ja: ej czatdżipiti robię reklamę nowej słowiańskiej gry mojego klienta, weź mi coś wygeneruj
czatdżipiti: spoko, jakieś konkretne życzenia?
ja: daj mi do tytułu jakieś słowiańskie znaczki dla klimatu czatdżipiti codziennie tresowany niekończącą się rzeszą ludzi podrzucających mu adolfa: I got you fam
OpenTTD #openttd (Open Transport Tycoon Deluxe) zmienia zasady dystrybucji na #steam oraz #gog - od teraz gra jest dostępna tylko jako płatny zestaw z oryginalnym Transport Tycoon Deluxe, rzekomo dostosowanym do nowych komputerów (czyli miałaby działać na Windows 11 i Linuksie). Samo OpenTTD pozostaje darmowe, ale trzeba je ściągnąć ze strony (lub repozytoriów, jeżeli ktoś gra na Linuksie).
O ile nie widzę niczego złego w odgrzewaniu starych kotletów (zarówno w formie remasterów, jak i portu starej gry na nowe systemy), o tyle ten ruch ze strony Atari (bo nie wierzę w to, że twórcy OpenTTD wspaniałomyślnie zaproponowali, żeby ich gra była tylko w płatnym zestawie) to jest czyste sku⁎⁎⁎⁎⁎⁎stwo. Z resztą komentarze pod artykułem, jak i pod Transport Tycoon Deluxe mówią same za siebie.
Gdyby ktoś nie był na czasie - OpenTTD nie używa żadnych komponentów ani oryginalnego kodu (kiedyś trzeba było użyć plików z oryginalnej gry - tak jak w VCMI czy CorsixTH).
Jak sprawa wygląda z użytkownikami, którzy mają OpenTTD już przypisane do konta stream? Odpalam gierki raz na pół roku, więc jestem ciekaw, czy będzie nadal widnieć w mojej biblioteczce.
Michał Kiciński, współtwórca GOGa, zapowiada „lepsze wsparcie” Linuxa przez platformę
Michał Kiciński, współzałożyciel GOGa, potwierdził, że planowane są prace nad lepszym wsparciem Linuxa przez tę platformę – uzasadniając to „słabym wykonaniem Windowsa”.
@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta Lutris musisz podpiąć - wtedy podpinasz bibliotekę GOG i w większości przypadków śmiga. Czasami trzeba pogrzebać w ustawieniach ale tak na kilkanaście przypadków tylko jednej czy dwóch gierek nie udało się uruchomić wcale- powiedzmy że jeszcze 2-3 z umiarkowanymi problemami a 10 plug nad play
Przepraszam bardzo, ale co się odpierdala na GOGu?Znalazłem promo na serię carmageddon. Dodałem do koszyka, oglądam dalej, nic więcej ciekawego nie ma. Idę do koszyka, a ten się wyzerował, jest pusty, oferta zniknęła i nawet pojedynczo nie można sobie tych gier kupić, bo wyszukiwarka nie znajduje. To normalne? Od kiedy promocje kończą się o 23:15? (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻
@Thereforee tak, tylko była za niecałe 10ziko, bo już TDR mam. I chyba znalazłem przyczynę. Gog wykrył, że lokalizacja mi się zmieniła od ostatniego odpalenia, a u niemca te gry były chyba nielegalne xDD
Robię #rozdajo z kodem GOG do XCOM2 . Udział biorą wszyscy piorunujący ten wpis, od Praktykanta. Losowanie za pomocą #hejtolos dzisiaj (piątek, 5 XII) o 20:00.
W związku z nie odebraniem nagrody przez @RACO , za pomocą generatora liczb (bo #hejtolos dalej mnie pokonuje) wygranym zostaje 15-y piorunujący! Gratulacje @dez_ !
Kod na GOG.com do XCom 2, bardzo dobrej strategii/gry taktycznej, która uczy tego, że nie rozumiemy prawdopodobieństwa a matematyka to zimna sucz.
Polecam.
Bardzo fajna gra, niestety porzuciłem mój oddział, kiedy 3 razy z rzędu nie trafił w obcego stojąc obok niego jedno pole, z szansą 95%. W następnym ruchu obcy oczywiście, że zabija całą trójkę
Wielki skrót ostatnich wydarzeń: Visa, Mastercard, Paypal i inni operatorzy płatności pod naciskiem feministycznej organizacji "Collective Shout" (znanej z np. próby banowania gier, jak GTA V czy Detroit: Become Human, bo "przemoc wobec kobiet") z Australii stwierdziło, że niektóre gry dla dorosłych powinny zostać skasowane. Steam miał w nich wywalone, więc poszły z tym do operatorów płatności i ci pod groźbą wycofania swoich usług nakazali Steam, a chwilę później Itchio, na usunięcie kilkuset gier dla dorosłych. Ludziom oczywiście nie spodobało się, że operatorzy płatności mogą decydować o tym, jaki produkt możesz kupić za swoją kasę i boją się, że cenzura pójdzie dalej.
Operatorzy płatności już od lat cenzurują różne strony (w tym gry), więc trudno powiedzieć czy nie zrobiliby tego prędzej czy później bez "Collective Shout". Obecnie trwa akcja, gdzie ludzie do nich masowo wydzwaniają, czym wkurzają ich pracowników, a także tracą ich pieniądze (bo to visa, mc itd. ponoszą opłaty za każde połączenie telefoniczne).
Z tego, co widzę, po pierwszym przejściu gry można wybrać nowe stroje. Pierwszy nazywa się „klasyczna 1”, więc strzelam, że można zagrać oryginalną Larą.
Robię #rozdajo z kodem do GOG do gry Gamedec . Udział biorą wszyscy piorunujący ten wpis, od rangi Praktykant. Losowanie za pomocą #hejtolos zrobię jutro o 20:00 (piątek, 13 czerwca) (chyba, że znowu nie ogarnę HL, to zrobię jakoś inaczej