Zaloguj się aby komentować
#ptaki #fotografia #fotografiaamatorska #originalcontent
Pustulka mieszkajaca na moim osiedlu w budce powieszonej na bloku lubi sie wygrzewac na galezi najblizeszego drzewa. Jakis rok temu zwrocila moja uwage, bo w tym samym miejscu w charakterystyczny dla drapoli sposob zawisla nade mna jak wyprowadzalem psa. Teraz widuje ja codziennie rano na tej samej galezi, ale pierwszy raz mialem ze soba aparat zeby ja uwiecznic.
robione nastoletnim Fujifilm FinePix S4200 14 MPix 24x zoom optyczny

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@razALgul K⁎⁎wa, rzeczywiście! https://en.wiktionary.org/wiki/windfucker
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś miał kiedyś problem, z kotem, który nagle jest w stanie podwyższonej czujności i napięcia?
Chat GPT określił mi to jako klasyczny etap obronnego napięcia środowiskowego/przejściowy stres, i że cokolwiek to jest powinno minąć z czasem - prawdopodobnie kotkowi coś się nie spodobało w psie i tak reaguje, ma niby uspokoić się z czasem.
Kotek po sterylce, dorosły już - koło 3 lata, mała ale wariacik. Wychowywała się u nas w domu od maleńkości ze starszym psem, który no co tu mówić - widać, że się starzeje, jest głuchy i ledwo widzi, do tego ciężko mu utrzymać czystość, ale poza tym jest dalej normalnym pieskiem, lubi chodzić na spacery i pieszczoty.
I kotka też taka jest - lubi się bawić, przymilać, pieszczoch straszny, chodzi za mną jak pies, reaguje na komendy typu "chodź" czy "przysmak" lub "nie wolno". Jak śpi z człowiekiem, to koniecznie musi się przytulić! Zazwyczaj można było bez konsekwencji wziąć ją na ręce i miziać, jak jej się nie podobało, to dawała subtelne znaki i tyle.
I było wszystko ok, a nagle od wczoraj syczy i napina się, puszy gdy tylko pies przechodzi obok lub podchodzi do niej. Do tego ową mowę ostrzegawczą stosuje wobec człowieka - nie można jej już pogłaskać ot tak jak jeszcze dwa dni temu, bo zaraz ostrzegawczo miauczy, źrenice szerokie i wygląda jakby chciała zaatakować.
Kota z psem relacje były dość neutralne, czasem ją gania ale tylko ją poślini nigdy nie ugryzł, natomiast jej się zdarza go drapnąć, chociaż wie, że nie wolno - pies to york, więc jest niewiele większy od niej, do tego stary i praktycznie bezbronny. Nie spały nigdy przytulone, ale nie miały np. problemu spać obok siebie niedaleko. Ogólnie mają na siebie wyjebane jajca, nie przeszkadzają sobie, ot, bytują w tym samym środowisku.
Teraz jest inaczej od wczoraj. Mimo to nie ma agresji stosowanej, ogólnie to ona chodzi za nim napuszona, przygięta do podłogi i syczy, ale nie atakuje, chociaż wygląda to mega groźnie.
Czy to faktycznie minie? Myślałam, że znam tego kota na wylot... Czy to faktycznie stres, wywołany jakąś sytuacją i minie z czasem?
#koty
Zaloguj się aby komentować
Pojawiły się u mnie w kurniku nowe zwierzęta, gęsi sztuk 5.
#zwierzaczki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#dziwnekotki #smiesznekotki #koty #podrywajzhejto #lastplacecomics

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#smiesznekotki #zwierzaczki #koty #sztuka
Tokuhiro Kawai | "Hair Care Adoration" | 2026
49.8×80.3cm (image)57.5×88.0×4.8cm (framed)




Zaloguj się aby komentować
Kurde, patrzyłem skład i sam bym to jadł, gdyby ładniej pachniało. #psy #przysmaki

@razALgul i teraz zgaduj zgadula czy reszta produktów pochodzenia zwierzecego to mielone chrzastki oraz odpady w tym drobiowe których niektóre psy nie mogą czy np. Podroby.
Stawiam na 1 opcję.
Prawidłowo się znakuje np. Watroba wieprzowa 6%, płuca wieprzowe 8%, sķóra wieprzowa 8%, ścięgna i chrząstki wieprzowe 16% itd...
@razALgul ostatnio to zmierza w dziwną pstronę. Kupuje swojemu mięso bo jest na Barf. Koszt wyżywienia go świeżym mięsem z zieleniną jest mniejszy niż kilogram karmy średniej jakości.
Obecnie ma mix okolo 650gr mięsa (750 po wysiłku) + 1 jajko + marchewka/szpinak/brokół/kalafior/fasola/papryka i cyk 850-950gr świeżego żarcia za 10-14zł gdzie te batony wychodzą 5 ziko za 75gr co daje 75 ziko za kilogram. Cena łososia.
Suche karmy dobrej jakości 25-40 ziko.
A na wbicie mu jajka, wrzucenia miesa kupionego w miesnym oraz zblendowanie jakiegos warzywa i wymieszaniu paćki w misce tracę 2-5min w ciągu dnia
Zaloguj się aby komentować

Na Podhalu zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Śnieg i niskie temperatury zaskoczyły nie tylko mieszkańców regionu, ale także bociany, które właśnie wróciły z dalekiej migracji. Czy ptaki poradzą sobie w trudnych warunkach? Eksperci uspokajają, ale ostrzegają przed długotrwałym...
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować