Co Wy na to? 23.06.2026
W mijających tygodniach afera m.in. związana z tym, ile w jednym z warszawskich szpitali zarabiał lekarz-radny KO Dawid Kacprzyk, po raz kolejny poruszyła temat zbyt wysokich zarobków lekarzy. Rząd w przyspieszonym tempie przyjął projekt ustawy umożliwiający zbieranie danych o zarobkach medyków po numerze PESEL. Do tej pory znane było jedynie wynagrodzenie lekarzy z jednego miejsca, w którym pracowali; po wprowadzeniu tych zmian widoczne będzie całe wynagrodzenie ze wszystkich miejsc, w których dany lekarz pracuje. Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji szacuje , że około 5-6 tys. lekarzy w kraju może zarabiać ponad 100 tys. PLN miesięcznie. Wynagrodzenia czasem stanowią nawet ponad 100% budżetu szpitali, co budzi kontrowersje w czasach coraz większego deficytu NFZ, a co za tym idzie, ograniczania świadczeń medycznych dla wszystkich.
Pytanie na dziś: Czy pensje lekarzy powinny zostać ograniczone?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
#cowynato #ankieta #polityka #polska #lekarze
#owcacontent
