Myślę ze wygladalibysmy nieco gorzej po 350km w nogach :)
#biegkreta #biegiultra
Drugi zawodnik hardcore zaraz na mecie


Myślę ze wygladalibysmy nieco gorzej po 350km w nogach :)
#biegkreta #biegiultra
Drugi zawodnik hardcore zaraz na mecie


Zaloguj się aby komentować
Zawsze jak widzę taki szlaczek mam w głowie piosenkę
Jadą, jadą misie, lala lalala, cieszą im się pysie, lala lalala,
To silniejsze ode mnie.
Rekordu na krótkiej trasie raczej nie będzie w kategorii panów, tak samo jak w hardcorze w kategorii pań. Acz trzeba dodać, że rekord pań na trasie hardcore był wyjątkowo mocny - ledwo 1:30h gorszy niż rekord panów (przynajmniej jeszcze 5h temu).
#bieganie #biegkreta #biegiultra


Zaloguj się aby komentować
No to zostało już mniej niż pół trasy
#zbuta #bieganie #biegiultra #biegigorskie #biegkreta

Zaloguj się aby komentować
Zwycięzca Biegu Kreta Hardcore nie tylko rozwalił system i zniszczył rekord (bo poprawił go o jakieś chyba 4h), ale też przebił sufit skarbonki na której zbiera na chorą dziewczynkę.
270% and counting.
https://www.siepomaga.pl/380kmdlamarysi
#biegkreta #biegiultra #celecharytatywne
A gdzieś tu w krzakach leży @Z_buta_za_horyzont


Zaloguj się aby komentować
Zostało 4km, więc rekord zostanie poprawiony o parę godzin. Ale co zaskakujące nie jest to zawodnik co prowadził 90% trasy - on zrobił DNF na 50km przed metą.
Dzień dobry wszystkim, ale nie @Z_buta_za_horyzont - bo on sie nie kładł
#dziendobry #biegiultra #biegkreta


Zaloguj się aby komentować
I ruszyli. Tam na początku kropki będą zawieszone, tam jest wąska dolina, skały i podobne - słaby zasięg GSM, więc urządzenia nie mają jak pozycję wysyłać
Jak kiedyś tam będziecie polecam Jaskinie Niedzwiedzią
#biegiultra #biegkreta


Zaloguj się aby komentować
Godzina do startu @Z_buta_za_horyzont i 104 innych śmiałków (bo zaledwie czterech zapisanych nie przyjechało na start).
A w Hardcorze lider utrzymuje swoje 3.5km przewagi i wygląda że na mecie będzie jutro skoro świt.
#bieganie #biegkreta #biegiultra


Zaloguj się aby komentować
Czas spakować auto i jechać do Sobótki. Bieg Kreta 148km rozpoczynam o godzinie 21:00. Podczas gdy najlepsi będą walczyć o nowe rekordy ja będę tuptał by przebiec mój najdłuższy dystans
Link do śledzenia zawodników:
#zbuta #bieganie #biegkreta #biegiultra #biegigorskie

Zaloguj się aby komentować
W sumie lider ma już mniej niż 100km do mety. Wiadomo, że trochę to potrwa, bo też akurat ten fragmenrt będzie bardziej górzysty jak większość ich trasy, jednak to naprawdę już 3/4 trasy za nim. Kilkanaście godzin i będzie na mecie.
A tymczasem ich zdjęcie ze startu
#bieganie #biegiultra #biegkreta



Zaloguj się aby komentować
I mamy powrót do starej sytuacji - Zbigniew Wieczorkiewicz wyraźnie świeższy robi teraz trasę dużo szybciej. Nie tylko odrobił stratę, ale wyrobić 3km przewagi. Teraz wchodzą chłopaki w Góry Bardzkie, które przejdą dokładnie w poprzek.
Ci którzy dalej idą mają dość komfortową sytuację, o ile w takim rajdzie można mówić o jakimkolwiek komforcie. Do końca limitu zostały dwie doby i godzina, więc teraz wystarczy im iść "zaledwie" 75km na dobę. Pogoda raczej dopisuje, więc o ile nie będze kontuzji powinno im się udać.
#bieganie #biegiultra #biegkreta
Kropki, kreski i groteski: https://poltrax.live/kret-hardcore

Bieg Kreta Hardcore, 377 km | Poltrax
Bieg Kreta Hardcore, 377 km (381 km) - 8 kwi 2026, 17:00


Zaloguj się aby komentować
270 km w nogach, odległość między liderami mniej niż km. To swoją drogą też typowe dla tego biegu - 377km i tylko 10 ludzi. W pierwszej części trasy jeszcze czasem idziesz z kimś, w drugiej raczej wszyscy idą samotnie.
#bieganie #biegkreta #biegiultra


Zaloguj się aby komentować
Poranny raport - mamy wymianę lidera, acz to trochę jak z pitstopami w F1. Dotychczasowy lider zrobił dwugodzinną przerwę i spadł na drugie miejsce, ale lider chyba prędzej czy później będzie musiał choć power-napa zrobić. 260km w nogach. Zostało wciąż ponad 100.
Drugi DNF, kolejny zawodnik też chyba na granicy - 6h przerwy, ale dalej nie idzie jakoś z nową energią.
#bieganie #biegkreta #biegiultra #choregowno
śledzenie na zywo, ale w studio https://poltrax.live/kret-hardcore

Bieg Kreta Hardcore, 377 km | Poltrax
Bieg Kreta Hardcore, 377 km (381 km) - 8 kwi 2026, 17:00


Zaloguj się aby komentować
200km przekroczone. Ale zostalo jeszcze 170. To beda bardzo dlugie dwie doby. I wiecej.
Trzeci zawodnik zostal w Batorowie na nieco dluzej. Ale tylko nieco. Zaraz bedzie tam czwarty.
A taka informacja dla wiekszej gromadki co rusza za 20h: @Z_buta_za_horyzont zaloz kalesony
Mamy informacje z pierwszej ręki (dzięki uprzejmości Pawła), że na Śnieżniku miejscami są bardzo trudne warunki. Przy podejściu ze schroniska bywa że cała szerokość szlaku jest zalodzona. Mile widziane RACZKI dla własnego bezpieczeństwa. Temperatura jutro w nocy w okolicach - 4º C. Weźcie to pod uwagę. Widzimy się jutro. Pozdrawiamy
#bieganie #biegkreta #biegiultra


Zaloguj się aby komentować
Lider jednak nie robi przerwy, odwazna, lecz ryzykowne decyzja. Ma wciaz przewage nad miedzyczasami rekordzisty, ale zaraz bedzie druga noc a teraz przed nim bardzo dlugi przelot przez Gory Bystrzyckie - 27km do Bystrzycy Klodzkiej. To bedzie dlugie 25km, choc trasa mocno plaska. Tutaj trasa rozni sie od standardowego przebiegu maratonu z uwagi na prace lesne.
Zobaczymy czy goniacy zawodnicy tez zaryzykuja. Bo to dopiero polowa trasy.
Mamy tez pierwszy DNF, spodziewany od dluzszego czasu. Kontuzja.
#bieganie #biegiultra #biegkreta


Zaloguj się aby komentować
Niemal doba od startu, widać wyrażnie podział na podium, klasę średnią i zawodniczki, co raczej nie dadzą rady. Lider ma 168km w nogach (i odpowiednio 3.5 i 8km przewagi nad kolejnymi), cała czwórka pewnie napiera by jak najszybicej dotrzeć do Batorowa (km 195) gdzie mają opcję przespać się w łóżkach. Pytanie jednak, czy będzie to 6 czy 2h snu
Pogoda sprzyja, ale w nocy będzie zimno, a drugiej nocy tempa na rozgrzanie się tak łatwo się nie utrzymuje
#bieganie #biegiultra #biegkreta
I jeszcze doba z hakiem do startu grupy @Z_buta_za_horyzont


Zaloguj się aby komentować
Drugi dzień na #biegkreta - lider już zrobił "nieobowiązkową" petle karkonoską (przyczyny formalne, nic więcej - też z przyczyn formalnych szli stroną czeską) i schodzi już do Obniżenia Lubawki. Większość stawki w Karkonoszach, acz jedna zawodniczka wyraźnie odstaje. Teraz zrobiła 1.5h przerwy - więc choć ma jeszcze przewagę nad wirtualnym limitem, to musi się sprężać. Ale na pewno nie jest na straconej pozycji, pozostało ponad 3 doby
Btw, rok temu tę trasę w terminie ukończyło 9/10 osób.
#bieganie #biegiultra
Śledzenie kropek: https://poltrax.live/kret-hardcore

Bieg Kreta Hardcore, 377 km | Poltrax
Bieg Kreta Hardcore, 377 km (381 km) - 8 kwi 2026, 17:00


Zaloguj się aby komentować
Pierwsza górka za nimi, teraz płaski kawałek do Świdnicy. Za Świdnicą też do Szczawna Zdrój raczej lightowy fragment - podejść mało, oni rześcy, noc jeszcze będzie młoda.
Za Szczawnem się zacznie...
#bieganie #biegkreta #biegiultra



Zaloguj się aby komentować
Za 4h + VAT rusza najdłuższy ciągły maraton biegowy w Polsce - Bieg Kreta, trasa hardcore. Jest to 377km trasy (limiy 94h), 10 zawodników i trasa idąca szlakiem starego "Tercetu Idiotycznego" - Ślęża -> Śnieżka -> Śnieżnik -> Ślęża.
10 zawodników ręcznie wybranych przez organizatora, zimna wczesna wiosna w górach (była edycja, że mieli śnieg po kolana) - zabawa zdecydowanie dla ludzi o tendencjach masochistycznych.
Za dwa dni z większych hakiem zaś rusza krótka trasa gdzie biegnie nasz kolega @Z_buta_za_horyzont - zaledwie 148km. Spacerek
Polecam śledzić profil Facebooka (https://www.facebook.com/biegkreta ) - na pewno będzie mnóstwo zdjęc/filmów i informacji z trasy.
Śledziić zawodników jak srają po krzakach można tutaj: https://poltrax.live/kret-hardcore (a Tomka będzie się śledziło tutaj: https://poltrax.live/kret-148 )
Sam na pewno będę tutaj pisał - podobnie jest pisałem na MRDP - bo to moje ulubione górskie zawody
#bieganie #sudety #biegkreta #biegiultra




Zaloguj się aby komentować
11 752,99 + 18,01 + 10,37 + 10,88 = 11 792,25
Bieg Kreta 148km już w najbliższy piątek
Wpis dodany za pomocą https://hejto.sztafetastat.eu
#sztafeta #bieganie #ultramaraton #biegigorskie #biegiultra

Zaloguj się aby komentować
Ultramaraton A więc tak, zapisaliśmy się z @scorp na ultramaraton o dystansie 76 km. Start 17.01 sobota o 1 w nocy.
W piątek oczywiście był plan aby spać ile fabryka dała. Takiego. Już od 4:20 oczy jak 5 złoty xD. Stres.
Przez cały dzień chillowaliśmy sobie, co by jak najwięcej odpocząć. Był to nasz pierwszy start w biegu nocnym. Ostatecznie udało nam się zasnąć przed 21. Alarm ustawiony na 22:15, więc godzinka snu wleciała, lepszy rydz niż nic.
Wystartowaliśmy. W moment się rozgrzaliśmy. Plan był taki: lecimy na spokojnie, nie spieszymy się. Chcemy po prostu ukończyć bieg, jak najmniej „umierając” przy tym. Bardzo pilnowałam abyśmy co chwilę coś jedli, średnio co 5-6 kilometrów rzucałam hasło że czas coś zjeść. Ze sobą mieliśmy batoniki na paście daltylowej, żele biegowe, jakieś ciasteczka zbożowe i każdy po dwa softlaski 500ml wody. Punkty odżywcze były co 15-20 kilometrów, systematycznie uzupełnialiśmy zapasy. Na niektórych podawali ciepłą zupę pomidorową co wchodziło jak złoto.
Natomiast warunki były dosyć okrutne.Temperatura na minusie. Trochę zawiewało. Warunki w lesie: spora warstwa nie ubitego śniegu z warstwą lodu na wierzchu. Ten śnieg to była męczarnia. W efekcie sporą część musieliśmy pokonać marszobiegiem, gdyż bieg kończyłby się wpadaniem w zaspy. Bądź poślizgnięciem, bo i sporo lodu było. A jednocześnie próbowaliśmy na tyle być żwawym, aby utrzymać podwyższoną temperaturę ciała by w moment się nie wychłodzić. I tak przed 13 godzin.
Na finiszu zorientowałam się, że sznurówki w butach mam normalnie oblodzone. Na stuptutach też powstały spore krążki lodu.
W ogóle mój Garmin rozładował się w okolicy 69 kilometra. @scorp Garmin całe szczęście wytrzymał do końca, choć jak na mecie już zapisał aktywność to zauważył, że zostało mu 2% baterii. Na farcie xD
Dobrze przyjęłam ten dystans. Jestem po prostu wymęczona ale nie rozwalona. Mogę funkcjonować dalej.
Cieszę się że mam to za sobą. Szczerze, byl to pierwszy bieg którego się bałam. Ze względu na zimno. Nigdy więcej długiego ultra w zime. To jest masochizm 😃
Z innych ciekawostek:
A ja tymczasem spróbuję w końcu iść spać. Choć przyznam, że jak na to że spałam jedną godzinę i mam ponad pół doby pracy na nogach to nie czuje się senna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#biegiultra #ultramaraton #bieganie #biegajzhejto





Zaloguj się aby komentować