kaszana w temacie połączeń?
Chwilę po odpaleniu OCCT niepodłączona wtyczka, przez którą prąd leci do drugiej, podłączonej wtyczki, ma ~50'C, a po paru minutach dobija do 63'C o_O
Grafika to RX6600XT, więc nie jest to jakiś potwór, jeżeli chodzi o pobór mocy (TDP 160W), stąd moje zdziwienie


Zaloguj się aby komentować
Będzie taka listwa przeciwprzepięciowa do kompa? #pytanie #komputery

Zaloguj się aby komentować
Hej, mam mysz od Logitecha mx master używało się jej nieźle przez rok z kawałkiem aż tu nagle przestała się ładować, podłączona do laptopa tylko miga, jakieś pomysły co mozna z tym zrobić? Czy jest sens? Czy kupiec nową... #hardware #komputery
Zaloguj się aby komentować

Atari święciło sukcesy na świecie i w Polsce w latach 80-tych XX wieku, kiedy to było jednym z najpopularniejszych komputerów 8-bitowych (obok Commodore 64 i ZX Spectrum 48). Sentyment do gier retro wciąż się utrzymuje, dlatego ogłoszono, że jeszcze w 2024 roku marka powróci z konsolką przenośną....
Hejo. Mam problem z firefoxem, mam ustawiony język polski a przeglądarka podkreśla mi na czerwono prawidłową pisownię.
#firefox #przegladarki

Zaloguj się aby komentować
Szanowni Państwo,
Potrzebuję pomocy ze sprzętem komputerowym:
Nabyłem terminal Lenovo M710q.
Dołożyłem kartę wifi jak na zdjęciu, bo nie było. Okazuje się, że jest bardzo słaby zasięg. Domyślam się, że potrzebna mi jeszcze antenka.
Pod jakim hasłem szukać i co powinienem dokupić? Jak nazywa się to złącze do anteny na karcie?

Zaloguj się aby komentować
Stock'owy cooler od intela to jakiś okropny żart.
Wszystko w ustawieniach domyślnych, łącznie z power limitami.
#komputery #pcmasterrace #intel #hardware

@Marchew - u mnie stockowe coolery od razu idą do kosza - wolę wydać dodatkową stówkę choćby na chłodzenie od chińczyka i mieć spokój
Zaloguj się aby komentować
Czemu w Win11 nie ma tu kalendarza? Da się to jakoś ustawić? #windows #windows11 #komputery #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Hej. Po zmniejszeniu partycji D, z tego co zostało chciałem utworzyć nową partycje podstawową, ale wywala mi taki komunikat. Chciałem zainstalować na niej Minta, ale chyba nie da rady. Macie jakiś pomysł?
Myślałem, żeby usunąć cała partycję D i w jej miejscu od nowa utworzyć dwie, ale nie wiem czy to dobry pomysł xD
#komputery #pcmasterrace #windows

Zaloguj się aby komentować
Prezentacja i Q&A ekipy odpowiedzialnej za odkrycie niecnych praktyk Newagu:
https://media.ccc.de/v/37c3-12142-breaking_drm_in_polish_trains
#hakerzy #afera #newag #drm #oszukujo
Zaloguj się aby komentować
Kingston Acronis® True Image™
Dołączone do dysku M.2 SSD
Może się komuś przyda...
#komputery
#oprogramowanie

Zaloguj się aby komentować
Cześć. Muszę ogarnąć kopię zapasową zdjęć/filmów, obecnie trzymam wszystko na dwóch kontach google. Co jest najlepsza opcja? Chmura mnie nie przekonuje, myślałem raczej o dysku twardym
Zaloguj się aby komentować
Siema, jaki dysk zewnętrzny do kopii zapasowych polecenie? Będę tam trzymał stare seriale i filmy które będę sobie co jakiś czas oglądał. Nie wiem czy talerze czy ssd?
#hardware #komputery #dyskitwarde
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #pcmasterrace
Jak na płycie jest łącznie 10 slotów SATA i M2 to wykorzystanie ich wszystkich to będzie jakieś istotne obciążenia dla MB, bo producent daje 10, ale liczy, że mało kto podłączy pod wszystkie dyski albo czy spoko i mogę się pozbyć dysków z biurka?
@KLH2 Sprawdź w jakich konfiguracjach możesz tego używać, bo często jest tak, że jak np. wykorzystasz dwa gniazda M2 to dwa gniazda SATA przestają działać.
Albo np. PCIx16 działa tylko jak nie są wykorzystane jakieś tam złącza, a jak są, to ogranicza do x8.
I do tego każdy model płyty głównej ma inaczej.
W zasadzie to było głównym kryterium mojego wyboru płyty głównej i niezły chaos z tym jest.
Zaloguj się aby komentować
W sumie się nie chwaliłem a warto, okleiłem swoją mysz, Logitech G502 Proteus Spectrum. Troszkę uwalona tabaką na zdjęciu ale nie szkodzi.
#komputery #it #pcmasterrace #gry

@3zet @Taxidriver @jeikobu__ @Naiken
Jak wam działa "klikanie" rolki na lewo i prawo? Mi często przy naciskaniu rolki wciskała się też w lewo i musiałem to w pizdu wyłączyć. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przy X Plus działa już to o wiele lepiej. Tak się zastanawiam czy to tak ma być czy po prostu miałem feralny egzemplarz.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #laptopy #macbook
Mam dziwny problem, który pojawił się wczoraj wieczorem.
Otóż używam pod swojego maca podkładki z głośnikami i wentylatorkiem od Logitecha, od wczorajszej rozmowy video z kumplem via signal od czasu do czasu wyłącza mi się głos, a wszelkie streamy w tym YT i strumyk zaczynają lagować, aż do momentu, w którym nie wyciągnę podkładki z gniazdka USB, po wyciągnięciu wszystko wraca do normy... i po 5-10 minutach znów to samo.
Macie jakiś pomysł, co może być tego przyczyną?
Zaloguj się aby komentować
Mam bezprzewodową mysz komputerową Logitech G602 od około 8 lat. Niestety kończą się w niej switche — klik pod kółkiem już nie działa, a co gorsza na lewym głównym przycisku pojawił się dwuklik, czasem też nie załapuje kliknięcia. Zastanawiam się, czy jest sens ją reanimować — spróbować kupić switche i oddać do elektronika, by je przelutował, lecz boję się, że koszt takiej operacji sięgnie lub zbliży się do kosztu zakupu nowej myszki, a z racji wieku może wkrótce paść w niej coś jeszcze.
G602 jest już niedostępna, co dziwne jej następca G604 także została wycofana (nie znam przyczyny), a przynajmniej tak wnioskuję, bo nie widzę jej dostępnej w sklepach, w dodatku często widnieje adnotacja "produkt wycofany".
Bardzo dobrze współpracowało mi się z tą myszką, bardzo dobrze oceniałem sensor optyczny, który jest precyzyjny, działa bezproblematycznie na wielu powierzchniach, zaś sama mysz ma krótki czas reakcji/małe opóźnienie transmisji (2 ms).
Nie potrzebuję myszy ze wbudowanym akumulatorkiem, gdyż posiadam akumulatory AA, a mysz dość długo potrafi na nich pracować (ponad miesiąc częstego używania). Jaką mysz byście polecali? Zależy mi na tym, by była bezprzewodowa, miała dobry sensor optyczny, programowalne boczne przyciski (minimum 3), zmianę DPI, przyzwoitą jakość wykonania i rozsądny czas pracy na bateriach/akumulatorkach. Nie potrzebuję żadnych świecących ledów, ciężarków itp. bajerów.
#komputery #gry #grafika #elektronika

@Ciuplowski Sam używam identycznej i ja bym ci polecał taką: ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
https://www.ebay.com/itm/325624013982?hash=item4bd0b4249e2YwAAOSw~9ZkKBaj&amdata=enc%3AAQAIAAAA4Lq%2FxABkdPYMIWhraICh5qJl8EHLkXmrigHw8AToIh439chZlMUoqtzdziqY2q9mN7n8pAug6w7FE9%2BOCNo7OEc8yqFktPCk47ce4jnKSl2fcl2X1jjhXS%2B6BUJ3MzY8M%2Fa45iYW9MLuVDCEfmfE1ZNLxO1yH9%2BZGk%2BoLyMDrM3V55r3Iizhwkq0ZXZcjWC22Ogdv421FCO3aEGHsI5GkV8pNFXh25NSgt8GvMuT2u1C1X3tlz4o6QeOuCs5BbsVYMadOyU7OjtTajT4l0mHu8%2BHQ%2Bhut8BFhA%2FI9XrOYRDJ%7Ctkp%3ABk9SR_ir3o6AYw
Zaloguj się aby komentować