Zdjęcie w tle
PeBe

PeBe

Zawodowiec

Dołączył/a: 15.02.2021

Pebe czyli Kotek Gniotek. Tak sobie to wymyśliłem. Generalnie, pesymista mizantrop. Nieoficjalnie, pasjonat programowania. Samouk.

  • 14Wpisy
  • 294Komentarzy
  • 5Obserwujących
PeBe
PeBeZawodowiec

Może jestem inny, albo cóś jednak...
... mi to nie przeszkadza i nie zamierzam tego leczyć

Skacząc po "internetach", natrafiłem na fragmenty filmu, który mnie rozbawil. Zajrzałem w komentarze i udało się poznać jego tytuł. Postanowiłem go oglądnąć.

Po chwili poszukiwań, znalazłem. Rozsiadłem się wygodnie, podłączyłem telefon do głośników i zacząłem seans.

"He never died" bo taki tytuł nosi ten film, to "dziwny" film. Ja się na nim uśmiałem, choć nie jest to komedia. Bać się też nie bałem, bo nie jest to horror, choć klimat ma dość mroczny.
To nie jest kryminał, choć jest uprowadzenie, a krew... też jest i leje się z różnych miejsc ciał.
Psychologiczny to film nie jest, choć główny bohater może być odebrany jako "nieco szalony" lub obłąkany.

Generalnie, nie mam pojęcia, co to za film. Przypadek sprawił, że się nim zainteresowałem i obejrzałem.

Jesli go nie widziales/aś to zobacz. Może podzielisz moje odczucia.

Na zdjęciu, główny bohater ze swoim "typowym" wyrazem twarzy

80dbaac7-22a6-4c76-851f-8d20c1fb2e09

Dopisuje do listy

Zaloguj się aby komentować

Siemka.

Dawno nie pisałem, a to spowodowane jest "drobnymi perturbacjami" życiowymi i poswieceniem się prezentacji.

Właśnie, a propo prezentacji. To nawiązanie do wątku https://www.hejto.pl/wpis/hejka-hejto-spolecznosci-chcialem-wam-przedstawic-projekt-nad-ktorym-pracuje-od- gdzie wspominalem o projekcie CMSa. To właśnie doń przygotowuje film, a że nie jestem w tym doświadczony (o czym, też już gdzieś wspominalem) to idzie to trochę jak krew z nosa.

Jednak... ja pamiętam, że obiecalem tu przedstawić swoje "wypociny"

Brak obycia z mikrofonem, skutkuje mnóstwem cięć, dopasowywania i obróbki, a że jestem perfekcjonistą to sobie wyobraźcie, jak żmudne i męczące to zajęcie.

Troszkę technikalow.

Do samego nagrania wykorzystałem OBeeSa. Pod nim nagrywałem wstępna prezentację (z gugle slides) i "lajwa" z przeglądarki.
Postprodukcji Podjąłem się pod Shotcutem. Przyjemne środowisko, jednak pod Linuksem czasami lubi się wysypać. Ale za to, wiem, że świetnie działa kopia bezpieczeństwa tworzo a przez ten program. Zawsze udało mi się wrócić, bez straty zmian

Sprzęt obsługujący to wiekowe Lenovo B570e z 4GB RAM, dyskiem talerzowym 5200RPM i prockiem 2-rdzeniowym 2.2GHz.
Fo tego zenetrzny dysk i drugi monitor.

Momentami ciężko zipie, bo dysk niesamowicie wolny, bo RAMu malo, ale ja jestem cierpliwy (przynajmniej pod tym względem) A póki co, brak perspektyw na jakiekolwiek zmiany - niefinansowane bezrobocie

No cóż... wyżaliłem się trochę

Mam nadzieję, że już w przyszłym tygodniu uda mi się przedstawić swój projekt.

Pozdrawiam

Zaloguj się aby komentować

Heja.

Zwracam z pytaniem do wszystkich @programista

Szukam rozwiązania na stylizowanie elementów z poziomu aplikacji, a dokładniej, tyczy się to wystawionego przeze mnie wątku https://www.hejto.pl/wpis/hejka-hejto-spolecznosci-chcialem-wam-przedstawic-projekt-nad-ktorym-pracuje-od-

Layout który jest tworzony składa się z elementów. Na chwilę obecną, wszystkie style definiujące te elementy, są zaszyte w aplikacji, co nie daje możliwości definiowania własnych styli.
Jako że, każdy element mogę rozwinąć o własny, definiowalny styl/style, szukam ciekawego rozwiązania, które nie byłoby nadmiernie rozbudowane pod kątem implementacji. Najlepiej, jakby można było to robić w formie tekstowej, tak jak się to czyni dla CSS/SCSS

Znalazłem bibliotekę Radium (https://github.com/formidablelabs/radium) która pozwala stylizować komponenty Reacta. Nie jest źle, jednak:

  • potrzeba przebudować wszystke elementy ( i tak pewnie będę musiał to zrobić)
  • style trzymane w objektach - możnaby wykorzystać JSON, ale jakoś mi to nie za bardzo pasuje

Czy ktoś z Was, Programistów, jest w posiadaniu wiedzy, pozwalającej rozwiązać mój problemik? ^_^

@hejto_pejto Wczytuję się w przesłany dokument

@hejto_pejto Niom... i elegancko ^_^ (chyba) o to mi chodziło Dzięki bardzo

@hejto_pejto ehh... trochę jak baba (bez urazy dla Kobiet) się zachowuje, bo...

 

Jednak postaram się wykorzystać wspomniana bibliotekę Radium.
Pełna swoboda nie jest wskazana. Trzeba to analizować, czy się nie przekroczyło "uprawnień", sprawdzać składnie idp. itd. Za dużo, zbędnego kodu

 

Mimo, że Radium dekoruje komponent, daje ciekawe możliwości, a przede wszystkim, chermeryzuje style tylko do obrębu komponenty. To duży plus. Mogę narzucić klasy jakie można definiować, i wiele innych...

 

Ale, tak czy inaczej. Dobrze znać wymienione przez Ciebie rozwiazanie. Nigdy nie wiadomo, kiedy się może przydać.

Zaloguj się aby komentować

Hejka Hejto społeczności ^_^

Chciałem Wam przedstawić projekt, nad którym pracuję od ok. 2 m-cy. Nie ma on jeszcze nazwy, jednakże jest to aplikacja, której głównym celem, jest możliwość stworzenia strony internetowej, czyli CMS.

Zamysł projektu był taki, aby nie było potrzeby budowania dedykowanego backendu - to był priorytet. Wykorzystałem następujące technologie:

  • React - frontend
  • MongoDB Realm - backend bazy danych

Aplikacja składa się z dwóch części. Jedna, która przetwarza zawarte w bazie danych informacje i wyświetla stronę dla użytkownika końcowego. Druga to strona administracyjna aplikacji, gdzie można tworzyć/edytować właściwą stronę oraz zarządzać zasobami strony.

Jako przykład działania, mogę podać stronę, która przedstawia zawieszony (jak na razie) projekt gry na komputery 8-bitowe Atari który hostuje przez Netlify:

https://archonadventures.netlify.app/

Na chwilę obecną, pracuję nad administracją, więc strona praktycznie się nie zmienia i jest dość prosta. Działy "Screens" oraz "Download" są w przygotowaniu, gdyż nie ma zaimplementowanych elementów Layoutu do obsługi galerii i treści które można by wiązać z downloadem

Jestem także w trakcie przygotowania filmu prezentacyjnego, który ukazałby stronę administracyjną aplikacji w obecnym jej stanie. Jeśli go ukończę, przedstawię go.

Cały projekt umieszczony jest na GitHub'ie:
https://github.com/GSoftwareDevelopment/archon-adventures-page
Staram się na bieżąco uaktualniać postęp.

Z chęcią opowiem więcej, jeśli ktoś jest zainteresowany.

@PeBe najs, gratka dla wielbicieli Atari

@gacek Sama strona Archon Adventures jest tylko (albo aż) objektem na którym dokonuje eksperymentów za pomocą prezentowanego tu projektu CMSa

@gacek a co do Atari... To zupełnie odmienna historii, która być może tutaj kiedyś przytoczę.

Zaloguj się aby komentować

PeBe
PeBeZawodowiec

Drogie #hejto

Pisze, bo chciałem zaproponować pewien pomysł, związany z dodawaniem wpisów przez telefon.

Niejednokrotnie w trakcie pisania, zdarza mi się, że potrzebuję wyszukac/sprawdzić pewne informacje, chcąc je przygotować jak najlepiej. To wymaga korzystania z wielu aplikacji w telefonie, a co za tym idzie, system będzie ograniczał zasoby poprzez "wyrzucanie" niepotrzebnych aplikacji/danych. Skutkuje to tym, że przygotowywany wpis w przeglądarce poprostu znika - strona jest przelafowywana przez przeglądarkę.

Moja propozycja jest taka, że moznaby dodać opcje zapisu bez publikacji. Pozwoliłoby to przygotować wpis, bez konieczności trzymania go w innych aolikacjach, czy innego przetwarzania przedprodukcyjnego.

Do tego możliwość zobaczenia wpisu przed jego publikacja, pizwolilaby eliminować błędy i irytację, związana z edycja wpisu.

Co Ty na to #hejto i spolecznosci?

Zaloguj się aby komentować

PeBe
PeBeZawodowiec

Będąc pod natchnieniem niejakiego @Bipalium_kewense, postanowiłem przedstawić Wam zespół :

Katatonia, cytując wiki
Szwedzki zespół, znany jako jeden z pionierów doom metalu, razem z Thergothon, Winter, Anathema i Paradise Lost.

Założony w roku 1987 pod nazwą Melancholium przez dwóch przyjaciół, Jonasa i Andersa szwedzki zespół stał się jednym z pionierów gatunku doom metal. W 1991 roku formacja przyjęła nazwę Katatonia. Później muzycy zmienili nieco styl, głównie z powodu kłopotów zdrowotnych wokalisty, idąc w kierunku metalu progresywnego i spokojnego rocka o dość depresyjnym wydźwięku. Ostatnie dwie płyty pokazały jednak, że Katatonia dalej jest głównie metalowym zespołem. Główny kompozytor grupy to gitarzysta Anders „Blakkheim” Nyström.

https://youtu.be/7Sz1lm8eN6I

@PeBe Kocham wszystko od Jhva Elohim Meth do The Great Cold Distance włącznie. Później... nie wiem. Nie potrafię przebić się przez rzeczy które nagrywali po The Great Cold Distance. Jeszcze będę kiedyś próbował.

@dziki Też próbowałem zapoznać z nowszymi (2lasnie po TGCD) jednak to już, jakby było. Taki odgrzewany kotlet trochę. Ostałem się przy wcześniejszych płytach.

The Great Cold Distance to mistrzostwo... Tak wyszlo, ze na nim sie zatrzymalem i widze, ze nie tylko ja.

Zaloguj się aby komentować

PeBe
PeBeZawodowiec

Dziś równie etniczne, choć już nie tak pierwotnie.

https://youtu.be/aKJvbTEnp0I

Muzyka żydowska jest jak dobry psytrans. Moje zamiłowanie do tego rodzaju muzyki to historia, która zaczęła się ok. roku pańskiego 2013/14. Udałem się wtedy na Międzynarodowe dni kultury żydowskiej w Krakowie wraz ze znajomymi, gdzie odbywały się koncerty.
Trudno opisać, to, jak potrafią się bawić dźwiękami. Szaleństwo w czystej postaci.

Generalnie, jestem odjechany na punkcie muzyki która potrafi wprowadzić człowieka w trans.

Posłuchajcie, choćby tego

https://youtu.be/bkUYJImXlrQ

Miłego słuchania.

@dziki Oh Scheiße, jak bym był w grze Magic Carpet.
Miodzio

@PeBe Ten dźwięk skrzypiec jest przezajebisty. Co by żymianom nie zarzucać, na muzyce się znają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@lubieplackijohn O tak, umiejo w dźwięki

Zaloguj się aby komentować

PeBe
PeBeZawodowiec

Wypadałoby dać coś w końcu od siebie.

Mrok, niewiadoma, odrobina magii. Uwielbiam takie klimaty. Nie szukam specjalnie takich dźwięków. One same do mnie przychodzą
Neoceltyckie brzmienie powstałe w 2004 roku z połączenia sił Niemieckich, Norweskich oraz Duńskich.

Nie umiem pisać, ale za to uwielbiam słuchać (podobno robię to dobrze)
Zachęcam do słuchania

Wersja koncertowa:

https://www.youtube.com/watch?v=iJvcN41H3Is

Uważam, że jest świetna!

@PeBe aż mnie naszło na Władcę Pierścieni

@gacek wbrew pozorom, poruszająca twórczość.

@PeBe Tak trzymać! Zdecydowanie za mało jest na hejto takiej muzyki!

Zaloguj się aby komentować