Sztos
pomidorSpecjalista

Hej, wczoraj nie było wpisu, ale za to dzisiaj mam dla Was coś ekstra! Kiedy pierwszy raz zobaczyłem to narzędzie to kopara mi opadła! Jedno z najciekawszych zastosowań sztucznej inteligencji, jakie dotąd widziałem!

#appkanadzis !!! OBSERWUJ !!!

Spleeter - przerób dowolną piosenkę w wersję karaoke - skrypt wykorzystujący technikę uczenia maszynowego, pozwalający z dowolnej piosenki oddzielić wokal od podkładu muzycznego (a nawet dźwięki poszczególnych instrumentów). Na wejście podajemy np. plik MP3, a na wyjściu otrzymujemy dwa lub więcej plików z oddzielonymi warstwami.

Aplikacja działa zadziwiająco dobrze, chociaż wciąż słyszalne są zniekształcenia. Przetestowałem to już na kilkunastu piosenkach i jestem pod dużym wrażeniem. Jeśli nie macie czasu instalować tego na swoim komputerze, możecie wypróbować działanie programu w chmurze poprzez notebook w Google Colab (link poniżej).

Strona główna: https://github.com/deezer/spleeter
Dokumentacja: https://github.com/deezer/spleeter/wiki
Link do Google Colab: https://colab.research.google.com/github/deezer/spleeter/blob/master/spleeter.ipynb

e31e25d7-8dd2-43f9-99d2-908bec086103
pyXelr2 lata temu

Obecnie Spleeter jest dostępny jako lokalne GUI, aplikacja webowa, czy też klasyczne CLI lub wspomniany Google Colab.

Wszystkie opcje są składnie opisane w tym 15-minutowym filmiku YT:
https://youtu.be/JAg_Lzb6WVI

pomidor2 lata temu

@pyXelr O! Nawet nie wiedziałem! Widocznie używam starej wersji.

piwowar2 lata temu

@pomidor Widzę, że jak zawsze w formie! Później będę to musiał przetestować- kiedyś rozmyślałem o tym czy można znaleźć takie oprogramowanie, mogłoby się to przydać np. do piosenek z epoki socrealizmu, których nikt mi na karaoke nie przerobił ręcznie. Dzięki wielkie!

lubieplackijohn2 lata temu

@pomidor Wielkie dzięki! Przyda się

Rastablasta2 lata temu

Niesamowite w jak fajnych czasach przyszło nam żyć. Kiedyś do takiej roboty trzeba było fachowca, sprzętu, oprogramowania, a dziś zwykły Janusz se takie rzeczy może robić w domowym zaciszu.

Zaloguj się aby komentować