Ależ grzeje.
#chwalesie #przyroda #camping #jezioro #wycieczka #turystyka



Ależ grzeje.
#chwalesie #przyroda #camping #jezioro #wycieczka #turystyka



Zaloguj się aby komentować
Spływ Rzeką Wel - research i planowanie
Siemano kajakowe świry! Ponieważ złapałem trochę bakcyla na kajaki, a w grupie wychodzi taniej ;P, dla zachęcenia znajomych, a także z czystej ciekawości zacząłem zgłębiać informacje na temat szlaków wodnych i przedstawiać co ciekawsze według mnie informacje, a skoro już to sobie agreguję to nie widzę problemu żeby dzielić się z innymi, więc i tu wrzucę parę 'odcinków' żeby to sobie usystematyzować.
Ponieważ Welem już pływałem i ogólnie historię znam, to zacząłem od wybrania kolejnego fragmentu rzeki, a że znajomi zaczęli już narzekać na nudę spokojnych rzek - wybrałem etap NAJTRUDNIJESZY o typowo...

Cześć,
Czechy Północne to zdecydowanie ładny region w kraju, południowych sąsiadów. W tym odcinku pokazujemy najpiękniejsze pałace i zamki: Hazmburk, Ploskovice i Libochovice. A także Żatec, który słynie nie tylko z piwa oraz Litomierzycki Szlak Winiarski - najmniejszy i najstarszy region winiarski...
cześć
Zapraszam Was dzisiaj na Sycylię do położonej przepięknie Taorminy. Miasto słynie z położonego ciekawie greckiego teatru.
Kilka ciekawostek o Taorminie:
Znajduje się tam grecki teatr wykuty w skale z niesamowitym widokiem na całą okolicę.
Z Taorminy jest przepiękny widok na Etnę.
W mieście kręcono drugi sezon serialu Biały Lotos
Najbardziej reprezentacyjną ulicą jest Corso Umberto, przy której skupia się większość kawiarni, restauracji i sklepów
Warta zobaczenia jest miejscowa katedra z XIII wieku
Taormina słynie z wąskich, ale bardzo ciekawych uliczek, którymi warto sobie pospacerować
W mieście wytwarzany jest likier Fuoco dell'Etna, który ma 70%
#antekpodrozuje #podroze #podrozujzhejto #ciekawostki #wlochy #turystyka #wakacje #zainteresowania
-------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz, żebym Cię wołał w przyszłości, to zostaw piorun pod odpowiednim komentarzem poniżej





Zaloguj się aby komentować
A moze gdybysmy odeszli od tematow wojennych i zaniteresowali sie wypoczynkiem i relaksem na poludniu?
Rosyjskojezyczna #pravda :
"Rosyjskia turystka skarży się na chamskie traktowanie Rosjan w kurorcie w Turcji
05.06.2023 18:18
TURYSTYKA
Wraz z otwarciem sezonu turystycznego tureckie kurorty goszczą wielu podróżnych z całego świata. Jednak ze względu na sytuację polityczną Rosjanie szczególnie ostrożnie podchodzą do wakacji za granicą, starając się uniknąć ataków ze strony obcokrajowców.
Niedawno pewna Rosjanka, która odwiedziła turecki kurort, była bardzo niezadowolona nie tylko z obsługi hotelowej, ale także z postawy personelu. Rosjanka podzieliła się tym na swoim osobistym blogu w sieci.
Kobieta powiedziała, że wraz z rodziną zatrzymała się w pięciogwiazdkowym hotelu Side Crown Palace, po wykupieniu wycieczki all inclusive za dość niską cenę. Jednak personel hotelu nie był w ogóle zorientowany na turystów z Rosji, ale zwracał większą uwagę na gości z Europy. Co więcej, turystka powiedziała, że jeden z recepcjonistów groził eksmisją jej rodziny z apartamentu i ogólnie traktował ją "jak wroga".
"Zaczął na mnie krzyczeć łamanym rosyjskim, machając ręką, abym "wyszła". I ciągle powtarzał: "Kim jesteś"" - napisała turystka w Internecie."
PS: w sumie to ciekawe bo z bezposrednich obserwacji nie moge powiedziec zeby Rosjan Turcy zle traktowali.
Wiec zastanowmy sie dlaczego "jeden z recepcjonistów groził eksmisją jej rodziny z apartamentu"...
#turystyka #turcja #rosja

Zaloguj się aby komentować
Pytanko do często podróżujących - czy na loty są jakieś opcje a'la last-minute? Jeśli tak, to jak to działa i gdzie szukać?
#turystyka
Zaloguj się aby komentować
Turystyka jako procent PKB w Europie
#mapy #mapporn #turystyka #europa #polska

Zaloguj się aby komentować
Próbował ktoś w miesiącach letnich robić 1-nocne wypady do lasu? Jak to wygląda obok dużego miasta? Dużo ludzi się kręci?
#turystyka może też #rower #trekking
Zaloguj się aby komentować
Polacy nie mają do siebie żadnego szacunku. Pojedzie taki nad "Piękne Polskie m0rze" i na każdym kroku plują mu w ryj. Plują mu władze miejscowości, plują "restauratorzy", hotelarze i inni naciągacze. A co zrobi polaczek? Zje ze smakiem mrożonego dorsza na papierowej tacce i plastikowymi sztućcami, a na koniec podziękuje i zapłaci 90zł. Co zamożniejsi pewnie dadzą jeszcze napiwek za "obsługę" xD
A jak powiesz, że coś tu jest k⁎⁎wa nie tak, to dostaniesz klasyczne "nie stać cię biedaku". K⁎⁎wa jakby w ramach atrakcji nad morzem było sranie do ryja za 1000zł to ludzie sukcesu z dumą wyciągaliby setki xD
#wakacje #morze #turystyka #jedzenie
@kobiaszu Próbowałeś kiedyś prowadzić taki biznes który trwa ze dwa miesiące w roku przy takich obciążeniach jak podatki, zus, media, czynsze itd.? Pytanie retoryczne bo gdybyś to byś nie pitolił takich głupot. Serio myślisz, że oni mają takie ceny bo wyciągają z tego krocie? U nas to ciężko prowadzić stragan z pietruszką a co dopiero knajpę. Zejdź na ziemię. "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Zakładaj biznes gastro nad morzem, przecież to banalnie łatwe kokosy. Jedziesz. Tylko zdaj relację po sezonie ile zarobiłeś co byśmy mogli razem się pośmiać.
Zaloguj się aby komentować
Dwa dni temu oficjalnie otwarto Akademicką Perć, czyli żółty szlak prowadzący od północy na Babią Górę. Co w nim takiego ciekawego? Kilka odcinków ubezpieczonych jest łańcuchami, a i parę klamer się znajdzie. Nic, co wymagałoby nadludzkiej gibkości, ale to zawsze fajne urozmaicenie wędrówki. No i sama Babia to kawał góry, na którą zdecydowanie warto się wybrać. Gdyby coś, to szlak żółty od Skrętu Ratowników do szczytu jest jednokierunkowy i można nim tylko podchodzić.
Z Przełęczy Krowiarki można zrobić pętelkę:
https://mapa-turystyczna.pl/route/3zj2l
#gory #turystyka #podroze



Zaloguj się aby komentować
Znacie jakieś jakościowe marki plecaków 100L+ z normalnymi zamkami? Kupuję od Chińczyków z Ali, ale jakość wykonania jest taka se.
#turystyka #wycieczki #plecak #biwakowanie #sport #zdrowie

Zaloguj się aby komentować
Marózka raz jeszcze!
Tak jak obiecałem w ostatnim wpisie - szybko wróciłem z rodzinką.
Tym razem nie foto, a wideorelacja i kilka 'szotów' ze szlaku.
Opis odcinka linkuję w komentarzu i nie przedłużając zapraszam na film
https://www.youtube.com/watch?v=1tHgWl2TskI
Ahoj!
#splywkajakowy #kajaki #tworczoscwlasna #wycieczka #podroze #turystyka #tatacontent #przyroda #mazury #marozka
@Kubek Dawno mi się nie zdarzyło no chyba, że na Welu, ale to bez dziecka
Najważniejsze to nie panikować, sam musisz ocenić na ile pewnie się czujesz żeby zabrać jeszcze kogoś pod opiekę.
W razie czego wybieraj płytkie wody - Marózka taka jest, większość tego etapu to woda maks do kolan, więc po prostu osiadasz czasem na mieliźnie, ale prąd was na pewno nie wywróci.
https://www.hejto.pl/wpis/splyw-kajakowy-marozka-etap-swaderki-kurki
@ciszej To jest taki sztos etapik, że aż mi wstyd, że dopiero w tym roku się na niego zdecydowałem
Blisko, krótko, łatwo, a przy tym naprawdę pięknie!
Na dobrą sprawę w wakacje dam radę po pracy jechać i sobie spłynąć
Co do 'długiego' wpisu - no niestety, muszę co jakiś czas podbijać bo szybko zginął w zalewie krótkich wpisów
Zaloguj się aby komentować
Jaka dobra baza wypadowa w klimacie Pasterki z Gór Stołowych, ale żeby była w Górach Izerskich?
Zależy mi na odludziu, dobrym styku szlaków, polu namiotowym z podstawowym sanitariatem, w miare blisko granicy PL-CZ no i żeby jakaś szamka była na miejscu, pozejściu ze szlaku - chociaż to nie jest konieczność.
Polecacie jakąś miejscowość/schornisko? Tylko nie te najbardziej oblegane
#góry #turystyka #wspinaczka
Zaloguj się aby komentować
Nie umiem robić ładnych fotek, nawet w pięknym miejscu. A Adrspach jest naprawdę urocze. I chyba Polacy przejęli to miejsce, bo tak z 95% osób, które spotkałam to rodacy.
#podroze #turystyka



@rain no wlasnie znalazlem poprzedni post, damn nie ma sie do czego przyczepic
Zaloguj się aby komentować

Rada Warszawy w czwartek przyjęła projekt uchwały ws. wyższych opłat za pobyt w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych na Kolskiej. Teraz za noc w izbie wytrzeźwień trzeba będzie zapłacić 393 zł, a nie jak dotychczas 343 zł #warszawa #hotele #turystyka #wiadomoscipolska #informacje

Co warto wiedzieć przed podróżą do Belize? Kiedy jechać do Belize? Czy Belize jest bezpiecznym krajem? Gdzie nocować w Belize?
Belize położone jest w północnej części Ameryki Centralnej, w południowo-wschodniej części Półwyspu Jukatan. Od północy graniczy z Meksykiem, a od zachodu z Gwatemalą. Jest...
Cześć! Wielkimi (albo i nie) krokami zbliżają się wakacje i górskie urlopy. Przygotowałem więc obszerny wpis z propozycjami tatrzańskich wycieczek dla średniozaawansowanych. Przede wszystkim dla osób, które nie są jeszcze gotowe na Orlą, czy inne Rysy, ale które nie chcą już tylko maszerować asfaltem nad Morskie Oko. No, a jeśli nie znacie jeszcze dobrze polskich Tatr, to na pewno znajdziecie coś ciekawego dla siebie. W środku oczywiście mapki i masa zdjęć.
Nie ogarniam jeszcze, jak tu się cokolwiek wrzuca, więc zostawiam link i trochę zdjęć
https://www.hejto.pl/wpis/szlaki-w-tatrach-polskich-dla-sredniozaawansowanych
#turystyka #góry #podróże





Zaloguj się aby komentować

Cześć! Wielkimi (albo i nie) krokami zbliżają się wakacje i górskie urlopy. Przygotowałem więc obszerny wpis z propozycjami tatrzańskich wycieczek dla średniozaawansowanych. Przede wszystkim dla osób, które nie są jeszcze gotowe na Orlą, czy inne Rysy, ale które nie chcą już tylko maszerować...
cześć
Zapraszam Was do Kętrzyna położonego w województwie warmińsko-mazurskim. Odwiedziłem go w ramach projektu "Miasta stojące murem".
Kilka ciekawostek o Kętrzynie:
W Kętrzynie znajduje się zamek krzyżacki z XIV wieku. W 1945 roku zamek spłonął, ale odbudowano go. Obecnie wewnątrz mieści się muzeum.
Mury miejskie powstały w XIV wieku. Nie znalazłem nigdzie dokładnej długości, ale według pomiarów na Google Maps mogły mieć około 900 metrów. Do dzisiaj zachowało się kilka fragmentów o łącznej długości około 300 metrów.
Warty zobaczenia jest kościół św. Jerzego z XIV wieku, który jest bazyliką mniejszą.
Przy ulicy Mickiewicza mieści się ciekawy budynek dawnej loży masońskiej z 1860 roku w stylu neogotyckim.
Przy Placu Piłsudskiego stoi piękny ratusz w stylu eklektycznym z końca XIX wieku.
W restauracji Zajazd pod Zamkiem można zjęść pączka z wątróbką. Może wydawać się, że takie połączenie nie będzie pasować, ale zapewniam Was, że mi smakowało
#antekpodrozuje #polska #warminskomazurskie #ketrzyn #podroze #podrozujzhejto #turystyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
-------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz, żebym Cię wołał w przyszłości, to zostaw piorun pod odpowiednim komentarzem poniżej





Zaloguj się aby komentować