![[Smartgasm]Świątecznie: Co wiadomo o zaginionych siostrach Słońca?](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/171bc6f68eceb4fe963dd322294ab5f6.jpg)
[Smartgasm]Świątecznie: Co wiadomo o zaginionych siostrach Słońca?
Gwiazdy nie rodzą się pojedynczo, ale całymi gromadami w obłokach molekularnych, jednego takiego obłoku mogą powstać tysiące gwiazd. Istnieją wszelkie podstawy, by sądzić, że Słońce również ma około tysiąca sióstr w naszej galaktyce… jak je znaleźć i co mogą powiedzieć o Układzie...

























