
Społeczność
Lotnictwo
Pogawędki o lotnictwie.

Społeczność
Pogawędki o lotnictwie.

W ubiegłym roku kontrola ruchu lotniczego odnotowała rekordową liczbę 94 000 prywatnych lotów startujących w Niemczech. Zieloni w Bundestagu domagają się wyższych kosztów lotów prywatnymi odrzutowcami, które przynoszą "szkody dla zdrowia, klimatu i środowiska. #lotnictwo #gospodarka #finanse
Oglądanie chmurek z bliska ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)
#szybowce #uk

@motoinzyniere A racja, przecież nawet po gałkach kabiny widać. Astir jest przyjemny na wysokości łokci, ale wbicie się w ten wąski kubełek udami, kiedy na codzień ćwiczysz siłowo - to jest dramat, ja wchodzę na styk i muszę się skręcić w lewo żeby jako tako obsługiwać trymer.
Chyba, że to cecha CS Jeans, bo to na tym latałem
Zaloguj się aby komentować
Talibowie podcza szkolenia pilotażu śmigłowca.
Afganistan.
#katastrofylotnicze #lotnictwo
Zaloguj się aby komentować
JS3 z ostatniego wpisu po złożeniu i w drodze na start w ostatnią niedzielę. Ależ to jest maszyna! ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ) #uk #szybowce

Zaloguj się aby komentować
@senpai pamietam do dzis sytuacje z przedszkola, przyprowadzili niepelnosprawna dziewczynke do nas do klasy na pare dni, chyba chcieli zobaczyc jak sie zachowa w klasie z normalnymi, co zrobily nauczycielki kiedy nie chciala usiedziec na krzesle? Przywiązali ją do krzesła.... I tak to wygladalo przez pare dni
Zaloguj się aby komentować
Oficjalne obchody naszego mini-lotniczego misia (duży to CPK) w toku. Rano wylądował bizjet z Pragi, teraz hulanka z Warszawy a wieczorem pierwszy planowy przylot równie misiowej linii LOT.
Terminal niezmiennie będzie świecił pustkami.
Dla potomnych - lotnisko w Radomiu było już czynne, posiadało kameralny terminal modułowy zdemontowany z lotniska w Łodzi. Leciałem lotem do Pragi razem z siedmioma innymi pasażerami lecącymi dla beki lub fajnej kreski na mapie. Połączenie zniknęło po paru miesiącach. Linia Air Baltic z lotami do Rygi wytrzymała jakieś 3 tygodnie ze średnim obłożeniem 3 osób...
#lotnictwo #radom #fr24 #mojkrajtakipiekny

Zaloguj się aby komentować
Witajcie Tomeczki
Kolejny raz perturbacje z liniami lotniczymi, ale być może ktoś miał podobny problem i coś podpowie.
Chodzi o połączenie z przesiadką, gdzie pierwszy lot w pierwszym dniu został odwołany, co poskutkowało niemożnością dotarcia na drugi lot. PIerwotny (odwołany) lot został darmowo przeniesiony na kolejny dzień, kupiony nowy bilet, jednak omyłkowo na złą godzinę, (2gi samolot startował planowo 10 minut przed lądowaniem pierwszego).
Czy w takiej sytuacji jest sens składać jakąś reklamację i pytać o zwrot kosztów?
Linia to #ryanair wszyskie 4 loty.
Ktoś był w podobnym impasie może?
#samoloty #latanie #podroze #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry.
Miłośnikom lotnictwa i polskiego uzbrojenia polecam nowy materiał z kanału "Zabytki Nieba". Film opisuje konstrukcję PWS-33 Wyżeł.
https://www.youtube.com/watch?v=zBismhv6aw4
#lotnictwo #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Zaloguj się aby komentować
Szybkie pytanko: co to za latadło?
#samoloty #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Katastrofa lotu Air Canada 624
#lotnictwo #ciekawostki #katastrofylotnicze
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do ekspertów z #lotnictwo czy jest jakaś appka bądź strona gdzie mogę znaleźć loty pod kątem samolotu, którym chciałabym lecieć? Interesuje mnie jeden model , ale nigdzie nie widzę takiego kryterium.
Jak znaleźć na jakich trasach lata wybrany samolot?
#pytanie #samoloty

Zaloguj się aby komentować
Można zbudować silnik samolotu z klocków #lego? No można.
Lufthansa Technik zaprezentowała w #usa właśnie silnik CFM Leap-1B - jest zbudowany z ok. 400 000 klocków, waży jakieś 450kg, a jego wymiary to 105.6cm x 1.88cm x 145cm. Szczegóły tutaj (po angielsku): https://aviationweek.com/shows-events/mro-americas/leap-1b-engine-made-lego-makes-public-debut
Jak dla mnie wygląda zarąbiście (ʘ‿ʘ)
#lotnictwo #samoloty #samolociara

Zaloguj się aby komentować
Z opóźnieniem ale udało się dotrzeć do domu :)
Czy dostał ktoś z Was kasę za opóźnienie lotu powyżej 3h? Bardzo się migają od tego?
#samoloty #lotnictwo
@Atarax Jaka linia, numer lotu? Generalnie proces jest taki: (1) reklamacja u przewoźnika (co lepsze w tym momencie już wypłacą w oczywistych przypadkach), (2) potem był kiedyś ULC a teraz jest jakieś pseudo cośtam praw pasażera (ja na przykład wywalczyłem po zerowym koszcie odszkodowanie od LOTu za strajk tędy), a dopiero potem (3) Airhelp itp., bo oni Ci zabiorą część kasy.
Z tanimi liniami z definicji kibel, więc szybko pójdziesz do (3). LOT i grupa Lufthansy całkiem całkiem.
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego wszystkie prototypy samolotów przyszłości mają bardzo zbliżoną budowę? Jedno duże skrzydło i silniki z tyłu. Jakie są korzyści z takiego rozwiązania?
Poniżej Airbus Maveric
#lotnictwo #pytanie #samoloty #ciekawostki #nauka

@senpai Żeby były jak najmniejsze opory powietrza. Skrzydło generuje siłę nośną i po prostu musi być w samolocie obecne. Statecznik pionowy również musi być, dlatego żeby nie było zbędnych elementów kadłub jest w formie skrzydła a silniki są wbudowane w stateczniki a nie na dodatkowych podwieszeniach.
Zaloguj się aby komentować
Mystery and Terror! The Strange case of Voyager Flight 333
#lotnictwo #katastrofylotnicze
Zaloguj się aby komentować
Latanie #dreamliner w #lot jest już bezpieczne? Bo nie wiem czym się wybrać w lipcu do USA.
#lotnictwo #samoloty
Zaloguj się aby komentować
Polska zostanie jedynym poza USA użytkownikiem samolotów f22. Wcześniej kongres zakazał sprzedaży tych bestii ze względu na zastosowaną technologie. Ta informacja zrobiła mi dzień.
Ps. Jakby jeszcze było mało, to Włochy chcą przekazać nam kilkanaście eurofighterow.
#f22 #wojsko #lotnictwo
https://defence24.pl/sily-zbrojne/raptory-za-mig-29-polska-filarem-wschodniej-flanki-nato
Zaloguj się aby komentować