Zdjęcie w tle
tymszafa

tymszafa

Mocarz
  • 112wpisy
  • 804komentarzy

Stuuła i do przodu.

Dziękuje, że pchacie społeczność podcasty dalej. Ja "wruci", ale później
VonTrupka

@tymszafa piorunuj nie pierdol, a z pewnością będzie lepiej! (´・ᴗ・ ` )

Zaloguj się aby komentować

APCOA członek ci w dupola
4cd06ae1-eff9-4f03-8c1d-28fc5a054993
ColonelSanders

Co kolega mandat dostał?

tymszafa

@ColonelSanders nie mandat, "lecz zawiadomienie o obowiązku wniesienia Opłaty Dodatkowej". Jakbym urwał nać stał tam powyżej 1,5 godziny. Nie wiedziałem, że ten bilecik trzeba pobrać i wrzucić za szybę. Teraz prewencyjnie dwa wkładam, nawet trzy.

ColonelSanders

@tymszafa ja nie wkładam na szybkie zakupy. Wystarczy im wysłać paragon i mogą spadać. w ogóle mogą spadać bo to chyba nielegalne, poczytaj o tym, gdzieś mi się w oczy rzuciło

Zaloguj się aby komentować

Testuje, czy @dev mi ten wpis też zaplusuje.
tymszafa

Test_3

tymszafa

@dev mniej niż minuta z piorunkiem.

dev

@tymszafa Tak długo?! (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻

Zaloguj się aby komentować

tymszafa

@pescyn Dawno temu i nie prawda. Nadal trzyma poziom.

mejwen

@tymszafa polecam podcast, serwis trzyma poziom i ma potencjał ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

pomidor

@tymszafa hej, kiedy reaktywacja podcastu?

tymszafa

@pomidor siema, coś się rusza

Zaloguj się aby komentować

Propaganda działa. Niedawno ekonomista Bogusław Grabowski wypowiedział się w mediach o potrzebie wydłużenia wieku emerytalnego i niezbędnych cięć. Niedawno rozmawiałem z koleżanką (starszą, korzystająca z 13 i 14, jej dzieci korzystały z 500+), która interesuje się tym co się w naszym kraju dzieje i powiedziała, że słyszała w telewizji, że jak wygra Platforma to znikną wszelkie 13 i 14 i wszelkie dopłaty i to nie będzie zbyt dobre.
Ciężko mi było wytłumaczyć, że to jakiś random wypowiadał się gdzieś i powiedział to co wiedział. Nie dotarło. Ciężko będzie nowemu rządowi rządzić, kiedy będą szukali oszczędności i polecą pierwsze właśnie 13 i 14.
Propaganda działa.
Post nie ma na celu kłócenie się, tylko opowieść (anecdata) o zjawisku agresywnej informacji i kształtowania rzeczywistości poprzez telewizje.
Sweet_acc_pr0sa

odkryles ze pelna demokracja nie dziala a prawa wyborcze powinna miec okresolna i odpowiednio wyksztalcona grupa ludzi bo motloch jedyne co potrafi to wydawac (najlepiej cudze) pieniadze

Zaloguj się aby komentować

Czy tworzysz swój podkast? Czy może tylko słuchasz? Pochwal się w komentarzach co tworzysz, albo czego słuchasz!
tymszafa

@Oscypek nie wiem do czego zmierzasz. Po prostu forma radiowa to nie tylko"wywiad albo wykład".

Oscypek

@tymszafa pytam bo nie serio nie wiem co to jest, podcast to dla mnie obce słowo i nie rozumiem jego idei, dlatego pytam:⁠-⁠)

tymszafa

@Oscypek to spolszczymy - podkast pod od ipodów, a cast od słowa broadcast. Ale realnie to jest audycja radiowa (dźwiękowa) na żądanie.

Zaloguj się aby komentować

Witam (jako gospodarz społeczności Podkasty) wszystkich nowych użytkowników. Polecam tym, którzy chcą rozpocząć swój podkast, ale nie wiedzą jak, zaobserwowanie tagu #szpd ponieważ pod tym tagiem publikowałem swój cykl mini artykułów "Jak tanio i dobrze w podkast", taka synteza mojej wiedzy w tym temacie. Zapraszam do rozmów, dyskusji
sullaf

Inne pytanie: gdzieś jest jakiś katalog zbierający podkasty z roznych dziedzin?

sullaf

@Chryzyp dzięki!

Zaloguj się aby komentować

Nie wiem czy połapaliście się, że Netta (tak, ta która wygrała Eurowizję w 2018 r. swoim utworem Toy, który większość zapamiętała z tego dźwięku co go Netta wydaje, a tak na prawdę to jest taki dobry dupotrząs kawałek) w czasie pandemii robiła transmisje które nazywały się "Netta Office" (ona sama to określała mianem eksperymentu) podczas którego rozmawiała ze swoją społecznością i śpiewała różne piosenki - głownie covery z lat 90. To co przykuło moją uwagę, że Netta ma niesamowitą wyobraźnie dźwiękową; to taki skill jaki mają programiści patrząc na linijkę kodu, który rozumieją i niejako "kompilują" sobie ten kod w głowie - to tak ma ona, wie w głowie jak będzie brzmiała dana produkcja przez użycie konkretnego loopa. I jak ona tworzy te warstwy, z których później powstaje całość no to sorry ale ona jest muzyką.
I sorry, można z Netty się śmiać, że gruba, że miauczy albo gdacze jak kura, ale kurdebele - posłuchajcie sobie tego jak tworzy muzykę, co się z nią dzieje, jakie emocje nią bujają to ja nawet nie.
W skrócie - idźta posłuchać transmisji koncertu z sierpnia 2020 r. i pobujacie się z nią, ja się bujam: https://www.youtube.com/watch?v=HiPR30_iTKs
PS jak chcesz widzieć moje wpisy, to zaobserwuj tag #szafacontent.
Nebthtet

Fajne!

A Adele też kiedyś było za dużo. I Netta wcale źle nie wygląda, a jak komuś nie pasuje, to śmiać się powinien nie z niej, ale z własnej głupoty.

tymszafa

@Nebthtet otóż to. Wiesz jak jest Neb, zawsze uderzają w pierwszej kolejności w wygląd.

Zaloguj się aby komentować

Ostatnio mam tak, że szczerzę nienawidzę Polski. Nienawidzę tego kraju. Tutaj nic nie działa - na wypadek wojny jesteśmy zdani na siebie i swój portfel tudzież zasoby, które mamy. W pracy, każdy jest każdemu wilkiem - kultura związkowa nie istnieje przez co w każdym większym zakładzie produkcyjnym dochodzi do nadużyć prawa pracy. Zarząd Solarisa nie wpuszcza wybranej przez związek grupy negocjacyjnej. Teraz sytuacja na budowach podczas wichur (wypadek w Krakowie) pokazała, że dla firm deweloperskich najważniejszy jest zysk, a nie bezpieczeństwo pracownika. W porównaniu z kontrastem opowieści co się dzieje w innych krajach, to krew zalewa. Wkurza mnie podejście, że na każdą pracę znajdzie się wystarczająca ilość studentów (stażystów, praktykantów). Ten kraj nie działa, a ja coraz przychylniej patrzę na możliwość emigracji, tylko czy nie jest za późno?
Miqood

@tymszafa Ehhh, kocham Polskę jako kraj, wiele pięknych miejsc, kulturę, tradycję ale dzisiejszy świat i rząd jest naprawdę do dupy...

tymszafa

Dalej aktualne, tylko bardziej.

tymszafa

W ogóle się nie zestarzało. Może tylko na plus, że zarząd Solarisa przegrał ze związkowcami i zgodził się na ich warunki.

Zaloguj się aby komentować

[1/1] No dobrze, Szafa zaczyna uczyć się into music mixing.
Na Tapet kładę (tapet to taki stół pokryty zielonym suknem, przy którym prowadzone są ważne rozmowy/negocjacje) nagranie z festiwalu Fopa który odbywa się w Ślesinie - Zespół Efekt Motyla - Mleko
Sprawa wygląda następująco: pracowałem jedynie z wokalem, ale bardzo chciałem zacząć pracować z muzyką, więc do tego mixu przystępuje jako monter podkastów, natomiast 0% experience z montażem, mixem muzyki. Terra incognita, jedyny perk to taki, że jestem muzyczny. Zobaczymy (a raczej usłyszymy co z tego wyjdzie).
Mamy nagranie z próby, więc "na setkę". I teraz tak, zajebiście nagrane i jestem ciekaw co za salkę prób mają, że tak to się wszystko trzyma.
To z czym się będę mierzył to: przesłuchy (ale na moje ucho da się wybramkować). Na szczęście nie ma perkusji, a stary dobry cajon więc całe brzmienie perkusji odpada. Co usłyszałem, to to, że bardzo ładnie nagłośnione, mógłbym zmiksować i tak zostawić, i to wszystko ładnie brzmi więc SZAPOBA @ofca za to nagranie na próbie żeby dać nagrania pani dziennikarce, która usłyszała ich wykon na festiwalu FOPA (ufff, żart się nadal trzyma!) xD.
No i mamy smyk, także będzie ogień.
Zostawiam to jako taki dziennik z moich przygód - będe starał się na bieżąco uaktualniać i pisać co zastosowałem i wrzucać próbki z chmury.
Robię to w reaperze i zamysł jest taki, żeby to w całości zrobić w reaperze.
Zdjęcie z układu ścieżek, później dojdą zdjęcia z zapiętych pluginów.
Oczywiście dziękuje tomkowi @ofca za surówki, zdobyć dobrze nagrane surówki to jest sztuka i bardzo dziękuje że zechciał je udostępnić.
42d6d7c3-cd88-4d5c-9e78-3b0beae5c129
tymszafa

@ofca DOBRA! Zaedytowałem! Tym większy szacun.

ofca
ofca

@tymszafa czekam na efekty!


i samemu też się biorę do roboty w weekend - jakiś cover by wypadało nagrać, bo od ostatniego wrzutu w styczniu już trochę minęło

tymszafa

Pomysł upadł jak złotówka niedawno.

Zaloguj się aby komentować

Rockstar wy chuje.
RdR 2 zakończone... To jest nadgra.
tymszafa

@alq oj biedaku tyle Cię omija

Morrak

Musze to w koncu kupic, a czeka daleko w kolejce :<

tymszafa

@Morrak Oj Pane, spodoba się Panu.

Zaloguj się aby komentować

Nie wiem czy śledzicie to co się dzieje u naszych amerykańskich przyjaciół podczas wydarzeń w ramach Super Miski (SuperBowl), ale halftime, czyli 15 minutowe okienko na wydarzenie muzyczne, gdzie grają w bardzo krótkim czasie największe gwiazdy - moim zdaniem to jest urzeczywistnienie amerykańskiej kultury szybkiej (fast food) konsumpcji, gdzie nawet niektóre utwory nie wybrzmiewają do końca, a jedynie są zajawką obliczoną na wyrzut dopaminy (przez pozytywne skojarzenia oglądającego) publiczności. Utwór - > wyrzut dopaminy -> kolejny ikoniczny utwór -> wyrzut dopaminy -> itd. a kasa się kreci.
Pomimo moich marudzeń, to halftime z 2022 r. jest przekozak!
https://www.youtube.com/watch?v=gdsUKphmB3Y

Zaloguj się aby komentować

Aktualizacja po trzeciej dawce szczepionki (tzw. "boosterze") trwa dwa dni. A w trzecim macie zjazd jakbyście przebiegli maraton.
Brickstone

@tymszafa no u mnie była tylko Astra, a do marca muszę podjąć decyzję o trzeciej dawce.

siRcatcha

W niedz bralem pfizera, spac mi sie chcialo jak cholera, to chrapalem o 20. Lekko otumaniony dzisiaj i 'czuje szczepionke' xD

siRcatcha

Zyje, nic nie bylo

Zaloguj się aby komentować

Ej, znalazłem ZAJEBISTY podkast (po anglikańsku) o dźwięku! Czyli jak były tworzone różne dźwięki, soundloga itd.
Podkast nazywa się "Twenty Thousand Hertz" co jest oczywiście nawiązaniem do granicy słyszalności ludzkiego ucha, które wynosi właśnie 20 kHz.
Link: https://www.20k.org/
lubieplackijohn

@tymszafa Dzie link.

tymszafa

@lubieplackijohn jusz dodałem. Próbowałem uzyć opcji "link" ale okazuje się, że muszę dodać jakieś zdjęcie. Nie miałem zdjęcia.

tymszafa

Dalej zajebisty.

Zaloguj się aby komentować

Następna