Zdjęcie w tle
pomidor

pomidor

Zawodowiec

Dołączył/a: 12.02.2021

Użytkownik Linuxa, zwolennik prywatności i rozwiązań Open Source. Pasjonat nowych technologii.

  • 32Wpisy
  • 46Komentarzy
  • 19Obserwujących
pomidor
pomidorZawodowiec

Cześć! Po ponad roku braku aktywności postanowiłem powrócić na Hejto wraz ze swoim autorskim tagiem #appkanadzis który niegdyś tutaj tworzyłem. Jeśli chcielibyście dostawać codziennie powiadomienia o ciekawych aplikacjach to zachęcam do zaobserwowania hashtaga.

 

#appkanadzis <— OBSERWUJ

 

GPT-3 DEMO - Zaczynamy od nie jednej, lecz całej listy ponad 500 aplikacji! Ostatnio jak grzyby po deszczu powstają rozmaite projekty oparte na bazie popularnych modeli sztucznej inteligencji takich jak GPT-3, DALL-E, Codex czy Stable Diffusion. Strona gpt3demo.com gromadzi je wszystkie w jednym miejscu. Dzięki niej możecie na bieżąco śledzić najnowsze wynalazki zbudowane wokół w.w technologii.

 

Możecie wybierać spośród 100+ kategorii, 10 modeli bazowych, jest też wyszukiwarka. Witryna jest regularnie aktualizowana i na bieżąco dodawane są do niej nowe projekty. Na stronie znajduje się też formularz, dzięki któremu sami możecie zasugerować nowe pozycje. Obczajcie koniecznie!

 

Strona główna: gpt3demo.com

 

#appkanadzis #sztucznainteligencja #ai #chatgpt #gpt3 #stablediffusion #codex #openai #dalle

a993c433-c893-4b60-aa44-a3e4a78373c9

Cholerne EjAje zabiorą robotę takim pospolitym klepaczom CRUDów jak ja

Zaloguj się aby komentować

pomidor
pomidorZawodowiec

Cześć! Jakiś czas temu natrafiłem na stronę będącą sklepem z promptami do DALL-E / GPT-3 (i innych modeli). Niestety zgubiłem gdzieś link i nie mogę odnaleźć tej stronki. Jeśli ktoś z was kojarzy o czym mówię, to niech poratuje URLem. Ewentualnie może znacie jakieś podobne katalogi promptów które można wykorzystać...

Zaloguj się aby komentować

Kupiłem ETF-a, czyli moja inwestycja na emeryturę (IKE)

Hej, jakiś czas temu pytałem się Was o rady odnośnie inwestowania w ETFy (w kontekście oszczędzania na emeryturę). Wreszcie po dwóch miesiącach researchu — słuchania podcastów i czytania artykułów, ostatecznie dokonałem pierwszego zakupu ETF-a - Vanguard LifeStrategy 80% Equity UCITS ETF Accumulating . Z tej okazji postawiłem napisać małe podsumowanie.

Dlaczego zdecydowałem się inwestować na emeryturę?
Dlatego że nie chcę mieć głodowej emerytury, a właśnie taką według najnowszych prognoz będzie wypłacało mi państwo, gdy dotrwam do 65 lat. Dziś mam 25 lat i uznałem, że jest to już ten moment, by na poważnie zacząć myśleć o swojej przyszłości. Symulacje pokazują, że im wcześniej, tym lepiej. Odkładanie tego na kolejne lata może skutkować gigantyczną różnicą w ostatecznych zyskach.

Dlaczego właśnie ETFy?
Dlatego że jest to najtańsza forma inwestowania pasywnego dla leniwych, a jednocześnie sprawdzona i popularna metoda oszczędzania (zwłaszcza w krajach zachodnich). Całkowita roczna opłata (TER) w przypadku mojego ETFa to 0,25%. Dla porównania, tradycyjne polskie fundusze inwestycyjne pobierają opłaty rzędu 2-3% (nawet 12 razy drożej). Jest to HORRENDALNIE drogo! Mało tego, niektóre z nich pobierają dodatkowe opłaty w przypadku gdy indeksy, w które inwestują, radzą sobie zbyt dobrze. Wtedy część z nadwyżki jest zabierana przez fundusz. Masakra... Dlatego właśnie warto rzucić okiem na alternatywę, jaką są ETFy.

Dlaczego IKE?
Bo się opłaca. Po prostu. Dzięki IKE mogę normalnie zarządzać swoimi aktywami tak jakbym inwestował w zwykły sposób. Jeśli nie ruszę tych pieniędzy do 60 roku życia, to nie zapłacę podatku Belki (19%). A jeśli ruszę, to wtedy zapłacę. Proste? Proste. Nic na tym nie tracę, a mogę tylko zyskać. Część ludzi boi się że IKE powtórzy los OFE. Bzdura. IKE ma zupełnie inną formę prawną. Środki tam zgromadzone są przez cały czas moją własnością i państwo nie ma do nich żadnego prawa.

Dlaczego Vanguard LifeStrategy 80%?
Po pierwsze — automatyczny rebalancing. Produkt ten inwestuje w 80% akcje oraz w 20% obligacje i nie trzeba niczego ręcznie sprzedawać / dokupywać, by utrzymać te proporcje. Vanguard robi to za mnie.
Po drugie — dywersyfikacja. Geograficznie — połowa aktywów to USA, druga połowa — reszta świata. Walutowo — trochę euro, trochę dolara, trochę innych walut. Wszystko fajnie zrównoważone.
Po trzecie — opłacalność i prostota. Z racji, że na początku będę raczej dokonywał wpłat na IKE za mniejsze kwoty, to nie opłaca mi się kupować wielu osobnych ETFów, bo prowizja domu maklerskiego (0,29% - minimum 19 zł). Jeden większy zakup jednego ETFa na początek wystarczy.
Więcej na temat tego ETFa poczytacie tutaj:
https://inwestomat.eu/vanguard-lifestrategy/
https://systemtrader.pl/jak-inwestowac-przez-etf-prosto-i-tanio-przeswietlam-vanguard-lifestrategy/

Jaki dom maklerski wybrałem?
BOSSA (Bank Ochrony Środowiska) - bo najtaniej i bogata oferta. Polecam zerknąć na ranking domów maklerskich przygotowany przez Marcina Iwucia.
https://marciniwuc.com/ranking-ike-ikze-2021/

Też chcę ogarnąć temat IKE/IKZE i ETFów! Co czytać / oglądać / słuchać?
Polecam przede wszystkim 3 źródła - Marcin Iwuć, Inwestomat i System Trader - dokładnie w tej kolejności. Ich treści dostępne są w formie podcastów, filmów, jak i artykułów. Mnóstwo konkretnej wiedzy i solidna dawka informacji.
https://marciniwuc.com/
https://inwestomat.eu/
https://systemtrader.pl/

Jeśli macie jakieś pytania lub chcielibyście sami ogarnąć temat inwestycji emerytalnych, to zapraszam do aktywności w komentarzach.

6de1f67a-b6b1-4af4-8079-6df1eb88552e

Dzięki za podzielenie się!

Zaloguj się aby komentować

Niedawno w całej Polsce ruszyła "kampania edukacyjna" w ramach której wywieszane są billboardy z żarówką. "Polityka klimatyczna UE = Droga energia, wysokie ceny". Okazuje się że twórcy tej kampanii mocno manipulują faktami. W poniższym filmie dr Tomasz Rożek wyjaśnia na czym ta manipulacja polega i jak tak naprawdę wygląda to w rzeczywistości.

https://www.youtube.com/watch?v=foUV2JoWS4A UDOSTĘPNIJ !!!

PS. Warto udostępnić ten film, żeby dotarł do jak największej liczby ludzi. Powyżej link do wideo na YT.

Szanuje Tomasza Rożka, strasznie ubolewam, że reaktywowany program Sonda prowadził solo, trochę sprzeczne z duchem serii

Zaloguj się aby komentować

Cześć wszystkim!

Ostatnio bardzo dużo czytam sobie o tzw. funduszach ETF . Chciałbym wykorzystać je jako domyślny sposób oszczędzania na emeryturę w ramach programów IKE/IKZE. Przerobiłem już kilka podcastów i artykułów z wielu różnych blogów (m.in Inwestomat, Marcin Iwuć, System Trader etc.). Nadal jednak czuję że mam zbyt małą wiedzę na ten temat.

Póki co wpadła mi w oko oferta Vanguard LifeStrategy, czyli mix wielu ETFów z akcjami i obligacjami z całego świata, z automatycznym rebalancingiem. Myślałem żeby kupić sobie coś takiego na start, z racji że jest to dość uniwersalny fundusz dla początkujących.

I tutaj prośba do Was: jeśli ktokolwiek z Was ma wiedzę i/lub doświadczenie w inwestowaniu w tego rodzaju aktywa i chciałby podzielić się jakimiś dobrymi radami (odnośnie wyboru ETFów, domów maklerskich etc), to zachęcam do podzielenia się w komentarzach. Każda pomoc mile widziana.

A dla tych, którzy również chcieliby zgłębić temat, zostawiam kilka linków:
https://inwestomat.eu/co-to-sa-fundusze-etf/
https://inwestomat.eu/vanguard-lifestrategy/
https://systemtrader.pl/st-070-samodzielna-budowa-portfela-etf-kompletny-przewodnik-inwestora/
https://marciniwuc.com/jak-inwestowac-w-etf-y-dywidendowe/

3cf651b9-1692-43e9-93d6-de04a988b9e5

@mejwen Dzięki za linki. Właśnie zastanawiam się między Bossa a mBank.
@stefan Słyszałem o robodoradcach, ale tam nie ma IKE/IKZE, więc na razie odpada.
Ewentualnie może jeszcze inPZU, ale ponoć drożej wychodzi.

@pomidor to zainwestuj sobie w coś co może przekazywać do IKE/IKZE, żebyś wyrabiał tam limit roczny, a resztę możesz ładować gdzie chcesz.

@pomidor mbank w tym roku wprowadził opłatę za posiadanie zagranicznych instrumentów w portfelu, zależną od ich ilości co prawda, ale warto ogarnąć czy będzie Ci to robić różnicę. A co do samych etfów, to za radą inwestomatu, to najlepiej po prostu ogarniać możliwie tanie, historia też jest ważna, ale opłaty w długim terminie są kluczowe. Polecam też z całego serca książkę Marcina Iwucia "Finansowa Forteca", ilość wiedzy i sposób jej podania jest w niej pierwsza klasa. A jeżeli inwestowanie jeszcze bardziej Cię wciągnie to warto również zapoznać się z Inteligentnym Inwestorem Benjamina Grahama.

Zaloguj się aby komentować

Z cyklu fajnych blogów na które natrafiłem w ostatnim czasie - "Marcin Iwuć - Finsanse bardzo osobiste". Ogromna ilość kompleksowych i rzetelnych materiałów na temat oszczędzania i inwestowania. Natrafiłem na niego przy okazji researchu na temat IKE/IKZE. Polecam!
PS. Jeśli znacie jakieś inne fajne blogi o pieniądzach i inwestowaniu, dajcie znać w komentarzach.
https://marciniwuc.com/

@pomidor
Subiektywnie o finansach - komentowanie na bieżąco sytuacji finansowej,
Jak oszczędzać pieniądze - finansowe artykuły o oszedzaniu, rachunkach, lokatach itd. Teraz jest jakiś płatny klub i nie wychodzą za często artykuły, jednak warto zerknąć na te napisane dawniej bo są pisane jako ponadczasowe. Trochę podobny do bloga Marcina Iwucia,
DoradcaTV - inwestowanie na giełdzie, emeryture itp

@sovl Dzięki wielkie! Właśnie dzisiaj ogarnąłem Inwestomat.eu. Z pozostałymi również się zapoznam.

@pomidor bardziej mi chodzi o to, że rząd szukając oszczędności może w pewnym momencie zdecydować, że sobie weźmie pieniądze

Zaloguj się aby komentować

Słuchajcie, jest afera!

#efektstreisand

Wygląda na to, że wydawca polskiego komunikatora UseCrypt próbuje zastraszyć Informatyka Zakładowego (Tomasz Zieliński) za opisanie błędów w ich komunikatorze. Normalne firmy w takich sytuacjach wysyłają podziękowania i dorzucają nagrody. Tutaj zamiast podziękowań mamy donosy do prokuratury i pozwy sądowe. Myślę, że warto tę sprawę nagłośnić, bo takie podejście jest skrajnie nieprofesjonalne.

Przypomnę, że UseCrypt to ten komunikator, którego Patryk Vega reklamował jako "wykrywający Pegasusa" i który dość agresywnie promowany był poprzez liczne artykuły sponsorowane. Jednocześnie aplikacja posiada zamknięty kod źródłowy, a rewelacje producenta o nadzwyczajnym bezpieczeństwie i rzekomych izraelskich certyfikatach ciężko jest zweryfikować.

Link: https://www.facebook.com/informatykzakladowy/posts/500091478022324
Artykuł o błędach w UseCrypt: https://informatykzakladowy.pl/bo-do-komunikatora-trzeba-dwojga/

355ce8dc-b08c-475f-8c94-4161e944537a

Usecrypt umie w marketing jak łysy czesać się. Życzę wszystkiego dobrego tej firmie w trakcie ogłaszania upadłości.

Jeśli coś posiada reklamę w telewizji i mówi o bezpieczeństwie - to niemal pewne, że nie wie co to bezpieczeństwo i można sobie tylko strzelić w stopę.

Gdyby to był naprawdę bezpieczny komunikator, to nie wydawaliby na go promowanie tyle! Przecież sponsorowane artykuły i posty Usecrypt są wszędzie! Nawet Kuba Wojewodzki i Patryk Vega to reklamują - ile to miało kosztować?! A najgorsza rzecz to istnienie blogu poszkodowanych osób przez założycieli usecrypt. http://nikodemus-klienci.pl/ Bedni ludzi stracili wszystkie oszczędności swojego życia na inwestycjach w ich poprzednie firmy!

Zaloguj się aby komentować

Hej, dzisiaj kontynuujemy serię wpisów o wtyczkach do przeglądarki. Tym razem jednak coś nietypowego, bo będziemy walczyć z opresyjnymi reżimami i bronić wolności słowa w Internecie.

#appkanadzis !!! OBSERWUJ !!!

Snowflake - dodatek do przeglądarki, który zamienia nasz komputer w serwer proxy działający w sieci Tor. Dzięki niemu ludzie mieszkający w krajach gdzie dostęp do internetu jest ocenzurowany, będą mogli bezpiecznie i anonimowo połączyć się z globalną siecią, omijając rządowe zabezpieczenia.

Sama wtyczka jest banalnie prosta w obsłudze - wystarczy ją sobie pobrać ...i tyle! Serwer będzie działał w tle. Nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, gdyż całość opiera się na protokole WebRTC. Co ważne, wtyczka NIE czyni z naszego serwera węzła wyjściowego. Tak więc nie musimy się obawiać wizyty smutnych panów w kominiarkach - nasz adres IP nie będzie nigdzie widoczny.

Strona główna: https://snowflake.torproject.org/
Wtyczka do Firefoxa: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/torproject-snowflake/
Wtyczka do Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/snowflake/mafpmfcccpbjnhfhjnllmmalhifmlcie

3b959f62-ae2d-4008-b6b7-da9c35d99c52

@pomidor Czy można liczyć na nowe wpisy z serii #appkanadzis ?

Zaloguj się aby komentować

Hej, dzisiaj kolejna wtyczka do przeglądarki bez której nie wyobrażam sobie normalnej pracy przy komputerze. Dzięki niej surfowanie po Internecie jest nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze.

#appkanadzis !!! OBSERWUJ !!!

uBlock Origin - wtyczka do przeglądarki blokująca reklamy, skrypty śledzące oraz malware. Działa we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych. Skutecznie blokuje różne wyskakujące okienka oraz niebezpieczne strony. Umożliwia dodawanie własnych reguł oraz importowanie zewnętrznych list.

Dlaczego nie Adblock Plus (lub inne podobne)? Przede wszystkim uBlock jest lżejszy i nie faworyzuje żadnych dużych reklamodawców. Dodatkowo listy uBlocka są kompatybilne z ADB. PS. Polecam dodać do uBlocka listę domen phishingowych, przygotowaną przez CERT (link poniżej).

BTW. Pamiętajcie jednak, że blokada reklam to mimo wszystko pozbawienie twórców możliwości zarabiania. Dlatego warto rozważyć dodanie waszych ulubionych serwisów do białej listy.

Link do GitHub: https://github.com/gorhill/uBlock
Wtyczka do Firefoxa: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ublock-origin/
Wtyczka do Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm
Wtyczka do Edge: https://microsoftedge.microsoft.com/addons/detail/odfafepnkmbhccpbejgmiehpchacaeak
Wtyczka do Opery: https://addons.opera.com/extensions/details/ublock/
Lista reguł od CERT: https://hole.cert.pl/domains/domains_adblock.txt

67cec602-90be-4612-9cbf-bd25f4da06fd

możesz pokierować jak dodać te reguły? wklejam i wszystko się usuwa, a próbując dodać z pliku zero reakcji
edit:
dodałem do zakładki "Moje filtry" chyba o to chodziło

Zaloguj się aby komentować

Hej, pomyślałem że w ramach serii mógłbym Wam zarekomendować kilka przydatnych wtyczek do przeglądarki. Osobiście mam swój zestaw kilku pluginów, których używam na każdym komputerze.

#appkanadzis !!! OBSERWUJ !!!

Dark Reader - wtyczka do przeglądarki umożliwiająca włączenie trybu ciemnego (dark mode) dla dowolnej strony. W ramach ustawień pozwala dostosować takie parametry jak jasność, kontrast, sepia, szarość. Wtyczka dostępna jest dla Firefoxa, Chroma, Edge'a oraz Safari.

Na Hejto akurat nie mamy tego problemu, ale wiele stron nie obsługuje trybu ciemnego. Narzędzie to przydaje się zwłaszcza jeśli pracujecie wieczorem i nie chcecie żeby białe światło biło wam po oczach. Polecam!

Strona główna: https://darkreader.org/
Wtyczka do Firefox: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/darkreader/
Wtyczka do Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/dark-reader/eimadpbcbfnmbkopoojfekhnkhdbieeh
Wtyczka do Edge: https://microsoftedge.microsoft.com/addons/detail/dark-reader/ifoakfbpdcdoeenechcleahebpibofpc
Wtyczka do Safari: https://apps.apple.com/us/app/dark-reader-for-safari/id1438243180

25ed802d-f5fe-4a10-929a-daa4930cd4b4

Używam Brave...

@Expect_No_Mercy to bez problemu zainstalujesz plugin dla Chrome

@pomidor korzystałem przez kilka miesięcy, aloe przy moim trybie korzystania z przeglądarki - strasznie mi ją zwalniał (ją najczęściej mam otwartych kilkadziesiąt kart, bo z czytaniem nie nadążam - zostawiam na później, a ich stos najczęściej rośnie do dużych wartości, tzn. tych kart najczęściej nie ubywa)

Zaloguj się aby komentować

Hej, dzisiaj ciekawe narzędzie, które odkryłem jakiś czas temu. Używałem go m.in. do sprawdzania błędów w mojej pracy dyplomowej. Jeśli prowadzicie bloga lub piszecie dłuższe teksty, to polecam! PS. Nie zapomnijcie dodać poniższy hashtag do obserwowanych!

#appkanadzis !!! OBSERWUJ !!!

LanguageTool - inteligentny korektor błędów gramatycznych i stylistycznych. Program analizuje tekst pod kątem brakujących przecinków, literówek itp. i automatycznie wyświetla propozycje poprawek. W darmowej wersji można przeanalizować jednorazowo do 10 000 znaków.

Ale największą zaletą tej usługi są integracje. Program można zintegrować z najpopularniejszymi przeglądarkami i komunikatorami, pakietem Office / LibreOffice / Google Docs, Thunderbirdem, całym Androidem, a nawet z edytorami takimi jak vim czy VS Code. Dodatkowo LanguageTool posiada otwarty kod źródłowy i udostępnia własne API.

Strona główna: https://languagetool.org/
Lista obsługiwanych integracji: https://dev.languagetool.org/software-that-supports-languagetool-as-a-plug-in-or-add-on
Repozytorium GitHub: https://github.com/languagetool-org/

c372bbd5-cd5d-4eda-a1ea-2031a9deaec8

@pomidor Kurde, nie wiem skąd to mam już zainstalowane jako wtyczkę. Wydaje mi się, że ktoś na hejto gdzieś to już polecał, może w jakimś komentarzu... W każdym razie- czekam na kolejne wpisy z serii.

Korzystam od kawału czasu, wielu miesięcy - polecam całkowicie, bo ratuje głowę i honor, by wstydu się nie najeść, gdy literówkę lub gramatyczny błąd zrobi człowiek.

Dziś na Instagramie Krzysiek Sopyła porównywał to do narzędzia do korekty polskiego, nad którym pracuje jego zespół: Goodwrite 1. Co jak co, ale gdy Goodwrite wejdzie do produkcji, to pewnie zdecyduję się na zastąpienie LanguageTool.

 

Na chwilę obecną sam używam LanguageTool w wersji premium (na promocji zapłaciłem 159.20 PLN za 2 lata).

 

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj fajne narzędzie dla programistów i tych, którzy często korzystają z terminala. Korzystam od ponad tygodnia. Niby mała rzecz a jednak cieszy. PS. Jeśli jesteście zainteresowani serią, to dodajcie poniższy hashtag do obserwowanych.

#appkanadzis !!! OBSERWUJ !!!

Starship - uniwersalny prompt do terminala ułatwiający nawigację po systemie. Pozwala na szybki podgląd aktualnego statusu Git'a, a także wyświetla wersje frameworków, bibliotek i języków programowania używanych w danym projekcie.

Program został napisany w języku Rust i jest kompatybilny z najpopularniejszymi shellami (m.in. Bash, Fish, Zsh). Pełną listę obsługiwanych narzędzi i bibliotek znajdziecie na stronie z dokumentacją. Polecam!

Strona główna: https://starship.rs/
Dokumentacja: https://starship.rs/config/

4180efd4-d1fc-4580-ac60-57f08a8e774b

Zaloguj się aby komentować

Dziś na chwilę wyjdziemy poza świat IT. Aplikacja, którą używam w podróży, głównie do kupowania biletów na pociąg. Jeśli chcecie więcej aplikacji do podróżowania dajcie znać.

#appkanadzis ! ! ! OBSERWUJ ! ! !

SkyCash - uniwersalna aplikacja na smartfona umożliwiająca zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenia parkingu, przejazdu przez autostradę, zamawiania taksówki, biletu na samolot i wiele innych. Aplikacja działa w większości dużych miast w Polsce oraz obsługuje najpopularniejszych przewoźników.

Usługa cały czas się rozwija i wciąż dodawane są nowe funkcje. Obecnie można w tym nawet płacić za rachunki, kupować doładowania (do telefonu, Steama, Netflixa itp), bilety do Multikina itp. Warto mieć zainstalowane w razie nagłej potrzeby.

Strona główna: https://www.skycash.com/
Link do Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skycash.beta&referrer=utm_source%3Dskycash.com&utm_medium=homepage&utm_content=footer&utm_campaign=skycash.com
Link do Apple Store: https://apps.apple.com/pl/app/skycash/id320226186?l=pl&referrer=utm_source%3Dskycash.com&utm_campaign=skycash.com&utm_content=footer&utm_medium=homepage

28533ec8-0ae2-4bf5-a6df-cb7c55eaa5ca

może to dysfunkcyjna miłość, ale bardzo cenię sobie jazdy zbiorkomem, problemy są gdy nie ma połączenia A-B, tylko jeszcze jakieś międzylądowania i przesiadki - jeszcze żadna aplikacja mi pod tym wględem nie podpaowała - no może mobileMPK w ograniczeniu do jednego miasta

Zaloguj się aby komentować

Kolejna dawka ciekawych aplikacji. Tym razem jednak nie ode mnie, ale od Informatyka Zakładowego (Tomasz Zieliński). Ode mnie nowe propozycje jak zawsze na hashtagu #appkanadzis.

https://informatykzakladowy.pl/wasza-lista-najlepszych-narzedzi-2021/

d7ea04b9-ca6f-4d44-b216-b004ea8d4405

od siebie do obrazow moge polecic imageGlass, darmowy, otwartozrodlowy i przyjemnie wygladajacy

jeszcze w sprawie #cyberbezpieczenstwo polecam Comodo AV. darmowy, skuteczny i lepszy niż jakieś avasty;)

Na bogato

Zaloguj się aby komentować

Hej, wczoraj nie było wpisu, ale za to dzisiaj mam dla Was coś ekstra! Kiedy pierwszy raz zobaczyłem to narzędzie to kopara mi opadła! Jedno z najciekawszych zastosowań sztucznej inteligencji, jakie dotąd widziałem!

#appkanadzis !!! OBSERWUJ !!!

Spleeter - przerób dowolną piosenkę w wersję karaoke - skrypt wykorzystujący technikę uczenia maszynowego, pozwalający z dowolnej piosenki oddzielić wokal od podkładu muzycznego (a nawet dźwięki poszczególnych instrumentów). Na wejście podajemy np. plik MP3, a na wyjściu otrzymujemy dwa lub więcej plików z oddzielonymi warstwami.

Aplikacja działa zadziwiająco dobrze, chociaż wciąż słyszalne są zniekształcenia. Przetestowałem to już na kilkunastu piosenkach i jestem pod dużym wrażeniem. Jeśli nie macie czasu instalować tego na swoim komputerze, możecie wypróbować działanie programu w chmurze poprzez notebook w Google Colab (link poniżej).

Strona główna: https://github.com/deezer/spleeter
Dokumentacja: https://github.com/deezer/spleeter/wiki
Link do Google Colab: https://colab.research.google.com/github/deezer/spleeter/blob/master/spleeter.ipynb

e31e25d7-8dd2-43f9-99d2-908bec086103

@pomidor Widzę, że jak zawsze w formie! Później będę to musiał przetestować- kiedyś rozmyślałem o tym czy można znaleźć takie oprogramowanie, mogłoby się to przydać np. do piosenek z epoki socrealizmu, których nikt mi na karaoke nie przerobił ręcznie. Dzięki wielkie!

@pomidor Wielkie dzięki! Przyda się

Niesamowite w jak fajnych czasach przyszło nam żyć. Kiedyś do takiej roboty trzeba było fachowca, sprzętu, oprogramowania, a dziś zwykły Janusz se takie rzeczy może robić w domowym zaciszu.

Zaloguj się aby komentować

Jakiś czas temu zacząłem używać Macbooka do pracy. Ten program od początku znajdował się na mojej liście "must have" obowiązkowych aplikacji. BTW. Jeśli chcielibyście więcej propozycji appek dla Maca, to dajcie znać.

#appkanadzis OBSERWUJ!!

Homebrew - brakujący menadżer pakietów dla Mac OS X - pozwala szybko zainstalować dowolny program z poziomu terminala za pomocą polecenia 'brew install [nazwa_pakietu]'. Aplikacje pobierane są z na bieżąco aktualizowanych repozytoriów.

Narzędzie działa podobnie jak znane i lubiane menadżery pakietów w systemach Linux. Homebrew potrafi instalować nie tylko aplikacje działające w terminalu, ale również te graficzne. Polecam przejrzeć stronę domową, na której znajduje się lista dostępnych programów oraz dokumentacja.

Strona główna: https://brew.sh/

19416470-122b-4332-9b4c-8bff81446fab

Wincyj!

Zaloguj się aby komentować

Testuję nową aplikację do szybkiego tworzenia grafik i bannerów reklamowych na media społecznościowe. Jeśli się sprawdzi, to wjedzie do listy #appkanadzis.

#appkanadzis <-- OBSERWUJ !!!

9a204982-66a4-4f56-a2dd-b0641c57b7a5

@Lebiediew Kurde, jest jakiś bug widać, jak się w kilku kartach otworzy i zacznie pisać komentarze. Brawo za spostrzegawczość

@lubieplackijohn No właśnie tak myślałem, bo już się to ze dwa razy w przeszłości zdarzyło :P.
@hejto sprawa jest xD

@pomidor szczerze to grafika prosta i do wykonania w wielu aplikacjach, więc też nie wiem czy zasługuje na Twoją listę #appkanadzis

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj ciekawa propozycja dla osób dbających o prywatność i higienę cyfrową w Internecie. Osobiście korzystam z tego narzędzia o 8 lat i polecam każdemu. PS. Jeśli jesteście zainteresowani tą serią, to polecam obserwować poniższy hashtag:

#appkanadzis <== ! ! ! DODAJ DO OBSERWOWANYCH ! ! !

DuckDuckGo - wyszukiwarka internetowa zaprojektowana z myślą o prywatności i anonimowości użytkowników. W przeciwieństwie do konkurencji, usługa ta nie korzysta z mechanizmu profilowania użytkownika (czyli analizy jego preferencji na podstawie historii wyszukiwań) oraz zapobiega tworzeniu tzw. baniek filtrujących (ang. filter bubble).

Oprócz swojej podstawowej funkcji, wyszukiwarka oferuję też kilka udogodnień - personalizacja wyglądu, wtyczka do przeglądarki czy możliwość szybkiego przełączania na alternatywne źródła za pomocą skrótów z wykrzyknikiem (np. !g - Google, !w - Wikipedia, !yt - YouTube). Od dłuższego czasu popularność tej aplikacji bije kolejne rekordy, tak więc polecam wypróbować!

Strona główna: https://duckduckgo.com/

d62d1a89-431f-4d09-9da4-066e77a93d76

Do codziennego korzystania kaczuszka jest świetna i zostanie ze mną na dłużej. Choć czasem korzystam z Google celem uzupełnienia wyników jeśli mam taką potrzebę.

 

Często korzystamy z Google tylko z wygody czy niechęci przed zmianą.
DuckDuckGo jest do codziennych zastosowań świetne, a chroni Twoja prywatność więc ja polecam spróbować. W końcu jeśli Ci się nie spodoba to wrócisz do Google A warto sprawdzić alternetywę

Miałem kilka podejść do kaczuchy. Aktualne trwa już trzeci tydzień i coraz rzadziej używam !g, aby sprawdzic czy aby na pewno google nie naszykował dla mnie lepszych wyników

Na kompie z DDG pracuje od prawie roku. To chyba wiele tłumaczy
Bardzo rzadko, ale jednak, zapytowywuje też gugla o informacje. Najczęściej z poziomu telefonu.

Zaloguj się aby komentować

Ostatnio było sporo aplikacji związanych stricte ze światem IT. Dlatego dzisiaj mała odskocznia - coś dla zakupoholików. Dzięki temu narzędziu udało mi się złapać kilka dobrych okazji (m.in. telefony czy lodówkę).

#appkanadzis

Pepper.pl - społecznościowy agregator promocji zakupowych. Umożliwia użytkownikom dodawanie, ocenianie i komentowanie różnych okazji, zarówno w sklepach internetowych jak i lokalnych. Oprócz tego oferuje forum, system powiadomień oraz ranking aktywności użytkowników.

Najpopularniejsze okazje uzyskują ikonkę płomienia i trafiają do kategorii "Gorące". Serwis dostępny jest w formie aplikacji mobilnej (Android, iOS) oraz strony WWW. Ja osobiście używam go głównie do polowania na drobną elektronikę oraz promocje typu "zwrot pieniędzy za zakupy".

Strona główna: https://www.pepper.pl/
Aplikacja na Androida: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tippingcanoe.pepperpl
Aplikacja na iOS: https://apps.apple.com/pl/app/pepper-okazje-i-kupony/id923455061?l=pl

04e26d8b-0308-4e1c-9b9f-70a19adb9db6

@gacek oj tak +1 @hejto hm?

@RJ45 oj tak... Wciąga jak bagno. Kilka razy dziennie przeglądam w poszukiwaniu czegoś fajnego, no i często się zdarza coś fajnego kupić Tylko ostatnio słuchawki, mysz, dwa koce z jyska

Zaloguj się aby komentować