Zdjęcie w tle
stoopido

stoopido

Inspirator

Nie myślałem, że żyć będę w tak osobliwej chwili...

  • 81wpisy
  • 164komentarzy
  • 3obserwujących

Jest czas by się przywitać, naturalne więc jest że musi nadejść czas by powiedzieć żegnajcie.

 

Dla mnie to tu i teraz.

 

Dziękuję wszystkim którzy doceniali moje wpisy.

 

Dziękuję wszystkim którzy aktywnie brali udział w dyskusjach w moich wątkach.

 

Życzę powodzenia w dalszych pracach nad serwisem całej administracji.

 

Bawcie się dobrze!

 

Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku!

Zaloguj się aby komentować

The Machinist (2004)

 

Na dziejszy wieczór zaproponuję kolejny film z Christian'em Bale'em. Metamorfozę jaką przeszedł ten aktor podczas przygotowania do tego filmu chyba najlepiej oddaje angielski wyraz: insane. Film ten to dramat/thriller. Opowiada o mechaniku, który ma kłopoty ze snem i zaczyna powątpiewać w swoją poczytalność.

 

Wikipedia

Głównym bohaterem filmu jest Trevor Reznik (Christian Bale), trzydziestokilkuletni ślusarz. Na skutek tragicznego zdarzenia zapada na bezsenność i częściową amnezję. Wycieńczony fizycznie i psychicznie doświadcza serii niewytłumaczalnych zdarzeń. Żyjąc po części w świecie realnym, po części we własnych urojeniach odkrywa prawdę o swojej przeszłości, pogrążając się jednocześnie w obłędzie.

 

IMDB 7.7

https://m.imdb.com/title/tt0361862

 

MC 61 8.6

https://www.metacritic.com/movie/the-machinist

 

RT 77% 83%

https://www.rottentomatoes.com/m/machinist

f6acc465-1f4e-47d3-a2c1-8a791ec31057

Zaloguj się aby komentować

Pitch Black (2000)

 

Dziejsza propozycja w #filmnawieczor nie będzie kinem "wysokich lotów". Jest to bowiem typowy film akcji / SF. Niemniej przyjemnie jest się czasami odmóżdżyć i popatrzeć jak ten dobry kopie dupę tym złym.

 

Wiki

Akcja filmu rozpoczyna się w chwili, gdy uszkodzony statek kosmiczny, przewożący pasażerów i niebezpiecznego więźnia Riddicka (Vin Diesel), ląduje na nieznanej planecie. Załoga i podróżnicy zmuszeni są walczyć nie tylko o przetrwanie w nieznanym świecie, lecz i bronić się przed szaleńcem, któremu udaje się zbiec ze statku. Szybko okazuje się, że glob jedynie z pozoru pozbawiony życia stanowić może śmiertelną pułapkę. Jest tam coś o wiele gorszego niż Riddick. Gdy zapada ciemność, tylko on może ich uratować.

 

IMDB 7.1

https://m.imdb.com/title/tt0134847

 

RT 59% 77%

https://www.rottentomatoes.com/m/pitch\_black

 

MC 49 8.5

https://www.metacritic.com/movie/pitch-black

645d3976-b1d7-4baa-a23e-742ce0dc49b3

Zaloguj się aby komentować

Jestem w gościach, siedzę sobie, przeglądam hejto, a tu takie puchate coś wskoczyło na sofę obok mnie.

Udeptuje kocyk, mruczy i domaga się głaskania!

Ooo, właśnie zaległo.

2cd66956-d601-49ce-84c4-f7d93cda4e61
9f77795f-0a20-427e-8261-7c9cc38e1e1a
stoopido

@ivanar To jest ona.

ivanar

@stoopido to może ona chce żebyś coś zrobił swoją parówka

stoopido

@ivanar słabe, bardzo słabe

Zaloguj się aby komentować

Memento (2000)

 

W dzisiejszym seansie filmowym w naszym kąciku #filmnawieczor zaproponuję obraz Memento Christopher'a Nolana. Pan Nolan nakręcił m.in. filmy: Incepcja, interstellar, Dunkirk. Według mnie to jeden z najlepszych reżyserów ostatnich lat. Memento jest jednym z jego pierwszych filmów. Polecam!

 

Wikipedia

Film przedstawia historię mężczyzny chorego na rzadkie zaburzenie pamięci krótkotrwałej. Nie jest on w stanie zapamiętać niczego, co działo się wcześniej niż kilkanaście minut przed chwilą obecną. Ostatnią rzeczą, którą pamięta, jest śmierć swojej żony. Prowadzi w tej sprawie śledztwo, co w jego stanie jest trudne, posiłkując się notatkami zarówno papierowymi, jak i wytatuowanymi na całym ciele, a także podpisanymi zdjęciami. W ten sposób może odtworzyć podstawowe informacje. W śledztwie pomaga mu Teddy Gammell.

 

Film składa się z dwóch przeplatających się ciągów czasowych (filmowanych jeden dla odróżnienia w kolorze, a drugi w czerni i bieli), z których jeden (kolorowy) jest odwrócony w czasie, to znaczy sceny przebiegają normalnie, lecz są przedstawiane w odwrotnej kolejności. Dzięki temu zabiegowi widz uczestniczy z Leonardem Shelbym na równych prawach w odkrywaniu sprawy śmierci jego żony.

 

IMDB 8.4

https://m.imdb.com/title/tt0209144

 

MC 81 8.9

https://www.metacritic.com/movie/memento

 

RT 93% 94%

https://www.rottentomatoes.com/m/memento

f25926a9-221e-4aa6-9238-095819110753
stoopido

@Nebthtet Święte słowa. Interstellar widziałem chyba z 10 razy i za każdym razem jest coraz lepszy

Zaloguj się aby komentować

Tytuły z dupy...

 

Taki klikbajtowy tytuł sobie wymyśliłem. A chodzi o coś prozaicznego.

 

Czy też Was denerwują tłumaczenia niektórych tytułów filmowych? Jeśli tak to proszę o wpisy w komentarzach.

 

Moje propozycje

 

On the beach - Ostatni brzeg

 

Arrival - Nowy początek

 

The basketball diaries - Przetrwać w Nowym Jorku

 

The Breakfast Club - Klub winowajców

 

Good Will Hunting - Buntownik z wyboru

 

Blade runner - Łowca androidów

 

What dreams may come - Między piekłem a niebem

 

...

stoopido

@PanHeniek O kurcze, to jest dobre! Chyba wejdę pod stół i odszczekam to co wcześniej mówiłem

favien-freize

@stoopido "Good Will Hunting" nie można przetłumaczyć ze względu na grę słów, której nie oddałby żaden polski odpowiednik.

stoopido

@favien-freize Dokładnie! Dlatego ja bym był za tym aby zupełnie nie tłumaczyć tytułów.
Interstellar, Pulp fiction, Trainspotting...
da się zrobić

Zaloguj się aby komentować

Solaris (1972/2002)

 

Szanowni Państwo. Moja dzisiejsza propozycja na wieczorny seans będzie znowu podwójna. Filmy Solaris nakręcone na podstawie powieści o tym samym tytule Stanisława Lema. Dzieli je czas (nakręcono je w odstępie 30 lat) i klimat. Pierwszy zrobiony w byłym ZSRR, drugi w Hollywood. Klimat radzieckiej produkcji, mimo że upłynęło już pół wieku od jej powstania, wciąż jest wciągający i "robi atmosferę". Produkcja amerykańska może tego klimatu tylko pozazdrościć. Natomiast zdecydowanie lepiej wypada ona od strony ścieżki dźwiękowej. Moim zdaniem oba te filmy warte są uwagi.

 

Wiki

Solaris '72

Film jest luźną adaptacją jednej z najsłynniejszych powieści Stanisława Lema, skupiającą się na psychologii postaci, toteż w zasadzie trudno go zaliczyć do utworów fantastycznonaukowych sensu stricto. Autor porusza tu problemy moralne, które nadają mu raczej rangę traktatu filozoficznego o uniwersalnym przesłaniu. Inaczej niż w pierwowzorze Lema tematem filmu jest rodzaj ludzki stający w obliczu nieskończonego, niebezpiecznego i obcego Wszechświata, zaś ludzie są tu pokazani jako grzeszne istoty, którym obca planeta penetruje sumienia, czyniąc kontakt namiastką Sądu Ostatecznego.

 

Solaris '02

Podobnie jak w adaptacji Tarkowskiego z 1972, ta wersja Solaris to dramat psychologiczny, której akcja niemal w całości umiejscowiona jest na stacji kosmicznej i przeplata się ze wspomnieniami głównego bohatera z Ziemi. Kluczową różnicą pomiędzy filmem a powieścią jest fakt, że w adaptacji filmowej główny bohater nigdy nie godzi się ze stratą żony.

W filmie zredukowany niemal do zera jest wątek planety pokrytej żywym oceanem, która tutaj jest tylko anonimowym, tajemniczym tłem, podczas gdy w powieści autor długo opisuje jej fenomeny i próby ich zrozumienia. Lem, po sprzedaży praw do adaptacji, nie miał, ani nie chciał mieć, żadnego wkładu w produkcję filmu. Było to zresztą warunkiem umowy sprzedaży praw do adaptacji.

W komentarzach, w których przyznaje, że jeszcze nie widział filmu, ale czytał jego wiele recenzji, Lem krytykuje reżysera za odejście od jego oryginalnych zamysłów, zawartych w powieści i skupienie się niemal wyłącznie na psychologicznych relacjach pomiędzy głównymi bohaterami. Sugeruje nawet, że lepszym tytułem dla filmu byłby Miłość w próżni kosmicznej (Love in Outer Space).

Natomiast w innym wywiadzie Lem wspomina, że wizja reżysera nie jest pozbawiona ambicji, smaku oraz klimatu, a jedynie nie zachwyca wyeksponowaniem wątku miłosnego. Jednak usprawiedliwia on reżysera.

 

IMDB 8.0

https://m.imdb.com/title/tt0069293

IMDB 6.2

https://m.imdb.com/title/tt0307479

 

MC 93 8.1

https://www.metacritic.com/movie/solaris-1972

MC 65 6.7

https://www.metacritic.com/movie/solaris

 

RT 92% 89%

https://www.rottentomatoes.com/m/solaris\_1976

RT 66% 59%

https://www.rottentomatoes.com/m/solaris

d12b4444-0893-4751-b2b1-3194e8106b24
cd4cc047-c8fc-43eb-b927-052d6cf0917b

The Congress (2013)

 

W dzisiejszym #filmnawieczor zaproponuję film SF w konwencji "trochę nietypowej". Dlaczego nietypowej? Otóż od pewnego miejsca film ten zmienia się w animowany i akcja dalej toczy się w takiej przestrzeni.

 

Film opowiada o starzejącej się gwieździe kina (Robin Wright), która otrzymuje propozycję zdigitalizowania swojej postaci i przeniesienia jej do cyfrowej domeny, gdzie studio filmowe które teraz będzie właścicielem takiego awatara, będzie mogło kręcić filmy na jakie kiedyś gwiazda zgodzić się nie chciała.

 

Scenariusz filmu został zainspirowany opowiadaniem Stanisława Lema pt. Kongres futurologiczny.

 

IMDB 6.4

https://m.imdb.com/title/tt1821641

 

MC 63 7.1

https://www.metacritic.com/movie/the-congress

 

RT 73% 53%

https://www.rottentomatoes.com/m/the\_congress

a9540dc0-945d-4c23-9e70-046754b1e096
dywagacja

@stoopido @SirkkaAurinko właśnie wczoraj sobie obejrzałam i o ile początek obiecujący i dający nadzieję na dobrze poprowadzony film, ale czym dalej tym więcej wątków, które nie mają na siebie pomyślunku a do tego nieprzyjemnie rozwarstwione (i męczące) jakby na siłę chciały dorobić sobie jakąś mądrą ideologię... Ale przyznam, że podejście ciekawe z tymi animacjami w połowie filmu ale totalnie pomysł na poprowadzenie dalszej fabuły podupadł. Szkoda, bo tak jak wspomniałam, opis fabuły i jak i sam początek filmu dawały nadzieję na dobry thriller sci-fi z domieszką black mirrorowych dywagacji (hehe) poprowadzony równo przez cały seans... No i fajna rola Wright.

SirkkaAurinko

@dywagacja oto oto oto. Jakby to powiedzieli moi koledzy: dobrze żarło i zdechło. Nie cierpię takich przeintelektualizowanych tworów. A do tego przeładowanych abstrakcyjnymi animacjami niemających nic wspólnego z fabułą. Od razu mi się to skojarzyło z psychodelią Pana Kleksa. No ale nie musi się wszystko wszystkim podobać. A jeśli chodzi o perfekcyjne połączenie filmu tradycyjnego z animacją to niedoścignionym wzorcem jest "Kto wrobił Królika Rogera?"

stoopido

@SirkkaAurinko
Dodałbym jeszcze Space Jam z Michaelem Jordanem

Zaloguj się aby komentować

The Basketball Diaries (1995)

 

Na dzisiejszy #filmnawieczor zaproponuję w pewnym sensie film biograficzny, gdyż opowiada prawdziwą historię Jim'a Carroll'a, który będąc uczniem, gwiazdą lokalnej drużyny koszykówki, stacza się po równi pochyłej w nałóg. W roli głównej Leonardo DiCaprio. Film bardzo niedoceniony przez krytyków moim zdaniem.

 

Opis z RT

Jim Carroll (Leonardo DiCaprio) jest pochłonięty życiem gwiazdy koszykówki w szkole średniej. Pod presją złego trenera (Bruno Kirby) i zatroskanej matki (Lorraine Bracco) Jim ma apetyt na heroinę. Wkrótce bezwzględne ulice Nowego Jorku zastępują mu boisko do koszykówki. Jim i jego przyjaciele żebrują, kradną i prostytuują się, by zdobyć narkotyki. Jedyną szansą Jima na ucieczkę od nałogu może być Reggie (Ernie Hudson), przyjaciel z sąsiedztwa i towarzysz koszykówki.

 

IMDB 7.3

https://www.imdb.com/title/tt0112461

 

MC 46 4.6

https://www.metacritic.com/movie/the-basketball-diaries

 

RT 47% 76%

https://www.rottentomatoes.com/m/basketball\_diaries

bc4dd0e8-f994-4686-b17f-e0ad1a5dfe82
tak_bylo

@stoopido dzieki za wrzute, obejrze

Howhigh

@stoopido żebrzą jest prawidłową formą. Pozdrawiam.

stoopido

@Howhigh Dzięki. Nie pamiętałem tego.

Zaloguj się aby komentować

The Intouchables (2011)

 

Francuzi umieją w komedię. To fakt. Nawet w filmie gdzie tragiczny wypadek leży u podstaw tej opowieści, śmiejemy się w oglądając ten film. Wybitne kino wzorowane na prawdziwych wydarzeniach. W rolach głównych François Cluzet i Omar Sy. Film obsypany nagrodami. Ścieżka dźwiękowa, która zostaje w pamięci na kolejne dni. Jeśli ktoś nie miał okazji oglądać, zdecydowanie warto!

Uwaga! Jest amerykański remake pt. The Upside. Z nieznanych mi przyczyn jest on dość dobrze oceniany w IMDB. Dla mnie to "dzieło" nie powinno w ogóle powstać, a Kevin Hart to powinien grać ale z The Rock'iem w kolejnych odsłonach Jumanji. Nie polecam!

 

Za MC:

Nietykalni opowiadają prawdziwą historię bogatego, fizycznie niepełnosprawnego, lubiącego ryzyko, przedstawiciela francuskiej szlachty o ugruntowanej pozycji, który stracił żonę w wypadku i którego świat wywraca się do góry nogami, gdy zatrudnia młodego, wesołego, czarnego muzułmanina, byłego przestępcę jako swojego opiekuna. Ich więź dowodzi potęgi miłości i przyjaźni, które mogą przezwyciężyć wszelkie społeczne i ekonomiczne różnice.

 

IMDB 8.5

https://www.imdb.com/title/tt1675434

 

MC 57 8.2

https://www.metacritic.com/movie/the-intouchables

 

RT 76% 93%

https://www.rottentomatoes.com/m/the\_intouchables

 

YT (OST)

https://www.youtube.com/watch?v=k016mR9tQdI&list=PLDDj4M-1s3JQLTocQEgiUAPLdgg3KqL7z

242bff82-1f08-481f-bf80-fa12621b2063
dywagacja

@stoopido a dziękuję bardzo! Wrzuciłabym Ci tu swojego filmweba cobyś mógł śledzić sobie moje oceny i recenzje ale chyba wolę Ci podokuczać w kolejnych wpisach o filmach i zasiać nutkę niepewności co do mojej oceny! Czekam na kolejne wpisy od szanownego Pana!

stoopido

@dywagacja
Mam nadzieję że jeszcze uda mi się Panią zaskoczyć

dywagacja

@stoopido na to liczę, szanowny Panie!

Zaloguj się aby komentować

YAT - Yet Another Terminal

 

https://sourceforge.net/projects/y-a-terminal/

 

Długo szukałem odpowiedniego terminala do komunikacji szeregowej.

W końcu znalazłem i od paru lat używam właśnie tego (w 99% przypadków).

 

Jako że niedawno wyszła nowa wersja, pomyślałem że powinienem polecić go innym inżynierom, developerom czy każdemu kto ma potrzebę na używanie takiego narzędzia (a jeszcze o nim nie słyszał).

 

W skrócie program ten (warto chyba wspomnieć, że jest on dla systemu Windows) służy do testowania i debugowania komunikacji szeregowej. Obsługuje RS-232/422/423/485 oraz TCP/IP Client/Server/AutoSocket, UDP/IP Client/Server/PairSocket i USB Ser/HID.

 

Dlaczego uważam ten program za tak dobry?

Ma szereg pomocnych funkcji o których można przeczytać na stronie twórców, ja napiszę o tych, z których korzystam.

  • oddzielne sposoby kodowania dla Rx i Tx (np. char i hex)
  • time stamp, time span, time delta - w prosty sposób można zobaczyć odstępy czasu pomiędzy kolejnymi zdarzeniami
  • możliwość skonfigurowania dowolnego znaku jako koniec linii
  • możliwość zdefiniowania własnych komend, które potem wysyła się kliknięciem przycisku
  • zapisywanie wielu konfiguracji terminala (fajne przy rożnych urządzeniach podłączanych pod port)
  • banalne, ale fajne - można sobie skonfigurować wygląd przychodzących i wychodzących zdarzeń
f60ed98a-0285-42a9-851a-7475e38c1cdd
dde4455c-b619-4b7e-9e86-3e7a6afaa856
b4e5b2af-7d2e-4762-b7f7-ce7b7b434d12
18b366fe-caab-4cf4-9688-ca947f84daec
sorek

TCP/IP Client/Server/AutoSocket
@stoopido to wygląda spoko, obczaje i dziękuję!

Zaloguj się aby komentować

Common Sense Skeptic (YouTube)

https://www.youtube.com/channel/UCgKWj1pn3_7hRSFIypunYog/videos

 

Długo się zastanawiałem czy wrzucić tutaj ten kanał i czy aby do tej społeczności.

 

Na początek disclaimer:

Jeśli jesteś fanem Elona Muska - nie spodoba Ci się, co tam zobaczysz i może po prostu tam nie wchodź.

 

Dla wszystkich innych, którzy maja ambiwalentny stosunek do tego pana, proponuję wejść i obejrzeć parę filmów.

UWAGA, filmy są długie. A co w tych filmach zobaczymy? Otóż autorzy kanału "rozprawiają" się z "rewelacyjnymi" pomysłami i obietnicami Elona. Prostą matematyką i wyliczeniami (plus zdrowy rozsądek - stąd nazwa kanału) pokazują, jak niewiele jego twierdzeń ma sens i rację bytu.

 

Dlaczego w tej społeczności? Bo jednak jest tam sporo matematyki, fizyki, praktycznego zastosowania wzorów do wyliczeń.

stoopido

@Nemrod Może i jest ono niepotrzebne, ale to dlatego że szanuję czas ludzi, i po prostu chciałem być "w porządku"
A Thunderf00t też jest w moich subskrypcjach

Zaloguj się aby komentować

Forrest Gump (1994)

 

Piątkowy wieczór, do tego piwo lub wino plus fajny film przy którym moża się zrelaksować i pośmiać. Cóż więcej trzeba?

Dziś w #filmnawieczor zaproponuję jeden z filmów, nie boję się tego stwierdzenia, aktora doskonałego: Toma Hanksa.

Sprawdził się chyba w każdym gatunku filmowym (chociaż horroru z nim sobie nie przypominam, ale też nie jestem fanem tego gatunku). Komedia, dramat, film SF czy akcji, a nawet użyczając głosu w filmie animowanym. Kunszt Toma Hanksa doceniony został poprzez nominacje i zdobyte nagrody, oscary (za rolę główną w proponowanym dziś filmie zdobył Oscara), emmy czy bafta. Dla formalności dodam jeszcze, że reżyserem tego obrazu jest Robert Zemeckis. Na planie filmowym Tomowi Hanksowi towarzyszyli Robin Wright i Gary Sinise. Ścieżka dźwiękowa z przebojami z epoki uzupełnia ten fantastyczny film.

 

Wiki:

Film powstał na podstawie powieści Forrest Gump Winstona Grooma. Treścią fabuły są losy Forresta Gumpa, człowieka z wrodzoną łagodną odmianą autyzmu, który na skutek licznych zbiegów okoliczności i darów losu bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swej epoki i zdobywa spory majątek. W filmie znajdują się autentyczne wstawki dokumentalne, do których, za pomocą komputera, wmontowano postać Forresta. W ten sposób Forrest „spotyka” między innymi Johna Lennona i prezydentów USA – Johna F. Kennedy’ego i Lyndona Johnsona.

 

IMDB 8.8

https://www.imdb.com/title/tt0109830

 

MC 82 7.9

https://www.metacritic.com/movie/forrest-gump

 

RT 71% 95%

https://www.rottentomatoes.com/m/forrest_gump

 

YT (OST)

https://www.youtube.com/watch?v=441Vy8BBnIc

0a66a1ef-8312-4647-80e4-ed2ecec88b98
Nebthtet

@stoopido duże miasta na pewno nie solo. Ale warto na pewno, żeby te takie najbardziej znane miejscówki zobaczyć na własne oczy. W USA jest tona super rzeczy do zwiedzenia, ale to droga impreza. Najlepiej by było lecieć na jedno wybrzeże, wynająć wóz czy campera i tarabanić się kilka miesięcy na takiej wielkiej american roadtrip

 

No cóż, jest też biedaopcja (którą również bardzo polecam) - odpalić na gamepassie MFS i polatać sobie czymś nad tymi miejscami...

stoopido

@Nebthtet
Tylko skąd na to zwiedzanie wziąć czas?
Jest jeszcze opcja "super bieda", Google Street View

hellgihad

@stoopido Nie powinna, zwłaszcza że jest cieniutka z tego co pamiętam - na jeden, może dwa wieczory. Ale to rzeczywiście jeden z nielicznych przypadków gdzie film jest lepszy od książki

Zaloguj się aby komentować

The Crow (1994)

 

W dzisiejszy wieczór chciałbym przypomnieć film Kruk, w reżyserii Alexa Proyasa, z Brandonem Lee w roli głównej. Film jest adaptacją komiksu Jamesa O’Barra o tym samym tytule.

Brandon Lee został postrzelony przez aktora Michaela Massee podczas kręcenia jednej ze scen, w wyniku czego zmarł. Kilka scen z jego udziałem zostało zagranych przez dublera Chada Stahelskiego na którego twarz „wstawiono” komputerowo twarz Brandona Lee.

Mroczny, ponury klimat filmu, fantastyczne utwory ścieżki dźwiękowej (The Cure, Nine Inch Nails, Rage Against The Machine, Pantera ...) to coś co wielu pokochało w tym filmie. Dla mnie ścisłe Top10 na mojej liście.

 

Wiki:

Eric Draven (Brandon Lee) to brutalnie zamordowana gwiazda rocka. Zginął 30 października razem ze swoją narzeczoną Shelly Webster (Sofia Shinas). Po roku Eric powraca do życia, by prowadzony przez kruka – władcę zmarłych ludzi – dokonać zemsty na swych prześladowcach. Obdarzony jest umiejętnościami paranormalnymi, nadludzką siłą, mocą czytania w myślach i niezwykłą zwinnością, tak iż nic nie jest w stanie go zabić. Kolejno likwiduje członków gangu, tworząc później znak kruka na ścianie lub ciele ofiary.

 

IMDB 7.5

https://www.imdb.com/title/tt0109506

 

MC 71 8.0

https://www.metacritic.com/movie/the-crow

 

RT 84% 90%

https://www.rottentomatoes.com/m/crow

 

YT (soundtrack)

https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kOLgX5_WOd7B1lI8c2R02yPgTdw0y2Jss

5bbdfed5-b3f4-420d-b5bf-98a25989f1d6
stoopido

@SuperSzturmowiec
Kurcze, chyba się pogubiłem. Nie rozumiem tego: "Bruce Lee ginie będąc zastrzelonym na planie filmowym" ???

SuperSzturmowiec

@stoopido zabójca na planie filmowym postrzelił go w twarz(odtwarzali scenę w której grupa gangsterów strzała do niego ślepakami - A w jednej z broni były ostre naboje-
Bruce przeżył i sfingował swoją śmierć by zemścić się na oprawcach

stoopido

@SuperSzturmowiec OK, wszystko jasne. Pisałeś o filmie "Gra śmierci" z Brucem Lee. Chyba byłem zmęczony bo nie załapałem o co chodzi...

Zaloguj się aby komentować

Tom Scott (YouTube)

 

Czy czystość wody w Warszawie jest naprawdę kontrolowana przez małże?

Ile helu potrzeba, aby unieść człowieka?

Jaki jest najdroższy obiekt na świecie (w stosunku do swojej wagi)?

 

Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to istnieje szansa, że nie znasz kanału YouTube Tom'a Scott'a.

https://www.youtube.com/@TomScottGo/videos

 

W swoich krótkich filmikach przybliża on widzom ciekawostki z różnych miejsc na świecie. Gorąco polecam!

stoopido

@krokodil3
Dzięki za uzupełnienie! Zapomniałem na śmierć o tym jego drugim kanale, a przecież tam właśnie wrzucił filmik z lądowania w symulatorze 737 zrobiony razem z Mentour Pilot (Peter).

5tgbnhy6

@krokodil3 kanał najlepszych krosołwerów w historii

Zaloguj się aby komentować