Zaloguj się aby komentować
No to se Iga dziś nie pograła.
Raczej trening to był.
Najkrótszy mecz Igi w zawodowej karierze (ustanowiła jakis rekord WTA?)
Następny jej najkrótszy mecz 46min z Piskovą Rzym 21.
Wygrane piłki: 48 do 10
#igaswiatek #tenis #rolandgarros #frenchopen #wta #sport #mecz

@maximilianan hmmm
Nie wiem czy nie chodziło o ten krecz Peng-Hercog
https://www.flashscore.pl/mecz/MRfrG1xL/#/szczegoly-meczu/szczegoly-meczu
ponieważ...
Statystycy szybko wyliczyli, że to było najkrótsze spotkanie na kortach Rolanda Garrosa — nie wliczając tych zakończonych z powodu kontuzji — od 1988 r.! Wtedy to Steffi Graff pokonała w finale Białorusinkę Natalię Zwierewą 6:0, 6:0 w... 32 minuty.
Czyli to w 2015 było z powodu kontuzji?
Co ciekawe ich ostatni mecz był w 2016 na juniorskim RG gdzie Iga dostałą od Potapovej set 6-0:
https://pl.wikipedia.org/wiki/French_Open_2016_(gra_pojedyncza_dziewcz%C4%85t)
https://www.itftennis.com/en/head-to-head/?circuitCode=jt&player1Id=800375475&player2Id=800380392
komentarz Igi:
https://x.com/TheTennisLetter/status/1797235186465419724
Statystycy szybko wyliczyli, że to było najkrótsze spotkanie na kortach Rolanda Garrosa — nie wliczając tych zakończonych z powodu kontuzji — od 1988 r.! Wtedy to Steffi Graff pokonała w finale Białorusinkę Natalię Zwierewą 6:0, 6:0 w... 32 minuty.
Zaloguj się aby komentować
39 minut, takie rzeczy na tym poziomie się nie zdarzają.
6:0, 6:0, a więc Potapova wygrała rower od Igi.
PS:
Anastasija Potapova zdobyła 10 punktów w CAŁYM meczu.
#tenis
Zaloguj się aby komentować
Ale deklasacja ze strony Igi, Potapova bez żadnych szans.
1 set 6:0, 19 minut "gry".
#tenis
Zaloguj się aby komentować
Gra ktoś w tenisa? Sami naciągacie rakiety czy oddajecie do serwisu?
#tenis #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Z okazji 23. urodzin Ambasadorki LEGO, Igi Świątek, LEGO przygotowało dla niej coś naprawdę unikalnego.
https://www.facebook.com/watch/?v=462836482903404&rdid=9VnjdMdS4ZKyCL2x
P.S. na trubunach Lewandowski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lego #igaswiatek #tenis
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Iga właśnie wygrała przedwczesny finał czyli mecz między obecną a byłą numer 1 WTA który odbywał sie już w 2 rundzie French Open.
Wygrała przegrywając w 3 secie już 2:5 0-30.
Osaka dała Idze mocny wycisk. Bardzo dobry mecz, intensywny mecz. To był 4 najdłuższy mecz Igi w zawodowej karierze.
#igaswiatek #tenis #rolandgarros #frenchopen #wta #sport #mecz

Zaloguj się aby komentować
Jakim cudem z 2:5, Iga wyciągnęła 6:5?!?!
IGAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
#tenis
Zaloguj się aby komentować
no kłopoty Igi, Osaka gra naprawdę świetny tenis.
Wierzę, że Iga jeszcze da radę odwrócić wynik.
#tenis
Zaloguj się aby komentować
Osaka ciśnie świątek
#tenis
Zaloguj się aby komentować
Gówniara z paletkom
dzis ok 13.30 zagra swój pierwszy mecz w obronie tytułu na French open
#heheszki #igaswiatek #lewandowski #tenis
A skoro już jesteśmy w temacie to chciałem przypomnieć że...
mężczyźni za tą samą prace dostaną na French Open połowę mniej pieniędzy a raczej dostaną tyle samo pieniędzy za pracę o połowę większą ponieważ muszą rozgrywać mecze do 3 wygranych setów zamiast do 2. I najlepszym przykładem był wczorajszy wygrany 5 setowy mecz Hurkacza trwający 3 godziny.
Pragnę również przypomnieć że WTA, ATP i ITF to są różne organizacje (różne firmy) i nie można mieć pretensji za to że firma A (czyli WTA) jest gorzej zarządzana od firmy B (ATP) wobec czego mniej płaci swoim pracownikom (tenisistkom) natomiast firma C (ITF) która zarządza turniejami wielkoszlemowymi już jak najbardziej dyskryminuje mężczyzn płacąc im tyle samo każąc im wykonywać o wiele większą pracę nie płacąc przy tym za ich nadgodziny.
I to jest właśnie ta prawdziwa a nie urojona dyskryminacja w pracy.
ps. o 11 dziś będzie tez grać Magda Linette a jutro Magda Fręch
#sport #pieniadze #dyskryminacja #praca #dyskryminacjamezczyzn #rownouprawnienie
#lewackalogika #bekazlewactwa #urojenialewakoidalne

@FoxtrotLima właśnie dlatego nie oglądam meczów męskich w wielkich szlemach.
Wczoraj ponad 5 godzin Altmaier grał: https://www.flashscore.pl/mecz/xGvoqNne/#/szczegoly-meczu/szczegoly-meczu
ciekawostką dla mnie jest to, że nie graczom nie przeszkadza taki stan rzeczy.
Skoro chcą zapieprzać po 3-5h w upalne dni, gdzie ja po 1h takiego wysiłku wyzionąłbym ducha, to do kogo pretensje?
Do organizacji? Gdyby wszyscy notowani wysoko na listach uczestniczy powiedzieli: taki H że weźmiemy udział na takich warunkach, to co? Dalej organizacje by się upierały gdy hajsiwo z biletów i transmisji rażąco by spadło?
@VonTrupka dam tobie przykład z innej beczki ale opisujący co może się stać:
wykop.pl/szukaj/znaleziska/rowling?votes=500
Więc nawiązując, w dzisiejszych czasach walczy sie o prawa LGBT, kobiet, BLM a o prawach białych heteroseksualnych mężczyzn milczy bo można narazić się na konsekwencje np pod wpływem nagonki na twoją osobę mogą wycofać sie twoi sponsorzy. Sponsorzy często o bardziej lewicowych poglądach bo nazwijmy to "prawicowe" korporacje nie inwestują tak w promocję.
Nie wiem jakie ma przebicie zrzeszenie tenisistów ale media tak naprawde patrzą co na do powiedzenia taki Djokovic.
A wielkim tenisistom może nie zalżeć na zmniejszeniu ilości setów bo to jest ich "handicap".
Oni (jak Djoko) skupiają sie na wielkich szlemach i dla nich porażka tam jest bardzo bolesna. Dlatego, jeśli nie wejdą dobrze w mecz to na długim dystansie, po rozgrzaniu się pokonają przeciwnika który im sie postawił i w innym turnieju wygrał by z nimi 2:0 czy 2:1.
Z drugiej strony sam Djoko powiedział że terminarz jest napięty i nie miałby nic przeciwko skróceniu meczy w wielkich szlemach do "best of 3".
cytat:
W tym roku w Paryżu, oprócz Tsitsipasa, dzięki pięciu setom pierwszą część turnieju z zawodników z Top 10 zdołali przetrwać m.in. rozstawiony z "trójką" Niemiec Alexander Zverev i Hiszpan Carlos Alcaraz (nr 6.) w drugiej rundzie oraz w trzeciej Norweg Casper Ruud (nr 8.), pogromca Huberta Hurkacza w 1/8 finału.
Gdyby nie zasada best of 5 Hurkacz pożegnałby sie już z tegorocznych French Open przegrywając z zawodnikiem sklasyfikowanym na 162 miejscu. I moim zdaniem sam byłby sobie temu winien.
Bo nikt inny z czołówki nie potrafi tak jak Hurkacz obniżać swojego poziomu grając z zawodnikami z dalszych lokat rankingowych.
ps. kwa zjeb*** edytor hejto który musi wywalać miniaturkę linku który sie podlinkowało i nijak nie d a sie jej skasować.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #pilkanozna #tenis #igaswiatek #robertlewandowski

Zaloguj się aby komentować
WTA 1000 Rzym: FINAŁ Iga Świątek vs Aryna Sabalenka | 18.05.2024
https://vtbe.to/uwyypcue1xpw.html
#nikkozapodaje #tenis #igaswiatek
Zaloguj się aby komentować
#matchreplay Finał Rzym Iga Świątek - Aryna Sabalenka
https://www.youtube.com/watch?v=RN88yOpJr64
#igaswiatek #sport #mecz #tenis #wta
Zaloguj się aby komentować
Iga: hej Robert, wygrałam w Rzymie. Jak tam La Liga?
Robert: ty guwniaro z paletkom.... <zablokuj>
#tenis #heheszki #pilkanozna #fcbarcelona

Zaloguj się aby komentować
Myślałem że będzie większy opór ze strony sabalenki
#tenis
Zaloguj się aby komentować