Hołli szeeejt. Zatem to po to myłem w nocy bydlaka... wszystko zaczyna układać się w całość.
#macmajster #prestizowygruz2 #detailing #cardetailing #diy #zrobtosam

Hołli szeeejt. Zatem to po to myłem w nocy bydlaka... wszystko zaczyna układać się w całość.
#macmajster #prestizowygruz2 #detailing #cardetailing #diy #zrobtosam

Zaloguj się aby komentować
Ty kontra syn koleżanki twojej starej.
[LED kontra żarnik]
#macmajster #maluch #fiat126p trochę #diy #zrobtosam
Zaloguj się aby komentować
Dawno temu pomalowałem plastiki plastidipem. Przygoda sprzed roku z wyciekiem oleju pokazała, że to nie jest dobra droga. Zmieniam zatem źle położony tymczasowy zmieniacz koloru na docelowy - lakier strukturalny. Kciuki jedynie trochę bolą od wycierania "gumy", a nos od nitro
Na drugim zdjęciu proces przyspieszonego schnięcia lampki podświetlającej tablicę rejestracyjną.
Propos - zmieniłem żarówkę na leda, w koncu nie będzie wypalało klosza od ciepła.
#macmajster #fiat126p #maluch #zrobtosam #diy


Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #remont #zrobtosam
Remont w pokoju dzieci czas zacząć. Pozdrawiam sąsiadów. Dziś zapewniam sporo efektów dźwiękowych.

Zaloguj się aby komentować
Człowiek-Lama zagadał do mnie kiedyś, że chciałby taki fajny dzwonek co to przerasta chińskie zabawki. Później poganiał mnie swoją teściową, ale ja się nie ulęknę!
Nie trzeba mi co pół roku powtarzać, zrozumiano?! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Projekt, wykonanie, debug, kod itede. własne.
Na razie prototyp. Koncept zostaje ten sam, ale forma mocno się zmieni.
Na razie dzwonek jest sparowany na siłę ze sobą, nie ma kilku przewidywanych funkcji, ale jest oszczędzanie energii po stronie nadajnika zasilanego z trzech baterii R4.
@LaMo.zord
#macmajster #chwalesie #elektronika #diy #zrobtosam #agd
Zaloguj się aby komentować
Przyszło mi dzisiaj 21 płyt (a licząc podwójne wydania to 24), wszystkie do mycia. Wczoraj stwierdziłem że nie chce mi się nad tym stać godzinami więc pobawiłem się o 23:20 w #zrobtosam i zrobiłem przedsuszarkę do #winyle xD
#majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Od czego by tu zacząć...
Wymiana tulejki drążka (z perypetiami opisanymi wczoraj) zakończona. Musiałem jeszcze doszlifować otwor w misce i zedrzeć rant powstały na samym drążku przy przykręcaniu.
Wkładanie mechanizmu to nieśmieszny żart. Marginesu 2-3 mm, a jak już wejdzie, to haczy o przetłoczenie. Znalazłem w końcu jedno prawidłowe położenie i wszedł, choć trochę się namęczyłem.
Zapaszek paliwa na szczęście nie pochodził z uszczelki czujnika paliwa. Na szczęście, bo uszczelnienie go to katorga.
Wziął i padł wężyk igielitowy. Ze starości skurczył się tak, że gdzieś zaczął popuszczać, jednocześnie rozpuszczając skrupulatnie przeze mnie nałożone zabezpieczenie antykorozyjne zbiornika i farbę pod nim.
Fabryczne pokrycie winylem aka lakier proszkowy też ucierpiało, ale na króćcu od wlewu. Zaczęło w końcu odchodzić i stamtąd opary paliwa szli.
Wężyki wymieniłem od razu oba, zbiornik schnie po malowaniu.
Próbowałem wytoczyć tuleję resora, bo wymieniona rok temu już padła. Łatwiej będzie odlewać...
#macmajster #diy #zrobtosam #fiat126p #maluch




Zaloguj się aby komentować
Pod zdalnym mentorskim wsparciem @LaMo.zord uratowałem miskę wybieraka skrzyni biegów.
Historia ma się tak, że gumka wybieraka jednak była walnięta i musiałem wyjąć cały mechanizm żeby ją wymienić. Będzie o tym wpis, natomiast teraz krótkie pokazanie jak takie "szybkie" roboty idą nie po myśli.
Skręcałem w całość mechanizm po wymianie i nasmarowaniu, wszystko właściwie spoko. Sprawdzam luzem czy wszystkie biegi da się wybrać, a tu d⁎⁎a. Wstecznego nie wrzucę.
Podczas skręcania górna miska zawędrowała nie tam gdzie powinna i ściąłem jej brzeg. To zablokowało zejście drążka w dół, poniżej blokady wstecznego.
Pierwszy raz w życiu spawałem MIG-iem, drugii raz w życiu spawałem w ogóle. Po obróbce na szybko dremelem wygląda to wystarczająco dobrze. We wtorek lub środę dojdzie nowa miska, będę mógł znowu ją zmasakrować
#macmajster #diy #zrobtosam #fiat126p #maluch #chwalesie #pracaspawaczamnieprzeistacza




Zaloguj się aby komentować
Może nie najlepiej, nie najszybciej, ale tanio
Zlokalizowałem w Roverze przekaźnik pompy i pin od jej włączania. Pierwotny plan zakładał zarzucenie tam sygnału z regulatora mocy silnika do 50 W ze sterowaniem PWM. Taki tani moduł od kitajca, 7 zł na alle.
No to moduł jest słaby, z tranzystora wyskoczył magiczny dym i to był koniec zabawy
Drugie podejście obejmowało podłączenie rezystora 1 Ω 50 W w szereg z plusem pompy.
Tym razem poszło lepiej. Po uruchomieniu silnika filtr powoli zaczął zapełniać się paliwem. Jak dobrze pójdzie, to nie przeleje gaźników. Gotowym do testów!
#macmajster #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam #elektrykasamochodowa

Zaloguj się aby komentować
Jadąc we środę do pracy, gdzieś w połowie trasy, wbijam trzeci bieg, puszczam sprzęgło, a tu dup, wyje jak jedynka. Kurdebele.jpg
No to dla testu wbijam czwórkę, wchodzi dwójka. Kurdebele2.jpg
Dojechałem jadąc 40 km/h. Na szczęście ruch był dziwnie mały. Przy parkowaniu zauważyłem, że wstecznego to nie ma, ale za to rusza na tym biegu do przodu. Wracając do domu spróbowałem wbić wsteczny-przedni bieg, pojawiła się czwóreczka. No to na fali fartu wbijam wsteczny-trzeci i... ej, mam wszystkie biegi poza wstecznym!
Dziś postawiłem diagnozę. Taka gumowa tulejka wzięła i się wysunęła ze swojego szczęśliwego miejsca, przez co drążek sterujący nie obracał się w pełni, a tylko przesuwał
Na szczęście wsunięcie tego elementu jest niełatwe jeśli posiada się tylko dwie ręce
#macmajster #fiat126p #maluch #mechanikasamochodowa #diy #zrobtosam #samnaprawiam


Zaloguj się aby komentować
Jadziem z drugą puchą w przewody wentylacyjne
#diy #samnaprawiam #zrobtosam

Zaloguj się aby komentować
Dotarł przeciwsmrodek do klimy, więc działam.
#diy #samnaprawiam#zrobtosam

Zaloguj się aby komentować
#owoce #soki #zrobtosam Mamuśka robi owocowe eldorado


Zaloguj się aby komentować
Po przeszło dwóch tygodniach prawie skończyłem taras przed swoim domem. Oczywiście nie bez pomocy ojca i teścia. Roboty było co nie miara:
Ekipa, która przygotowała mi fundamenty nie wylała mi fundamentów idealnie, potrzebne było szlifowanie betonu. Trochę też namęczyłem się z ustawieniem gniazd pod przyszłe zadaszenie (np. nie miałem pojęcia, że kotwa chemiczna potrafi zastygnąć w 10 sekund).
W trakcie robót zdecydowałem się na zmianę deski tarasowej z 28mm na 40mm, co spowodowało konieczność zmodyfikowania dźwigarów (finalnie profil klejony i skręcany z dwóch belek 6x12cm).
Potem nastał żmudny czas malowania desek i ich lakierowania.
Efekt prawie skończonego tarasu poniżej. Zostało zrobić boczki i 3 deski tarasowe. Zadaszenie już chyba będzie w przyszłym roku.
Przy okazji reklama, polecam akcesoria do tarasów firmy SPAX.
#budownictwo #zrobtosam #architektura #zlotetarasy



Zaloguj się aby komentować
Specjalnie tak późno żeby nikt nie zobaczył.
Przyszła ostatnia i jedyna potrzebna do zakończenia projektu #prestizowygruz2 część!
#macmajster #diy #zrobtosam #mechanikasamochodowa #heheszki #roversd1 #rover #sd1
Teraz tylko założyć i sprawdzić 🥲

Zaloguj się aby komentować
Efekt finalny dwóch stron.
Pierwszy raz coś takiego robiłem, cieszę się że mi się udało i mam wszystkie palce po obsłudze wyrzynarki (:
Różnica w kolorach przez światło xd
Koszt materiałów (farb, desek, membran, gwoździ itd)
Jakoś między 700, a 800zl.
Narzędzia miałem własne.
#zrobtosam #budujzhejto


Zaloguj się aby komentować
Już końcówka, ale deski po pierwszej warstwie malowania muszą wyschnąć potem szybko na elewację i druga warstwa impregnatu i kończymy temat bo trwa to za długo...
Jak nie upały to deszcz i nie było jak robić 🤷
#zrobtosam #remontujzhejto


Zaloguj się aby komentować
Jedna strona zrobiona, czas na drugą.
#budujzhejto #zrobtosam

Zaloguj się aby komentować
Ciąg dalszy tematu rolety. Pokleiłem obie części kasety za pomocą kleju do rynien i odciętego kawałka (skracałem łącznie o jakies 4 cm). Wpasowane tak żeby po wciśnięciu lekko się rozprężyło i samo dociskało.
Jako prowadzenie w otwory pod wkręty poszły dwa gwoździe o odpowiedniej średnicy. Oczywiście pozbawione uprzednio łbów.
Zostało zamocować na oknie, złączyć obciążniki, złączyć tkaniny i, jeśli będzie widać, nakleić białą taśmę na łączenie kasety.
#macmajster #diy #zrobtosam #rolety #wyposazeniedomu

Zaloguj się aby komentować
Efekt prawie finalny bo impregnat bezbarwny jeszcze schnie więc odcień będzie ciut inny.
Nie skromnie stwierdzam iż wyszło mi to fajnie i nawet jest prosto ;)
Jeszcze została tylko druga strona 🫠
#zrobtosam #budujzhejto
