#mecz #rozkminy #feels
Całe to kibicowanie #chelsea jest takie jakieś nie wiem

#mecz #rozkminy #feels
Całe to kibicowanie #chelsea jest takie jakieś nie wiem

Zaloguj się aby komentować
Rozkmina na dzisiaj. Czy jeśli #ufo wypowie naszej cywilizacji wojnę to Rosjanie z Ukraińcami pójdą ramię w ramię przeciwko kosmitom czy jednak zaszłości są już na tyle duże, że najpierw rozstrzygnął wojnę między sobą?
#ukraina #rozkminy

Zaloguj się aby komentować
Wiecie z czego jestem naprawdę dumny? Że kiedy przyszedł ten moment zachowałem się jak człowiek.
Pochodzę z Wrocławia, lecz tak się potoczyło że od wielu lat mieszkam i pracuję w Niemczech. Zostawiłem we Wrocku kawał życia, ale także wielu znajomych, również tych narodowości ukraińskiej.
Kiedy wybuchła wojna, coś tam podzwoniłem po nich, okazałem wsparcie - nie angażowałem się za bardzo w temat jako, że miałem trochę problemów w życiu. Aż do czasu, kiedy pewnego popołudnia (jakoś miesiąc po inwazji) zadzwonił do mnie Władek (tu imię zmieniłem) - mój bardzo dobry kumpel i zarazem fryzjer we Wrocławiu. Gadka szmatka, co tam u ciebie itd. itp. aż wypalił w końcu czy nie byłoby takiej możliwości, czy nie mógłbym mu pomóc, on mi zapłaci. W pierwszej chwili myślałem że chodzi o jakąś pierdołę. Okazało się, że szuka kogoś kto pojedzie po jego mamę i siostrę (ojciec nie żyje), aż do Lwowa. Co się jeszcze okazało? Że chłop mając multum znajomych nie uzyskał od nikogo takiej pomocy i zdesperowany na sam koniec zadzwonił do mnie wiedząc, że już od lat nie mieszkam we Wrocławiu i jestem za granicą. Powiedziałem, żeby dał mi godzinę, oddzwonię.
Dwa dni później byłem już w trasie ok. 1200km w jedną stronę z przystankiem we Wrocławiu po Władka. Nie poznałem chłopa, z którym jeszcze parę lat temu obskakiwaliśmy okoliczne kluby. Był strzępkiem nerwów, jednak ucieszył się jak małe dziecko kiedy zapukałem do drzwi mieszkania które wynajmował, prawie zaczął płakać.
No to wio po rodzinkę. Podróż w Polsce przebiegała bez żadnych przeszkód. W Przemyślu musiałem zostawić kumpla i dalej już jechałem sam. Pogranicznicy nie robili żadnych problemów, cały czas też byłem w kontakcie telefonicznym z Władkiem. Kiedy dojechałem do celu, w jednym z mieszkań w bloku na obrzeżu miasta czekała na mnie mama Władka i jego młodsza siostra, które wydawały się być zaskoczone, że w ogóle przyjechałem a zarazem bardzo mi dziękowały. Co prawda nie znam ukraińskiego ale Władek tłumaczył mi wszystko przez głośnomówiący.
Jechaliśmy do Przemyśla w ciszy z powodu barier językowych, jednak czułem z ich strony wielkie przejęcie i stres. Co chwila dzwonił Władek z pytaniem czy wszystko w porządku itd. Niestety na granicy ukraińscy pogranicznicy zrobili nam kontrole auta, sprawdzanie dokumentów itd. Nie wiem czemu, ale bałem się, że mnie nie przepuszczą do Polski :D
Tak więc, w Przemyślu znaleźlismy Władka (pomagał przy rozładunku ciężarówki z darami) i wtedy sam już nie mogłem powstrzymać łez widząc jak płacze mama Władka obejmując z całej siły syna. Oczywiście nie przyjąłem od nich żadnych pieniędzy mimo, że Władek usilnie nalegał.
To wszystko zmieniło mnie w pewien sposób. Jakoś tak zawsze starałem się być obojętny na pewne sprawy, nie angażować się w nie. W pewien sposób dlatego, że tak mi było wygodniej żyć. Ta podróż, skłoniła mnie do pewnych przemyśleń nad własnym życiem, o tym co tak naprawdę jest w nim ważne. Dziś w pewnym sensie jestem wdzięczny Władkowi, że zadzwonił wtedy po mnie bo od tego czasu czuje się lepiej jako człowiek.
#przemyslenia #mojahistoria #czujedobrzeczlowiek #rozkminy
@voy.Wu
otwarta nienawiść wobec tych którzy pomogli wtedy lub dalej pomagają Ukraińcom
Żyłem sobie w swojej bańce, gdzie Polacy pomagają Ukraińcom, a potem wyskoczył mi post ze zbiórką zimowych ciuchów dla armii ukraińskiej. To, jakie komentarze tam zobaczyłem to była masakra. Żołnierze najlepiej niech zamarzną, a autor zbiórki miał zginąć w okopie. Prości ludzie są podatni na ruskie pierdolenie niestety.
Zaloguj się aby komentować
Przy takim niżu demograficznym dla osób bezdzietnych nadejdą trudne czasy. Teraz już jak się przyjął stereotyp "starej baby w kolejce u lekarza". A to jeszcze nic, będzie coraz gorzej. I to jeszcze starych bab i dziadów bez dzieci, a kto ma dziadków ten wie jak to jest ważne. Mniej dzieci to oznacza też mniej osób do opieki, nawet za kasę. Czuję, że będą to naprawdę drogie usługi. Trochę się upaliłem, więc napiszcie mi czy przesadzam, bo taką rozkminę właśnie mam xD
#rozkminy #przemyslenia

@Miedzyzdroje2005 no tak, ale to są problemy na teraz. I żyć jakoś trzeba. Ale jak tak się człowiek zastanowi co będzie później, gdy zaczną się ograniczenia itd. to dopiero będzie problem. Większość z nas odwiedza swoich rodziców, dziadków, pomaga im itd. Ale jeszcze praktycznie dla każdej osoby starszej bez bliskiej rodziny jest jeszcze z reguły oferowana jakaś pomoc, choćby sąsiada. Na naszą starość bedzie paru młodych na całe osiedle dziadków. Już teraz jest kiepska sytuacja takich osób, a będzie ich plaga.
Zaloguj się aby komentować
Huta Katowice 1981, niedługo przed pacyfikacją strajku.
Jedno z moich ulubionych zdjęć, które wywołuje u mnie niesamowicie depresyjny nastrój. Ta polska szarość, mokre od roztopionej brudnej brei ulice, ludzie czekający przygarbieni na głośnego, zimnego i zatłoczonego Jelcza. Wręcz da się tu usłyszeć odgłosy kotłów, maszyn, syk upuszczanej z pieców pary który zagłusza wszystko dookoła. Dwa poniższe teksty chwytają mnie podobnie i oddają to uczucie, tej takiej szarej, codziennej, przemysłowej polskiej beznadziei tamtego czasu.
Kult - Tan (fragment)
"Czekanie
Nowy dzień
Wstań
To znowu nowy dzień
To poranne podróże, raz krócej, raz dłużej
W obie strony, przygarbiony, pochylony
W obie strony, przygarbiony, pochylony
W obie strony...
Pracujesz dla fabryki
Fabryka żywi
I życie dla fabryki
Śmierć dla fabryki"
NN próbuje sobie przypomnieć słowa modlitwy, Stanisław Barańczak
Ojcze nasz, któryś jest niemy,
który nie odpowiesz na żadne wołanie,
a tylko rykiem syren co rano dajesz znać, że świat
ciągle jeszcze istnieje,
przemów:
ta dziewczyna jadąca tramwajem do pracy
w tandetnym płaszczu z trzema pierścionkami
na palcach, z resztą snu w zapuchniętych oczach,
musi usłyszeć Twój głos,
musi usłyszeć Twój głos, by się zbudzić
w ten jeszcze jeden świt.
Ojcze nasz, który nic nie wiesz,
który nie patrzysz nawet na tę ziemię,
a tylko codzienną gazetą obwieszczasz, że świat, że nasz świat,
trwa uporządkowany: spójrz,
ten mężczyzna siedzący za stołem, schylony
nad kotletem mielonym, setką wódki, płachtą
popołudniówki tłustą od sosu i druku,
musi wiedzieć, że ty także wiesz,
musi wiedzieć, że wiesz, aby przeżyć
ten jeszcze jeden dzień.
Ojcze nasz, którego nie ma,
Którego imienia nikt nawet nie wzywa
prócz dydaktycznych broszur piszących Cię z małej litery, bo świat
radzi sobie bez Ciebie,
bądź:
ten człowiek, który kładzie się spać i przelicza
wszystkie te dzisiejsze
kłamstwa, lęki, zdrady,
wszystkie hańby konieczne i usprawiedliwione
musi wierzyć, żeś jednak jest,
musi wierzyć, żeś jest, aby przespać
tę jeszcze jedną noc...
#historiajednejfotografii #poezja #slask #rozkminy

Zaloguj się aby komentować
Koniec lat 90. W segmencie C jest Golf IV, Astra II, pierwsze Focus i Meganka, Peugeot 306, Corolla E11. Każde z tych aut ma swój własny, z daleka rozpoznawalny styl. A dzisiaj? Wszystkie samochody generyczne. Podobne bryły nadwozia, kierunkowskazy w lusterkach, takie same klamki. Kiedyś obok mojego byłego 308 T9 stała Kia Ceed w tym samym kolorze i omal nie wsiadłem do Kii.
#motoryzacja #samochody #rozkminy #nostalgia #90s

@CoryTrevor aktualnie auta wcale nie palą mniej. Spalanie na poziomie 5l/100km bylo jakies 20 lat temu i nic od tamtej pory nie poszło do przodu. Choc pewnie wymienisz mi kilka sztuk ktore moze zejda troszke nizej ale ciezko to nazwac postepem w dziedzinie spalania. Tak własnie idzie sie w strone ekologi haha. Aktualnie produkuje sie coraz ciezsze sk⁎⁎⁎⁎syny napakowane silniczkami czujnikami, bateriami, elektroniką ktora wazy w cholere i te wozidła wcale mało nie spalaja ale za to są w cholere drozsze. Super czasy, no ale przeciez nie mozna pisac ze kiedys to było.
aktualnie auta wcale nie palą mniej. Spalanie na poziomie 5l/100km bylo jakies 20 lat temu i nic od tamtej pory nie poszło do przodu.
@998, tylko jakie to były auta? Stare diesle albo jakieś Matizy, Lupo i inne resoraki. Nie mów, że nic nie poszło do przodu, bo poszło i to znacznie, skoro znacznie cięższe, większe, wygodniejsze i bezpieczniejsze auta palą porównywalnie lub niewiele więcej.
Zaloguj się aby komentować
Już drugi raz w ostatnich miesiącach do wygrania w eurojackpot jest ponad pół miliarda złotych. To chyba pokazuje, że ludzie bardziej liczą kasę i nie wydają na głupoty. Liczba kombinacji jest skończona, ale gdy mniej jest zakładów to i mniej wygranych na każdym stopniu i stąd takie kumulacje.
#rozkminy #lotto #eurojackpot #gry
Zaloguj się aby komentować
Za komuny wszelkie S-F nosiło znamiona zabawy. Że to raczej dla dzieci jest, no ewentualnie dla młodzieży. Dzięki temu to wszystko było tak rozkosznie słodkie i baśniowe. Wtedy nie do pomyślenia było, żeby dorosły człowiek był fanem takich rzeczy - jak w ,,Miodowych Latach" gdzie Krawczyk śmiał się z telewizyjnych preferencji Norka. W XX wieku bardzo liczyła się cecha o nazwie ,,stateczność" - teraz już zupełnie zapomniana na rzecz indywidualizmu.
Czy to dobrze? Nie wiem.
#filmy #sciencefiction #rozkminy
Na fotosie Henryk Bista jako Wielki Elektronik w filmie ,,Pan Kleks w kosmosie".

Zaloguj się aby komentować
#youtube #polska #rozkminy #rodzicielstwo
Właśnie jestem po obejrzeniu: Nie wiem ale się dowiem dot. freak fightów.
Nigdy na to nie zwracałem uwagi bo nigdy mnie to nie interesowało. Wszelkie dymy/dramy z polskiego YT omijały mnie szerokim łukiem, dzięki życiu pod kamieniem.
Wiem że tagi dotyczące tej rozrywki były popularne na portalu na "W" stąd też ich nie dodaje.
Proszę potwierdzcie czy to prawda co NWASD powiedział w filmie czy też nie? Czy youtube który aktualnie jest najbardziej popularny wśród dzieci/młodzieży naprawdę tak wygląda? Bo trochę mnie to przeraża, tym bardziej że sam jestem rodzicem.
@m_h współczuję. dzisiejsi 6-10 latkowie karmią się takim gównem że czacha dymi. Ja sam nie oglądam patusów, famemma, prankowiczów, współczesnych "raperów", ale ktoś te clickbaitowe miniatury klika. Dlatego właśnie nie uważam że dziecko z telefonem to przepis na spokojne wychowanie małego człowieka.
YT to ogólnie ściek. Nie zalezy im na jakości filmów tylko na tym aby ludzie oglądali je jak najdłużej. Stąd masa clickbaitów i patologii w stylu bardzo długich wstępów tylko po to aby film był dłuższy i załapać się na więcej reklam. Kiedyś rozbawiła mnie moja luba, gdy po kilku minutach oglądania krzynęła do monitora "Rób [tu niecenzuralne określenie kobiety lekkich obyczajów] w końcu ten głupi sernik" xD. Sam się łapałem na klikanie w polecane filmy, które okazywały się kompletną stratą czasu. Teraz zainstalowałem sobie dodatek unhook i pousuwałem wszystko co zbędne (w szczególności rekomendacje). Oprócz rzeczy, które subskrybuję nie oglądam nic innego. Polecam. Pewnie Twój dzieciak jest sprytny i od razu to wyłączy, ale być może przez chwilę uda się go nabrać, że to nowa wersja YT albo, że coś się popsuło. Nie wiem też czy jest coś takiego na telefon, bo nie potrzebuje. Co ciekawe YT ma bardzo sprawne systemy cenzurujące i nie wiem dlaczego nie blokują przemocy. Nie wiem, ale się domyślam.
Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś zaczyna komentarz od "Ludzie!!", "Obudźcie się!!1" albo "Czy jestem jedyny ?!" to od razu pomijam komentarz i odrzucam argumenty choćby były ze złota.
#oswiadczenie #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Hejtam,
Całkiem podobają mi się tutejsze rangi, bo od razu widać jak bardzo ktoś jest aktywny. A gdyby jeszcze podkreślać jakość tej aktywności?
Wskaźnik Hirscha w świecie nauki okazał się być całkiem rozsądnym kompromisem w tej kwestii.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_Hirscha
Może by i u nas to wprowadzić, obok rangi.
"Kompan 1" to ewidentny spamer, a "kompan 10" to już quality kozak.
Co wy na to?
#hejto #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Hej,
Może mi ktoś sensownie wyjaśnić pewną kwestię?
Po kiego wuja jest zakaz wyprzedzania przez duże na A2, od Sługocina w stronę Warszawy i to samo w drugą stronę od MOP do Sługocina?
Czy tylko żeby denerwować kierowców, czy po co? Bo autentycznie nie kumam tego...
#zycietruckera #rozkminy #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Temat reprezentacji od dłuższego czasu jest na fali, więc dopadła mnie pewna rozkmina
Mamy w tym momencie bogactwo w ataku. Milik daje radę w Juve, jest Świderski na którym zawsze można polegać, Kownacki na fali, Piątek, który zawsze coś wciśnie... A gdyby tak przesunąć Lewego na pozycję ofensywnego pomocnika? On lubi się cofać do drugiej linii, potrafi precyzyjnie zagrywać, mógłby absorbować uwagę obrońców robiąc miejsce dla napadziora. Panie Fernando, proszę to wziąć pod uwagę.
#pilkanozna #reprezentacja #mecz #rozkminy

Zaloguj się aby komentować
Trwa wewnętrzna walka o kreowanie portalu, dla kogo portal być powinien, a dla kogo nie. Przestawiam jak powinien wyglądać prawdziwie sprawiedliwy podział.
Tak jak religie koegzystują obok siebie nawzajem, tak samo my jesteśmy w stanie. Nie twórzmy Państwa religijnego i nie prowadźmy inkwizycji. Zostawmy ten wielokulturowy tygielek.
To czego powinniśmy się pozbyć to jednostek toksycznych i te jednostki są po każdej ze stron. Blackpill, który na siłę próbuje w ludzi wepchnąć swoją "prawdę", której nikt nie chce. Z drugiej strony grupa mająca się za oświeconą, ale nie dostrzegająca, swojej hipokryzji. Nikt nie zwraca uwagi na upadlające wpisy generalizujące #przegryw, próbujące ekstrapolować zachowania jednostek na całą grupę i częste próby zrównywania złych zachowań jako przejaw #przegryw tak samo jak w takim kontekście kiedyś zaczęto używać słowa żyd.
Cytując pewnego klasyka "Szacunek to wszystko", a kto tego nie potrafi powinien zostać ostudzony i tak na prawdę to jest ta grupa, której nie potrzebujemy, grupa osób "bez szacunku".
#przemyslenia #rozkminy #hejto

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak byście mieli wybierać jeden kraj, do którego możecie emigrować to jaki to byłby kraj? I dlaczego? #kiciochpyta #emigracja #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Wróciłem właśnie z zakupów w galerii handlowej. W różnych sklepach - księgarniach, marketach etc. są stoiska z artykułami na dzień babci i dziadka. Dla jednych i dla drugich można kupić kubeczki, koszulki, poduszki, no ogólnie wszystko. I smutno mi się zrobiło, bo w tych wszystkich sklepach pozostały tylko artykuły dla dziadków, dla babć prawie wszystko wykupione. Nawet nie chodzi o to, że o dziadkach nikt nie pamięta, tylko o to, że... ich już nie ma. Niestety, ale my mężczyźni żyjemy statystycznie krócej. Trzeba żyć teraz, jest później niż się nam wydaje. #motywacja #przemyslenia #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Lata 96/97 to popkulturowo złoty okres III RP:
-Just 5
-Orła cień
-Smerfne hity
-Kiler
-Idź na całość
-13 posterunek
-Klan
-Złotopolscy
-Paszporty Polsatu
-Ręce, które leczą
-Tajemnica Sagali
-Kulfon i Monika
-walki Gołota-Bowe i Gołota-Lewis
-Daewoo-FSO zaczyna produkcję Poloneza Plusa i Lanosa
-powódź we Wrocławiu
-skandal z prezydentem śmieszkującym z JP2
-CD Action
-Kaczor Donald hitem sprzedaży
-wypowiedź Pana ze zdjęcia
Mam nadzieję, że powstanie kiedyś serial lub film bazujący na nostalgii z tamtych lat bo potencjał jest ogromny.
#rozkminy #nostalgia #90s #popkultura

@Mowile Jakby nie patrzeć był to element tamtego okresu. Trzeba pamiętać o pewnych zjawiskach ale przedstawiając to w odpowiedni sposób zamiast pokazywać bandytów w romantycznym, pozytywnym świetle. Banda Mansona czy Yakuza też nie były niczym chwalebnym a występują jako tło w filmach/grach.
Wiesz co, po zastanowieniu uznałem, że masz rację. Wspomnienie takich zjawisk pod #nostalgia jest nie na miejscu. Usunąłem ten punkt.
Zaloguj się aby komentować
Cześć
jakieś rady przy kupnie mieszkania?
#mieszkanie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #rozkminy #porada #pomocy
@Krolowacebuli jak nowe to weź speca od odbioru mieszkań - parę stów, ale oszczędzi nerwów i tysięcy za jakieś niedoróbki, krzywe ściany, brak zachowanych kątów. Za drugim razem już raczej można być bez speca. Jak rynek wtórny to w sumie też, pomoże wycenić. O wszystko go wypytasz. Nieruchomość to w gruncie rzeczy prosta sprawa, ale jest tyle różnych elementów, że głowa wymięka jak ktoś nie ma z tym styczności na codzień. Tzn przynajmniej ja i ktokolwiek, kto korzystał z takiej pomocy. A jeśli pytasz, to też możesz znajdować się w tej grupie. Pozdrawiam cieplutko.
Zaloguj się aby komentować