Zaloguj się aby komentować
#bekaztransa #transporttoniebajka
Dlaczego warto być miłym i uczynny?
Ze dwa miesiące temu dzwoni typ z ASO gdzie serwisuję mastery:
Słuchaj, temat mam taki nieoficjalny. Bo Ty masz busy z logo X. Ty masz tam jakieś układy?
A co potrzebujesz?
No paczka w drodze, miała być wczoraj, sprawa na ostrzu noża. A dodzwonić się nie idzie.
Daj numer przesyłki, zobaczymy co da się zrobić.
Telefon do kierownika operacyjnego oddzialu któremu czasami robię zakupy w Polsce.
Słuchaj, paczka taka a taka, weź ogarnij co się z nią dzieje.
Spoko, nie rozłączaj się... No jest u nas, doręczenie na jutro .
Daj radę dzisiaj? Chłopaki czekają, ważna sprawa.
Dobrą, ogarnie się. Zaraz ktoś z tym pojedzie.
Ostatni czwartek.
Słuchaj, ten nowy master mi zdechł, dasz radę zerknąć na dniach?
(Średni czas oczekiwania na samą diagnostykę to tydzień, dwa.)
Dawaj go na jutro na 8.00
Piątek.
No mamy piątek, ściągniemy części, w poniedziałek na wieczór będziesz miał zrobione .
I tak się żyje w tym transporcie.
Zaloguj się aby komentować
#bekaztransa #transporttoniebajka
https://www.hejto.pl/wpis/bekaztransa-transporttoniebajka-i-cyk-nowy-master-dodatkowo-awaryjny-w-tym-miejs
Podsumowanie akcji z wczoraj.
Polizei przyjechała po 13 minutach. Zablokowali cały pas, ustawili światełka i pachołki i od razu było bezpieczniej.
Zatrzymal się nawet typ ciężarówką (szacunek) który zaproponował że mnie zholuje w bezpieczne miejsce, jednak policaje grzecznie podziękowali.
Pierwszy dotarł skoczek. Linka i jazda do najbliższego zjazdu pod asystą polizei.
Przerzuciliśmu paki do skoczka, on poleciał dakej a ja sobie 2h poczekalem na lawetę.
ASO szybko znalazło przyczynę : kuna. Nadgryzione kabelki, zwara, uwalony kontroler.
Ciekawostka: zgłaszając problem na 110 dyżurny w ogóle nie zapytał gdzie dokładnie jestem. Zapytał tylko w którym kierunku stoję. Widać mają automatyczne namierzanie dzwoniącego.


Zaloguj się aby komentować
#bekaztransa #transporttoniebajka
I cyk, nowy master... Dodatkowo awaryjny w tym miejscu ma 1,5m...

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#bekaztransa #transporttoniebajka
Za długo było spokojnie...
Dzwoni Dziadek X.
Hur dur Młodzi nim pomiatają, gowniarzeria niewychowana, zero szacunku i w ogóle!!!
Wtf? Młodemu amba odbiła czy co?
Dzwonię do Młodego i ten streszcza mi fakty:
Dziadzia X ma jutro imieniny więc ustawił imprezę na piątek po robocie, zaprosił Młodych.
Młody odrzekl że wpaść na chwilę mogą ale pić nie będą.
Dziadek odpalił się w klasyczny sposób: "Że mną się nie napijesz?" "Ty nie masz szacunku do starszych, kiedyś szczyl był wdzięczny że starzy go na wódkę zaprosili
" Młody drugi z właściwą sobie subtelnością skomentował że na szacunek to trzeba sobie zapracować w obecnych czasach, sam wiek nie wystarczy...
No i mamy obrazę majestatu, Dziadek ma focha a ja mam dylemat czy:
Interweniować i powiedzieć Dziadkowi że w d⁎⁎ie mam jego obrazy i ma wykonywać polecenia Mlodego (patrz poprzednie części serialu)
Zostawić temat samemu sobie i zobaczyć jak się to rozwinie i jak Młody to rozwiąże.
W sumie ta opcja kusi mnie bardziej, acz może być z tego całkiem niezła inba.
Zaloguj się aby komentować
Jest dobrze, pozdrowienia dla Legnicy, dobrze chłopaki robią.
#bekaztransa #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Powiem wam jako były kierowca ciężarówki że ten mem to czysta prawda. Kiedyś stałem na pauzie weekendowej pod Berlinem i stał obok mnie polski kierowca taki po 50 r.ż. Przy parkingu była stacja oraz zaplecze sanitarne z prysznicem i toaletami. Ten koleś zarabiając wtedy około 10 k zł/msc wolał załatwiać sprawę w krzakach i myć się z bańki z wodą niż zapłacić około 1.5 € za dostęp do prysznica i normalne postawienie dwójki.
#heheszki #bekaztransa

Zaloguj się aby komentować
Kurde,bylem we wtorek w trasie(do Warszawy,ale juz o tym wspominalem) i zapomnialem o jeszcze jednej "ciekawej" sytuacji.
Jestem sobie juz w Warszawie i chcialem skrecic w lewo na takim chujowym skrzyzowaniu co gowno widac.Czekam sobie,bo dosc spory ruch... I nagle za mna,na d⁎⁎ie stoi on- tir i jego potezny kierowca,ktory zaczyna na mnie trabic i swiecic swiatlami, dlaczego nie jade,przeciez z prawej pusto,a z lewej typ z kierunkowskazem wlaczonym,ze bedzie skrecal w lewo( w sensie w to skrzyzowanie na ktorym stoje i mozemy sie minac bez kolizyjne ).I k⁎⁎wa dobrze zrobilem,bo typ nie skrecil tylko pojechal prosto xD
Takze pamietajcie,zasada ograniczonego zaufania dziala ZAWSZE i nie reagujcie na frustratow.
#warszawa #jazdasamochodem i chyba #bekaztransa
@WysokiTrzmiel
ten niestety hardo za mna jechal na d⁎⁎ie.
Jakis frustrat,szkoda nerwow na takich.
@goroncy_kartofel
tutaj "skrecal" chlop osobowym busem typu citroen berlingo.
Ci co prowadza takie busy typu transit czy rozne "ekipy" z aut typu berlingo to tez niezle ananasy,co jezdza tak ze szkoda slow.
Dziwaczne manewry,jazda na d⁎⁎ie,wyprzedzanie i nagle hamowanie to norma.
Zaloguj się aby komentować
#bekaztransa #bekaztransa
Młody przyszedł dzisiaj z wnioskiem o podwyżkę. Oczywiście jak na autystę przystało dał mi dwie kartki a4 z punktami uzasadniajacymi ową podwyżkę :D
Po zapoznaniu się z rozpiską stwierdziłem że ma w zupełności rację i +250€ miesięcznie mu się należy jak psu micha.
Generalnie zaczął ogarniać wszystko na poziomie podstawowym. Sam wzywa dodatki, zbiera papiery od innych kierowców, reszta jak nie wie co ma robić to idzie pytać Młodego, ogarnia wszystkie zamknięcia, remonty i objazdy. Całkiem nieźle szprecha już po niemiecku.
Normalnie samiec alfa w stadzie ;)
Dodatkowo wręczył mi mandat na 80 eurosów, nawet mi d⁎⁎y nie truł że dostał tylko przy okazji dał ;) Tutaj ja zjebałem: zapomniałem kupić naklejek umweltzone na nowe mastery, Młody chciał ominąć korek, wjechał w strefę no i go trafili.
Coś mi się zdaje że będę miał konkretną prawą ręką.
Poza tym udało się ściągnąć siostrę Młodych. Wykorzystałem swoje znajomości, długi wdzięczności i ma robotę przy odprawach celnych cargo w innej firmie ale też na terminalu. Młodzi zrzucili się jej na pokój, ja wziąłem to na siebie
(niestety w Berlinku ciężko coś wynająć nie mając meldunku, wyciągu i schufy)
Ogólny spokój i chillout.
@Fishery
> niestety w Berlinku ciężko coś wynająć nie mając meldunku, wyciągu i schufy
Trochę się gubię. Meldunek [gdzie] jest potrzebny przy wynajmie pokoju?
Wyciąg - jak rozumiem chodzi o wyciąg z konta, pokazujący, że kogoś na ten pokój rzeczywiście stać.
A ostatnie słowo - to już zupełna zagadka.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#motoryzacja #bekaztransa #mercedes #multipla Mercedes zawstydził multiple.


Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #drogi #bekaztransa Brawa dla tego co zaprojektował tą ścieżkę
Zaloguj się aby komentować
Zabiłem gołompa pokoju wioząc świeże bułki, wędliny itd.
Dzwońcie po Bartosiaka, tym razem ta trzecia wojna światowa to już na pewno się odbędzie.
#gownowpis #bekaztransa

Zaloguj się aby komentować
#bekaztransa #transporttoniebajka
Wytłumaczcie mi jak można tak jeździć? Bo ja nie ogarniam... Zdjęcie zrobione z "na wysokości oczu"
Areczek dostał wczoraj stówkę eurosów za używanie apki do fotoradarów. Dorzucili mu 30 za ograniczenie pola widzenia ale Areczek uznał że to drugie niesłusznie i będzie się odwoływał...

Zaloguj się aby komentować
#transporttoniebajka #hejtomeme #bekaztransa @Fishery

Zaloguj się aby komentować
Mówą, że dobry koń i po błocie pójdzie.
Nie wspominają że z 80 tonami na naczepie, pod górę, gdzie droga jest posypana kruszywem bo pod spodem jest śnieg i łód jeden dobry koń wystarczy.
Co wtedy koniarze? Bierzesz drugiego konia, wrzucasz mu na garb kilka ton, które dociskają tylne osie dla trakcji i wciągacie te 80 ton na dwa konie.
#pracbaza #wtgjarezza i trochę #bekaztransa
Edit: w sumie tutaj, to dwie naczepy, małe, z tzw. clamp'ami, do przewozu sekcji wieży turbiny.
Zaloguj się aby komentować
#bekaztransa #transporttoniebajka
Zawsze jak wrzucam ogłoszenie o pracę to piszę od A do Z zakres obowiązków, warunki, zasady i ogólnie wszystko co ważne aby ewentualny pracownik miał pojęcie czym będzie się zajmował i ile zarabiał.
I dostaję milion pięćset dwa dziewięćset cv z czego 80% nadaje się do kosza.
Formę cv mam w d⁎⁎ie, ma być czytelne i tyle. Nie musi być z zdjęcie, nie musi być w układzie uznanym za trendy w katalog jesień zima 2025 dla juleczek z HR.
-Pan który nigdy nie jeździł busem ale chciałby spróbować. Za granicą też nie był, przepisów nie zna, języka też.
-Politolog któremu w McDonaldzie nie poszło.
-Z 10 lasek (trzy że zdjęcia nawet niezle)
-Pan po wypadku z problemami z kręgosłupem.
Itd, itp...
Aaa @bartek555 Mam gościa niespełnionego marynarza, w zainteresowaniach pół strony o marynistyce i że on oho kocha morze i chce zostać marynarzem, dać mu namiary?
Więc tym 80% trzeba odpisać ze nie, dziękujemy ale nie załapali się. Czasami zdarzają się próby ciągnięcia konwersacji i na przykład dzisiaj niedoszła kierowczyni Kasia o wyglądzie butch les zwyzywała mnie i zarzuciła mi dyskryminację płciową.
Pozostałe 20% zostawiam sobie na drugi etap: kontakt telefoniczny.
Tutaj też jest śmiesznie.
-a właściwie na czym ta praca polega?
-No ja niemieckiego/angielskiego uczyłem się w szkole, musiałbym sobie przypomnieć...
Zdarzają się przypadki które akurat "zgubiły prawo jazdy" Ale mogą siadać za kółko od razu, potem się wyrobi.
-aaajjj donnnnt eeeee aaas ten tego.
-No fajnie, ale on musi żony /dziewczyny /mamy zapytać..
Łeb mam zryty, ściągnąłem ogłoszenie, zostało trzech kandydatów. Tym razem nie będziemy wybierać na Hejto, intuicja społeczna tutaj zawodzi.
Zaloguj się aby komentować
#szczecin #bekaztransa
Tradycyjny, cotygodniowe sprawdzanie czy aby wiadukt na Kolumba nie urósł.
Jako iż mamy dopiero wtorek to obstawiam że w tym tygodniu będą 2-3 ataki.
Ps: znaki są na 3,3 metra.

W Rybniku jeden wiadukt był zmorą kierowców z Czech i Słowacji. Też regularnie znajdował się Atlas podtrzymujący wszystko nad głową, podobno była specjalna kampania informacyjna dla firm spedycyjnych na SK i CZ, żeby puszczali wysoki tabor inną ulicą. Podokładali też znaków wcześniej informujących o max. wysokości
Zaloguj się aby komentować