Uwielbiam to zdjęcie
Znalezione gdzieś w otchłani #facebook
#pociagi

Zaloguj się aby komentować
Czemu jadąc do Łodzi trzeba się przesiadać w Koluszkach XD Czym są Koluszki, że stały się ogólnopolskim hubem przesiadkowym do Łodzi? Przecież to jest jakiś żart, nie jadę do wiochy i nie jadę z wiochy, czemu wszędzie indziej da się dojechać bezpośrednio, a do Łodzi się k⁎⁎wa trzeba przesiadać w Koluszkach?
#pytanie #kolej #pociagi #lodz #koluszki XD

Zaloguj się aby komentować
Linia kolejowa nr 340 prowadząca do Karpacza (aktualnie nieczynna) w tle widać Śnieżkę. Niestety nie pamiętam który to rok.
#pociagiboners #pociagi #retrofotki #kolej

Zaloguj się aby komentować
Województwo Wielkopolskie będzie kolejnym po dolnośląskim które zakupi bydgoskie Elfy 2. Szkoda że tylko 4 (aktualnie mają 15 takich jednostek), bo to bardzo wygodne maszyny do ruchu aglo i przy każdym miejscu siedzącym mają okna (pdk) mają też więcej par drzwi w porównaniu do takich np impulsów co ułatwia sprawne wsiadanie i wysiadanie na co bardziej obleganych stacjach i przystankach.
Województwo wielkopolskie właśnie podpisało umowę na nowe elektryczne zespoły trakcyjne. Samorząd kupił cztery kolejne jednostki Elf 2, które powinny dotrzeć do zamawiającego w ciągu 22 miesięcy. Marszałek regionu przypomniał też o tym, że województwo będzie chciało inwestować w kolejnych latach w jednostki wodorowe.
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/wielkopolska-z-umowa-na-nowe-elfy-2-111592.html
Na zdjęciu dolnośląski Elf 2
#pociagi #pociagiboners #fotografia #drony

Zaloguj się aby komentować

Dart uległ wypadkowi w 14 kwietnia 2017 roku na trasie Lublin-Warszawa-Wrocław i pod Krotoszynem przejechał wszystkimi osiami przez olbrzymi ubytek w torach. Konstrukcja Darta wytrzymała tę nieoczekiwaną próbę, a co ważniejsze – ani pasażerom, ani załodze nic się nie stało. Pociąg został wyłączony...
Nie ma nic bardziej dołującego od oczekującego na odjazd pociągu podmiejskiego, który ma jeszcze światło stopu na choince oraz aktywowaną blokadę otwarcia drzwi. 15 sekund tak stał, ale drzwi się nie otworzyły. I weź czekaj na kolejny... #pociagi #stadlerflirt #kolej
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś już testował?
https://store.steampowered.com/app/1422130/SimRail__The_Railway_Simulator/?l=polish
#kolej #gry #pociagi

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Królinka Coco zwiedziła Wrocław. A tak naprawdę jechała Dartem do specjalistycznej kliniki w Groblicach. Fotki z jesieni 2019 roku. Przedstawiają również Warszawę Zachodnią oraz Wrocław Główny #ed161 #pociagi #kroliki #wroclaw #stacjekolejowe





Zaloguj się aby komentować
Oglądając vloga Planeta Abstrakcja z ich podróży z Francji do Hiszpanii zwróciłem uwagę na jedną rzecz o której mówią w tym fragmencie: https://youtu.be/Q1MTY8GZvEw?t=59
Czy ktoś z was może potwierdzić, że jazda pociągiem TGV z maksymalną prędkością wywołuje aż tak nieprzyjemne odczucia? Ola mówi, że boli ją głowa/ ma zawroty głowy i chwilami jest podobno gorzej niż w samolocie. Zastanawiam się z czego to wynika, ciśnienie przecież się nie zmienia, jedyną zmienną jest prędkość.
#kolej #pociagi #podroze
@senpai Mnie też często na długich trasach boli głowa, ale to w polskich pociągach
Zaloguj się aby komentować
Maj, 2012 roku. Stacja kolejowa Warszawa Wola, która stała się później peronem 8 Warszawy Zachodniej (albo już wtedy nim była), a dziś jest to peron 9 (w budowie). Co widzimy to lekki lifting przystanku przed Euro 2012 oraz pociąg Pesa Elf Kolei Mazowieckich #warszawa #pociagi #en76 #stacjekolejowe
ps. fotki wykonane telefonem Samsung Galaxy Ace





@Miedzyzdroje2005 Nie wiedziałem, że odczuję nostalgię względem tego okresu, dopóki nie zobaczyłem tego zdjęcia. Czasy około Euro, gdy można było zobaczyć masę reliktów PRL, ale były budowane autostrady, kupowano nowe pociągi, budowano te słynne pływalnie i przede wszystkim był w narodzie nieobecny dziś optymizm i wiara w przyszłość. To było coś.
Zaloguj się aby komentować
Kodzik na 5 zeta do Koleo: 5H1AJ9WLA
#rozdajo #pociagi
Zaloguj się aby komentować
Na zdjęciu ezt Alstom Coradia serii ALn 501 kursujący po Sycylii. W zeszłym roku udało mi się pojeździć trochę sycylijskimi pociągami. Wrażenia mam całkiem pozytywne. Pociągi są szybkie, nowoczesne i komfortowe (odpowiednik naszych pociągów regionalnych, w okolicach Palermo, jeździ 120km/h i to mimo zróżnicowanego, często górskiego terenu.). Porównałbym je do poziomu naszych przewoźników samorządowych. Infrastruktura, przynajmniej w okolicach wspomnianego Palermo, też jest nowa i dostosowana do standardów europejskich. Dworce i przystanki mają ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Bilety kupujemy w automatach lub przez Internet. I tu ciekawostka, te kupione w automacie, kasujemy przed wejściem do pociągu, natomiast te kupione przez Internet po prostu pokazujemy konduktorowi. Za trasę ok 60km w pociągu "regionalnym" zapłacimy 6 euro.
Przepraszam za "instagramowy" format zdjęcia, ale innego nie mam pod ręką. Gdyby ktoś był zainteresowany większą liczbą ciekawostek i fotek pociągów to zapraszam na mojego instagrama pod taką samą nazwą: kolej_na_drony
#pociagi #pociagiboners #fotografia #fotografiakolejowa

Zaloguj się aby komentować

Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika ceny biletów jednorazowych w poszczególnych kategoriach pociągów wzrosną średnio: o 17,8 proc. dla przewozów Express InterCity Premium (EIP); o 17,4 proc. w pociągach Express InterCity (EIC); o 11,8 proc. w pociągach Twoje Linie Kolejowe (TLK). Średnio o 10 proc....
SA135 Kolei Dolnośląskich a za nim w tle widoczne ruiny wieży widokowej na Grodziszczu skąd można było podziwiać panoramę Kotliny Kłodzkiej.
#fotografia /tag/astrofotografia #kolej #pociagi #drony #fotografiakolejowa

Zaloguj się aby komentować
Jedlina Zdrój. Aktualnie jeszcze przystanek osobowy, ale już nie długo, po wleczącej się ponad 4 lata rewitalizacji, odzyska rangę stacji. Obecnie odjeżdżają stąd pociągi w stronę Wałbrzycha i Kłodzka. W tym roku powinniśmy doczekać się ponownego otwarcia (Po ponad 30 latach) linii kolejowej nr 266, która umożliwi nam przejazd do Świdnicy i dalej Wrocławia.
#drony #kolej #pociagi #fotografia #fotografiakolejowa


@Kolej_na_drony Hmm, może na Borową, pomniejszymi górkami i do Wałbrzych Główny. Jak na mapce. Można wcześniej skierować się na WB Gł. Nie polecam schodzenia czarnym z Borowej i podejscie pod Kozioł trochę nie fajne:). Drugą (chyba w tym roku zrobiłem?) z Jedliny na Włodarz czerwonym szlakiem, Osówka, żółtym Rise Soboń i do Głuszycy na obiadek i PKP

Zaloguj się aby komentować
Najszybszy impuls 2 w kraju
Jakby kogoś ciekawiły technikalia to:
dron: mavick 2 pro
Filtr nd32
czas naświetlania 1/4s
iso 100
#drony #fotografiakolejowa #kolej #pociagi

Zaloguj się aby komentować
Trochę dziwnie się z tym czuję, że zmienili w końcu te najdurniejsze wymagania na maszynistę.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować