Zdjęcie w tle

bartek555

Lider
  • 2498wpisów
  • 30382komentarzy

Zaloguj się aby komentować

Moja kobieta prowadzi firme z 2, powiedzmy, oddzialami. W jednym oddziale pracowala dziewczyna, ktorej firma o tym samym profilu otwiera sie kolo domu, wiec powiedziala, ze bedzie rezygnowala, bo musi tu dojezdzac jakos pol h w jedna strone. Wlasciwie to wozi ja chlop, bo ona nie ma prawka, wiec 2 osoby uwalone. Zlozyla wypowedzenie grubo ponad miesiac wczesniej, wszystko spoko.

Prace w nowym miejscu miala zaczynac sie od lutego. Na miejsce tej odchodzacej juz jest nowy pracownik i w sumie spoko, bo z dofinansowaniem z urzedu pracy.

No i dzisiaj dzwoni do dyrektorki tej placowki (edukacyjna, publiczna) i pyta czy jakis grafik juz jest, co i jak. A ta w odpowiedzi mowi:

A nie, no my jednak nie startujemy, dopiero mlze za miesiac czy dwa.

No k⁎⁎wa xD gdyby nie zadzwonila to kiedy by sie dowiedziala? Jaka k⁎⁎wa patola. “Dyrektorka”. Tfu na ryj.

#praca #pracbaza

@bartek555 w sensie to ta co się od was zwolniła dzwoniła do tamtej tak? Bo trochę się pogubiłem


Czyli reasumując wy macie nowego pracownika, obecnej kończy się umowa z końcem stycznia i będzie na bezrobociu 2 miesiące tak?

Zaloguj się aby komentować

Wczoraj bylismy na koncercie koled polskich i zagramanicznych w filharmonii. Tytulowym wykonawca byla natalia szroeder i anna jurksztowicz.

Ale kto zrobil na mnie najwieksze wrazenie i mysle, ze ta dziewczyna zrobi swietna kariere to

Weronika skalska

Pieknie spiewa, jest mloda, ma za⁎⁎⁎⁎sta energie i przez swoja pasje do mody daje swietne widowisko.

#muzyka #koncert

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Odsłuchałem. Podoba mi się merytoryczność i techniczne podejście.

Przecież ten facet... wszystko wyjaśnił. Dziennikarze spierają się nad teoriami spiskowymi a przecież typ podsumował to w taki sposób iż IMHO zamyka sprawę

@bartek555 Jak tego słuchałem (bardzo dobry i merytoryczny wykład), to mnie c⁎⁎j strzelał. Każda katastrofa jest złożeniem wielu czynników, zwykle takich, którym można zapobiec, jeśli się o nich pomyśli zawczasu. Czasem jest to trudne, ale w przypadku Heweliusza to był pełen przepis na katastrofę od momentu zbudowania tej krypy.
Przelewy były nieblokowane (choć na Bałtyku należy się spodziewać warunków prowadzących do głębszych przechyłów ze względu na charakter tego morza. Zarówno projektanci, jak i stocznia, znali te uwarunkowania.
Tu nie chodzi tylko o przelewy, ale i o wysokość nadbudówek, ograniczoną niezatapialność (1 przedział - really?) i inne wspomniane czynniki. Ten beton wylany na nadbudówce to inna sprawa i o ile z pewnością wpłynęło to na utratę stateczności, to nie był to jedynie dodatkowy czynnik.
Moment, kiedy scyzoryk mi się w kieszeni otworzył, to kiedy Pan profesor wspomniał o słowach III oficera, że tam się nie mocowało ładunku. No i jeszcze decyzja o wyjściu w morze, w sztormowy dzień, z uszkodzoną furtą rufową - kiedy do zejścia jej pod wodę wystarczyło kilkanaście stopni.
Zawsze brzmi mi w głowie taka banalna fraza - metr sześcienny wody waży tonę. Pokład kolejowy Heweliusza to było około 1400m2. Dziesięciocentymetrowa warstwa wody tamże to 140 ton. Ciężar swobodnie przemieszczający się pod wpływem przechyłów. Pokład ten był otwarty, bez przepierzeń (z tego co czytałem). Wychodzenie z uszkodzoną furtą, przy kretyńskim systemie balastowania, w sztorm, to było... kurde, nie mam słów.
Ułasiewicz był winny. Podobnie jak wszyscy, którzy tę kulturę "byle jak i byle szybko" tolerowali i promowali. A także projektanci tego badziewia.
Tu nawet nie ma sensu skupiać się na spiskach, bo w przypadku tej krypy i tej kultury pracy to była kwestia wyłącznie trafienia na warunki dostatecznie sprzyjające do tego, by uruchomić łańcuch nieodwracalnych wydarzeń. Lubię teorie spiskowe, ale tutaj na nie nie ma miejsca.

Zaloguj się aby komentować

Wow, moje roczne zużycie prądu za 2025 w mieszkaniu to 2 tygodnie grzania w wolnostojącym domu.

Niby nie można porównywać, ale nie miałem pojęcia że to taka różnica gruba.

1b21c9d0-0305-4fb6-9fe4-fe21ecfd7c45

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

@bartek555 Potwierdzam, działa. Można się śmiać, ale nawet głupi codzienny spacer pomaga.


Kiedyś usłyszałem ciekawe twierdzenie, które brzmiało mniej więcej tak: "gdyby ruch mógł być tabletką, to byłby najczęściej przypisywanym lekiem na świecie". No i coś w tym rzeczywiście jest, systematyczna aktywność fizyczna to klucz do lepszego zdrowia i samopoczucia. Oczywiście nie neguję leków, na pewno pomagają one stanąć na nogi i funkcjonować przy ciężkich przypadkach

@bartek555 Farmakoterapia to pomóc w psychoterapii, bo główną bronią jest zmiana nawyków, myślenia, stylu życia. Ruch wytwarza endorfiny, przyczynia się do zmiany stylu życia - pomaga.

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Przy -5 tak srednio sie robi, ale cos tam dlubnalem. Troche mi tych plytek zostanie xD w ciul. Mial byc 1 rzad (18 plytek) wiecej + wzial kilka na zapas, a chyba zadnej nie bedzie trzeba. Meh, moze opchne.

#budujzhejto #budownictwo

0b95e0e2-3969-4d4a-9aeb-8ffe208fc1dd

Zaloguj się aby komentować

Miałem tego sporo i zawsze ciągnąłem temat ze scamerami i zawsze kończyło się problemami z przelewem z mojej strony. Od jakiegoś czasu wysyłam zapytania na ewidentne lewe ogłoszenia i przestali mi odpowiadać. Podejrzewam, że typki mają listę użytkowników u nich spalonych i na nią trafiłem.

Btw. OLX i cert działają dość sprawnie w blokowaniu lewych stron. Czasami strona przestawała działać po kilku minutach a oszust szybko generował nową. Gorzej wygląda sprawa ze zgłoszeniami do zagranicznych banków. Jak będę miał chwilkę to wrzucę swoją przygodę z wygraną w loterii u Elona Muska

@bartek555 gdyby tylko ktoś założył portal ogłoszeniowy dla uczciwych ludzi gdzie konto zakłada się potwierdzając podpisem cyfrowym. Oszustwo = ban i nie konta a osoby. I niech kombinuje scammer kolejnego słupa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

@bartek555 I jeszcze śmieć gada o prześladowaniu go I zamach na wolność. On, który chciał zniszczyć lekarzy którzy nje byli w stanie pomóc jego choremu ojcu xD

Oby tam faktycznie na Węgrzech zdechł na to co symuluje.

Zaloguj się aby komentować

Elegancko, założysz 150 a wygląda jak pół tony i nie ma stresu walnąć na glebę przy odcince, chociaż ostatnio od jednego chłopa słyszałem, że jemu brakuje tego łomotu zrzucanego żeliwa

Zaloguj się aby komentować

@bartek555 ja dokładnie to samo. Najpierw 3 scamy w pierwszych minutach a potem już cisza xD. Od razu walą o e-mail. Nie można podawać pod żadnym pretekstem.

Zaloguj się aby komentować

W miedzyczasie poprawilem epoksy w kotlowni. Trzeba bylo jednak bardziej przylozyc sie do odpylenia za 1 razem, a nie twierdzic, ze przesadzaja xD

#remontujzhejto #budujzhejto

e0022fcb-5e57-487c-b8b5-684211ccdd85

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

@bartek555 nie wykorzystałeś wspaniałej szansy na minirampe pod daszkiem na tarasie i pięknie pęknięta szybę po nieudanym 50-50.

Zaloguj się aby komentować

Dawno nie pisalem o swoich snach, a dalej sa i rownie po⁎⁎⁎⁎ne.

Jeden z dzisiejszych to, ze zbieralem konskie gowno x pola ze swoja ex z czasow liceum (koniara), a potem przyjechala policja i do mnie z geba wreczajac mi jakis mandat mowiac ze nie poinformowalem jakis instytucji o zmianie adresu.

Drugi z kilku to jak bylem na silce i bylo niemozliwie duzo ludzi i sprzetu. Stala grupka malolatow i darla tak mordo i gadala glupoty, ze nie wytrzymalem i podszedlem do jednego mowiac, zeby przestali tak drzec kopare. Na to kilku innych, takich sporych, zaczeli do mnie z ryjem skakac. No to sie wkurwion i przylutowalem kazdego na co oni stwierdzili, ze ida dzwonic po policje. Potem spotkalem tego pierwszefo pietro nizej i mowie mu czesc, a on ze lzami w oczach, ze jest z tej dracej sie ekipy. Wytlumaczylem mu, dlczego nie powinni sie tak zachowywac i bylo git.

Glupoty.

#snybartka

@bartek555


nie poinformowalem jakis instytucji o zmianie adresu

Jezu, Bartek, nie sądziłem, ze tak przeżyłeś naszą wczorajszą rozmowę o CEIDG ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować