A tak wygląda mój nowy płot po demontażu rusztowań #stepujacybudowlaniec


Społeczność
Społeczność poświęcona architekturze
A tak wygląda mój nowy płot po demontażu rusztowań #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Jeszcze wczoraj były tylko 2 przęsła a dzisiaj już są 3. Czasem już tak to jest, że miesiącami nie widać postępów a nagle coś jest już skończone. #stepujacybudowlaniec



Zaloguj się aby komentować

Wyjątkowe miejsca koncertowe rzadko łączą w sobie historię, kulturę i naturę w taki sposób jak Dalhalla. Ten niezwykły amfiteatr na świeżym powietrzu, położony w dawnym kamieniołomie wapienia w szwedzkiej miejscowości Dalarna, stał się jednym z najbardziej cenionych plenerowych teatrów na...
![Kaplica Notre Dame du Haut w Ronchamp. Wyjątkowa architektura sakralna Le Corbusiera [IKONY ARCHITEKTURY] - Bryła - ikony architektury](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/762aea0e6b8fdc94aec9a9f453fe6fcb.jpg)
Nieopodal małej miejscowości Ronchamp we wschodniej Francji, niedaleko granicy z Niemcami, znajduje się jeden z najwspanialszych przykładów modernizmu w w architekturze sakralnej. To kaplica Matki Bożej na Górze (Kaplica Notre Dame du Haut), zaprojektowana w latach 50. XX wieku przez Le...
Już dwa przęsła zamontowane (zostało jeszcze trzy) #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Na kibelku załatwiam ważną sprawą #pokazkota

Zaloguj się aby komentować
Dom już jakiś czas przykryty deskami i membraną papową czeka na zamówione okna i aż się zdecydujemy na którąś wersję dachówki. W między czasie rozglądam się za instalacją PV dla teściów (6kwp + 7-10kWh) i przy okazji dla siebie. Pomijając marki samych paneli, instalatorzy próbują mi wcisnąć falowniki od Deye i GoodWe na zmianę zachwalając jeden i narzekając na drugi, a ja już dostaje kolejnego lasowania mózgu. Pomijając, że te same zestawy kwp i kWh potrafią roznic się cena od 30 do 55 tys... Ktoś tutaj potrafi mi doradzić który falownik lepiej się sprawdzi? #fotowoltaika #architektura #budujzhejto #heavybudowa #oze

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Rusza budowa Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Miasto właśnie wybrało generalnego wykonawcę, którym okazała się firma Budimex S.A. Przypomnijmy, że budowa Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, zainicjowana przez prezydenta Marcina Krupę, spotkała się z pozytywnym...
![Habitat 67 w Montrealu - kompleks mieszkalny Moshe Safdiego z 1967 roku [IKONY ARCHITEKTURY] - Bryła - ikony architektury](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/95f6927e76b25459f31100e250e29a15.jpg)
Wybudowany w 1967 roku Habitat 67 w Montrealu to jeden z najbardziej oryginalnych budynków XX wieku. Składa się on z 354 identycznych prefabrykowanych żelbetowych elementów, zestawionych w różnych konfiguracjach.
Habitat 67 to kompleks mieszkalny w Montrealu zaprojektowany przez...
Będzie nowy płot #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Gałgan śpi z otwartymi oczami #pokazkota


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

W Downey w Kalifornii przy skrzyżowaniu 10207 Lakewood Boulevard i Florence Avenue znajduje się najstarsza działająca restauracja McDonald's. Została otwarta 18 sierpnia 1953 roku.
Restauracja McDonald's w Downey była trzecią w firmie, ale obecnie jest najstarszą serwującą posiłki w sieci koncernu....
Mieliśmy bardzo ciężką noc - kotka dostała wczoraj po 18 tabletkę na pchły bo cały czas się drapała a nie mogłem dać jej trutki na pchły wcześniej bo była jeszcze za mała. Wczoraj w końcu nadszedł ten dzień ale po 4 godzinach od podania tabletki kotka zaczęła się niemiłosiernie drapać, lizać, gryźć futro i była bardzo niespokojna. Nie mogła usiedzieć w jednym miejscu, wskakiwała do mnie na kolana żeby zaraz zeskoczyć i cały czas się drapała i lizała aż się cała mokra zrobiła. Miała gorący nosek i widać było, że coś jest nie tak. Przy okazji zaczęły z niej wypadać pchły, żywe ale oszołomione przez truciznę. Nigdy wcześniej nie było ich widać pewnie dlatego, że są takiego samego koloru jak jej sierść. Nie mogłem patrzeć jak się męczy ale też nie mogłem zadzwonić do weta bo już się zrobiła późna godzina i pewnie smacznie spał. Kotka zaczęła miauczeć ewidentnie prosząc mnie o pomoc, z reguły tego nie robi chyba, że jest na prawdę w trudnej sytuacji. Zapytałem ChatGPT co mogę zrobić w takiej sytuacji i jedną z odpowiedzi było, że mogę kotu zapewnić nawodnienie oraz mokre kompresy. Włożyłem ją pod kran i oblałem całą zimną wodą, nawet bardzo nie protestowała za to pchły zaczęły się pojawiać w dużej ilości. Więc zacząłem je wyłapywać i rozgniatać. Kotka się trochę uspokoiła, widać było, że zimna woda jej pomogła. Później przeniosłem kota na kawałek papieru i dalej wyłapywałem wszystkie pchły które wydrapała - było tego mnóstwo. No i tak zleciały dwie godziny, kotka była coraz bardziej spokojna więc po północy poszliśmy spać ale co jakiś czas mnie budziła bo zaczynała się drapać. Na szczęście rano była już spokojna i pospaliśmy trochę dłużej. Nosek zrobił się zimny i wilgotny a to jest oznaką zdrowia u kota. Wystraszyła mnie wczoraj ale cieszę się, że likwidację pcheł mamy już za sobą. #pokazkota

Zaloguj się aby komentować
Studnia plus system automatycznego nawadniania ogrodu mojego autorstwa. czas wykonania to jakieś dwa dni robocze ale, że nie pracujemy 8 godzin dziennie to całość rozciągnęła się na 4 dni. Studnia zasila pompę hydroforową Omnigena MH 1300, pompę uruchamia sterownik nawodnienia firmy Hunter, sterownik jednocześnie otwiera jeden z dwóch elektrozaworów bo nawodnienie podzielone zostało na dwie sekcje. Każda sekcja zużywa około 50 litrów wody na minutę. W sumie nawodnienie składa się z 17 zraszaczy firmy RainBird - 3 zraszacze 5004 oraz 14 zraszaczy 3500. Elektrozawory również marki RainBird znajdują się w skrzynce podziemnej.
#stepujacybudowlaniec





Zaloguj się aby komentować
Najpierw wywierciliśmy studnię. Teraz robimy nawodnienie. #stepujacybudowlaniec




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No to czas na więźbe, a okna w wycenie. Nie mam się chyba co rozpisywać, bo o aktualnych problemach już było we wcześniejszych postach. Zbieram myśli na post o oknach i ich cenach bo tutaj można zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. #architektura #budujzhejto #heavybudowa

@cebulaZrosolu na pewno wszystko zależy od profilu ale nie wychodzi dużo, około 2100 plus montaż. Dla porównania okno 2400x1000 kosztuje z 1800. Na HSach dopiero zaczyna się zabawa cenowa i przebitki bo modne rozwiązanie, a mechanizm działania prosty jak budowa cepa. To już PSK są bardziej skomplikowane.
@devoxik Tak pokrótce tylko napiszę, że między pierwszą wyceną od firmy A na profilach Salamander, która wydawało mi się ok, a ostatnią firmy B na profilach Veka (to są bliźniacze profile) była różnica 25000 zł. Obie te wyceny miały ogromny rabat 33%. Koszt montażu w obu tych przypadkach wychodzi taki sam. Cały sęk w tym, że sprzedawcy/monterzy do kosztów okien potrafią doliczyć sobie swoją marżę. Udało mi się na szczęście trafić z polecenia na osobę, która wielu osobom montowała u mnie w gminie i płace tylko za okna prosto z fabryki, bez żadnych dodatkowych marż. Miałem jeszcze jedną wycenę od montera z firmy B i tutaj też była różnica 18000 zł.
Zaloguj się aby komentować