Bawi się tu ktoś w RC? Czym jeździcie/latacie? #hobby

Jajco
- 49wpisów
- 212komentarzy

Bawi się tu ktoś w RC? Czym jeździcie/latacie? #hobby
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ehh - budować samemu czy kupić gotowy?
Jest w okolicy dom 170 użytkowej plus pelne piwnice, rok oddania 2012. Mury z ceramiki 50cm, dachówka ceramiczna itd. Konstrukcja jest zrobiona bardzo dobrze. Niestety na wnętrza zabrakło trochę pieniędzy, albo gustu, albo wiedzy - kaloryfery zamiast podłogówki, przez co małe okna w salonie. Kusi za to cena - 1 milion. Mimo że już prawie mam działkę, to za 1 milion za dużo tam nie postawię wydaje mi się - jakieś 140m w prostej bryle bez piwnic i ekstrawagancji?
Gotowy dom ma też mega lokalizację.
#budowadomu
@Jajco Działka ile cię wyjdzie?
Samemu. Budowa domu podrożała w ostatnich latach, ale 120-140m2 prostego domu postawisz za dużo mniej niż milion. Podkreślam, prostego, parterowego. Na planie prostokąta, dach dwuspadowy, bez żadnych wydziwnień typu daszki, kolumienki, wkusze, wykusze, jaskółki, lukarny, balkoniki, tarasy, okna dachowe, okna trójkątne i takie tam. Ludzie wybierając projekt lubią jak jest nasrane w bryle i na elewacji, bo wydaje im się, że to tak ładnie, nie zdając sobie sprawy że to wszystko w ogóle nic nie wniesie do komfortu życia, za to zabulą za to kupę kasy. Potem się dziwią, że milion nie wystarczy.
Zaczynając od geodety, który wyznaczy ci narożniki budynku, który bierze 200 zł za każdy narożnik. Jak masz 4 to zapłacisz 800 zł, jak masz 10 bo taka bryła wysrana to zapłacisz 2000 zł i dalej tak ze wszystkim. Budowlaniec jak zobaczy coś innego niż prosta linia i kąt prosty, to od razu robocizna x2.
Szukaj czegoś na płycie fundamentowej, parterowe, 4 ściany, dach dwuspadowy, dach na wiązarach, bez ścian nośnych w środku (zaaranżujesz sobie układ pomieszczeń jak chcesz, bez modyfikacji projektu).
Trochę usprawiedliwię właściciela domu, którego kupno rozważasz. W 2012 trzyszybowe wielkie okna były raczej dużą ekstrawagancją finansową. O HST jeszcze wtedy nie słyszałam. Większość gotowych projektów z tamtego okresu to wielospadowe dachy, lukarny i jedno duże okno -tarasowe. Ocieplenia też w innym standardzie. Budowaliśmy dwa domy: 2008 i 2017. Różnica w dostępności różnych rozwiązań ogromna. A teraz zapewne jeszcze więcej możliwości, chociażby domy modułowe.
Zaloguj się aby komentować
Szukam samochodu miejskiego do 40 000, jak najniższy przebieg i jak najmniej awaryjny. Bajery, wyposażenie itd nie graja roli. Co byście polecili?
#samochody #motoryzacja
Ja to bym brał MiTo, najlepiej 1.4 T-Jeta, zrobić program, wrzucić gaz i można śmigać xD. Albo Fiestę, też fajnie się tym jeździ.
No, ale jeśli żonie rzeczywiście nie zależy na przyjemności z jazdy tylko to ma być basic car, prosty i tani, no to Yaris albo Panda będą spoko. Dacie też OK, chociaż akurat aktualnym Sandero to mi się średnio jeździło - ale Pandy też nigdy nie lubiłem xD
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Polecam mieć 30 lat, dostaje się wtedy fajne prezenty od żony.
Gitara fruwa a nie gra.
#gitara #chwalesie #hobby #muzyka

Zaloguj się aby komentować
Takie różowa z piernika zrobiła. Ja w tym czasie puszczałem z głośnika świąteczne piosenki, więc przypisuję sobie część sukcesu
#diy #gotowanie #święta #hobby

Zaloguj się aby komentować
Witam #perfumy
Co sądzicie o Joop Homme. Nada się dla początkującego? XD lata temu nosiłem Herrerę 212 i Tom Ford Grey Vetiver, ale teraz mi się nie chce tyle hajsu wydawać
Zaloguj się aby komentować
Jako że jestem zdania, że w życiu trzeba spróbować wszystkiego oprócz twardych narkotyków, postanowiłem pierwszy raz w życiu wziąć udział w BITWIE W LIDLU. Bombelek siostry lubi potrzaskać garnkami, a w miarę polecana drewniana kuchnia miała być od dzisiaj przeceniona o 50% i kosztować tylko 170 zeta. Siostra dala cynk że madki na grupkach już się zbroją, więc ja, żądny wrażeń, zdecydowałem się podjąć rękawicę. Ze stresu obudziłem się o 4 rano. Zacząłem się zbierać przed 5 (Lidla mamy 5 minut od mieszkania). Żona lekko podirytowana trochę mi zepsuła zabawę, bo pokazała mi na telefonie, że można kupić tą kuchnię z przeceny też przez internet, mimo że miała być tylko stacjonarnie xD mimo tego postanowiłem iść, w nadziei że będą grube inby. No i lekko się zawiodłem - o 6, czyli godzinie otwarcia, w kolejce było tylko 20 osób- ja byłem drugi. Gość przede mną ewidentnie bojowo nastawiony, bo po otwarciu drzwi zaczął truchtać, ja ograniczyłem się do chodu ala Korzeniowski. Kuchnię kupiłem, a jak już ja zaniosłem do auta i wróciłem się po skyry pitne (polecam) to już zostało tylko kilka - więc może nawet było warto. Albo jednak nie, bo bombelek siostry mnie nie cierpi i kuchnia nic nie zmieni zapewne xD
#wujekcontent #tatacontent #cebuladeals #hobby

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym się pochwalić wierszykiem jaki wpisałem na pierwszej stronie zeszytu, w którym moja żona trzyma przepisy:
Jan Paweł Trzeci
Też książki z przepisami
Gromadził całymi hałdami
Bo nie chciał sprawdzać w sieci
#2137 #jp2
Zaloguj się aby komentować
Znacie to uczucie, kiedy idziecie do supermarketu i czujecie się, jakbyście się znaleźli w paście o kupowaniu bułek #pdk ?
Bułka śniadaniowa, bułka poranna, bułka zwykła (!!! To inne są niezwykłe?), bułka fitness, bułka z ziarnami fitness, bułka kajzerka, bułka duża - CO TO JEST! Skąd mam wiedzieć która jest jaka i po co tego tyle jest, bułka to bułka.
To samo z mąkami- tortowa, Szymanowska, krupczatka, 500, 600, babuni.
#zalesie #biedronka #lidl #jedzenie
Zaloguj się aby komentować
Taka sytuacja w Austrii. Jak ktoś z Was lubi mtb na wyciągach to polecam się wybrać, wrażenia calkiem inne niż w Polsce
#mtb #podroze #Austria

Zaloguj się aby komentować
Zapraszam na krótki pokaz starego chłopa bawiącego się zabawkowym samolocikiem
#modelarstwo #rc #hobby
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Oblot odbyty - siedzę na wale przeciwpowodziowym i ładuję akumulatory samolotu z powerbanka xd Zabawa przednia - niby 3 kanalowy szybowiec, ale pętlę mozna wycisnąć. Cos nie umiem włączyć trybu ekspert, który wyłącza żyroskop, i latam na intermediate. Beginner jest tak prosty że nawet dałem różowej spróbować
#rc #modelarstwo
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jest! Ale pierwsze loty pewnie dopiero w niedzielę, i to jak pogoda dopisze
#modelarstwo #rc #chinaairforce

Aparatura Walkera Devo 10 z oprogramowaniem Deviation. Mam jeszcze Walkerę 4F200 (heli), Walkerę MiniCP (heli), Walkerę CB100 (heli), Assault 4450 (heli), Vento (szybowiec), no name F-16 (EDF), no name Learjet (EDF), no name Swift (szybowiec), dwa małe drony no name, 5 autek RC no name, 6 łodzi no name.
Zaloguj się aby komentować
Update odnośnie chińskiego samolociku: utknął na 10m drzewie, gdzie wisiał 2 dni. Potem najpewniej spadł i ktoś go pod****, bo nigdzie go nie ma. Z Chin jedzie już kolejna, lepsza maszyna
#chinaairforce #rc #modelarstwo
Zaloguj się aby komentować
Ze względu na wczorajszą nielotną pogodę, dziewiczy rejs powietrzny młodego porucznika #chinaairforce odbył się dzisiaj.
Mimo leciutkiej mżawki i porywistego wiatru, w przerwie homeofficowej postanowiłem odpalić tego potwora. Zabawa trwała kilka minut, bo zaraz zaczęło znowu padać. Samolocik jest kozak, przetrwał wjaniepawlenie się z całej pety w latarnię. Jeśli chodzi o wlasciwosci lotne - sterowanie jest banalne. Ze względu na zasadę działania, samolocik minimalnie opada w ostrych zakrętach- chociaż może było to spowodowane dodatkową masą kropel wody, które osiadały na kadłubie i skrzydłach w trakcie "lądowań". Przy jednym dość mocnym przyziemieniu mocowanie silnika odkleiło się od skrzydła- docisnąłem i latałem dalej, ale potem znowu kraksa i znowu odpadło. Myślę że spokojnie da się naprawić to kropelką, ale na przyszłość pewnie będę próbował go sadzać na trawie (jak będzie sucha), bo takie obijanie o asfalt będzie się pewnie źle kończyć.
Nie wołam ludzi z wczorajszego wpisu bo nie wiem jak xd
#rc #modelarstwo
Zaloguj się aby komentować