Komentarze (55)
@maximilianan Ciekawe czy zalegalizuje ustawki. Narodowy dzień ustawek, to jest święto na jakie zasługujemy. Myślę, że można też je wprowadzić do programu wychowania fizycznego już od podstawówki!
@dzangyl ten kto wygra dostanie puchar imienia jana pawła 2, za drugie miejsce będzie uśmiech lecha kaczyńskiego a reszta dostanie talon
@zjadacz_cebuli i po snusie dla uczestników za udział.
@maximilianan ale żeś mi zjebał humor z rana
@maximilianan miejmy nadzieje że tym razem wyborcy się wstydzą głosować na Trzaskowskiego. Wtedy się może jeszcze okazać, że niezdecydowani to tak naprawdę jego ukryci wyborcy i wygra.
@PanWibson aż na takie niespodzianki to raczej bym nie liczyl
Dalej to jest w błędzie statystycznym. Wszystko będzie zależało od frekwencji. Jeśli będzie spora ~74% to Trzaskowski ma większe szanse. Poniżej 70% większe szanse ma Nawrocki. Dodajcie do tego Polonię, której sondażownie nie uwzględniają.
@JuckFacob Też liczę, że frekwencja powyżej 70%, a w drugiej turze prezydenckich zawsze było z 5% więcej niż w pierwszej, pomoże. Ale z drugiej strony PiS był niedoszacowany w ostatnich... we wszystkich wyborach jakie pamiętam?
@mordaJakZiemniaczek Dupa wygrywał w sondażach ze Trzaskowskim, i się w miare pokrywały w 2 turze. Ja tam jestem dobrej myśli i jeden ogb tego nie zmieni, tym bardziej, że nawet u nich nawrocki stracił.
@LuvMeEmpra szansę daje wyłącznie możliwie największa frekwencja
Mam kontakt z towarzystwem ze wsi. Fajni goscie, ekipa z podstawowki. Zostali na ojcowiznach i ciagna swoj kierat. Nie odzywam sie podczas dyskusji politycznych bo maja odporności na logike polityczna, buffy z kosciola i perki jak gej kolaborant.
Nie chce oberwac ze skilla "ty to pewnie wolisz kielby" czy "aaa, miastowy to pewnie masz imigrantow na chacie".
Szkoda mi marnować wolololo bo i tak nie działa. Lepiej im przytakiwać
@ciri0x5a Pozrywałem kontakty z tego typu towarzystwem. Nie potrafię takich ludzi traktować poważnie.
@ciri0x5a To jest właśnie najgorsze, kiedy fajni ludzie okazują się wyborcami Nawrockiego. Też mam wśród znajomych takie przypadki.
@ciri0x5a
perki jak gej kolaborant.
eeee?
Wyłącznie zdecydowani
Czyli przewaga mniej niz 6 glosów w próbce 1000
Chcę wierzyć, że tym razem się pomyli...

Tez mysle,ze to bedzie wynik w tych granicach-minimalna wygrana,walka na noze,ale jednak patus wygra.
@jajkosadzone Niestety, jestem podobnego zdania, już się mentalnie nastawiam na tego patusa jako prezydenta
@GazelkaFarelka
Po prostu elektorat znowu liczyna to,ze cos dostanie jak z 500+ i czternasta emerytura- to jest glowna zasluga tego,ze maja wyznawcow.
tv republiki tez robia swoje,ale to jest ulamek...
@jajkosadzone Elektorat to zapieczeni w fanatyźmie debile, tego niczym już nie ruszysz, trzaskowski wprowadzi pedalstwo i sprzeda nas niemcom. Przeczytaj to co napisał poniżej @KierownikW10 - mam podobne spostrzeżenia.
@GazelkaFarelka
to tez,jednak i tak przewaza ten elektorat co liczy na ekstra kase niz ten co reaguje na tuska jak pies pawlowa
@jajkosadzone nie ma takich już, ludzie mają pieniądze dzisiaj, zapomnieli co to bieda
u mnie w gminie 3 tys. mieszkańców (za tyle są płacone odpady), funkcjonują prężnie trzy markety
@GazelkaFarelka
wiec tym bardziej licza,ze cos jeszcze im skapnie.
@jajkosadzone im więcej masz kasy tym bardziej jesteś w stanie głosować ideologicznie, oni już zapomnieli co to bieda, co było w latach '90, ile zyskali dzięki Unii i będą głosować nawet na tych co zaszkodzą ich interesom "byle lewaków dupa bolała".
@GazelkaFarelka
akurat ubostwo jest na podobnym poziomie co w 2015,programy socjalne nie pomogły,bo cudowna polityka pewbego rzadu doprowadzila do inflacji 20%.
https://www.pap.pl/aktualnosci/wielkie-ubostwo-tak-zle-w-polsce-nie-bylo-od-niemal-dekady
Niestety,ale mimo ze jest aktualnie lepiej niz w 2015 to roznice nie sa wielkie,bo zamiast dalej isc w kierunku rozwoju to rzad otworzyl worek z kasa po rzadach po-psl i wszystko rozdal i przejadl.
@maximilianan niestety. Jeżdżę po klientach, większość ludzi, z którymi rozmawiam to faceci, wyjształceni inżynierowie lub średnie techniczne, koło 40, praca w międzynarodowych firmach, zamieszkanie w małych miasteczkach lub wsiach. Pierwsza tura to były głosy oddane głównie na Mentzena, Brauna, Stanowskiego. W drugiej prawie wszyscy będą głosować na Nawrockiego. Trzaskowski zjebał zupełnie kampanię, bo nie trafił do takich ludzi. Ta jasne można powiedzieć, że to kryptoidioci, zamiast z nimi dyskutować. Tylko co to zmieni? Nadal dzięki ich głosom prezydentem zostanie alfons, krętacz, złodziej i patus.
Ludzie są wkurzeni na obecny rząd. Dlaczego? Każdy ma jakieś swoje powody, ale w dużej mierze wynika to z poczucia braku zrozumienia potrzeb. Oni jeszcze jakiś czas temu głosowali przeciwko PiSowi a teraz nagle tak się spolaryzowali, że aż zęby bolą.
@KierownikW10 ciężko jest walczyć o umysły sprane propagandą. Niestety Tusk koncertowo spierdzielił przejście widzów z tvp do zarubliki, pytanie czy dało się to dobrze zrobić.
@osn_jallr
zaletą tej koalicji jest to, że nie robią tak topornej propagandy jak PiS
problemem tej koalicji jest za to to, że nie robią tak topornej propagandy jak PiS
Niestety jak to ktoś ładnie skomentował I turę: wyborów nie wygrywa się merytoryką
@osn_jallr wiesz, mam porównanie do umysłów spranych propagandą. Moi rodzice głosowaliby na pis nawet wtedy, gdyby nawrocki ukradł im mieszkanie. Po prostu w ich umysłach wszystko inne poza pisem to zdrajcy narodu. I ludzie, którzy oddadzą głos na nawrockiego w drugiej turze tacy nie są. Oni ci nawet podadzą jakieś powody mające znamiona racjonalności.
Powiedzą na przykład, że Trzaskowski oznacza legalną aborcję, więc oni wolą mieć złodzieja i patusa na prezydenta, ale chociaż ustawa aborcyjna zostanie zawetowana. I tu się rozbija brak komunikacji.
@KierownikW10 ale nie wykomunikujesz tym ludziom, że aborcja jest ok, po prostu nie i chuj i nie może być. Zabijanie dziecka i koniec. Tak samo z eutanazją, polaków chcą mordować. No i jak z tym dyskutować? Jak to przegadać, skoro to są skrajne różnice światopoglądowe?
Póki ich to nie spotka to będą się zapierać rękami i nogami, byleby nikt nie mógł. A jeśli ich to kiedyś spotka... cóż. Wtedy to będzie inna sytuacja
Ja wiem, że PO zjebało kampanię, ja wiem. Ale jak ktoś głosuje anty aborcja i anty pedalstwo, to choćby skały srały to go platforma nie przyciągnie
@Rozpierpapierduchacz no nie jest ok. Dla tych ludzi aborcja nie jest ok. I właśnie o to się rozbija, ich nie przekonasz inaczej, niż naokoło.
Pawłowski z OGB mówi od dawna, że nigdy nie wygrał kandydat obozu rządowego, w sytuacji gdy ocena rządu była na minusie. Obecnie rząd koalicji jest pod tym względem na minus 12%.
@Margines Pawłowski jest ogólnie idiotą i zjebem, który nie płaci na czas swoim pracownikom (albo i w ogóle nie płaci). Jego słowa są warte tyle co papier, którym się podtarlem.
@maximilianan problem w tym, że sondaże mu najlepiej wychodzą.

@Margines łatwo się wychodzi jak się je wrzuca po całej reszcie. Gość przez 2 miesiące wrzucał odrealnione sondaże po to, żeby wrzucić jeden lub dwa, które są bliżej prawdy.
@maximilianan nie wiem czy takie odrealnione, nie pomyliło Ci się z Dumą?
@Margines nie, Pawłowski tak robi co wybory.
Kurde, myślałem, że już dziś cisza w końcu.
@maximilianan oni z tego co wiem nie biora zagranucy do szacowania
Jako emigrant obiecuje, ze robie co w mojej mocy, zeby to odkrecic
@onlystat Polonia w Chicago i tak wybierze za ciebie...
@conradowl nie do konca. Oni juz byli na pierwszej turze. Tam nie bedzie "nowej" mobilizacji, a tylko to co jest
a po drugie - ch*j im w du*e
@maximilianan
Wyłącznie zdecydowani wyborcy
Znowu wybierają niezdecydowani. Równie dobrze moglibyśmy wybierać prezydenta na chybił-trafił z ogółu społeczeństwa.
@Greyman jest duża szansa że miał by mniej za uszami niz Karol
@Fulleks powiedziałbym, że prawie na pewno.
@maximilianan Wyobrażacie sobie taką sytuację 15 lat temu? To, jak scena polityczna została doszczętnie rozjebana, po prostu nie mieści się w głowie.
@uxrdr 15 lat temu mieliśmy Bronka i Kaczyńskiego xD
@maximilianan I żaden z nich nie był oskarżany o bycie gangusem, alfonsem, ćpunem i oszustem, oraz powiązany z partią, która miała na sumieniu defraudacje idące w miliardy, łamanie konstytucji, skrajne upartyjnianie publicznych instytucji, w tym wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania, nielegalną inwigilację przeciwników politycznych, ujawnianie tajemnic państwowych i pęczki innych afer.
@uxrdr ale czaskoski tęczową dupą nasrał do wisły, no i co zrobisz jak nic nie zrobisz XD
@uxrdr
Dokladnie to.
Przedwczoraj w polsat news polityka czy jakims takim kanale i byl program gdzie wypowiadalo sie kilku politykow i byl Napieralski i Kmita( tez szemrany pisowiec,poziom mateckiego i mejzy)- Lukaszek oczywiscie uzywal tych swoich slow kluczy,najezdzal na wszystkich,ale Grzesiek mu pieknie morde zamknal,ze nawet sie nie zajaknal- po prostu mu przypomnial wybory z 2010( w ktorych Grzesiu startowal)- owszem bylo roznie(na kazdego kandydata wylewaly sie pomyje),ale nikt nigdy nie mowil o kims,ze jestregularnym bandyta,gangsterem,kibolem...
Mam wrazenie,ze problem jest ogolnoswiatowy,nie tylko w tym kraju- ludziom zaczyna byc za dobrze i wymyslaja bzdury i szukaja problemow tam gdzie ich nie ma- a w wymyslaniu fejkow i chocholow to prawica goruje mocno.
@uxrdr już dawno był Lepper, który co prawda nie wygrał, ale zdecydował kto ma wygrać
@uxrdr łatwiej było się ukrywać w tamtych czasach.
@maximilianan z drugiej strony nigdy nie mieliśmy prezydenta który jeśli zostanie odjebany to właściwie nie powinien się zdziwić ¯\_(ツ)_/¯
@maximilianan przypominam, że PiS jest zawsze w sondażach niedoszacowane
1000 osób przepytali i wynik dzieli się 501 do 499. Za⁎⁎⁎⁎ście wiele wniosków można z tego wyciągnąć xD
Zaloguj się aby komentować

