Ale mi dzisiaj wyszedł bydlak 🤤
#chleb #pieczzhejto #bojowkapiekarska #chlebekzlp


Społeczność
Z szacunku do chleba. I ciasta. I ciasteczka. I we wzajemnym szacunku. Każdy piecze jak potrafi.
Ale mi dzisiaj wyszedł bydlak 🤤
#chleb #pieczzhejto #bojowkapiekarska #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
Ciąg dalszy obrabiania dwóch wiader antonówek.
Cynamonki z jabłkami.
#bojowkapiekarska

Zaloguj się aby komentować
Miałem sporą przerwę ale zapominalstwo zakupowe zmusiło by odpalić manufakturę. Pszenny na drożdżach i w końcu dorwałem czarnuszkę w okolicy (czarnuszkagate panuje w pełni). Wygląda nieźle, ciekawe jak w środku.
#chleb #bojowkapiekarska

Zaloguj się aby komentować
500g mąki vs 300g mąki
860g vs 505g gotowego bochenka
#365chlebowgazelki #bojowkapiekarska

Zaloguj się aby komentować
Wieczorne ciasto drożdżowe "na szybko" do dzisiejszej kawy w pracy
#bojowkapiekarska #jedzenie


Zaloguj się aby komentować
Niedzielny chlebek, pszenny z nutką żyta
#365chlebowgazelki

Zaloguj się aby komentować
@GazelkaFarelka Jak robisz chlebku któryś rok z rzędu to to po prawej, gdy masz dobry przepis i wychodzi Amć Amć
Zaczynałem swoje niskowęglowodanowe chlebki pod koniec 2020 roku, po ponad 3 latach no, już mam generalnie w miarę stałe przepisy, sensu nie ma się szczypać z rozbijaniem bo wysiłek niewspółmierny do rezultatu
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj do pieca trafił żytni pytlowy, czy żytni jasny na zakwasie.
500g mąki eko zytniej 720
400g wody
100g zakwasu dokarmionego 12h wcześniej
10g soli
Receptura typowa jak dla żytnich czyli mieszamy do połączenia składników, wrzucamy do foremki keksowej 30cm, czekamy aż do podwojenia objętości (u mnie do linii foremki). Przed wyrastaniem wygładzamy powierzchnię a jeśli chcemy błyszczącą skórkę na górze to przed włożeniem do pieca zwilżamy jeszcze raz górę chleba (ja wylewam kieliszek wody na górę).
200 stopni góra dół, godzina w piekarniku. Jeśli chcemy miękką skórkę to po wyjęciu zwilżamy chleb wodą.
#jedzenie #jedzzhejto #bojowkapiekarska #gotujzhejto #gotowanie #diy



Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj na szybko chleb baltonowski (pszenno-żytni) na zakwasie.
Od wymieszania składników do początku wypieku minęły około 4godziny.
450g mąki ekologicznej orkiszowej 750
50g mąki ekologicznej żytniej 720
350g wody letniej
70g zakwasu żytniego
Zagniatanie 25minut, później wyrastanie z rozciąganiem (stretch and fold). 30 minut garowanie i 30minut schładzanie w zamrażarce.
#jedzzhejto #gotujzhejto #bojowkapiekarska #chleb #jedzenie


Jeszcze link do mąki którą kupuje już od roku (i użyłem w tym przepisie):
https://zagrodaboryny.pl/pl/p/MAKA-Orkiszowa-Chlebowa-typ-750-Ekologiczna-20-KG/176
Od początku roku zużyłem około 10kg mąki, wiem że nie jest najtańsza ale skoro już czasem jem chleb to chociaż jem z mąki lepszej jakości.
Zaloguj się aby komentować
Miałem ostatki świeżych drożdży, dlatego dziś biały, zwykły drożdżowy chleb.
#chleb #bojowkapiekarska #pieczzhejto #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Proszę się częstować, ale po jednej, uwaga bo da gorące. Dopiero co z pieca wyjechały.
#bojowkapiekarska #bulki #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Wczorajszy obiad w postaci szybkiej mini pizzy. Mina młodego, który dostał swoją własną mini margheritę bezcenna
#gotowanie #jedzenie #bojowkapiekarska #gotujzhejto


Zaloguj się aby komentować
W tym tygodniu z dodatkiem mąki orkiszowej. Mozna brać po kromeczce na kanapki.
#chleb #bojowkapiekarska #chlebekzlp #pieczzhejto

Zaloguj się aby komentować
Mody śpią, wrzucam bez ubrań
#chlebcontent


Zaloguj się aby komentować
Jako że ostatnio @GazelkaFarelka chciała chleb na zakwasie, to jest Vermonciak!
#chleb #pieczzhejto #bojowkapiekarska #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
W trakcie robienia brioszki najbardziej lubię moment, w którym dodaje się masło. Zawsze wtedy myślę WIĘCEJ MASŁA! CIASTO WCHŁONIE!
#bojowkapiekarska #pieczzhejto
Ciasto jeszcze parzy, a już znika w brzuchach domowników 🙈

Zaloguj się aby komentować
Ale będę miał dobry obiad. Odgrzewam fasolę po bretońsku z zamrażarki i zostało mi z wczoraj (robiłem z przyjaciółką pitcę i o dziwo mam wyszła bez zakalców) ciasto drożdżowe, więc do fasolki będę miał własne, świeżo upieczone płaskie bułku z majerankiem i solą na wierzchu. :33
Zapraszam do zazdroszczenia. A jak będzie gotowe to wrzucę posta ze zdjęciem.
#gotujzhejto #chwalesie #kuchnia
Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu byłem w tradycyjnej rzemieślniczej piekarni. Po zakupach zwątpiłem w moje umiejętności i uznałem, że chleba to ja pięć nie umiem. I tak minęło kilka dni i postanowiłem, że będę musiał się nauczyć robić lepsze chlebki. A najlepszą nauką jest praktyka.
Dzisiaj pszenny na drożdżach z dodatkiem zakwasu.
#bojowkapiekarska #chleb #pieczzhejto #chlebekzlp



Zaloguj się aby komentować
Wczoraj chlebuś wyszedł z piekarnika, dzisiaj stał się śniadaniem 💪


Zaloguj się aby komentować