Modliszka. Zrobiona na szybko pod wpływem chwili. #upcycling czyli coś z niczego
#zrobtosam #majsterkowanie



Społeczność
Tworzenie "cos" z "niczego"
Modliszka. Zrobiona na szybko pod wpływem chwili. #upcycling czyli coś z niczego
#zrobtosam #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Moskitiera regulowana zakupiona w Lidl online. Aluminium, montaż odbywa się bez skręcania i wiercenia. Cięcie dotyczy tylko plastikowych profili ustalających długość poszczególnych boków. Siatka jest montowana poprzez wcisnięcie gumowego wałka w profil, który ma tę siatkę trzymać.
Po co to piszę? Gdyby ktoś chciał skorzystać z tego rozwiązania proszę zakupić dwie tubki kleju szybkoschnacego typu "kropelka". Wałek trzymający siatkę ma tendencje do "wyskakiwania", klej skutecznie to uniemożliwi.
Całość wygląda solidnie, siatka jest chyba teflonopodobna, stawia niezły opór podczas docinania.
Mogę śmiało polecić
#majsterkowanie #diy




Zaloguj się aby komentować
Towarzysze, gdzie zaopatrujecie się w drobną galanterie metalową przyzwoitej jakości? W szufladce z podkładkami M6 widać dno, szerokie M3 już dawno się skończyły. Chętnie gdzieś włożyłbym do koszyka kartonik takich, kartonik siakich i zamówił za jednym zamachem pewnie kilka-kilkanaście kg żelastwa na raz, żeby zaopatrzyć garażowy warsztacik na najbliższe kilka lat i nie marnować czasu na sobotni wypad do Obi po cholerny woreczek podkladek
Na alledrogo sam chiński szajs, który rdzewieje gdy tylko pada deszcz po drugiej stronie planety.

Zaloguj się aby komentować
Niech będzie posolony.
Potrzebuję porady. Z racji tego że od listopada jestem właścicielem domku w stylu PRLowska kostka bliźniak z malutkim ogrodem (działka 250m, z 80m zajmuje dom), chcę się zacząć rozglądać za jakąś myjką ciśnieniową.
Że jakiegokolwiek majsterkowania i tego co oznacza mieszkanie w domu na moim 35lvlu dopiero się uczę, to nie bardzo wiem na co patrzeć. Chcę na pewno umyć samochód, zmyć kostkę, schody, może wnieść wyżej i przemyć taras czy fronty lub okna chaty. Tak więc zwykłe przydomowe użycie na niewielkiej powierzchni.
Jeśli chodzi o budżet, wszystko zależy od tego co byście polecili. Z jednej strony na ten moment nie chciałbym wydać więcej niż 1500-2000, z drugiej jeśli się okaże że dokładając trochę jest duża różnica na plus to mogę się z zakupem wstrzymać.
#karcher #porady #dom #ogrod #sprzatanie
@Ziutson ta ci wystarczy. Zawodowo używałem coś koło 10 modeli. Wymagania większe niż dla domu, wiec i padały mi szybciej. Najczęściej:
-- zawór lancy
-- zatarta pompa
-- cieknące złącza
-- zatarte kółka (bo typowo nie ma tam łożysk, a ośka plastikowa)
Z praktyki, pompa musi być aluminiowa. Ceramiczne za szybko padają. Dostępny serwis i zapasowe części. Z Karcherem, doszło do sytuacji, że miałem dwa identyczne modele, kupione w odstępie roku. Kupione w Castoramie. Wyglądało to tak, że jedna myjka jechała do sklepu, na wymianę, bo nikt nie naprawia, a drugą używałem. Procedurę powtarzać do upadłego. Należy się wymiana, wiec gwarancja.... sam rozumiesz.
Nie sprawdziły mi się pojemniki na detergenty. Niezależnie do rozwiązania. Okazało się, że nie możesz wlać co masz akurat pod ręką, a jedynie dedykowane (drogie). Różnica w gęstości środka ma znaczenie.
tyle.
https://www.narzedzia.pl/myjka-cisnieniowa-hp-cw-lavor-stargate-180,118270.html
Zaloguj się aby komentować
Znacie jakiś naprawdę dobry klej do plastiku który znajdę na allegro? Potrzebuje skleić obudowę laptopa przy zawiasach bo mi strzela.
#majsterkowanie #laptopy
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś posiada i używa przetwornicę #ryobi ry18bi150a? Nie wiem czy trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz, bo nie daje ona rady obsłużyć zasilacza laptopa o mocy 65W, a wg specyfikacji, powinny działać urządzenia do 150W. Mam baterie 3Ah i 4Ah
#majsterkowanie #narzedzia
Zaloguj się aby komentować
Jak mi się nudzi to sobie siedzę w piwnicy i robię różne takie małe "projekty". Małe bo moja piwnica ma 1,5m x 1,5m a "stół roboczy" ma 120cm na 35cm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale nie płacze, że nie mam co robić i nie siedzę aby przed tv :)
Tutaj jakąś stara pompka która znalazłem u starych w komórce, rozebrałem, wyczyściłem, wymieniłem gumę na tłoku, nasmarowalem, pomalowałem i śmiga, rower pompuje :)
Kiedyś zmienię wężyk na czarny, ale w markecie nie było to tymczasowo kupiłem taki :)
#majsterkowanie

"stół roboczy" ma 120cm na 35cm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uh. Ja przy 80x45 nie dałem rady - z rozkoszą przyjąłem rezygnację współlokatorów z podnajmu pokoju, i kupiłem normalny stół 160x100, który w nim stanął (° ͜ʖ °)
A wężyk jest spoko, w pracy używamy bardzo podobnych do zasilania robotów powietrzem pod cisnieniem 6 Barów, i dają radę 24/7.
Zaloguj się aby komentować
Kiedyś jak mi się nudziło to sobie złożyłem taki kompresorek, to akurat stare zdjęcie przed zmianą presostatu. Kompresorek ten służy mi w piwnicy w bloku do czyszczenia powietrzem jakiś elementów i do pompowania rowerów.
Butla gazowa turystyczna i agregat z lodówki.
#diy #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
W końcu zebrałem się w sobie i zmieniłem domowy acces point. Z szuflady wyjechał IP-Com Pro6 IW AX3000. Dostałem kiedyś do testów od producenta. W tej cenie da się kupić coś lepiej wykonanego (czuć tani chiński plastik), tak samo wydajnego, ale z apką do zarządzania i przyjemniejszym interfejsem. Na plus niezła wydajność i genialny zasięg (blok z wielkiej płyty). Na minus kiepski interfejs użytkownika (bezczelnie zerżnięty z UniFi) i brak apki mobilnej. Wydajnością bije na głowę TP Link EX220 (też Wi-Fi 6) więc jestem zadowolony. Zobaczymy jak z trwałością, w branży chodzą opinie że te sprzęty lubią padać przed upływem roku. Celowo zamontowałem do góry nogami (wisi 0,5 m pod sufitem) żeby widzieć diodę sygnalizującą pracę apka
#majsterkowanie #siecikomputerowe


Zaloguj się aby komentować
Okej, zdarzyła się tragedia i złamała mi się deska klozetowa, widocznie mam ciężką d⁎⁎ę. Ale mam problem, w którym być może coś doradzicie. A w zasadzie dwa problemy.
Czy da się jakoś sprawdzić model miski klozetowej/całej toalety? Kibel mam z Koła, był tu gdy się wprowadziłem. Po dwóch deskach uniwersalnych stwierdziłem, że nie chcę się dalej bawić w zamienniki, może oryginalna lepiej się sprawdzi. Ale na stronach z oficjalnymi deskami raczej brak informacji o wymiarach deski, zamiast tego podają miski do których dana decha powinna pasować.
Na pewno robię coś źle, ale te deski "uniwersalne" jak i dedykowane strasznie ślizgają się na zawiasie wolnoopadającym. No nie jestem w stanie utrzymać ich w miejscu, co jakieś 2 tyg. muszę to dziadostwo przykręcać, inaczej deska zjeżdża na boki. Macie na to jakieś sposoby? A może jesteście w stanie mi powiedzieć, w którym miejscu jestem upośledzony, bo ja już naprawdę nie wiem co mam robić xD
Zdjęcie zawiasu z wolnym opadem dla atencji.

@Laryngoskop Dolna deska ma eliptyczne miejsca podparcia od spodu i jak nie są dopasowane do modelu to się ślizgają, ja przy którejś desce je po prostu podciąłem tak żeby się klinowały o wewnętrzną krawędź muszli.
Deski "fabryczne" nie są jakieś rewelacyjnie trwałe a jak masz jakiś nietypowy kształt jak ja w jednej z łazienek to wchuj drogie.
Gx
Zaloguj się aby komentować
#fotowoltaika #offgrid
Planuje sobie mikro instalacje, na potrzeby domku na działce.
Czy takie zwykłe chińskie regulatory ładowania za kilkanaście zł są ok?

Zaloguj się aby komentować
Szukam patentu na wzmocnienie wątłych półek w meblach z salonu. Im mniej widoczne tym lepiej. Robił już ktoś coś takiego?
To co mi przychodzi do głowy to deska przyśrubowana od dołu do półki.
#majsterkowanie #diy #drewno


Można odsunąć mebel od ściany, przykręcić/przykleić do "pleców" płyty/deski na wysokości półek. W zależności od tego czy półki mają być wyciągane czy nie, można zastosować drewniany kołek/konfirmat, który będzie wpuszczony w półkę łącząc ją prostopadle ze wzmocnieniem z tyłu mebla. Jeśli będzie taka potrzeba (duże obciążenie na półkach) liczbę łączeń można zwiększyć.
Jedyną widoczną modyfikacją będzie fragment deski widoczny przy krawędzi mebla na tylnej ściance. A i to można zminimalizować, np. poprzez sfazowanie.
Zaloguj się aby komentować
Szukam podobnego rozwiązania do tego co na zdjęciu.
W skrócie, chciałbym mieć możliwość wyłączenia listwy, którą mam głęboko pod biurkiem, bez konieczności sięgania tam. Chciałbym mieć jeden guzik wyprowadzony na biurko, którym mógłbym odcinać zasilanie do wszystkiego co mam podpięte do tego jednego gniazdka.
Myślałem żeby samemu coś zadrutować, ale widzę że istnieją takie gotowe produkty. Wie ktoś jak to w ogóle googlować? Macie coś konkretnego do polecenia?
#diy #elektryka #mieszkanie #wyposazeniedomu #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie
drodzy, muszę wywiercić kilka dziur w betonowych słupach pod ogrodzenie (UK here), potrzebuję mega wytrzymałe wiertło.
Kupiłem sobie ostatnio jedno marki DeWalt, ale po jednej dziurze dosłownie się starło, cały "łepek" wiertła nie wytrzymał i wiertełko dosłownie było płaskie.
Jakie marki, z jakiego materiału wiertła polecacie?
Szukam na amazonie, ale nie znam się na tym za bardzo... wiem, że potrzebuję Φ7.
Zaloguj się aby komentować
Krysztal gorski
wiekszy 9 karata (sporo inkluzji)
mniejszy 5 karata (zle przekleilem na transferblocku)
Na chinskim sprzecie nie moge uzyskac 0st dlatego tafle sa koslawe





Zaloguj się aby komentować
Od bardzo dawna mnie nie bylo, roznie historie sie dzialy ale teraz chyba mam przez chwile mniej na glowie i pomyslalem ze podziele sie z wami moimi skromnymi, niesmialymi poczatkami szlifowaniem kamieni
Pewnego dnia, w natloku wszystkiego, wpadlem na szalony pomysl - kupie maszyne do szlifowania. Moja luba stwierdzila ze to dobry pomysl i jak w czwartek postanowilem, tak w poniedzialek juz mialem paczke od chinczyka (magazyn w czechach :P)
Mialem swoje proby zima/wiosna, ale uwierzcie mi, papier scierny na silniku z HDD ni jak ma sie do silnika jednofazowego 0,125kW z tanim falownikiem i tarczami diamentowymi xD
I tak od tygodnia mam jobla na tym punktcie i codziennie, szlifnac cos musze, bo sie udusze
Pod lupa widze niedoskonalosci, glownie wynikajace z ramienia do fasetowania (moje chinskie ramie za chyba 400cbl vs ultra tec v5 MAST za $4190 tylko dla posiadaczy ich maszyny za ~$5k xD no ale tam to jest co najmniej BMW M6 w stosunku do mojego malucha xd)
Ale i tak sie jaram i staram poprawic swoj warsztat
#pelitworkshop


Zaloguj się aby komentować
Mam sobie taki korek do spustu klik klak i chcę go ulepszyć, mianowicie założyć koszyczek filtrujący brudy przy dolnym gwincie, na ten wystający "pierścień"
Czy ktoś z was spotkał się z samym koszyczkiem do kupienia? Znajduję jedynie całe zestawy do montażu za 50-80 zł. #lazienki #majsterkowanie #diy

Zaloguj się aby komentować
Poszukuje kogoś z Łódzkiego do wykonania automatyzacji ogrzewania podłogowego opartego o sterowniki TECH. Wymagana kompatybilność z HomeAssistant'em. Łączność bezprzewodowa Wi-Fi. Liczba szafek: 3. Łączna ilość pętli: 27. Ilość stref ok. 18. Zasilanie 230V doprowadzone do szafek
#hydraulika #automatyka #smarthome
A masz już HA i ogarniasz go? Masz zainstalowane sterowniki ogrzewania i chcesz to spiąć, czy całą instalację trzeba robić? Rozważasz zrobienie tego samodzielnie, czy chcesz zlecić i zapomnieć? Jeśli chodzi o samo HA to mogę pomóc. Jeśli jesteś totalnie zielony w temacie i nie chcesz się w to wgryzać to nie wiem, czy HA jest dobrym pomysłem, bo to open source projekt, który żyje. Integracje się zmieniają i nikt niczego nie gwarantuje. W sensie update może coś rozwalić i trzeba pogrzebać.
Zaloguj się aby komentować
Dziękuję wszystkim, za podpowiedzi, zwłaszcza @jonas
Już we wcześniejszym wpisie lub komentarzu wspomniałem, że lepiej tutaj, niż na elektrodzie.
Zrobiłem sobie zasilanie awaryjne pieca. UPS z akumulatorem agm. Poprzednie przetwornice służą, jako zasilanie na brak światła. Czyli prosta przetwornica na światło, druga z pełnym sinusem na jakąś elektronikę. UPS do sterownika pieca.
Czarne przetwornice podłączane będą, do zwykłego Aku, UPS do akumulatora głębokiego rozładowania. Oba około 60ah - nie pamiętam dokładnie. Do tego wszystkiego, awaryjny prostownik, który ma funkcję podtrzymania. I teraz można spokojnie iść spać z włączonym piecem, woda się nie zagotuje. Jaram się, jak szczeniak 😁
Plątanina kabli, to tylko pozornie strasznie wygląda, akurat prostownik jest w użyciu. Tragedii nie ma 🙂
#majsterkowanie



Zaloguj się aby komentować