Wszystkie grille i karkówki mogą się schować przy kiełbasie z ogniska po całym dniu pracy w ogrodzie.
#jedzenie #ogrod #chwalesie #gownowpis

Wszystkie grille i karkówki mogą się schować przy kiełbasie z ogniska po całym dniu pracy w ogrodzie.
#jedzenie #ogrod #chwalesie #gownowpis

@starebabyjebacpradem Ażebyś kurła wiedział. Mam działkę nad jeziorem od 30 lat. W zeszłym zamiast yebaniutkiego grilla (rzygam grillem) z dzieciakami zrobiliśmy plac pod ognisko i pieczenie kiełbaski. Aż łezkę uroniłem jak poczułem smak dzieciństwa, dobrej kiełbaski i sarepskiej. Do tego pieczony chlebek i na koniec ziemniaki, kartofle i pyry.
Zaloguj się aby komentować
Dotarły upragnione sosny pinia, jaram się jak małe dziecko
#las #dzialka #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Temperatury krytyczne dla drzew pestkowych podczas kwitnienia
#ogrodnictwo #zainteresowania #ogrod #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Wegetacja ruszyła i pokazuje się zycie na oczkach brzoskwini założonych w lipcu zeszłego roku.
#ogrodnictwo #chwalesie #zainteresowania #ogrod


Zaloguj się aby komentować
Kupiłem sobie Le Grabie, będę teraz z gracją wykonywał prace ogrodnicze
#gownowpis #ogrodnictwo #heheszki #pasjonaciubogiegozartu #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Jutro albo pojutrze wlatują tutaj truskawki i jakieś zioła do kuchni.
Pracowity to był dzień. Najpierw trochę ogarnąłem rusztowania pod winogrona, które jeszcze muszę dokończyć i obsadzić słupki.
Jeszcze cięcie drzewek i winorośli czeka. Ogólnie roboty tyle że nie ma czasu na internety ale kcal spalone się zgadzają
A ktoś pytał o odmiany truskawek jakie będą to: Kent, Elsanta, Półka, Honeoye.
#ogrodnictwo #zainteresowania #ogrod #chwalesie



Zaloguj się aby komentować
Jeszcze nie było #chwalesie z tematem miniładowarki jaką już jakiś czas temu nabyłem.
Ale dzisiaj przy okazji pierwszej roboty Na jakiej się znalazła, to wypadałoby coś wspomnieć.
Zakupiona oczywiście używana rocznik 2010, Fińskiej marki Avant model 220.
Łycha dość spora jak dlatego modelu. I wymagała już delikatnego liftingu, z udziałem niedocenionego @myoniwy.
Dokładnie to łycha za mało się otwierała i nie chciała wysypywać urobku. Trzeba było wstawać takie klimy jak na zdjęciach i oczywiście wszystko liczone dwa razy a wyszło jak zwykle, czyli za⁎⁎⁎⁎ście.
Do wymiany zostaje jeszcze siłownik zamykania łychy. Ale jest już w drodze.
Niestety silnik w tym modelu jaki mamy to benzynowy kolcher o mocy 20 koni. I niestety ale spalanie to mnie trochę zszokowało na samym początku. Ponieważ na wolnych obrotach w ciągu 20 minut pracy zeżarł cały dziesięciolitrowy bak paliwa. Okazało się że uszkodzona była pompka, do tego zabrudzony gaźnik oraz filtry.
Wszystko powyższe zostało naprawione, No i spalanie jest już takie przyzwoite.
Jak sprawdziłem to litr na około 20 minut pracy w terenie.
Co do samej pracy. No skubana robił robotę.
Hydrauliczny napęd na cztery koła. Kupkę ziemi którą bym taczkował ze dwie godziny rozwiozłem w 10 minut.
Jeszcze jest oczywiście do tego kabina tylko nie wjeżdża mi na busa. XD
Wpis na szybko, więc za błędy proszę mnie nie karcić.
#ogrodnictwo
#mechanika
#diy
#praca
#ogrod




Zaloguj się aby komentować
PILNE.
Właśnie jest okienko pogodowe by zrobić oprysk na kędzierzawość brzoskwiń.
Dziś sylit a jutro miedzianem jak pogoda pozwoli.
#ogrodnictwo #zainteresowania #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Mam na części podwórka kamienie zamiast trawy - wizja poprzedniego właściciela nieruchomości. Nie jestem fanem tego rozwiązania - wygląda ładnie i estetycznie przez rok, czy dwa, szczególnie do czasu kiedy liście zaczną opadać (a mam tam zarówno iglaki jak i drzewa liściaste), bo ciężko to wyczyścić. Po kilku latach dochodzi kolejny problem (już mnie to spotyka), folia pod kamieniami dziurawi się i przebijają się chwasty, więc za jakiś miesiąc dochodzi jeszcze dodatkowa robota.
Ogólnie chcę się tych kamieni pozbyć na rzecz trawnika.
Teraz pytanie: co z nimi najlepiej zrobić? Nie chcę składować ich, nawet chwilowo, bo taka kupka będzie zbyt duża. Te kamienie nie są też warte 0zł, wydaje mi się, że parę stówek możnaby wyciągnąć za to (wyglądają jak grys granitowy według mnie, ale nie wiem, nie jestem ornitologiem). Tylko jak to sprzedać? 0 doświadczenia here, nie wiem czego nie wiem, dlatego pytam.
Jeśli chodzi o ilość, to szacuję że jakieś 30-40 metrów kwadratowych tego mam na grubość taką, żeby zakryć folię pod spodem xD
#kiciochpyta #ogrodnictwo #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Zrobiło się trochę cieplej, trzeba się wziąć za porządki w #ogrodnictwo.
Przypuszczam, że większość z was, fanatyków ogrodnictwa doskonale wiecie jak ciąć hortensje bukietowe.
Pokażę wam jak ja to robię.
Przede wszystkim będziemy potrzebowali sekatora. Dobrze by było aby był ostry i czysty. Ostry aby ręka jakkolwiek mniej nam się zmęczyła, a samo miejsce cięcia było gładkie i szybkie. A czysty aby nie przenosił żadnych patogenów chorobotwórczych. Poza tym czysty sprzęt dużo lepiej się prezentuje.
Cięcie hortensji warto rozpocząć już w pierwszym roku po posadzeniu o ile rosła w miarę bujnie.
Hortensja nie cięta lub cięta słabo będzie wytwarzała dużo ale małych lub średniej wielkości kwiatostanów, natomiast mocno cięta hortensja wytwarza mniej pędów przewodzących ale za to na ich końcach wiążą się ogromne kwiatostany, które często trzeba podpierać.
Z reguły robię to w taki sposób, że najsilniejsze pędy przycinam 2-3 cm nad pierwszą lub drugą parą pąków wegetatywnych. Pędy pokładające się po ziemi usuwam całkowicie, tak samo robię ze słabymi cienkimi wiotkimi gałązkami, z których z reguły rzadko coś treściwego wyrasta.
W taki sposób krzewy hortensji przycinam co roku, dzięki temu nie rozrasta nam się za nadto i z roku na rok cieszy coraz obfitszym kwitnieniem.
Uwaga ważne.
Takie drastyczne cięcie powoduje zmniejszenie masy nadziemnej, czyli tych pędów. Roślina musi w jakiś sposób to odbudować, warto jej trochę w tym pomóc.
A jak? Wiem, że nawozy sztuczne są bee. Ale czasem trzeba. I tu do akcji wkracza klasyczny zwykły nawóz wieloskładnikowy Jara Mila kompleks. Garstka posypana pod roślinę w okolicach marca - kwietnia wystarcza w zupełności na cały rok. Tylko uwaga znowu ważne !!! Nie sypiemy bezpośrednio pod roślinę. Tylko w promieniu 15-20 cm wokół niej.
Po pierwsze aby nie spalić po drugie przy samej szyjce korzeniowej nie ma za wiele korzeni włośnikowych, które są odpowiedzialne za wchłanianie wody oraz substancji mineralnych.
Nawozić można również sposób naturalny.
Rozkładając wokół rośliny skoszoną trawę, kompost a także inne naturalne nawozy.
#ogrodnictwo
#ogrod
#rosliny
#diy
#dzialka





Zaloguj się aby komentować
Posrało już te ryjówki ziemne do końca... Mam giga kopiec przy płocie
#kret #nornice #ogrod #zalesie

Zaloguj się aby komentować
Pomysł na altankę zaczyna dojrzewać pomału, teraz muszę policzyć ile materiału mi na to pójdzie i jak zrobić łączenia trójkątów.
Wstępne szacunki na materiał wychodzą jakies 1500zł, no ale trzeba będzie trochę godzin na to poświęcić. Myślę że dam radę XD
#gownowpis #ogrod #architektura #nocnerozkminy #rozkminy

Zaloguj się aby komentować

Trwają przygotowania do wdrożenia nowych restrykcyjnych przepisów unijnych, związanych z uprawą dławisza okrągłolistnego. Zgodnie z nowym prawem jego posiadanie i uprawa będą nielegalne, a kary za łamanie zakazu surowe. Grzywna za niedostosowanie się do przepisów wynieść może nawet milion...
Zawsze lubiłem srebrniki judasza.
Matka kiedyś używała go do bukietów zimowych z uschniętych roślin. W połączeniu z michunką, różnymi łodygami wysokich traw, i np. jarzębiną czy czym tam jeszcze, ładnie to wyglądało. No i mogło stać miesiącami, zbierając sobie kurz.
Niestety chyba nie mam żadnych zdjęć, ten obraz jest najbliższy temu co pamiętam.
#kwiaty #ogrod #zima #bukiet #suchybukiet



Zaloguj się aby komentować
Próbuje nowy patent na wstępne kiełkowanie chili
#ogrodnictwo #zainteresowania #protip #ogrod #chilihead #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
#ogrod zimowy, 26 stopni na plusie i jakaś osa się obudzila

Zaloguj się aby komentować
Chciałem się dowiedzieć, czy czarne porzeczki wymagają czegoś innego niż czerwone? Mam trochę miejsca w ogrodzie i zastanawiam się, które lepiej posadzić. Co polecacie? #ogród
Zaloguj się aby komentować
Mówią że w zimie nic się w ogrodzie nie dzieje. A właśnie się dzieje może nie w samym ogrodzie a na zapleczu. Właśnie trochę ulżyło z mrozem więc trzeba się zabezpieczyć w sztobry na sadzonki winorośli. W zeszłym roku o tej porze było już po -20stopni.
Na zdjęciu jakieś 15 odmian winorośli. Pięć nowych do kolekcji a reszta dla znajomych i uzupełnienie odmian na wino.
A od poniedziałku ruszam ze zbieraniem zrazów na szczepienie wiosenne drzewek.
#gownowpis #ogrod #ogrodnictwo #zainteresowania

Zaloguj się aby komentować
Święta, święta, dla chętnych i lubiących miejskie świąteczne klimaty mam ciekawą atrakcję na jaką trafiłem i nas w Powiecie.
Mianowicie w mieście Pilawa k. Garwolina jest rynek? Tak go roboczo nazwijmy, choć nie widziałem aby było tam jakiekolwiek święto dyszla, co prawda koło stacji PKP ale mam nadzieję że nikt nie załatwia swoich potrzeb na postoju. Bardzo ładnie urządzony w kontekście architektury, wiadomo betonu nie brakuje. Ale jest względnie nowy i czysty. Dodatkowo teraz ozdabia go masa, jak na taką mieścinę dekoracji. Wiadomo chuineczka, ramka do zdjęć, itp.
Nieopodal jest również, świeżo po rewitalizacji park ze zbiornikiem wodnym, który też warto przy okazji zobaczyć.
#swieta
#rynek
#ogrod
#ogrodnictwo
#miasto
#Pilawa





Zaloguj się aby komentować
A tu moje kurki na ogrodzie. Niestety nie chcą znosić jajek, ale i tak są fajne choć to najgłupsze ptaki w naszym kraju.
Dzień dobry!
#smiesznypiesek #bazantjakijestkazdywidzi #polskiekury #kury #ogrod #mojezdjecie

Zaloguj się aby komentować