Uwaga - urlopowy #protip
Spocony t-shirt można zamiast prania wsadzić do walizki, po jednej nocy koszulka zapomina że była brudna i można ją ponownie założyć jako świeżą.
#oswiadczenie #porady #wakacje
Uwaga - urlopowy #protip
Spocony t-shirt można zamiast prania wsadzić do walizki, po jednej nocy koszulka zapomina że była brudna i można ją ponownie założyć jako świeżą.
#oswiadczenie #porady #wakacje
Zaloguj się aby komentować
Cześć. Za kilka miesięcy planuję wyprawę do #usa i #ameryka i mam prośbę. Poszukuje wszystkich przydatnych stronek i aplikacji, które pozwolą mi zaplanować i ograniczyć koszty pobytu typu naszych: last minute, Booking,
Aitbnb, tanie linie lotnicze w USA i Kanadzie, Uber, Hostelworld sprawnie działające na ich rynku. Jeżeli macie też jakieś tipy na taką podróż, to chętnie Was wysłucham. Rebe.
Podobno taniej jest lecieć przez Islandię, ktoś coś?
#podroze #podrozujzhejto #kanada #porady
#wakacje #samoloty

Zaloguj się aby komentować

W dzisiejszych czasach Instagram jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, a jego użytkownicy spędzają na nim wiele godzin dziennie. Jeśli planujesz prowadzenie konta na Instagramie, warto poznać kilka ważnych zasad, które pomogą Ci w zbudowaniu sukcesu na tej...
Byłem w sklepie wczoraj trochę wstawiony i patrzę, ze kierownica z Logitec, mowa o PC, stwierdziłem a kupię pogram, jak mi sie nie spodoba to oddam. W gry już tak nie gram i zanim odpalę Dirty i Forzy to chciałem pograć w starą grę co kiedyś lubiłem Split Second. Niby ma wsparcię kierownicy ale potem doczytałem, że bez Force Feedback i też kierownicy nie centruje. No OK.
Jednak w panelu GHUB zauważyłem opcję konfigurację kierownicy indywidualnie pod gry, które nie mają FF i opcję wymuszenia centrowania kierownicy. Problem w tym, że jak klikam na tą opcję to w aplikacji GHUB działa, ale jak tylko odpalam grę to się ta funkcja wyłącza. I to niezależnie jaka gra. Daję Alt Tab, wracam do apki, a tam dalej tryb pulpitu wybrany zamiast gry, odklikuję klikam ponownie na grę i dalej to samo.
Czytałem na forach NIC
Miał ktoś z tym problem i go rozwiązał albo wie jak go rozwiązać ?
#porady
Zaloguj się aby komentować
Jakie macie uchwyty na telefon do samochodu?
Ja miałem taki z przyssawką do szyby, kupiony na stacji. Wytrzymał ponad pół roku, ale kombinacja upałów i telepania na dziurawych drogach sprawiła, że gumowe elementy się rozwaliły. Także szukam czegoś nowego, macie coś do polecenia?
#motoryzacja #porady #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Hej,
Jestem w średnim wieku człowiekiem który chce przypakować żeby młode lachony chciały za przeproszeniem zainteresować się moją niewielką, acz wykonaną z solidnego materiału kangą.
I tego typu mam dietę (nic nie zmieniam, bo to tylko 3 miechy), czy jest ok, chcę być silny jak pudzian albo co najmniej najman. Tak do 3 miesięcy chce przypadkować ze 20 kg mięsa i wyrzeźbić je jak u katarzyny cichopek.
Rano:
Wodzionka.
Parówki 5 sztuk.
Bułka.
Keczup.
Przed treningiem:
2 kanapki z salcesonem
po treningu:
Po treningu:
Konserwa rybna.
Bułka.
Obiad:
Kaszanka 0.5 kg.
Chleb (sobie nie żałuje)
Kilka parówek.
Keczup.
Kolacja:
Wodzionka na wodzie z parówek z całego dnia.
Parówki 5-6 sztuk.
Keczup.
Kanapki z salcesonem.
Dobra dieta, czy coś poprawić?
#sport #siłownia #porady
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś z was zmieniał nazwisko kiedyś?
Jest mi to potrzebne, mam klientów zagranicznych też kasę odłożoną i planuję wyjechać na stałe za granicę. Problem w tym, że mojego nazwiska nikt nie potrafi za granicą wymówić. Zawsze jest ta sama historia się z literowaniem nazwiska rodem "brzeczyszczykiewicz". Jest to męczące.
Czysto praktyczna kwestia.
#porady
Ja mam:
Przyszedł facet do urzędu stanu cywilnego i mówi:
- Dzień dobry, chciałbym zmienić godność.
- Proszę, tu formularz do wypełnienia. A jaki jest powód zmiany?
- Cóż, nazywam się Maciej Gówno.
- Ach, rozumiem, zatem proszę tu wypełnić. A tak z ciekawości, na jakie chciałby pan zmienić?
- Krzysztof Gówno.
#suchar #dowcipy
Zaloguj się aby komentować
@jmuhha na ból pleców maść końska się chyba nada
#porady #gownowpis #zdrowie
Zaloguj się aby komentować
@JesteDiplodokie polecam na dolegliwości jelitowe zjedz sobie paczke popcornu. Diplodoki podobnie jak ludzie nie sa w stanie trawić tych łupin kukurydzy i one fajnie oczyszczają jelita ze złogów guwna i innego gówna. To taki masaż od wewnątrz dla jelit.
#zdrowie #porady #ciekawostki #gownowpis #jedzenie
Zaloguj się aby komentować

0:00 - Intro
0:36 - Lorem Ipsum & Random Text Generators
1:11 - Hidden Text
1:34 - Spike Cut & Paste
1:58 - Vertical Selection
2:27 - Shrink One Page
3:07 - Custom Ribbon Tabs
4:21 - Document Inspector
5:08 - Advanced Autocorrect
5:54 - Customize Status Bar
6:16 - Advanced Find
7:25 - Part...
Czy to dobra deska?
Pod narkotykizawszespoko mi nie pasuje, więc zapytam gdzie indziej:
gdzie w Trójmieście kupić tanio i dobrze CBD?
Totalnie się na tym nie znam
#cbd #porady #420
Zaloguj się aby komentować
Uszanowanie,
Chciałem się z Wami podzielić prostym sposobem na pozbycie się zaschniętych plam po owadach z kasku, czy owiewki motocykla.
Co najważniejsze sposób ten nie kosztuje w zasadzie nic, zajmuje kwadrans, a efekty daje takie same jak agresywna chemia do usuwania resztek organicznych. Nie rysujemy przy tym powłoki kasku, jak to ma miejsce przy szorowaniu gąbką, i nie narażamy się na wsiąknięcie chemicznych specyfików do wnętrza kasku.
Bierzemy zwykły ręcznik papierowy i namaczamy go bieżącą wodą. Następnie kładziemy na kasku na zaschniętych trupach i zostawiamy na ok. 10 minut.
Po tym czasie zdejmujemy ręcznik i przecieramy delikatnie zabrudzenia. W razie konieczności czynność można powtórzyć, pamiętając przy tym, żeby nie trzeć za bardzo samej powierzchni wizjera, bo możemy go porysować.
Działa także w przypadku zabrudzeń z zeszłego sezonu. W załączniku wrzucam zdjęcia z procesu, który dzisiaj przeprowadziłem na kasku, którego nie umyłem po zakończeniu jazdy na jesieni. Patent sprzedał mi parę lat temu znajomy motocyklista, zaskoczyło mnie jak bardzo skuteczna jest ta metoda. Nie jest to żadne Rocket science i pewnie większość z Was tak czyści swoje graty, ale uważam że użyteczną, prostą wiedzą warto się dzielić nie wychodząc z założenia, że jest to dla wszystkich oczywiste.
#motocykle #porady



@d.vil pewno że są w sklepach różne specyfiki. I pewno, że najłatwiej za każdym razem przeczyscic na świeżo. Ale czasem się zapomni, albo odłoży "jutro". A za te same pieniądze, co za spray z logiem firmy motocyklowej można kupić butelkę dobrego wina i wypić wieczorem z żoną, żeby zrewanżować się jej za wolne od rodzinnych obowiązków w postaci wypadu na Moto
Zaloguj się aby komentować
Lata 2014-2019 - idziemy na randki do kina na film Marvela. Pannie spodoba się pewnie
Rok 2023 - nie chodzimy na randki do kina na film Marvela. Zbłaźnimy się na starcie
#kino #marvel #mcu #randki #porady
Zaloguj się aby komentować
Czy jest tu jakiś ekspert od przedsądowych wezwań do zapłaty?
Dostałem dzisiaj polecony od pewnej kancelarii prawniczej z przedsądowym wezwaniem do zapłaty, jakaś firma zajmująca się wytwarzaniem betonu żąda ode mnie 45 tysięcy O.o Nigdy nie miałem do czynienia z tą firmą ani nigdy nie zamawiałem betonu xD
Na początku myślałem, że to jakiś fejk, ale sprawdziłem kancelarię - istnieje, nr konta w wezwaniu i nr telefonu się zgadza. Zero złych opinii o tej kancelarii.
Sprawdziłem też firmę, która mnie pozwała - również istnieje, jedyne wyniki w necie to informacje o firmie typu krs itd.
Wpisałem w neta sygn. akt i wyskoczył mi wyrok z tego samego sądu z 2013 roku, w którym ta sama firma żąda tej samej kwoty od jakiejś gminy. Wyrok oddala jego żądania z tego co rozumiem.
Więc zanim zacznę dzwonić do tej kancelarii i sądu, pytanie do ekspertów - co teraz?! Miał ktoś kiedyś taką sytuację? To moja pierwsza styczność z prawem odkąd w liceum mnie policja spisała za picie wina w plenerze
#porady #poradyprawne #pomocy #prawo #kiciochpyta
@roadie Sorry ale miałem problem z zalogowaniem na hejto ostatnio. No generalnie jak rzeczy były wystawiane na podobne dane to to nie jest dobrze i trzeba to oczywiście zaskarżać i odkręcać że nie chodzi o ciebie póki nie trafiło do komornika. Oni oczywiście się będą usprawiedliwiać "inną osobą" itd ale to stara sztuczka tych złodziei w białych kołnierzykach i ściema dla sądu którą urzędasy łykną. Sk⁎⁎⁎⁎syny chciały cię okraść egzekucją komorniczą i tyle.
W teorii komornik powinien dochować staranności a w praktyce jak masz firmę czy coś to z ciebie można zedrzeć kasę więc choć oficjalna bajeczka jest jaka jest i nie możesz oficjalnie przeciw niej protestować - to było celowe.
Konto właśnie założyłem i nie mam tam żadnych pozwów ani nic. To znaczy, że nic na mnie nie wisi?
Tak,ale trzymaj to konto no chyba że przyjdzie że jest jakaś opłata za jego trzymanie. Oszuści uwielbiają zdobywać takie wyroki na podstawione dane.
@roadie Cała przyjemność po mojej stronie - pomóc uczciwemu człowiekowi po drugiej stronie monitora przeciwko złodziejom i urzędasom pomagającym złodziejom to sama przyjemność. Za dużo jest w tym kraju oszustów i złodziejstwa,tępienie tego tałatajstwa i zapobieganie gnębieniu przez nich uczciwych ludzi to sama przyjemność.
Zaloguj się aby komentować
Siemano ludziska
Potrzebuje porady.
Chcę wpłacić zaliczkę na samochód. Czy powinienem się zabezpieczyć dokumentem, na którym będą podpisy moje i zaliczkobiorcy?
A może potwiedzenie przelewu wystarczy?
Pytam, ponieważ mam daleko po samochód i chciałbym załatwić ten temat na odległość.
#porady #finanse #motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
Chłop dziś pakuje mandżur i jedzie odwiedzić rodziców. Powiem Wam chłopy że od kiedy nie mieszkam z nimi to nasze relacje zrobiły się idealne. Jeśli chcesz się dogadywac dobrze z rodziną - wyprowadź się od nich. Każdy potrzebuje przestrzeni życiowej.
Na weekend wpadam do lasu żeby zobaczyć czy nie ma tam jakiś martwych zwierząt i innych dziwnych obiektów.
#przegryw #porady

Zaloguj się aby komentować
No elo, podziele się z Wami moim patentem
Jak wiadomo domyślnie strona główna hejto otwiera się z opcją 24h. Niektórzy, w tym ja, wolą przeglądać ostatnie 3/6/12 godzin, ale narazie nie da się tego zmienić w ustawieniach i trzeba klikać na 3h za każdym razem. Można ustawić sobie zakładkę, ale ja zazwyczaj wklepuje 'h' w pasek url i mi wyskakuje hejto. Patent jest dla tych co robią tak jak ja.
Trik polega na tym, żeby zamiast 'hejto.pl' wyskakiwało 'hejto.pl/gorace/kategoria/dyskusje/okres/3h'. W tym celu jak wpisujemy w pasek url 'hejto', przegladarka wyswietli liste podpowiadanych adresów, musimy strzałką w górę/dół wybierac kolejne adresy i klikać shift+del żeby je usunąć. Jak usuniemy wszystkie i przegladarka już nic nie będzie podpowiadać, wklejamy 'www.hejto.pl/gorace/kategoria/dyskusje/okres/3h ' (czy co tam chcecie domyslnie widzieć) i nastepnym razem jak wpiszecie hejto to będzie już podpowiadać ten adres.
shift+del działa na Chrome, nie wiem jak inne przeglądarki.
#hejto #porady #rozkmina

Zaloguj się aby komentować
Mam do was pytanie.
Chciałem dzisiaj kupić miesięczny bilet na parkowanie w częstochowskim MZDiT.
Babka kazała mi podpisać oświadczenie, że jestem zameldowany w Częstochowie i że jestem właścicielem pojazdu. Jeżeli nie jestem zameldowany w Czewie, to koszt biletu ze 150 zł wzrasta na 400. I teraz pytanie, czy oni tak mogą? Zastanawiam się, czy nie zgłosić tego do UOKiK-u.
Oczywiście, żadnego rodo ani nic, a tu chcą moje nazwisko, nr rej. itp.
Mówię jej, że od dawna podobno nie ma obowiązku meldunku, a ta leci po jakieś ustawy, ale oczywiście nic takiego nie znalazła, ale ustąpić nie chciała.
Co można z tym zrobić?
#czestochowa #poradyprawne #porady #prawo
@Zielonypomidor tak jest. standarodwa cena miesięcznego biletu teraz to 400 pln. https://esklep.mzd.czest.pl/
Zaloguj się aby komentować
Elo Tomki, potrzebuję pomocy z wyborem smartwatcha dla dziadka. Kupił sobie wcześniej jakiś tani szajs, który odradzałem, a teraz stwierdził, że chce kupić nowy, lepszy xD
Budżet jaki mam to 500-600 zł, z tego co przejrzałem, to sensowny wydaje się Amazfit T-Rex Pro. Na czym najbardziej zależy? Dobra widoczność na zewnątrz - dziadek narzekał, że jasność tamtego zegarka była słaba, pomiar tętna, o ciśnieniu to chyba nie ma co myśleć w tej kwocie? Spodobał mu się mój galaxy watch 4, ale to nie ta półka cenowa.
A no i żeby sam zegarek jak i apka była łatwa w obsłudze przez starszą osobę.
Co możecie polecić?
#technologia #smartwatche #porady i może trochę #smartfony
Zaloguj się aby komentować
Jako, że niedawno dostałem pracę w banku... Zapodam Wam jedną ciekawostkę. Co należy zrobić, gdy znajdzie się czyjąś kartę płatniczą :)
Tylko jedna rzecz wchodzi w grę - dzwonimy na infolinię do banku i konsultant sam proponuje zastrzeżenie tej karty. I kartę wtedy niszczymy sami, nie szukamy jej właściciela. Właściciel karty o wszystkim dowie się później od pracownika banku.
Nie piszemy na forach, nie zanosimy karty na policję, nie odnosimy jej właścicielowi. A dlaczego? Ponieważ na wiele sposobów można dokonać kradzieży środków. Wymienię tylko 3:
płatności zbliżeniowe
płatności internetowe poprzez numer karty, datę ważności oraz pewien trzycyfrowy kod - nie do zauważenia, jeśli właściciel nie ma aktywnej usługi dodatkowej, np. 3D Secure
zeskanowanie karty i zrobienie duplikatu
Jeśli ja bym zgubił kartę i ona dostałaby się do osoby trzeciej, ta osoba mogłaby skorzystać z mojej karty nawet wtedy, gdy kartę bym odzyskał. A gdy kartę się zastrzeże, jest ona bezwartościowym kawałkiem plastiku. Co więcej, zastrzeżenie karty jest bezpowrotne i gwarantuje w jakiś sposób to, że środki na koncie pozostaną bezpieczne. Na pewno bardziej niż jej zablokowanie i ponowne odblokowanie lub zmiana PIN-u.
Właściwie, w większości przypadków karty, którymi na grupach lokalnych "chwalą się" ich nowi właściciele zostały już zastrzeżone przez swoich prawowitych natychmiast po zagubieniu. Nie twórzmy pustego szumu informacyjnego ani nie spamujmy Internetu
ps. OP tego posta wykazała się troską o właściciela, aby nie musiał zbyt długo czekać na nową kartę. A w oddziale klient dostanie nową często od ręki. Nie mówiąc już o tym, że zgubienie karty plastikowej nie przekreśla możliwości płacenia zbliżeniowo telefonem czy poprzez BLIK #porady #bankowosc #banki #kartyplatnicze #finanse


Dokładnie tak. Najszybciej i najłatwiej po prostu zanieść tę kartę do najbliższego oddziału banku lub zastrzec przez infolinię i zniszczyć. Za każdym razem jak widzę tego typu post na Facebooku, zastanawiam się czy faktycznie są takie talenty, które tę kartę odbierają i nadal z niej korzystają jakby nigdy nic się nie stało.
Zaloguj się aby komentować