chyba trzeba sobie odpuścić obstawianie do fazy pucharowej xD
#mecz #bukmacherka


Społeczność
chyba trzeba sobie odpuścić obstawianie do fazy pucharowej xD
#mecz #bukmacherka

Zaloguj się aby komentować
Po długiej, zimnej i śnieżnej zimie, po chłodnej wiośnie, przyszedł w końcu ten dzień, ciepły, majowy i słoneczny. Właśnie zakwitły rzepaki i głogi; przez całą zimę tęskniłem do ich dusznego zapachu. Przez otwarte okno mieszkania usłyszałem szum i narastający dźwięk, charakterystyczne, coraz głośniejsze, zawodzące „uuuuuu”.
Rójka pszczół!
Pytanie tylko, czy właśnie uciekają z mojej pasieki, czy wręcz przeciwnie. Wybiegłem na zewnątrz.
Rój szedł z fasonem. Kołująca w powietrzu, rozedrgana, szara chmura, złożona z tysięcy punktów, z których każdy zataczał własne kręgi i po swojemu bzyczał, brzęczał i wibrował. Jeden jęk! Podczas rójki pszczoły nie są agresywne, praktycznie nie ma ryzyka użądlenia. Można stać w samym środku, a pojedyncze sztuki siadają człowiekowi na głowie, rękach, twarzy, pochodzą chwilę i podrywają się w powietrze. Największa grupa siadła na jednym z pustych uli, po czym pomalutku, stopniowo, grzecznie weszła do środka...Radość, pomyślność, dobry znak! Ucieszyłem się, z wdzięcznością myśląc o zaoszczędzonej pracy. Kiedy w przeszłości trafiała mi się taka zdobycz, zwykle musiałem używając drabiny zdjąć ją z drzewa, potem przetrzymać w chłodnej piwnicy co najmniej przez dobę, a w tym czasie przygotować nowe mieszkanie. W następnym kroku osadzałem rój w ulu, zawsze trochę roboty mnie to kosztowało, czasem trzeba było zakasać rękawy i na szybko nowy ul zbudować od podstaw.
Jakież jednak było moje zdumienie, gdy w odstępie może dwóch godzin przyleciał kolejny rój, jeszcze obfitszy, powtarzając ten sam manewr krążenia, opadania i zasiedlania kolejnego pustego lokum. W mojej ponad 30-letniej przygodzie z pszczołami nie miałem jeszcze takiego przypadku, aby tego samego dnia, w krótkim odstępie czasu, przybyły do mnie dwie rodziny, a każda z nich samodzielnie osiedliła się.
Kiedy kilka dni później zdarzenie powtórzyło się po raz trzeci, pokiwałem tylko w zadumie głową.
Oho, pomyślałem. Somsiad nie będzie szczęśliwy....
W tej chwili wszystkie trzy rodziny dochodzą do siły, jednej z nich postanowiłem zmienić matkę. Załamanie pogody, chłody w połowie maja, "zimni ogrodnicy" i "zimna Zośka" dały się we znaki, ograniczając wiosenne pożytki. Czereśnie, wiśnie czy śliwy w większości straciły kwiat po przymrozkach. Rzepak został wykorzystany częściowo, mniszka było mało i słabo nektarował z powodu braku opadów. Warunki pogodowe sprawiły, że w pewnym momencie chętniej oblatywana była kwitnąca jabłoń niż rzepak. W wyniku ogromnej i niespotykanej o tej porze suszy, w całej okolicy zakwitła tylko jedna jedyna akacja. Zaczyna się kwitnięcie maliny, jest trochę gorczycy, facelia, gryka, chaber. Przekwita już stulistna róża, bardzo chętnie odwiedzana przez owady, ale ciągle jeszcze spotyka się białą koniczynę, podlaną w ostatnich dniach przez deszcz. Przygotowujemy się do lipy, ale nie wiążę z nią wielkich nadziei. I tak to jakoś idzie.
Po pierwszym miodobraniu mam na sprzedaż trochę rzepakowego miodu, gdyby ktoś chciał kupić. Słoik 1,3 kg = 40 zł + przesyłka, najchętniej paczkomatem.
#pszczoly #pszczelarstwo #miod #beestory #zainteresowania #hobby #pasieka



Zaloguj się aby komentować
… co do wiatru …
#polska #morzebaltyckie #zachodniopomorskie #przyroda

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#polska #morzebaltyckie #zachodniopomorskie #przyroda

Zaloguj się aby komentować
JEST! Pierwszy własny w tym roku. Jeszcze mały bo z 20cm (żona tak mówi, ale większość uznałaby za wystarczający
Jak bym wiedział, że to będzie tak wczesna odmiana to wsadziłbym więcej krzaków a nie tylko 2.
#ogrodnictwo #ogrod #ogorek

Zaloguj się aby komentować
Tej a jak sie uzywa tego hejtotyper? #hejtotyper #pilkanozna
Zaloguj się aby komentować
Same gówniane mecze przyszło mi oglądać. Odpaliłem mecz otwarcia, to RPA kopało sie po głowach a Meksyk uznał, że zrobią sobie spacerek, po co nastrzelać przed własną publiką bramek z wyraźnie słabszą drużyną. Obejrzałem pierwszą połowę Japonia-Holandia, to tam też japończycy na autobus i kontry a Holendrzy bezradni jak dzieci we mgle. Teraz obejrzałem Hiszpania-Wyspy Zielonego przylądka, bo przecież grają mistrzowie Europy to na pewno będzie się działo. H⁎⁎a tam, nic się nie działo.
#mecz #mundial #mundial2026 #pilkanozna
Zaloguj się aby komentować
W 2025 roku jedynym rynkiem z którego wzrósł import używanych samochodów było usa. W moim przypadku widzę to po ilości zapytań w naprawie #elektronika nie mylić z #elektryka samochodową stamtąd.
Ciągną te padła po "gradobiciach" jak na obrazku poniżej, aby tylko pokazać jakich umiejętności nie posiada odpierdalając na drodze we wsi.
Po niemieckich trupach które 3 Turków po drodze "modyfikowało" przesiedli na amerykański złom. W tych wypierdzianych klasach premium zza zachodniej granicy było tak, że wyciągasz radio i chcesz wsadzić takie z androidem, bo teraz jest taka moda. A tam kable pocięte, jakieś dorzucone, jakieś ekstra kostki ale radio model fabryczny. Pewnie turasy po drodze zmieniły model na 3 niższy.
Oczywiście w porównaniu do modeli z innych krajów właściciel ma taki syf w środku, że jakby się zrzygać to nie będzie różnicy.
Dlatego od dłuższego czasu nawet nie pomagam wyciągać elementu do naprawy, ma przyjść wyciągnięty a najlepiej jakby kupili drugi na podmianę bez zawracania mi d⁎⁎y. Oczywiście chcieliby naprawę za pół darmo, czyli za normalną stawkę. Kałdi czy bolid młodego wsiura to cena usługi 2x, bo nigdy nie chcą płacić. Amerykański złom nie robię, bo tego na drogach nie powinno być, więc dokładam się do tego aby tak było.
#gownowpis #motoryzacja

@30ohm Zastanawiałem się nawet kiedyś nad sprowadzeniem auta z USA, ale jak wyliczyłem, to auta, które chciałem, i które są:
- dostępne u nas, to po naprawie wychodzą jakoś z 20-30% taniej, to już wolę dopłacić i mieć z salonu nowy samochód, który ma gwarancję i nie był pie⁎⁎⁎⁎⁎ięty, ma lepsze wyposażenie i generalnie mam pewność co do wszystkiego;
- niedostępne u nas, to byłby problem z częściami i w razie jakiejś kolizji, to szukaj drogich części z USA i potem czekaj na nie kilka miesięcy.
Naturalnie mówię o samochodach o normalnych rozmiarach, żadnych wielkich muscle carów/suvów. Jeszcze byłem się pytać o te samochody ziomeczków, którzy mieli bardzo dobre opinie i mi coś mówili, że tu się poduszki zateguje, tam się coś zregeneruje XD No po c⁎⁎ju, na bezpieczeństwie nie zamierzam oszczędzać, jak już płacę kupę kasy za samochód.
Zaloguj się aby komentować
Prasa w Hiszpani jutro XD #mundial #pilkanozna

Zaloguj się aby komentować
J⁎⁎⁎na Hiszpania #hejtotyper
Zaloguj się aby komentować
Ostatnimi laty moje tętno spoczynkowe stale było na poziomie 60+, a bywały miesiące ze średnią nawet 67. Od 2026 roku zacząłem się orać 5+ aktywnościami w tygodniu, bardziej dbam o sen oraz zrzuciłem trochę masy i spoczynkowe dosłownie poleciało w dół. Średnie miesięczne 50-52, a ostatnio - mimo względnej stagnacji wagi - coraz częściej mam wyniki dobowe sub50. Legancko.
#sport #zdrowie #rower

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Przyznać się, kto się spodziewał, że Hiszpania zremisuje bez bramek z Wyspami Zielonego Przylądka.
#hejtotyper #pilkanozna #mundial2026
Zaloguj się aby komentować
#pytanie
Ojciec twierdzi że musi być pionowo. Brat zajmuję się tym latami i ustawił tak.
Więc jest ok czy mam ją po kryjomu poprawić?
Jeszcze 2 dni i wracam do domu z "urlopu"
Łapy już mam zajechane od łopaty

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Platforma Modrinth przeszła w ręce studia Spark Universe
Platforma Modrinth, popularne otwartoźródłowe repozytorium modów do Minecrafta, przeszła w ręce amsterdamskiego studia Spark Universe. Informację ogłoszono 15 czerwca 2026 roku; transakcja zamknęła się już w lutym.
https://kontrabanda.net/r/platforma-modrinth-przeszla-w-rece-studia-spark-universe/
#kontrabanda #informacje #gaming #gry #gry_komputerowe #microsoft #minecraft #modrinth #otwarte_oprogramowanie #spark_universe
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jedyna nadzieja dla Hiszpanii. WPUŚCIĆ KRAKENA!
#mecz

Zaloguj się aby komentować